Zapowiedzi gier w polskiej wersji językowej (by PN)

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1901
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 171 times

Re: Zapowiedzi polskich edycji zagranicznych gier!

Post autor: tomuch »

New York Zoo Rosenberga pojawi się w polskiej wersji językowej (a chciałem brać eng, ale brakło w sklepie :mrgreen: )
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Zapowiedzi polskich edycji zagranicznych gier!

Post autor: Elemenek »

Co z plotkami ze ma wyjsc Legendary Alien w wersji PL? Umarlo smiercia naturalna? Moze Portal oglosi na 21. Chyba ze Prezes sie boi utopic kaski, bo roboty przytym masa.
Awatar użytkownika
krisow
Posty: 378
Rejestracja: 01 maja 2006, 23:37
Has thanked: 17 times
Been thanked: 64 times

Re: Zapowiedzi polskich edycji zagranicznych gier!

Post autor: krisow »

Legendary PL to plotki. Rozmawialiśmy osobiście z Trzewiczkiem w knajpce na before party przed tegorocznym Portalconem i zaprzeczył, że są tym zainteresowani.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8735
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2643 times
Been thanked: 2331 times

Re: Zapowiedzi polskich edycji zagranicznych gier!

Post autor: Curiosity »


Pierwszy post nie jest od dawna aktualizowany, chociaż autor zagląda na forum. Wysłałem mu PM z pytaniem, czy nie zechciałby komuś oddać tematu, jeśli tak to możemy dać jednej osobie uprawnienia do edycji tego wątku. Względnie zamkniemy go i założymy nowy.

Czy ktoś byłby chętny? Proszę o info na priv, damy sobie kilka dni.


EDIT w razie czego jest juz dwóch chętnych, dzięki.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1013
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 425 times

Re: Zapowiedzi polskich edycji zagranicznych gier!

Post autor: karmazynowy »

Pytanie tylko czy stałe edytowanie tu postu ma rację bytu gdy jest dostępna ta, na bieżąco aktualizowana baza, razem z odnośnikami do zapowiedzi i do BGG:

https://premiery.znadplanszy.pl/
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8735
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2643 times
Been thanked: 2331 times

Re: Zapowiedzi polskich edycji zagranicznych gier!

Post autor: Curiosity »

Równie dobrze można spytać, czy forum ma rację bytu, bo przecież jest BGG
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1013
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 425 times

Re: Zapowiedzi polskich edycji zagranicznych gier!

Post autor: karmazynowy »

Curiosity pisze: 21 lis 2020, 15:44 Równie dobrze można spytać, czy forum ma rację bytu, bo przecież jest BGG
Forum ma rację bytu chociażby dlatego, że jest w języku polskim.

Chodzi mi o to, że premier gier jest tak dużo, że nie sposób wymagać, żeby 1 post tego tematu był aktualny. A jeśli nie będzie aktualny to po co w ogóle go edytować skoro istnieje link, który wkleiłem wyżej. No ale to tylko moje zdanie, w 1 post zajrzałem tylko raz a tak to wchodzę czytać temat na bieżąco. Koniec OT z mojej strony.
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Awatar użytkownika
mistrz_yon
Posty: 705
Rejestracja: 26 kwie 2005, 11:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 158 times
Been thanked: 252 times
Kontakt:

Re: Zapowiedzi polskich edycji zagranicznych gier!

Post autor: mistrz_yon »

Czy jest w planach Red Cathedral czy ściągać z obcych krajów?
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1013
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 425 times

Re: Zapowiedzi polskich edycji zagranicznych gier!

Post autor: karmazynowy »

mistrz_yon pisze: 22 lis 2020, 22:43 Czy jest w planach Red Cathedral czy ściągać z obcych krajów?
Dobre pytanie, bo gra wydaje się być bardzo ciekawa. Żadnej zapowiedzi PL nie ma, plotek również chyba nie. A gdzie znalazłeś i za ile?
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Awatar użytkownika
Propi
Posty: 1146
Rejestracja: 04 sty 2019, 19:06
Has thanked: 501 times
Been thanked: 331 times

Re: Zapowiedzi polskich edycji zagranicznych gier!

Post autor: Propi »

Chyba w tej chwili można ją wyrwać za 35$ plus przesyłka, tyle że niezbyt chcą przesyłać do Europy.

No i czekamy na anglojęzyczną i europejską premierę Furnace!
Chrostek84
Posty: 73
Rejestracja: 20 lip 2010, 18:28
Has thanked: 6 times
Been thanked: 26 times

Re: Zapowiedzi polskich edycji zagranicznych gier!

Post autor: Chrostek84 »

Dominant species po polsku zapowiedziane. Teraz tylko liczyć, że ktoś pochyli się nad polską wersją Tyrants of the Underdark i Lords of Waterdeep.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2071
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 427 times

Re: Zapowiedzi polskich edycji zagranicznych gier!

Post autor: tomp »

Chrostek84 pisze: 23 lis 2020, 01:23 Dominant species po polsku zapowiedziane. Teraz tylko liczyć, że ktoś pochyli się nad polską wersją Tyrants of the Underdark i Lords of Waterdeep.
Chyba za długo czasu upłynęło, aby wydawnictwa w Polsce chciałby to wydać. Podejrzewam, że kto chciał kupił już wersje angielską (LoW ma nawet wersję elektroniczną, a Tyrani wersje na Tabletop Simulator).


I żeby nie off-topic'ować.
Czy ktoś, gdzieś słyszał o jakichkowiek wypowiedziach (nie) wydajemy dt. serii Unmatched ?
Myślę, że bardzo dobry tytuł, który urozmaiciłby przegląd tytułów 1 na 1.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10876
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3205 times

Re: Zapowiedzi polskich edycji zagranicznych gier!

Post autor: japanczyk »

tomp pisze: 23 lis 2020, 09:13
Chrostek84 pisze: 23 lis 2020, 01:23 Dominant species po polsku zapowiedziane. Teraz tylko liczyć, że ktoś pochyli się nad polską wersją Tyrants of the Underdark i Lords of Waterdeep.
Chyba za długo czasu upłynęło, aby wydawnictwa w Polsce chciałby to wydać. Podejrzewam, że kto chciał kupił już wersje angielską (LoW ma nawet wersję elektroniczną, a Tyrani wersje na Tabletop Simulator).
Nie skreslalbym jeszcze tego tytułu ;-)
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2420
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Zapowiedzi polskich edycji zagranicznych gier!

Post autor: Jiloo »

tomp pisze: 23 lis 2020, 09:13
Chrostek84 pisze: 23 lis 2020, 01:23 Dominant species po polsku zapowiedziane. Teraz tylko liczyć, że ktoś pochyli się nad polską wersją Tyrants of the Underdark i Lords of Waterdeep.
Chyba za długo czasu upłynęło, aby wydawnictwa w Polsce chciałby to wydać. Podejrzewam, że kto chciał kupił już wersje angielską (...)
Sam jestem podobnego zdania, ale ostatnio wydawnictwa zaskakują i chyba zaczynam być trochę mniej radykalny w osądach :D Może to po prostu starość :P
Dominant Species jest grą 6 lat starszą od Tyrants of the Underdark, a tu nagle – trach – polska wersja. Biorąc pod uwagę, że są plotki o dodruku TotU, to może i jest jakaś szansa na polskie wydanie? Tym bardziej, że to jest bardzo dobra gra. Diuna od GF9 będzie po polsku to dlaczego nie Tyrants? Ja mam, ale wszystkim tego życzę.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2071
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 427 times

Re: Zapowiedzi polskich edycji zagranicznych gier!

Post autor: tomp »

Ja liczę, że plotka o dodruku TotU się spełni. Może ilość sprzedanych gier zmotywuje jakiegoś polskiego wydawcę.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
mistrz_yon
Posty: 705
Rejestracja: 26 kwie 2005, 11:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 158 times
Been thanked: 252 times
Kontakt:

Re: Zapowiedzi polskich edycji zagranicznych gier!

Post autor: mistrz_yon »

karmazynowy pisze: 22 lis 2020, 22:44
mistrz_yon pisze: 22 lis 2020, 22:43 Czy jest w planach Red Cathedral czy ściągać z obcych krajów?
Dobre pytanie, bo gra wydaje się być bardzo ciekawa. Żadnej zapowiedzi PL nie ma, plotek również chyba nie. A gdzie znalazłeś i za ile?
Było na BGG w jakiejs świątecznej ofercie, ale niedostępne w Europie. A gra mi siedzi mechanicznie jak nic - mam ją po Essen na krótkiej liście. Moze w którymś sklepiej w PL będzie, jak nie - to jak się zrobi bardzije dostępne to biere.
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1476
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 715 times

Re: Zapowiedzi polskich edycji zagranicznych gier!

Post autor: arturmarek »

Czy są jakieś informacje nt polskiej edycji New York Zoo? Na zapowiedziach ZnadPlanszy nie znalazłem. Tytuł wydaje się dość bezpieczny do wydania.
Awatar użytkownika
p_olo86
Posty: 412
Rejestracja: 04 sty 2017, 11:31
Has thanked: 9 times
Been thanked: 29 times

Re: Zapowiedzi polskich edycji zagranicznych gier!

Post autor: p_olo86 »

arturmarek pisze: 25 lis 2020, 13:06 Czy są jakieś informacje nt polskiej edycji New York Zoo? Na zapowiedziach ZnadPlanszy nie znalazłem. Tytuł wydaje się dość bezpieczny do wydania.
https://www.facebook.com/39902224715110 ... 926445124/
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Zapowiedzi polskich edycji zagranicznych gier!

Post autor: rastula »

Jiloo pisze: 23 lis 2020, 10:26
tomp pisze: 23 lis 2020, 09:13
Chrostek84 pisze: 23 lis 2020, 01:23 Dominant species po polsku zapowiedziane. Teraz tylko liczyć, że ktoś pochyli się nad polską wersją Tyrants of the Underdark i Lords of Waterdeep.
Chyba za długo czasu upłynęło, aby wydawnictwa w Polsce chciałby to wydać. Podejrzewam, że kto chciał kupił już wersje angielską (...)
Sam jestem podobnego zdania, ale ostatnio wydawnictwa zaskakują i chyba zaczynam być trochę mniej radykalny w osądach :D Może to po prostu starość :P
Dominant Species jest grą 6 lat starszą od Tyrants of the Underdark, a tu nagle – trach – polska wersja. Biorąc pod uwagę, że są plotki o dodruku TotU, to może i jest jakaś szansa na polskie wydanie? Tym bardziej, że to jest bardzo dobra gra. Diuna od GF9 będzie po polsku to dlaczego nie Tyrants? Ja mam, ale wszystkim tego życzę.
Co do LotW to równie dobrze możemy się zapytać dlaczego nie ma polskiego Magic the Gathering. Wiele razy już to mówiono - pewnych rzeczy w korporacji nie przeskoczysz - no chyba że ktoś rzuci np ze sprzeda tego 30 ( a może 50) tysięcy w wersji PL ...

GMT to inna skala , inne podejście do tytułów/autorów i zapewne inne oczekiwania co do sprzedaży - realne do osiągnięcia w PL.
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1901
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 171 times

Re: Zapowiedzi polskich edycji zagranicznych gier!

Post autor: tomuch »

arturmarek pisze: 25 lis 2020, 13:06 Czy są jakieś informacje nt polskiej edycji New York Zoo? Na zapowiedziach ZnadPlanszy nie znalazłem. Tytuł wydaje się dość bezpieczny do wydania.
16 postów wyżej
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10876
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3205 times

Re: Zapowiedzi polskich edycji zagranicznych gier!

Post autor: japanczyk »

Są, będzie polska wersja
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1013
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 425 times

Re: Zapowiedzi polskich edycji zagranicznych gier!

Post autor: karmazynowy »

Jakieś wieści, przecieki, plotki nt. Glen More II w rodzimej wersji? Bo mnie kusi eng.
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Awatar użytkownika
bobule
Posty: 1008
Rejestracja: 21 wrz 2017, 22:09
Has thanked: 45 times
Been thanked: 207 times

Re: Zapowiedzi polskich edycji zagranicznych gier!

Post autor: bobule »

karmazynowy pisze: 02 gru 2020, 09:48 Jakieś wieści, przecieki, plotki nt. Glen More II w rodzimej wersji? Bo mnie kusi eng.
Caly czas cisza.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10876
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3205 times

Re: Zapowiedzi polskich edycji zagranicznych gier!

Post autor: japanczyk »

karmazynowy pisze: 02 gru 2020, 09:48 Jakieś wieści, przecieki, plotki nt. Glen More II w rodzimej wersji? Bo mnie kusi eng.
Podobno sie wycofali
under
Posty: 65
Rejestracja: 29 mar 2020, 14:44
Been thanked: 6 times

Re: Zapowiedzi polskich edycji zagranicznych gier!

Post autor: under »

Jakieś wieści, przecieki, informacje na temat TALES FROM THE LOOP: THE BOARD GAME po polsku? RPG świetne i mnie kusi planszowa wersja
Zablokowany