Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: detrytusek »

Uzbierali 3 razy więcej niż chcieli ale to wyjątkowo niekorzystna koniunktura na rynku uniemożliwia im zapłacenie długów + nawet nie wiedzą kiedy uzbierają to co wydali nie tam gdzie trzeba :). Taką amatorkę naprawdę się powinno puszczać w skarpetkach dla korzyści każdej ze stron (przynajmniej by nie wpadli w większe długi).
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania:

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Fiacik
Posty: 432
Rejestracja: 24 wrz 2013, 09:59
Has thanked: 61 times
Been thanked: 62 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Fiacik »

Dramat, jak zwykle klienci musieli sami pobawić się w Sherlocka, żeby obnażyć firmę... Ciekawe co z resztą ich kampanii, która zalega w Chinach.
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 727
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 144 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Munchhausen »

Wszystko by się udało, gdyby nie te wścibskie dzieciaki... XD

Wookie pewnie teraz cały zestresowany, że mu coś podobnego na jego portalu odwalą :)
aspo
Posty: 463
Rejestracja: 27 paź 2011, 14:10
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 17 times
Been thanked: 9 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: aspo »

detrytusek pisze: 22 sie 2018, 14:49 Uzbierali 3 razy więcej niż chcieli ale to wyjątkowo niekorzystna koniunktura na rynku uniemożliwia im zapłacenie długów
Uzbierali pewnie na styk, sztucznie zaniżając progi, bo takie "314%" fajnie wygląda w portfolio wspieraczki. Zresztą, to teraz zupełnie nieistotne.

Jak dla mnie, GF ma jeszcze szanse na odbudowanie pozycji. Rzecz jasna, z crowdfundingiem może się już pożegnać, ale gdyby np. samodzielnie wydali Architektów (do których podobno pliki są już przygotowane), byłby to jakiś punkt dla nich. W końcu kiedyś udało im się bez dodatkowych zbiórek wydać dodatki do Arle i Rolla, więc ścieżki mają już przetarte...
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: rastula »

"Przepraszamy za kłamstwo" , czyli wszystko OK i skończcie hejtować...
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 51 times
Been thanked: 17 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Marx »

Co na to mecenasi projektu? W tym Rebel bodajże
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4089
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2601 times
Been thanked: 2533 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Gizmoo »

Tyle miesięcy czekania... Czy powinienem doliczyć jakieś odsetki karne za przetrzymanie środków? :lol:
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1521
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 277 times
Been thanked: 171 times
Kontakt:

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: mikeyoski »

"Fajnie" się teraz czyta wszystkie aktualizacje tej kampanii. Od kilku miesięcy tak bezczelnie łgać? Aż się nie chce wierzyć :-(
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: detrytusek »

mikeyoski pisze: 22 sie 2018, 15:09 "Fajnie" się teraz czyta wszystkie aktualizacje tej kampanii. Od kilku miesięcy tak bezczelnie łgać? Aż się nie chce wierzyć :-(
Ale jaka kreatywność !


Obrazek
Mistrzostwo Świata.
Ostatnio zmieniony 22 sie 2018, 15:21 przez detrytusek, łącznie zmieniany 1 raz.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania:

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1377
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 190 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Brylantino »

Ciekawe, czy przy SolarCity też będą takie jaja (wydawnictwo się zarzekało, że tutaj do niczego takiego nie dojdzie).
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: kmd7 »

A szkoda, bo Najeźdźcy to fajna gra.
Kto w GF mógł wpaść na taki pomysł w erze internetu? Ja wiem, że to już wyświechtany slogan, ale w globalnej wiosce nie takie rzeczy wychodziły na światło dzienne.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Gromb »

Dla mnie GF popełniło wizerunkowe samobójstwo. Powinni dostać bana na wszystkie planszowkowe wydarzenia. Wykorzystali naszą społeczność i nasze zaufanie.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: ramar »

W sumie, to miałbym teraz ochotę jeździć na każdy konwent i imprezę z grami gdzie będzie GFP i za każdym razem gdy będę mijał ich stoisko mówić do randomowego przechodnia: Zobacz Pan, tak wyglądają oszuści. A widzisz Pan, to nie wszystko... :D
toblakai
Posty: 1254
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 215 times
Been thanked: 221 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: toblakai »

Masakra. Szkoda tylko pracowników wydawnictwa którzy nie mieli wpływu na to jak właściciele 'sterują okrętem'. I pomyśleć, że Ropka przeszedł do nich i związał się zawodowo opuszczając Portal - który też ma swoje wpadki, ale na Boga nie kłamstwa takiej skali + fabrykacja dowodów :D

Druga ciekawostka. Jak powstało GFP to było to takie fajne wydawnictwo dające nam gry których nikt inny wydać nie chciał - reaktywacja Dominiona, Roll, Pola Arle. Miałem wrażenie, że to tacy nasi ludzie ze środowiska którzy rozumieją geeków i wydają dla nich. Ciekawe w którym punkcie doszło do nich, że mogą sobie z wiernymi fanami pofolgować.

No cóż, szkoda, ale ja tej firmy wspierać nie mam zamiaru nigdy więcej.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4124
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 308 times
Been thanked: 342 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: tomb »

Nieprawdopodobne. Ich kampanie już z całą pewnością odpuszczam, nawet Dominiona, którego obiecałem sobie wspierać.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: wirusman »

To jest ten fanowski scenariusz do detektywa od Trzewiczka? Kto wygral2? :)
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2411
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Jiloo »

Dla mnie ciekawostką jest, że nagle w dwóch kampaniach na w.to (Valeria i Board Game Creative Kit0 umieścili aktualizacje i proszą wszystkich o wypełnienie ankiet, bo w poniedziałek będą rozsyłać gry.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: rastula »

To biorąc pod uwagę chorobliwe matactwo może wyślą Mage Wars? :)
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 51 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: KrzysiekL »

Jest i (spóźniona tydzień) aktualizacja w kampanii Solar City: https://zagramw.to/solar-city/aktualnosc/102

Co do architektów, to nie wiem, bo GF ma na stronie cały czas, ale Shem napisał coś takiego:

Obrazek

Dopytałem, dam znać jak odpisze.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4089
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2601 times
Been thanked: 2533 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Gizmoo »

Obrońcy GFP jakoś dziwnie nabrali wody w usta.

Pewnie ich wnioski z lektury oświadczenia GFP czekają w US na oclenie... :lol:
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 12 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: adikom5777 »

Gizmoo pisze: 22 sie 2018, 17:09 Obrońcy GFP jakoś dziwnie nabrali wody w usta.

Pewnie ich wnioski z lektury oświadczenia GFP czekają w US na oclenie... :lol:
a od kiedy US zajmuje się cłami? ;)
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 68 times
Been thanked: 1031 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Trolliszcze »

Gizmoo pisze: 22 sie 2018, 17:09 Obrońcy GFP jakoś dziwnie nabrali wody w usta.

Pewnie ich wnioski z lektury oświadczenia GFP czekają w US na oclenie... :lol:
Obrońcy GF mieli więcej wiary w ich dobre intencje i też jest im głupio, że zostali zrobieni w wała - nawet bardziej niż innym, bo ich bronili. Ale skoro tak strasznie Cię to bawi, to śmiało, poużywaj sobie - nie będziesz pierwszym przedstawicielem gatunku, który czerpie radochę z nieszczęścia innych. Sąsiadowi już narobiłeś na wycieraczkę?
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4089
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2601 times
Been thanked: 2533 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Gizmoo »

Trolliszcze pisze: 22 sie 2018, 17:19 nie będziesz pierwszym przedstawicielem gatunku, który czerpie radochę z nieszczęścia innych. Sąsiadowi już narobiłeś na wycieraczkę?
Nie czerpię radości z nieszczęścia innych, a z sąsiadami żyję w najlepszej komitywie. Za to ty lubisz obrażać innych i próbować ich zdyskredytować za wszelką cenę. Nie pamiętasz już jak obrażałeś wszystkich, którzy mieli obawy, co do intencji GF?

Poza tym
Trolliszcze pisze: 22 sie 2018, 17:19 Obrońcy GF mieli więcej wiary w ich dobre intencje i też jest im głupio, że zostali zrobieni w wała - nawet bardziej niż innym, bo ich bronili.
Sam mówiłeś, że nie wsparłeś tej kampanii. Więc jak możesz teraz mówić, że zostałeś bardziej zrobiony w wała? Jak wszyscy wspierający dostaną zwrot wpłaconych środków, to może wtedy będziemy mogli sobie zrobić ranking komu jest bardziej przykro z powodu ich notorycznych kłamstw.

Ja liczę na rychły zwrot. I sorry Troliszcze, ale obrażanie forumowiczów, bo znasz kogoś z GFP - nie jest na poziomie. Miałem nadzieję, że napiszesz coś bardziej inteligentnego i mądrego jednocześnie, niż: "Sąsiadowi już narobiłeś na wycieraczkę?"

Rozumiem emocje, ale nie rozumiem twoich inwektyw. Over & Out. Odcinam się od tego. Jak w przeciągu obiecanych dwóch tygodni nie dostanę moich ciężko zarobionych pieniędzy z powrotem na konto, to wtedy dopiero możesz liczyć na prawdziwy "hejt GFP" z mojej strony.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 68 times
Been thanked: 1031 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Trolliszcze »

Gizmoo pisze: 22 sie 2018, 17:32Sam mówiłeś, że nie wsparłeś tej kampanii. Więc jak możesz teraz mówić, że zostałeś bardziej zrobiony w wała? Jak wszyscy wspierający dostaną zwrot wpłaconych środków, to może wtedy będziemy mogli sobie zrobić ranking komu jest bardziej przykro z powodu ich notorycznych kłamstw.
Zostałem zrobiony w wała, bo pytałem ich o te problemy osobiście i dostawałem zupełnie inne informacje - krótko mówiąc, ściemniali mi w twarz. Broniłem ich w najlepszym przekonaniu na podstawie wiedzy, która okazała się nieprawdziwa - jak sam możesz sobie wyobrazić, nie jest mi z tego powodu przyjemnie. Podejrzewam, że zabrakło Ci tej refleksji i dlatego tak łatwo Ci z tego drwić. Przepraszam za komentarz z wycieraczką, ale jeśli już musisz mieć satysfakcję, że wyszło na Twoje, to chociaż miej ją w milczeniu.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4089
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2601 times
Been thanked: 2533 times

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Gizmoo »

Trolliszcze pisze: 22 sie 2018, 17:37 Podejrzewam, że zabrakło Ci tej refleksji i dlatego tak łatwo Ci z tego drwić. Przepraszam za komentarz z wycieraczką, ale jeśli już musisz mieć satysfakcję, że wyszło na Twoje, to chociaż miej ją w milczeniu.
Drogi Troliszcze, sęk w tym, że Twoje uwagi dotyczyły nie tylko mnie, bo nie wiem czy jeszcze pamiętasz, ale kilkukrotnie zwymyślałeś w tym wątku innych użytkowników tego forum, za pisanie niepochlebnych/szyderczych komentarzy wymierzonych w stronę GF.

A wystarczyło zwykłe "przepraszam".
ODPOWIEDZ