Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
Epyon
Posty: 1164
Rejestracja: 30 mar 2012, 08:07
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 8 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: Epyon »

A skoro jest nadzieja na Time Stories, to może z bardziej zależnych językowo gier warto by też wydać Sherlock Holmes: Consulting Detective? ;)
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: Furia »

Epyon pisze:A skoro jest nadzieja na Time Stories, to może z bardziej zależnych językowo gier warto by też wydać Sherlock Holmes: Consulting Detective? ;)
Byłoby bosko a póki co biorę w ciemno Via Nebula. (Okładka zajeżdża portalowymi Osadnikami :P)
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: Don Simon »

Cos wiecej wiadomo o Marsie i Master of Orion?
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4716
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: BartP »

Bardzo ciekawe zapowiedzi. Trzeba śledzić niektóre z tych zapowiedzi, bo niewiele o nich na dziś wiadomo; mechanicznie.
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: Carmash »

warlock pisze:Ech... Generalnie nie, ale... pojawiła się pewna możliwość, którą rozważamy, dotycząca podstawki oraz wszystkich dodatków z serii, wydanych, zapowiedzianych i przyszłych. Czekamy na odpowiedź oryginalnego wydawcy, zrobimy własne szacunki i kalkulacje, i może uda się coś zdziałać na tym polu. Nam gra się bardzo spodobała, idea jest świeża, mechanika bardzo nośna. Pomijając trudności w lokalizacji i sporą pracę redaktorską warto by było, aby ta pozycja (oraz dodatki do niej) pojawiły się w Polsce w ojczystym języku. Trzymajcie kciuki
Trzymam kciuki i to mocno! Powodzenia ze wszystkimi projektami :)
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: Yavi »

Carmash pisze:
warlock pisze:Ech... Generalnie nie, ale... pojawiła się pewna możliwość, którą rozważamy, dotycząca podstawki oraz wszystkich dodatków z serii, wydanych, zapowiedzianych i przyszłych. Czekamy na odpowiedź oryginalnego wydawcy, zrobimy własne szacunki i kalkulacje, i może uda się coś zdziałać na tym polu. Nam gra się bardzo spodobała, idea jest świeża, mechanika bardzo nośna. Pomijając trudności w lokalizacji i sporą pracę redaktorską warto by było, aby ta pozycja (oraz dodatki do niej) pojawiły się w Polsce w ojczystym języku. Trzymajcie kciuki
Trzymam kciuki i to mocno! Powodzenia ze wszystkimi projektami :)
Carmash - przykład na to, że wytrwałość popłaca :D.

Mars tematycznie wydaje się bardzo ciekawy, czekamy na więcej szczegółów :).
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: Carmash »

Yavi pisze:Carmash - przykład na to, że wytrwałość popłaca :D.

Mars tematycznie wydaje się bardzo ciekawy, czekamy na więcej szczegółów :).
Popłaca, popłaca :D Człowiek nawrzuca pytań, czasami sam przestanie wierzyć, ale jednak można się mile zaskoczyć :)

Co do Marsa także uważam, że ten tytuł zapowiada się naprawdę dobrze. Czekam także na więcej szczegółów dotyczących Master of Orion. Póki co znalazłem tylko tyle:

Obrazek
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: Pan_K »

TIME Stories - może jakaś prenumerata :?: ;)
Wskakują na radar.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
TTR_1983
Posty: 3931
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: TTR_1983 »

Quadropolis ma być 22 lutego :mrgreen: A miało być w maju :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: rattkin »

Kiedy można spodziewać się Potion Explosion?
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3644
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: gafik »

Wow. Ale zapowiedzi! Wygląda na to że rynek planszowy powoli się rozkręca w PL. Oby tak dalej!
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6443
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 570 times
Been thanked: 932 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: Odi »

Sporo smakowitych zapowiedzi. Tak trzymać! :)
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: kudlacz135 »

gafik pisze:Wow. Ale zapowiedzi! Wygląda na to że rynek planszowy powoli się rozkręca w PL. Oby tak dalej!
Powoli? Patrząc póki co na Portal i Rebela to to jest ilościowe szaleństwo. Mam nadzieję, że trend się opłaci i utrzyma, a my będziemy mieli jeszcze większe pole wyboru w grach :)
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: hutriel »

kudlacz135 pisze:
gafik pisze:Wow. Ale zapowiedzi! Wygląda na to że rynek planszowy powoli się rozkręca w PL. Oby tak dalej!
Powoli? Patrząc póki co na Portal i Rebela to to jest ilościowe szaleństwo. Mam nadzieję, że trend się opłaci i utrzyma, a my będziemy mieli jeszcze większe pole wyboru w grach :)
Powoli? Patrząc na to jak z roku na rok moje wydatki na planszówki rosną przy jednoczesnym wzroście liczby gier których nie kupiłem ale chciałbym kupić, to rynek rozwinął się już całkiem nieźle. Albo mój zakupoholizm. Albo rynek i zakupoholizm. :D
wajdzik83
Posty: 345
Rejestracja: 11 lis 2012, 07:53
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: wajdzik83 »

Carmash pisze:A czy w swoich planach macie może T.I.M.E Stories?
Ech... Generalnie nie, ale... pojawiła się pewna możliwość, którą rozważamy, dotycząca podstawki oraz wszystkich dodatków z serii, wydanych, zapowiedzianych i przyszłych. Czekamy na odpowiedź oryginalnego wydawcy, zrobimy własne szacunki i kalkulacje, i może uda się coś zdziałać na tym polu. Nam gra się bardzo spodobała, idea jest świeża, mechanika bardzo nośna. Pomijając trudności w lokalizacji i sporą pracę redaktorską warto by było, aby ta pozycja (oraz dodatki do niej) pojawiły się w Polsce w ojczystym języku. Trzymajcie kciuki :)
Ta gra jest must have chyba dla każdego planszówkowicza ;) Może jakaś akcja crowdfundingowa :) ? Jeżeli chodzi o ten tytuł w PL to jestem zgodny na wszystko i mocno ściskam kciuki ;)
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: Carmash »

wajdzik83 pisze:
Carmash pisze:A czy w swoich planach macie może T.I.M.E Stories?
Ech... Generalnie nie, ale... pojawiła się pewna możliwość, którą rozważamy, dotycząca podstawki oraz wszystkich dodatków z serii, wydanych, zapowiedzianych i przyszłych. Czekamy na odpowiedź oryginalnego wydawcy, zrobimy własne szacunki i kalkulacje, i może uda się coś zdziałać na tym polu. Nam gra się bardzo spodobała, idea jest świeża, mechanika bardzo nośna. Pomijając trudności w lokalizacji i sporą pracę redaktorską warto by było, aby ta pozycja (oraz dodatki do niej) pojawiły się w Polsce w ojczystym języku. Trzymajcie kciuki :)
Ta gra jest must have chyba dla każdego planszówkowicza ;) Może jakaś akcja crowdfundingowa :) ? Jeżeli chodzi o ten tytuł w PL to jestem zgodny na wszystko i mocno ściskam kciuki ;)
Jeżeli będzie trzeba wspierać lokalizację i wydanie tej gry w naszym kraju poprzez finansowaną kampanię, to jestem pierwszy w kolejce chętnych. A jak widzę, zapotrzebowanie na ten tytuł w środowisku miłośników gier planszowych jest niemałe :)
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: Pixa »

Jedna kopia TimeStories PL takze dla mnie :D Tak wiec trzymam kciuki. Moge nawet wziac udzial w kampanii na wspieram.to itp. :-) A i Sherlockiem bym nie pogardzil :-)
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: Carmash »

Pixa pisze:Jedna kopia TimeStories PL takze dla mnie :D Tak wiec trzymam kciuki. Moge nawet wziac udzial w kampanii na wspieram.to itp. :-) A i Sherlockiem bym nie pogardzil :-)
I mnie marzy się Scherlock, ale czasami co za dużo... sami wiecie :)
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3644
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: gafik »

Jeszcze raz przejrzałem zapowiedzi Rebela... są niesamowite! :D

http://issuu.com/rebelpl/docs/prezentac ... 28b409183e

... a to, że nasze portfele nie nadążają z kupowaniem nie oznacza, że rynek jest planszówek w PL jest rozwinięty. Wciąż raczkuje :)

Nie mniej jednak, dzięki takim zapowiedziom, światełko w tunelu jest już spore :)
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: donmakaron »

TIME Stories podwójnie trudne, bo poza pieruńsko czasochłonnym przekładem gry, trzeba będzie samemu zadbać o porządną instrukcję po polsku i najlepiej jeszcze FAQ. Space Cowboys w tej kwestii dali ciała. Choć pewnie nie przerzuciłbym się na polską wersję, to trzymam kciuki, bo gra jest wyborna.
Awatar użytkownika
hsiale
Posty: 1263
Rejestracja: 14 paź 2012, 20:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: hsiale »

REBEL.pl pisze:
Carmash pisze:A czy w swoich planach macie może T.I.M.E Stories?
Ech... Generalnie nie, ale... pojawiła się pewna możliwość, którą rozważamy, dotycząca podstawki oraz wszystkich dodatków z serii, wydanych, zapowiedzianych i przyszłych. Czekamy na odpowiedź oryginalnego wydawcy, zrobimy własne szacunki i kalkulacje, i może uda się coś zdziałać na tym polu. Nam gra się bardzo spodobała, idea jest świeża, mechanika bardzo nośna. Pomijając trudności w lokalizacji i sporą pracę redaktorską warto by było, aby ta pozycja (oraz dodatki do niej) pojawiły się w Polsce w ojczystym języku. Trzymajcie kciuki :)
Dobry plan, +1 do listy chętnych :)
schen
Posty: 148
Rejestracja: 14 lis 2015, 14:41
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 55 times
Been thanked: 20 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: schen »

Dobrze, że się wstrzymywałem z zakupem angielskiej wersji T.I.M.E Stories licząc, że ktoś się jednak na wydanie u nas skusi :) Murowany zakup.
wajdzik83
Posty: 345
Rejestracja: 11 lis 2012, 07:53
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: wajdzik83 »

schen pisze:Dobrze, że się wstrzymywałem z zakupem angielskiej wersji T.I.M.E Stories licząc, że ktoś się jednak na wydanie u nas skusi :) Murowany zakup.
+1 ;)
Awatar użytkownika
Alman
Posty: 185
Rejestracja: 06 maja 2012, 21:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: Alman »

schen pisze:Dobrze, że się wstrzymywałem z zakupem angielskiej wersji T.I.M.E Stories licząc, że ktoś się jednak na wydanie u nas skusi :) Murowany zakup.
+1 biorę!
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 727
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 145 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: Munchhausen »

Sherlock! Sherlock!

Serio, jestem po trzech sprawach i teraz nie wiem, czy brać się za kolejne, bo skoro jest szansa na takie T.I.M.E. Stories, to nadzieja na polskiego Sherlocka też odżyła.
Zablokowany