Zapowiedzi gier w polskiej wersji językowej (by PN)

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Zapowiedzi polskich edycji zagranicznych gier!

Post autor: maciejo »

konrad.rymczak pisze: 16 sty 2020, 18:20
maciejo pisze: 25 paź 2019, 22:21 Dowiedziałem się na targach w Essen,że seria Legendary Encounters wyjdzie po polsku.
Od Marvela do Aliena :!: :!: :!: :D
Podtrzymujesz? ;)
Oczywiście podtrzymuje, że taką informację otrzymałem na targach w Essen.
Ostatnio zmieniony 16 sty 2020, 20:55 przez maciejo, łącznie zmieniany 1 raz.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Nadab
Posty: 27
Rejestracja: 15 sty 2017, 20:26
Lokalizacja: Siedlce
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Zapowiedzi polskich edycji zagranicznych gier!

Post autor: Nadab »

Byłby to chyba nie pierwszy raz, gdy oryginalny wydawca zaprzecza, jakoby miała ukazać się polska wersja, a później okazywało się, że płynęła ona już do Polski. Może to wynikać z różnych zapisów umownych, gdyż polski wydawca może chcieć w jednym momencie ujawnić wszystkie posiadane asy na nowy rok. Czegoś takiego mógłbym się np. spodziewać po Portalu. Rok temu zapowiedzieli, że wydadzą dość stare Race for the Galaxy, więc być może za tydzień ogłoszą Legendary Encounters. Nawet Pan Trzewiczek zapytany o to trzy miesiące temu na Planszówkach TV nie powiedział nie, tylko "będziemy mówili o naszych planach wydawniczych na Portalconie"
Kisun
Posty: 1130
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 132 times

Re: Zapowiedzi polskich edycji zagranicznych gier!

Post autor: Kisun »

To że oni nie planują polskiej wersji, nie znaczy że polski wydawca nie dostał praw do jej wydania :)
wesolykowal
Posty: 115
Rejestracja: 22 kwie 2011, 11:56
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Zapowiedzi polskich edycji zagranicznych gier!

Post autor: wesolykowal »

Kisun pisze: 16 sty 2020, 19:32 To że oni nie planują polskiej wersji, nie znaczy że polski wydawca nie dostał praw do jej wydania :)
Dzisiaj Prezes Portalu w nowym wydaniu Planszówek TV na pytanie o polonizację Legendary Encounters odpowiedział, że zaprasza na PortalCon także coś może być na rzeczy :lol:
KaczoreQ
Posty: 117
Rejestracja: 22 mar 2017, 17:00
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Zapowiedzi polskich edycji zagranicznych gier!

Post autor: KaczoreQ »

Z tym Legendary ciekawa sprawa.
Najbardziej interesuje mnie to czy uda się to sprzedać.
Wiadomo zainteresowanie spore, ale czy wystarczające?
Podejrzewam, że jedynie bardzo atrakcyjna cena ma szanse tutaj pomóc.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Zapowiedzi polskich edycji zagranicznych gier!

Post autor: rastula »

KaczoreQ pisze: 21 sty 2020, 09:35 Z tym Legendary ciekawa sprawa.
Najbardziej interesuje mnie to czy uda się to sprzedać.
Wiadomo zainteresowanie spore, ale czy wystarczające?
Podejrzewam, że jedynie bardzo atrakcyjna cena ma szanse tutaj pomóc.
Hmmm, akurat ten tytuł w wersji PL może trafić do szerokiego grona odbiorców ...
Awatar użytkownika
eltadziko
Posty: 360
Rejestracja: 18 lis 2014, 22:05
Lokalizacja: Oława
Has thanked: 124 times
Been thanked: 79 times

Re: Zapowiedzi polskich edycji zagranicznych gier!

Post autor: eltadziko »

rastula pisze: 21 sty 2020, 10:05
KaczoreQ pisze: 21 sty 2020, 09:35 Z tym Legendary ciekawa sprawa.
Najbardziej interesuje mnie to czy uda się to sprzedać.
Wiadomo zainteresowanie spore, ale czy wystarczające?
Podejrzewam, że jedynie bardzo atrakcyjna cena ma szanse tutaj pomóc.
Hmmm, akurat ten tytuł w wersji PL może trafić do szerokiego grona odbiorców ...
Z jednej strony tak, ale to bardziej przy wersjach gdzie jest mało dodatków. Bo ciężko mi sobie wyobrazić, by teraz ktoś wydał Legendary Marvel i faktycznie wydał wszystkie dostępne dodatki ;) Po pierwsze trwałoby to latami, a po drugie podejrzewam, że po paru dodatkach byłaby informacja, że jest za małe zainteresowanie i przerywają wydawanie ;P
Awatar użytkownika
konrad.rymczak
Posty: 998
Rejestracja: 26 cze 2016, 14:09
Has thanked: 173 times
Been thanked: 48 times

Re: Zapowiedzi polskich edycji zagranicznych gier!

Post autor: konrad.rymczak »

eltadziko pisze: 21 sty 2020, 11:06 Z jednej strony tak, ale to bardziej przy wersjach gdzie jest mało dodatków. Bo ciężko mi sobie wyobrazić, by teraz ktoś wydał Legendary Marvel i faktycznie wydał wszystkie dostępne dodatki ;) Po pierwsze trwałoby to latami, a po drugie podejrzewam, że po paru dodatkach byłaby informacja, że jest za małe zainteresowanie i przerywają wydawanie ;P
Mowa o Legendary Encounters - czyli nie Marvel.
Kupię: Eclipse 2nd - Galactic Counselor
Awatar użytkownika
eltadziko
Posty: 360
Rejestracja: 18 lis 2014, 22:05
Lokalizacja: Oława
Has thanked: 124 times
Been thanked: 79 times

Re: Zapowiedzi polskich edycji zagranicznych gier!

Post autor: eltadziko »

konrad.rymczak pisze: 21 sty 2020, 12:40
eltadziko pisze: 21 sty 2020, 11:06 Z jednej strony tak, ale to bardziej przy wersjach gdzie jest mało dodatków. Bo ciężko mi sobie wyobrazić, by teraz ktoś wydał Legendary Marvel i faktycznie wydał wszystkie dostępne dodatki ;) Po pierwsze trwałoby to latami, a po drugie podejrzewam, że po paru dodatkach byłaby informacja, że jest za małe zainteresowanie i przerywają wydawanie ;P
Mowa o Legendary Encounters - czyli nie Marvel.
Przy samym Encounters ma to sens. Ale w początkowych plotkach było, ze wydadzą: "od Marvela po Aliena" :P
Awatar użytkownika
konrad.rymczak
Posty: 998
Rejestracja: 26 cze 2016, 14:09
Has thanked: 173 times
Been thanked: 48 times

Re: Zapowiedzi polskich edycji zagranicznych gier!

Post autor: konrad.rymczak »

maciejo pisze: 16 sty 2020, 18:55 Dowiedziałem się na targach w Essen,że seria Legendary Encounters wyjdzie po polsku.
Od Marvela do Aliena :!: :!: :!: :D
Informacje z oryginalnego postu faktycznie sprzeczne ;)
Kupię: Eclipse 2nd - Galactic Counselor
rabitto
Posty: 86
Rejestracja: 02 lis 2016, 18:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Zapowiedzi polskich edycji zagranicznych gier!

Post autor: rabitto »

Jednak, nie Portal...
Ja myślę że to tylko plotka. Gdzieś na forum znalazłem wypowiedź z 2016 roku że Upper Deck nie przewiduje, aby Legendary było wydane w innym języku niż angielski.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10920
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3214 times

Re: Zapowiedzi polskich edycji zagranicznych gier!

Post autor: japanczyk »

rabitto pisze: 27 sty 2020, 14:41 Jednak, nie Portal...
Ja myślę że to tylko plotka. Gdzieś na forum znalazłem wypowiedź z 2016 roku że Upper Deck nie przewiduje, aby Legendary było wydane w innym języku niż angielski.
Może maciejo sam tłuamczy xD
rabitto
Posty: 86
Rejestracja: 02 lis 2016, 18:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Zapowiedzi polskich edycji zagranicznych gier!

Post autor: rabitto »

No chyba, że Albi wyskoczy jak Filip z konopii z tłumaczeniem Aliena :D tak jak w zeszłym roku z Gloomhaven.
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Quarriors! Qultimate Quedition

Post autor: Jareks1985 »

Czy ktokolwiek słyszał, aby jakieś wydawnictwo interesowało się wydaniem tej gry w naszym ojczystym języku?
wygląda mega ciekawie :(

https://boardgamegeek.com/boardgame/259 ... -quedition
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Zapowiedzi polskich edycji zagranicznych gier!

Post autor: Miszon »

Bardzo mnie zaciekawiła z dzisiejszej lektury zapowiedzi wydawniczych Fox Games pozycja Zombie Kids. Wygląda dość intrygująco: zombie, dla dzieci, a w dodatku legacy XD.
Ktoś może coś więcej powiedzieć na ten temat?
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4474
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: Zapowiedzi polskich edycji zagranicznych gier!

Post autor: garg »

Samo Zombie Kids jest doskonała grą kooperacyjną na 10 minut - wszyscy w rodzinie ją lubimy (wyszła jako Straszny dwór). Co do wersji legacy, to też sam jestem ciekaw i na pewno kupię, ale mam sprzeczne sygnały, kiedy to wreszcie będzie dostępne.
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Zapowiedzi polskich edycji zagranicznych gier!

Post autor: Miszon »

Muve.pl przysłało mi dziś maila, że otwierają przedsprzedaż i gra dostępna będzie 15.04.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
dewodaa
Posty: 356
Rejestracja: 12 lis 2006, 10:30
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Has thanked: 1 time

Planet Unknown

Post autor: dewodaa »

Czy ktoś się orientuje czy jakiś polski wydawca jest zainteresowany tym tytułem - Planet Unknown?
https://www.kickstarter.com/projects/ad ... et-unknown
Tytuł wydaje się ciekawy, Terraformacja Marsa w klimatach tetrisa, do tego ten gadżet (który pewnie można by wykorzystać nie tylko w tej grze).
Moja kolekcja. Sprzedałem/wymieniłem/sprezentowałem
"To będzie jedna z tych okoliczności, którą ludzie bez znajomości prawa wielkich liczb nazwaliby przypadkiem."
Rafał80
Posty: 33
Rejestracja: 30 gru 2019, 20:34
Been thanked: 1 time

Re: Zapowiedzi polskich edycji zagranicznych gier!

Post autor: Rafał80 »

Witam.
Nie wiem czy dobrze trafiłem - wciągnąłem się w temat gier, regularnie pojawia się u mnie cos nowego, ale.... W grę wchodzą tylko polskie wersje, instrukcje po angielsku pewnie by były nie do przejścia. Polskie wydania wychodzą póxno z tego co widzę i w sumie jest sporo drogich tytułów też. I tu moje 2 pytania.

1) czy w przedsprzedaży gry wychodza taniej? czy jest to standardowa cena tylko grę otrzymujemy po prostu szybciej niż inni. I gdzie można śledzić zbliżające się przedsprzedaże polskich wydań

2) Kickstarter - czy tam wychodzą w ogóle polskie wydania? czy jednak angielska wersja to wersja podstawowa. Nie jestem jeszcze zarejestrowany ale powoli rozeznaję się w temacie - i jak takie gry wsparte wychodzą finansowo w porównaniu do ceny gry gra zostaje wypuszczona na rynek.
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Zapowiedzi polskich edycji zagranicznych gier!

Post autor: Jareks1985 »

1. Tak, najczęściej jest taniej, niż kiedy nakład się kończy.

2. Zależy są firmy jak aweken realms, które tłumaczy swoje projekty na polski, natomiast cmon tylko angielski i ostatnio francuski.

Gry z ks zawsze są droższe w odsprzedaży, znam takich co gre kupują tylko po to aby odsprzedać i zarobić kilka stówek.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4719
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Zapowiedzi polskich edycji zagranicznych gier!

Post autor: BartP »

Przedsprzedaż najczęściej nie oznacza, że będziesz miał szybciej. Ale fakt, często cena jest po prostu niższa.

Co do KS, to zależy, jakimi grami i jakiej firmy się interesujesz. Jak kolega wspomniał, część głośnych typowo amerykańskich gier z ekskluzywnymi elementami wychodzi za całość taniej na KS.
Mnie akurat takie gry niespecjalnie interesują i spośród tych tytułów, które ja obserwuję (eurogry), to zauważam, że biorąc pod uwagę koszty wysyłki, to jednak lepiej jest poczekać na wydanie sklepowe. Wiele gier, które początkowo wsparłem parę lat temu na KS, to potem były w sklepach tańsze nawet o 5 dych. A gry Queen Games to już w ogóle poezja pod tym względem, bywają i o 100 zł tańsze wkrótce po premierze.

Czyli co do KS, to nie ma reguły, każdy przypadek trzeba szacować osobno.
Awatar użytkownika
Propi
Posty: 1150
Rejestracja: 04 sty 2019, 19:06
Has thanked: 503 times
Been thanked: 333 times

Re: Zapowiedzi polskich edycji zagranicznych gier!

Post autor: Propi »

Niestety jest pewna loteria, jeśli chodzi o wydania gier z KS w polskich sklepach. Raz, że faktycznie tendencja cenowa jest okropna i bywa, że za te gry trzeba wybulić ponad 400zł. Dwa, mam też wrażenie, że skoro gry z kickstartera wychodzą w bardzo ograniczonych nakładach - tysiąc czy dwa egzemplarze potrafią zamknąć kampanię - to że faktycznie są rzadsze na rynku gier używanych i o ile nie załapiesz się na pierwszy rzut to potem może być słabo. A trzy, że największe tytuły domyślnie nie wychodzą po polsku, dopiero ktoś się musi zabrać za polskie wydanie, co często oznacza długie miesiące albo i lata oczekiwania. A i tak nie ma gwarancji, że wyjdą.

Jakkolwiek pozycje KSowe bywają bardzo ciekawe, to najczęściej zabijają ceną wysyłki. Nawet gdybym zdecydował się szarpnąć na tytuł za 80-100$ to przy często 20-30$ za przesyłkę ta opcja po prostu przesądza o sensowności takiego zakupu.

Wychodzę z założenia, że najlepsze rzeczy i tak wyjdą po polsku, a jak nie wyjdą, to może przypomnę sobie o nich np. za 3 lata, jak będą krążyć po forum z drugiej ręki. Może będę wtedy nieco bogatszy i bardziej skłonny do inwestycji :)
krecony1
Posty: 369
Rejestracja: 29 sie 2014, 00:05
Lokalizacja: Siedlce
Has thanked: 48 times
Been thanked: 49 times

Re: Zapowiedzi polskich edycji zagranicznych gier!

Post autor: krecony1 »

Rafał80 pisze: 25 kwie 2020, 21:54 Witam.
Nie wiem czy dobrze trafiłem - wciągnąłem się w temat gier, regularnie pojawia się u mnie cos nowego, ale.... W grę wchodzą tylko polskie wersje, instrukcje po angielsku pewnie by były nie do przejścia. Polskie wydania wychodzą póxno z tego co widzę i w sumie jest sporo drogich tytułów też. I tu moje 2 pytania.

1) czy w przedsprzedaży gry wychodza taniej? czy jest to standardowa cena tylko grę otrzymujemy po prostu szybciej niż inni. I gdzie można śledzić zbliżające się przedsprzedaże polskich wydań

2) Kickstarter - czy tam wychodzą w ogóle polskie wydania? czy jednak angielska wersja to wersja podstawowa. Nie jestem jeszcze zarejestrowany ale powoli rozeznaję się w temacie - i jak takie gry wsparte wychodzą finansowo w porównaniu do ceny gry gra zostaje wypuszczona na rynek.
Ad. 1 Zależy od przedsprzedaży. Jeżeli jest organizowana przez wydawcę (np. Portal) jest drożej niż cena gry później w sklepie. Jeżeli przez sklepy, to raczej taniej, bo zazwyczaj nie są to gry, które trafią później na wyprzedaże ;)

Ad. 2 Znikoma liczba gier na Kicksarterze ma wersję polską.
Xian
Posty: 96
Rejestracja: 05 maja 2012, 15:39
Has thanked: 31 times
Been thanked: 6 times

Re: Zapowiedzi polskich edycji zagranicznych gier!

Post autor: Xian »

Wiadomo cos o polskim wydaniu Euthia: Torment of Resurrection poza kampania?

https://www.kickstarter.com/projects/eu ... n=19ba8da8

W tresci kampani jest info na temat tlumaczenia pod warunkami:
To offer fully localized copies of the game in French, Polish, Italian, Spanish, or German, we need to reach one of the following milestones:
A) 500+ backers (per language) interested in the specific language
OR
B) Funded campaign with at least 300,000 USD and 300+ backers (per language) interested in the specific language
Drugi wariant:
Funded campaign with at least 150,000 USD.
150+ backers with an interest in one of these languages: French, Polish, Italian, Spanish, or German (150+ backers per language).
We will invest collected funds from these backers to create a professional translation of the Rulebook and language dependent components.
After that, we will publish it on our website for DOWNLOAD & PRINT.
Progress on the project will be shared with you in the Updates section.
You will be able to provide your interest for a specific language translation in our Pledge Manager after the Kickstarter ends.
Jesli to niewlasciwy temat, to prosze moderacje o przeniesienie.
Rabaty: 5% w sklepie Jaskinia Graczy.
Awatar użytkownika
Arcziwald
Posty: 243
Rejestracja: 31 mar 2018, 09:54
Has thanked: 72 times
Been thanked: 43 times

Re: Zapowiedzi polskich edycji zagranicznych gier!

Post autor: Arcziwald »

Czy wiadomo co z Robin Hood and the Merry Men ? Jakiś czas temu była chyba zapowiedź że strony Czacha Games?
Zablokowany