Games Factory- ogólne dyskusje o wydawnictwie

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Arek001
Użytkownik wspierający

Re: Games Factory- plany wydawnicze

Post autor: Arek001 » 12 cze 2018, 23:41

A masz informacje, że tak nie będzie?

Daquan
Użytkownik wspierający

Post autor: Daquan » 12 cze 2018, 23:45

Arek001 pisze:
12 cze 2018, 23:41
A masz informacje, że tak nie będzie?
Tak. Odpowiedz na zadane pytanie w aktualizacji.

Arek001
Użytkownik wspierający

Post autor: Arek001 » 13 cze 2018, 00:02

Na zadane pytanie "Czy Arena wypływa dopiero z Chin" odpowiedź GF "Tak".

Czego tu nie rozumieć ???

A, dziś mija dokładnie 2 lata od zakończenia kampanii na wspieram.to.

Obrazek

No tak w ostatnim poście najnowszej aktualizacji, wspomnieli, że droga kolejowa wchodzi w grę, ale to jeszcze nie jest przesądzone. Zwróć uwagę, że drogą kolejową, to może być trasa transsyberyjska, a tam to nie takie pudła z grami ginęły :lol:

Kisun
Użytkownik wspierający

Post autor: Kisun » 13 cze 2018, 08:16

"Bo posypania głowy popiołem się nie doczekam" Tu na forum na pewno się nie doczekasz. W komentarzu w ich nowej kampanii na zagramw.to powiedzieli jasno że nie zamierzają wracać na forum. Bardzo profesjonalne podejście ;) Nawet nie zamierzają tworzyć wątku ich nowej gry jak i kampanii. Jeżeli ktoś ma ochotę taki utworzyć to wyślą mu pliki.

IrasArgor
Użytkownik wspierający

Post autor: IrasArgor » 13 cze 2018, 08:48

Do Valerii też od miesiąca szukają drewnianych zaginionych komponentów, które miały przejść z Chin, wieść gminna niesie, że ostatnie ślady wskazują na pustynię Gobi ;). Także niestety na zagram w to nawet nie zajrzę. Nie ma moich gier, nie ma pieniążków, proste.

Awatar użytkownika
Brylantino
Użytkownik wspierający

Post autor: Brylantino » 13 cze 2018, 10:01

Przy nowej kampanii przynajmniej już wszystko jest produkowane w Polsce.

Awatar użytkownika
playerator
Użytkownik wspierający

Post autor: playerator » 13 cze 2018, 10:03

Kisun pisze:
13 cze 2018, 08:16
(...) nie zamierzają tworzyć wątku ich nowej gry jak i kampanii. Jeżeli ktoś ma ochotę taki utworzyć to wyślą mu pliki.
Osoba od PR przejęła również marketing?

Awatar użytkownika
Skryty Planszoholik
Użytkownik wspierający

Post autor: Skryty Planszoholik » 14 cze 2018, 11:51

przechodzi moje pojęcie jak to jest możliwe, że oni zbierają takie grube pieniądze na najnowszą kampanie mimo ciągnącego się za nimi smrodu nieukończonych kampanii :shock: :shock: :shock:

ja sobie wsparłem Wioski, bo się zarzekali że polska drukarnia, że wszystko będzie tip top i na czas. I się poje....ło jak zawsze ;) ale może to i dobrze bo się przekonałem, że to czekanie wieczne na aktualizacje (o samej grze nie mówiąc) i świadomość bycia jedynie problemem dla wydawcy który kasę już dawno temu wziął - to nie dla mnie. Czyli muszę podziękować GF za szybkie wyleczenie na długi czas ze wspieraczki wszelakiej - a ich kampanii w szczególności.

tak sobie czytam te wszystkie komentarze zachwytu na fb i gdziebądź i sobie myślę: taaaaa, a za jakiś czas was też oleją i będą kasować wasze komentarze na fb bo będą potrzebować dobry pijar przed następną kampanią ;)

już mi nawet chodziła po głowie żarliwa anty-kampania "Solar City" na BGG, bo tam przynajmniej nie mogą skasować moich wypowiedzi - ale człowiek ma swoje życie i jakoś czasu i zapału brakło :mrgreen:

ps. ale poważnie marzy mi się zrobić zbiorowe wycofanie kasy z jakiejś kampani (tak chociaż z 80% wspierających) - nic bardziej nie nauczyłoby ich respektu to BYŁYCH wspierających :)

podsumowując taki mi się cytat nasuwa myśląc o dobrze prosperującej działalności GF i naszym w tym udziale:
Spoiler:

Lion86

Post autor: Lion86 » 14 cze 2018, 14:40

Ja dodam tylko, że choć Solar City zebrało sporo kaski na starcie to pewnie jakby nie smród ciągnący się ostatnimi czasy za GF to te liczby były by sporo okazalsze. Ale to oczywiście tylko moje gdybanie. Osobiście żałuję, że to tak wygląda bo sam miałem ochotę kampanię wesprzeć.

Awatar użytkownika
Nidhogg
Użytkownik wspierający

Post autor: Nidhogg » 14 cze 2018, 16:24

A dlaczego na https://zagramw.to/solar-city które zebrało 65K cele są odblokowane za około 205K ?
To jakiś kolejny marketingowy trik ?
7% rabatu - 3Trolle

Awatar użytkownika
Brylantino
Użytkownik wspierający

Post autor: Brylantino » 14 cze 2018, 16:26

Kwota powyżej ufundowania jest łączona z Kickstarterem (czyli bogatsza kampania funduje cele w obu kampaniach naraz).

wirusman
Użytkownik wspierający

Post autor: wirusman » 14 cze 2018, 17:32

Nidhogg pisze:
14 cze 2018, 16:24
A dlaczego na https://zagramw.to/solar-city które zebrało 65K cele są odblokowane za około 205K ?
To jakiś kolejny marketingowy trik ?
Czytać ze zrozumieniem :) kampania z zagramw z ks są połączone.

Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Użytkownik wspierający

Post autor: Dr. Nikczemniuk » 14 cze 2018, 17:47

Ja tam im dobrze życzę ale tak jak już powiedziałem kupuję jak będzie towar w sklepach.

Awatar użytkownika
Brylantino
Użytkownik wspierający

Post autor: Brylantino » 14 cze 2018, 19:37

Na Solar City warto będzie poczekać nawet w sklepach, bo to bardzo fajna gra jest :)

Awatar użytkownika
polwac
Użytkownik wspierający

Post autor: polwac » 17 cze 2018, 19:24

Kisun pisze:
13 cze 2018, 08:16
"Bo posypania głowy popiołem się nie doczekam" Tu na forum na pewno się nie doczekasz. W komentarzu w ich nowej kampanii na zagramw.to powiedzieli jasno że nie zamierzają wracać na forum. Bardzo profesjonalne podejście ;) Nawet nie zamierzają tworzyć wątku ich nowej gry jak i kampanii. Jeżeli ktoś ma ochotę taki utworzyć to wyślą mu pliki.
Spodziewałem się takiej odpowiedzi na moje pytanie :wink:

Wiedzą, że są tutaj skreśleni i nie dziwie się, że nie chce im się tutaj wracać.

KrzysiekL
Użytkownik wspierający

Post autor: KrzysiekL » 18 cze 2018, 10:03

polwac pisze:
17 cze 2018, 19:24
Spodziewałem się takiej odpowiedzi na moje pytanie :wink:

Wiedzą, że są tutaj skreśleni i nie dziwie się, że nie chce im się tutaj wracać.
Przecież sami to sobie zrobili... Podejrzewam, że jak dowiozą wszystko co naobiecywali, to i nasze podejście się zmieni... a tak np. w odlotowym wyścigu nadal brak info o kostkach, mimo że ponad miesiąc temu pisali, że zamawiają jeszcze raz i dadzą znać, jak uda się ustalić termin dostawy.

Zresztą to jest bardzo dziwne, że ich gry stoją tak często i tak długo na granicach. Kwestia agencji celnej? Know-how? Złej dokumentacji? Poza jakimiś krytycznymi przypadki typu aresztowanie Blood Rage nie pamiętam takich akcji u innych wydawców... Ale może po prostu do mnie nie docierają, a gry czekają na cle po pół roku?

Daquan
Użytkownik wspierający

Post autor: Daquan » 18 cze 2018, 10:18

KrzysiekL pisze:
18 cze 2018, 10:03
Ale może po prostu do mnie nie docierają, a gry czekają na cle po pół roku?
Do klientów dosyć dużo "zakulisowej" wiedzy nie dociera. Wiesz, że kiedyś jednego z wydawców, podczas załadunku na statek, zatonął kontener z grami? :) Wśród osób pracujących od lat w branży, chodzi kilka takich historii, że wielu potrafi otworzyć szeroko oczy. :mrgreen:

Szaweł
Użytkownik wspierający

Post autor: Szaweł » 18 cze 2018, 11:26

Daquan pisze:
18 cze 2018, 10:18
KrzysiekL pisze:
Do klientów dosyć dużo "zakulisowej" wiedzy nie dociera. Wiesz, że kiedyś jednego z wydawców, podczas załadunku na statek, zatonął kontener z grami? :) Wśród osób pracujących od lat w branży, chodzi kilka takich historii, że wielu potrafi otworzyć szeroko oczy. :mrgreen:
Oczywiście każdemu może się coś takiego przytrafić, ale im się przytrafia nagminnie a to już nie pachnie przypadkiem.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%

Daquan
Użytkownik wspierający

Post autor: Daquan » 18 cze 2018, 12:10

Szaweł pisze:
18 cze 2018, 11:26
Daquan pisze:
18 cze 2018, 10:18
KrzysiekL pisze:
Oczywiście każdemu może się coś takiego przytrafić, ale im się przytrafia nagminnie a to już nie pachnie przypadkiem.
Nie rozumiemy się. Chodzi mi o to, że NIE WIESZ, co u kogo się dzieje, jeśli nie jest to crowdfunding, gdzie wydawca "musi" informować backersów, na każdym etapie prowadzenia produkcji i dostawy.

Awatar użytkownika
Jiloo
Użytkownik wspierający
Kontakt:

Post autor: Jiloo » 18 cze 2018, 12:21

Daquan pisze:
18 cze 2018, 12:10
(...)
Nie rozumiesz. Chodzi mi o to, że NIE WIESZ, co u kogo się dzieje, jeśli nie jest to crowdfunding, gdzie wydawca "musi" informować backersów, na każdym etapie prowadzenia produkcji i dostawy.
Crowdfnding rządzi się trochę innymi prawami. Żeby w ogóle doszło do wydania gry musi się zebrać minimalna kwota. Przez to wspierający czują się trochę inwestorami i oczekują informacji co się dzieje z produktem na który wyłożyli swoją kasę.
Przedsprzedaż w sklepie to inna bajka – gra zostanie wydana bez względu na to ile osób zamówi przed premierą.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam

Daquan
Użytkownik wspierający

Post autor: Daquan » 18 cze 2018, 12:37

Jiloo pisze:
18 cze 2018, 12:21
Daquan pisze:
(...)
Nie rozumiesz. Chodzi mi o to, że NIE WIESZ, co u kogo się dzieje, jeśli nie jest to crowdfunding, gdzie wydawca "musi" informować backersów, na każdym etapie prowadzenia produkcji i dostawy.
Crowdfnding rządzi się trochę innymi prawami. Żeby w ogóle doszło do wydania gry musi się zebrać minimalna kwota. Przez to wspierający czują się trochę inwestorami i oczekują informacji co się dzieje z produktem na który wyłożyli swoją kasę.
Zgadzam się, ale tylko w części.
Czują się inwestorami- tak- kiedy wszystko idzie zgodnie z planem.
Są klientami - wtedy, kiedyś coś idzie niezgodnie z planem i egzekwują swoje prawa wynikające z prawa w Polsce.
Więc- Czują się inwestorami, ale tylko wtedy kiedy jest ok. Jak jest nie ok- wtedy są klientami. :)

Awatar użytkownika
kali
Użytkownik wspierający

Post autor: kali » 18 cze 2018, 13:10

Daquan pisze:
18 cze 2018, 12:37
Jiloo pisze:
18 cze 2018, 12:21
Daquan pisze:
(...)
Zgadzam się, ale tylko w części.
Czują się inwestorami- tak- kiedy wszystko idzie zgodnie z planem.
Są klientami - wtedy, kiedyś coś idzie niezgodnie z planem i egzekwują swoje prawa wynikające z prawa w Polsce.
Więc- Czują się inwestorami, ale tylko wtedy kiedy jest ok. Jak jest nie ok- wtedy są klientami. :)
Chyba raczej inwestor żąda raportu z postępu prac. A jak go nie dostaje w satysfakcjonującej postaci, to wycofuje kasę.
Klient dla odmiany płaci i co najwyżej może odstąpić od umowy.
Czyli jednak jak coś się rypie, to nadal czują się inwestorami?
W zasadzie to patrząc dogłębniej - jak najbardziej są inwestorami, bo to oni opłacają wydanie.

Swoją drogą - o ile dobrze pamiętam to niezależnie od firmy obsługującej statek, w umowie transportu jest zaznaczone, że kontener można wyrzucić za burtę bez pytania kogokolwiek o zdanie. Odpowiedzialność polega w takim przypadku na podaniu powodu wodowania, nie ma żadnego zadośćuczynienia (ubezpieczenie można wykupić, ale od osobnej firmy).
Żyjemy po to, żeby wytwarzać łupież.

Awatar użytkownika
Nabuchodonozor
Użytkownik wspierający

Post autor: Nabuchodonozor » 20 cze 2018, 18:22

Ktoś w komentarzu do ostatniej aktualizacji pytał o zakupione przedmioty dodatkowe do MW jak księgi czarów. Oczywiście pytanie zostało olane przez GF. Spodziewam się więc kolejnych problemów z tym elementem.
Otwartą pozostaje też kwestia czy instrukcje i karty nie mają błędów. Czy czeka nas powtórka mistfail w postaci failwars?

KonradT
Użytkownik wspierający

Post autor: KonradT » 20 cze 2018, 21:45

Instrukcje mają błędy. Poprawionych kart nie pokazali a na jednej był błąd.

Awatar użytkownika
rastula
Użytkownik wspierający

Post autor: rastula » 20 cze 2018, 23:49

Inaczej jak z babolami być nie może. Na bank.

ODPOWIEDZ