Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Okazuje się że więcej informacji można uzyskać od sklepu w którym zamówiło się grę niż od wydawcy. Co jest kuriozalne i bezsensowne. :shock:
No cóż, jak widać klient jest w tym całym biznesie tylko odpadem riadioaktywnym.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Daquan
Posty: 337
Rejestracja: 14 gru 2016, 18:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Daquan »

Dr. Nikczemniuk pisze: 25 kwie 2018, 15:30 Okazuje się że więcej informacji można uzyskać od sklepu w którym zamówiło się grę niż od wydawcy. Co jest kuriozalne i bezsensowne. :shock:
No cóż, jak widać klient jest w tym całym biznesie tylko odpadem riadioaktywnym.
A gdzie kontaktowałeś się z wydawcą? Bo już kilkukrotnie koledzy pisali Ci na forum, że wydawca tutaj nie zagląda.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Daquan pisze: 25 kwie 2018, 15:34
Dr. Nikczemniuk pisze: 25 kwie 2018, 15:30 Okazuje się że więcej informacji można uzyskać od sklepu w którym zamówiło się grę niż od wydawcy. Co jest kuriozalne i bezsensowne. :shock:
No cóż, jak widać klient jest w tym całym biznesie tylko odpadem riadioaktywnym.
A gdzie kontaktowałeś się z wydawcą? Bo już kilkukrotnie koledzy pisali Ci na forum, że wydawca tutaj nie zagląda.
Dlatego ja zajrzałem do nich.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: mauserem »

Dr. Nikczemniuk pisze: 25 kwie 2018, 17:59 ...Dlatego ja zajrzałem do nich....
ze starszym bratem :mrgreen:
Spoiler:
siła argumentów... :mrgreen:
Awatar użytkownika
szutek
Posty: 430
Rejestracja: 17 wrz 2011, 17:42
Has thanked: 15 times
Been thanked: 32 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: szutek »

Kolejny kamyczek do ogródka GF. Kolega czeka 2 lata na te nieszczesne Mage Warsy, wiec zalapal sie na kupon znizkowy 50% do wykorzystania na konwentach. Upatrzyl sobie Projekt Gaie, skontaktowal sie z wydawnictwem. Odpowiedzieli ze nie maja w sprzedazy wysylkowej ale beda mieli kilka sztuk na festiwalu „GRAMY”. Pojechal na festiwal, a tam ani widu ani słychu Games Factory. Na maila z pytaniem o co halo odpowiedzi już nie dostał. Takze „rekompensata” to jedno, ale rzeczywista możliwość jej wykorzystania to drugie.
cpu
Posty: 97
Rejestracja: 19 cze 2013, 10:03

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: cpu »

Od nich mozna kupic cos tylko poprzez sklep - szkoda nerwow na wspieranie ich projektow - na szczescie z MW wycofalem sie dawno temu. Dodam jeszcze ze wspalem 90% ich kampanii na w.to i wiecej juz nie zamierzam - oby tylko Dominiona nie wydawali przez w.to. Szkoda ze tak nie powazne wydawnictwo ma takie tytuly w stajni bo szacunku do klienta mniej niz 0.
Awatar użytkownika
Nabuchodonozor
Posty: 261
Rejestracja: 06 wrz 2008, 19:57
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 11 times
Been thanked: 8 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Nabuchodonozor »

Wziąłem adres firmy z ich strony i wrzuciłem do street view. Poniżej efekt. Bardzo wymowna w kontekście GF jest nazwa sąsiedniego sklepu :P

https://www.google.pl/maps/place/K%C4%8 ... d19.955213
Daquan
Posty: 337
Rejestracja: 14 gru 2016, 18:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Daquan »

Nabuchodonozor pisze: 02 maja 2018, 13:27 Wziąłem adres firmy z ich strony i wrzuciłem do street view. Poniżej efekt. Bardzo wymowna w kontekście GF jest nazwa sąsiedniego sklepu :P

https://www.google.pl/maps/place/K%C4%8 ... d19.955213
Sklep nogame przeniósł się z tamtej lokalizacji kilka lat temu na hutę. W tej chwili na miejscu widocznego w SW sklepu monopolowego, znajduje się shopgracz.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4093
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2616 times
Been thanked: 2540 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Gizmoo »

Nabuchodonozor pisze: 02 maja 2018, 13:27 Bardzo wymowna w kontekście GF jest nazwa sąsiedniego sklepu :P
:lol: Niby przypadek, a jaki ładny! :lol:
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

No i gdzie ten Dominion :?: :evil:
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
ENDryu
Posty: 815
Rejestracja: 18 lut 2012, 11:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 136 times
Been thanked: 28 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: ENDryu »

Dr. Nikczemniuk pisze: 07 maja 2018, 10:29 No i gdzie ten Dominion :?: :evil:
Jak w piosence Urszuli: "Za rok, może dwa..."
Awatar użytkownika
morris
Posty: 604
Rejestracja: 21 lis 2010, 10:52
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 5 times
Been thanked: 144 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: morris »

27-go kwietnia na profilu GF na FB pojawiła się wiadomość:
Drodzy fani Dominiona,

przed wami dwie bardzo dobre wiadomość! Najważniejsze – w maju seria Dominion wraca do polskich sklepów! Od 7 maja rozpoczynamy wysyłkę, tak więc niedługo po tym terminie będzie dostępna w sprzedaży.
(pogrubienie moje)
M.O.R.R.I.S.: Mechanical Obedient Replicant Responsible for Infiltration and Sabotage
m_knox @ BGG
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

morris pisze: 07 maja 2018, 10:46 27-go kwietnia na profilu GF na FB pojawiła się wiadomość:
Drodzy fani Dominiona,

przed wami dwie bardzo dobre wiadomość! Najważniejsze – w maju seria Dominion wraca do polskich sklepów! Od 7 maja rozpoczynamy wysyłkę, tak więc niedługo po tym terminie będzie dostępna w sprzedaży.
(pogrubienie moje)
Ja bym pogrubił "niedługo", które trwa już od kwietnia :evil:
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
predki
Posty: 426
Rejestracja: 14 cze 2015, 09:06
Has thanked: 3 times
Been thanked: 56 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: predki »

Szkoda, że nie zacytowałeś całego tekstu. :)
Mi spodobał się fragment:
Czas na drugą ważną informację! Dominion jest z obecny na polskim rynku już trzeci rok. Od tego czasu gracze otrzymali także szereg ważnych dodatków – Intrygę, Przystań, Złoty Wiek, a także (wtedy) najnowszy – Imperium.
Kompletnie zapomnieli o wydaniu Barda z 2009 r., czy o bardowej Intrydze i Rogu Obfitości.
Przed GF(P) Dominiona najwyraźniej w Polsce nie było. :lol:
Tuminure
Posty: 556
Rejestracja: 08 mar 2013, 12:07
Lokalizacja: Milewo
Has thanked: 2 times
Been thanked: 47 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Tuminure »

Wspieram.to pisze: 23 kwie 2018, 12:26Każdy wspierający, który ma problem ze zwrotem środków proszony jest o kontakt z nami, a dokładnie ze mną. Zdarzały się prośby o interwencję i te kończyły się pozytywnie.
Prosiłbym zatem o interwencję w sprawie aktualizacji #33 w kampanii Valeria, link: https://wspieram.to/valeria?pokaz_proje ... acje#a5207
Nie jest to wprawdzie rezygnacja z wsparcia ale w pewnym sensie sprawa dotyczy zwrotu środków.
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Wspieram.to »

Tuminure pisze: 07 maja 2018, 17:29
Wspieram.to pisze: 23 kwie 2018, 12:26Każdy wspierający, który ma problem ze zwrotem środków proszony jest o kontakt z nami, a dokładnie ze mną. Zdarzały się prośby o interwencję i te kończyły się pozytywnie.
Prosiłbym zatem o interwencję w sprawie aktualizacji #33 w kampanii Valeria, link: https://wspieram.to/valeria?pokaz_proje ... acje#a5207
Nie jest to wprawdzie rezygnacja z wsparcia ale w pewnym sensie sprawa dotyczy zwrotu środków.
Pisałeś może najpierw na kgorniak@gamesfactory.pl? Napisz proszę tam wypowiedzenie umowy, daj mnie na CC (kamil@wspieram.to).
kali
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: kali »

Wspieram.to pisze: 08 maja 2018, 11:27
Tuminure pisze: 07 maja 2018, 17:29
Wspieram.to pisze: 23 kwie 2018, 12:26Każdy wspierający, który ma problem ze zwrotem środków proszony jest o kontakt z nami, a dokładnie ze mną. Zdarzały się prośby o interwencję i te kończyły się pozytywnie.
Prosiłbym zatem o interwencję w sprawie aktualizacji #33 w kampanii Valeria, link: https://wspieram.to/valeria?pokaz_proje ... acje#a5207
Nie jest to wprawdzie rezygnacja z wsparcia ale w pewnym sensie sprawa dotyczy zwrotu środków.
Pisałeś może najpierw na kgorniak@gamesfactory.pl? Napisz proszę tam wypowiedzenie umowy, daj mnie na CC (kamil@wspieram.to).
Przeczytaj aktualizację :p
Jemu nie chodzi o wypowiedzenie umowy, ale o kolejne niespełnione obietnice.
Żyjemy po to, żeby wytwarzać łupież.
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Wspieram.to »

kali pisze: 08 maja 2018, 11:43
Wspieram.to pisze: 08 maja 2018, 11:27
Tuminure pisze: 07 maja 2018, 17:29
Prosiłbym zatem o interwencję w sprawie aktualizacji #33 w kampanii Valeria, link: https://wspieram.to/valeria?pokaz_proje ... acje#a5207
Nie jest to wprawdzie rezygnacja z wsparcia ale w pewnym sensie sprawa dotyczy zwrotu środków.
Pisałeś może najpierw na kgorniak@gamesfactory.pl? Napisz proszę tam wypowiedzenie umowy, daj mnie na CC (kamil@wspieram.to).
Przeczytaj aktualizację :p
Jemu nie chodzi o wypowiedzenie umowy, ale o kolejne niespełnione obietnice.
Na to już odpowiadałem parę stron wcześniej. Nie jesteśmy w stanie zmusić autora projektu do aktualizowania projektu, odpisywania na komentarze, czy dotrzymywanie obietnic. Nie mamy podstaw prawnych, nikt nie ma, bo umowa kupna sprzedaży zawierana jest pomiędzy sprzedającym (autorem projektu), a kupującym (wspierającym). Prośby były ale nieskutecznie. Ostateczną rzeczą którą możemy zrobić w przypadku takich autorów to zawiesić z nimi współpracę. Tak też się stało z początkiem kwietnia. Możemy nie dopuszczać tych samych autorów z nowymi kampanii jeżeli mają więcej niż 2 obsuwy, ignorują komentarze itd co też planujemy, aby uniknąć takich sytuacji w przyszłości.
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1186
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 22 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: veljarek »

Wspieram.to oczywiście moze wplynąć na wydawnictwo.
Skoro regulamin pozwolił wam zawiesić przyszłe projekty to mozecie tez wysłać do wydawnictwa przedsądowne wezwanie o wypełnienie warunków umowy i zapłate odszkodowania za narazenie firmy wspieram.to na utrate wizerunku i zysków (utrata klientów, zaufanie itp.). a to prawnik przeliczy na konkretne kwoty.
Takie pisma dużo dają, fakt że ciezko kopać leżącego, ale jeżeli leżący nie ma honoru by przeprosić i wyjaśnić to polecam taką drogę.

Ja nauczony doświadczeniem prawdopodobnie juz nie bede wspierał gier na wspieram.to właśnie przez takie akcje
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 703
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 92 times
Been thanked: 93 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Rigidigi »

Wspieram.to pisze:
Pisałeś może najpierw na kgorniak@gamesfactory.pl? Napisz proszę tam wypowiedzenie umowy, daj mnie na
Na to już odpowiadałem parę stron wcześniej. Nie jesteśmy w stanie zmusić autora projektu do aktualizowania projektu, odpisywania na komentarze, czy dotrzymywanie obietnic. Nie mamy podstaw prawnych, nikt nie ma, bo umowa kupna sprzedaży zawierana jest pomiędzy sprzedającym (autorem projektu), a kupującym (wspierającym). Prośby były ale nieskutecznie. Ostateczną rzeczą którą możemy zrobić w przypadku takich autorów to zawiesić z nimi współpracę. Tak też się stało z początkiem kwietnia. Możemy nie dopuszczać tych samych autorów z nowymi kampanii jeżeli mają więcej niż 2 obsuwy, ignorują komentarze itd co też planujemy, aby uniknąć takich sytuacji w przyszłości.
Pamiętajcie, że na takich działaniach tracicie rralne pieniądze, czego jestem przykładem. Po nieudanej kampanii z Mistfallem, zarzekłem się że nic więcej u was nie wesprę. I trzymam się dzielnie nawet pomimo kampanii Spartacusa za którego byłem w stanie zapłacić każde pieniądze. Obserwowałem kampanie, kibicowałem żeby się udało, ale kupiłem dopiero w sklepie.

Teraz przy okazji Anno Dominii 1666 może sie złamie, ale to zależy co zaprezentują.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Rigidigi pisze: 08 maja 2018, 20:36
Wspieram.to pisze:
Pisałeś może najpierw na kgorniak@gamesfactory.pl? Napisz proszę tam wypowiedzenie umowy, daj mnie na
Na to już odpowiadałem parę stron wcześniej. Nie jesteśmy w stanie zmusić autora projektu do aktualizowania projektu, odpisywania na komentarze, czy dotrzymywanie obietnic. Nie mamy podstaw prawnych, nikt nie ma, bo umowa kupna sprzedaży zawierana jest pomiędzy sprzedającym (autorem projektu), a kupującym (wspierającym). Prośby były ale nieskutecznie. Ostateczną rzeczą którą możemy zrobić w przypadku takich autorów to zawiesić z nimi współpracę. Tak też się stało z początkiem kwietnia. Możemy nie dopuszczać tych samych autorów z nowymi kampanii jeżeli mają więcej niż 2 obsuwy, ignorują komentarze itd co też planujemy, aby uniknąć takich sytuacji w przyszłości.
Pamiętajcie, że na takich działaniach tracicie rralne pieniądze, czego jestem przykładem. Po nieudanej kampanii z Mistfallem, zarzekłem się że nic więcej u was nie wesprę. I trzymam się dzielnie nawet pomimo kampanii Spartacusa za którego byłem w stanie zapłacić każde pieniądze. Obserwowałem kampanie, kibicowałem żeby się udało, ale kupiłem dopiero w sklepie.

Teraz przy okazji Anno Dominii 1666 może sie złamie, ale to zależy co zaprezentują.
Proszę cię nie rób tego, wiem że dasz radę, wytrzymasz... i kupisz... :wink:
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
KonradT
Posty: 621
Rejestracja: 15 maja 2012, 19:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 121 times
Been thanked: 37 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: KonradT »

Rigidigi pisze: 08 maja 2018, 20:36
Wspieram.to pisze:
Pisałeś może najpierw na kgorniak@gamesfactory.pl? Napisz proszę tam wypowiedzenie umowy, daj mnie na
Na to już odpowiadałem parę stron wcześniej. Nie jesteśmy w stanie zmusić autora projektu do aktualizowania projektu, odpisywania na komentarze, czy dotrzymywanie obietnic. Nie mamy podstaw prawnych, nikt nie ma, bo umowa kupna sprzedaży zawierana jest pomiędzy sprzedającym (autorem projektu), a kupującym (wspierającym). Prośby były ale nieskutecznie. Ostateczną rzeczą którą możemy zrobić w przypadku takich autorów to zawiesić z nimi współpracę. Tak też się stało z początkiem kwietnia. Możemy nie dopuszczać tych samych autorów z nowymi kampanii jeżeli mają więcej niż 2 obsuwy, ignorują komentarze itd co też planujemy, aby uniknąć takich sytuacji w przyszłości.
Pamiętajcie, że na takich działaniach tracicie rralne pieniądze, czego jestem przykładem. Po nieudanej kampanii z Mistfallem, zarzekłem się że nic więcej u was nie wesprę. I trzymam się dzielnie nawet pomimo kampanii Spartacusa za którego byłem w stanie zapłacić każde pieniądze. Obserwowałem kampanie, kibicowałem żeby się udało, ale kupiłem dopiero w sklepie.

Teraz przy okazji Anno Dominii 1666 może sie złamie, ale to zależy co zaprezentują.
AD 1666 będziesz mógł wesprzeć na Ks.
Konkurencja GFP lepiej załatwia sprawy: https://wspieram.to/dodatkimidgard?poka ... acje#a5600
Awatar użytkownika
Nidhogg
Posty: 1291
Rejestracja: 13 cze 2013, 20:36
Lokalizacja: Romb Kujawski
Has thanked: 84 times
Been thanked: 49 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Nidhogg »

Rigidigi pisze: 08 maja 2018, 20:36
Wspieram.to pisze:
Pisałeś może najpierw na kgorniak@gamesfactory.pl? Napisz proszę tam wypowiedzenie umowy, daj mnie na
Na to już odpowiadałem parę stron wcześniej. Nie jesteśmy w stanie zmusić autora projektu do aktualizowania projektu, odpisywania na komentarze, czy dotrzymywanie obietnic. Nie mamy podstaw prawnych, nikt nie ma, bo umowa kupna sprzedaży zawierana jest pomiędzy sprzedającym (autorem projektu), a kupującym (wspierającym). Prośby były ale nieskutecznie. Ostateczną rzeczą którą możemy zrobić w przypadku takich autorów to zawiesić z nimi współpracę. Tak też się stało z początkiem kwietnia. Możemy nie dopuszczać tych samych autorów z nowymi kampanii jeżeli mają więcej niż 2 obsuwy, ignorują komentarze itd co też planujemy, aby uniknąć takich sytuacji w przyszłości.
Pamiętajcie, że na takich działaniach tracicie rralne pieniądze, czego jestem przykładem. Po nieudanej kampanii z Mistfallem, zarzekłem się że nic więcej u was nie wesprę. I trzymam się dzielnie nawet pomimo kampanii Spartacusa za którego byłem w stanie zapłacić każde pieniądze. Obserwowałem kampanie, kibicowałem żeby się udało, ale kupiłem dopiero w sklepie.

Teraz przy okazji Anno Dominii 1666 może sie złamie, ale to zależy co zaprezentują.
Serio, Mistfall widzę że robi się jakąś Forum Legend. Tak były błędy na kartach, ale zostały one poprawione nie przez pdf tylko podesłanie nowych całych zestawów. Co ciekawsze drukarnia pomyliła odcienie niektórych kart (co w żaden sposób nie wpływało na rozgrywkę). To chłopaki podesłali całe nowe talie (przy grze karcianej to w sumie 70%-90% zawartości) i rozesłali do wszystkich. Tak były opóźnienia, zła komunikacja (to w sumie do teraz jest, tak oba) ale Mistfall nie był horrorem [Dla ścisłości wsparłem Mistfall]. Na KS jak firma się nie wywiąże to nawet zwrotu środków nie masz.
Co do innych kampanii które mają mega opóźnienia nawet nie warto się wypowiadać.

Co do wypowiedzi w stylu: "Po nieudanej kampanii z Mistfallem, zarzekłem się że nic więcej u was nie wesprę." ("u was" w sensie na wpieram.to, a nie u GF) to czasem ręce opadają. Jak idziesz do galerii handlowej i kupujesz w jednym sklepiku "A" przedmiot potem masz problem z reklamacją itp. To obrażasz się na całą galerię i stwierdzasz że do tej galerii już nie pójdę i nie będę kupował w żadnym sklepię w niej umieszczonym. Ale za to pójdę gdzie indziej i kupię kolejny przedmiot w sklepię "A" bo winna przecież leżała po stornie galerii handlowej nie po stronie sklepiku "A" i jego marki.
Wspieram.to to właśnie właściciel galerii aż tyle i tylko tyle. Jakoś nie widziałem by ludzie hejtowali właścicieli galerii za to że wynajmują miejsce sklepowi z którym ludzie mają problemy. A tu wspieram.to zainterweniowało i na razie zawiesiło współpracę z problematycznym klientem. Wyobrażasz sobie takie coś w handlowej galerii że ktoś wypowiada umowę sklepowi bo do niego zgłasza się 10 ludzi dziennie z reklamacją? Póki płaci galeria ma w d...e czy ktoś jest niezadowolony ze sklepu czy nie.
Wsparłem już dużo portretów, ale GF przestałem wspierać na wpieraczce. I poczęci się mogę zgodzić że wpieram.to traciła kasę bo jak była kampania GF to możliwe, że ktoś inny nie wystartował z kampanią na którą byłbym skłony wpłacić pieniądze. Ale może nie byłoby takiej kampanii. No i takie kampanie zabierają czas na banerze na głównej stronie.

przepraszam za off-top bo w sumie to wątek o planach wydawniczych, a nie o idei wspierania.
7% rabatu - 3Trolle
10% rabatu - Planszostrefa
Zbiórki gdzie jestem organizatorem: tu
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Marx »

Nidhogg pisze: 09 maja 2018, 08:52

Serio, Mistfall widzę że robi się jakąś Forum Legend. Tak były błędy na kartach, ale zostały one poprawione nie przez pdf tylko podesłanie nowych całych zestawów. Co ciekawsze drukarnia pomyliła odcienie niektórych kart (co w żaden sposób nie wpływało na rozgrywkę). To chłopaki podesłali całe nowe talie (przy grze karcianej to w sumie 70%-90% zawartości) i rozesłali do wszystkich. Tak były opóźnienia, zła komunikacja (to w sumie do teraz jest, tak oba) ale Mistfall nie był horrorem [Dla ścisłości wsparłem Mistfall]. Na KS jak firma się nie wywiąże to nawet zwrotu środków nie masz.
Co do innych kampanii które mają mega opóźnienia nawet nie warto się wypowiadać.

Co do wypowiedzi w stylu: "Po nieudanej kampanii z Mistfallem, zarzekłem się że nic więcej u was nie wesprę." ("u was" w sensie na wpieram.to, a nie u GF) to czasem ręce opadają. Jak idziesz do galerii handlowej i kupujesz w jednym sklepiku "A" przedmiot potem masz problem z reklamacją itp. To obrażasz się na całą galerię i stwierdzasz że do tej galerii już nie pójdę i nie będę kupował w żadnym sklepię w niej umieszczonym. Ale za to pójdę gdzie indziej i kupię kolejny przedmiot w sklepię "A" bo winna przecież leżała po stornie galerii handlowej nie po stronie sklepiku "A" i jego marki.
Wspieram.to to właśnie właściciel galerii aż tyle i tylko tyle. Jakoś nie widziałem by ludzie hejtowali właścicieli galerii za to że wynajmują miejsce sklepowi z którym ludzie mają problemy. A tu wspieram.to zainterweniowało i na razie zawiesiło współpracę z problematycznym klientem. Wyobrażasz sobie takie coś w handlowej galerii że ktoś wypowiada umowę sklepowi bo do niego zgłasza się 10 ludzi dziennie z reklamacją? Póki płaci galeria ma w d...e czy ktoś jest niezadowolony ze sklepu czy nie.
Wsparłem już dużo portretów, ale GF przestałem wspierać na wpieraczce. I poczęci się mogę zgodzić że wpieram.to traciła kasę bo jak była kampania GF to możliwe, że ktoś inny nie wystartował z kampanią na którą byłbym skłony wpłacić pieniądze. Ale może nie byłoby takiej kampanii. No i takie kampanie zabierają czas na banerze na głównej stronie.

przepraszam za off-top bo w sumie to wątek o planach wydawniczych, a nie o idei wspierania.
Przykład z galerią trochę dziwny, bo w przypadku takiego sklepu galeria eliminuje nieuczciwego sprzedawcę. I to często była krytyka skierowana w stronę wspieram.to. Brak reakcji i akceptacja kolejnych i kolejnych zbiórek, pomimo wcześniejszych zaległości.Tak już niewątpliwie jest, że zbiórka i opóźnienia jednego wydawcy mają wpływ na całą platformę. Nie pierwszy raz spotykam się z deklaracją o zaprzestaniu wspierania gier na w.to. Na to wpływają też m.in. praktyki cenowe innych wydawców. Sam straciłem już ten początkowy hurraoptymizm do zbiórek na rodzimych platformach CF, choć wciąż chętnie sięgam po ciekawe projekty.

Co do GF(P), starają się naprawiać błędy i wynagradzać za opóźnienia, ale w ich działaniu widzę tylko chwilowe zrywy, chwilową poprawę, a brakuje ciągłej solidności i np. wciąż komunikacja jest taka sobie. Szkoda, bo jednak gry wydają (lub starają się wydawać) ciekawe.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1801
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: hipcio_stg »

Ja tak od czapy zapytam.

Wiadomo, kiedy będą w sklepach dodatki do hero realms PL?
ODPOWIEDZ