Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: xelos80 »

Ehhh a kupiłem angielska wersję Five tribes bo już mowiliscie że na 100% nie ma szans i tylko będą wersje ang z drukowana instrukcja. Czuję się zawiedziony i trochę oszukany :(
mia123
Posty: 91
Rejestracja: 15 kwie 2014, 21:41

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: mia123 »

xelos80 pisze:Ehhh a kupiłem angielska wersję Five tribes bo już mowiliscie że na 100% nie ma szans i tylko będą wersje ang z drukowana instrukcja. Czuję się zawiedziony i trochę oszukany :(
Przecież gra będzie się różnić tylko instrukcja, wiec nie ma po co być zawiedzionym ;)
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2869
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: crsunik »

Nie ma też po co wydawać ;)
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: Pan_K »

crsunik pisze:Nie ma też po co wydawać ;)
Ja się pewnie skuszę. Z logo Rebela, to jednak inna jakość ;)
No i tytuł ma brzmieć "pięć trybów plus szósty" ;) A nie jakieś Fajwtrajbz... 8)
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
arracan
Posty: 252
Rejestracja: 27 kwie 2015, 17:09
Has thanked: 22 times
Been thanked: 23 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: arracan »

Rebelu, jak to w końcu jest z Titan Race i 7 Samurajów? Miały być pod koniec września, potem pod koniec października, a na ZnadPlanszy jest info, że jednak listopad. Czekam na te gry od pierwszego ogłoszenia i się ich doczekać nie mogę... :(

I jeszcze jedno- znane są już SCD Wiarusów i nowego Small World?
MAM | CHCĘ

Piszę o grach na POPKULTUROWCY.PL <- ZAPRASZAM
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: Tycjan »

arracan pisze:Rebelu, jak to w końcu jest z Titan Race i 7 Samurajów? Miały być pod koniec września, potem pod koniec października, a na ZnadPlanszy jest info, że jednak listopad. Czekam na te gry od pierwszego ogłoszenia i się ich doczekać nie mogę... :(
REBEL.pl pisze:... Niestety, dowiedzieliśmy się, że pojawiło się opóźnienie w produkcji, przez co data premiery zarówno "7 Samurajów", jak i "Wyścigu Tytanów" musi ulec przesunięciu. Według informacji, jakie otrzymaliśmy, gry powinny zostać wyprodukowane pod koniec października.
Założyliśmy na ZP, wersję mniej optymistyczną/realną, że skoro dodruk pod koniec 10, to będzie na początku 11 :) Ale zawsze w razie czego aktualizujemy terminy jeżeli pojawiają się nowe informacje.

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
arracan
Posty: 252
Rejestracja: 27 kwie 2015, 17:09
Has thanked: 22 times
Been thanked: 23 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: arracan »

Tycjan pisze:
arracan pisze:Rebelu, jak to w końcu jest z Titan Race i 7 Samurajów? Miały być pod koniec września, potem pod koniec października, a na ZnadPlanszy jest info, że jednak listopad. Czekam na te gry od pierwszego ogłoszenia i się ich doczekać nie mogę... :(
REBEL.pl pisze:... Niestety, dowiedzieliśmy się, że pojawiło się opóźnienie w produkcji, przez co data premiery zarówno "7 Samurajów", jak i "Wyścigu Tytanów" musi ulec przesunięciu. Według informacji, jakie otrzymaliśmy, gry powinny zostać wyprodukowane pod koniec października.
Założyliśmy na ZP, wersję mniej optymistyczną/realną, że skoro dodruk pod koniec 10, to będzie na początku 11 :) Ale zawsze w razie czego aktualizujemy terminy jeżeli pojawiają się nowe informacje.
Dzieki za info, niemniej chcę mocno wierzyć w październik :D Bo już raz miałem odłożoną kasę na gry i poszła na Rebelię, nie wiem co się wydarzy z pieniędzmi tym razem... ;)
MAM | CHCĘ

Piszę o grach na POPKULTUROWCY.PL <- ZAPRASZAM
troinn
Posty: 32
Rejestracja: 04 sty 2016, 16:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: troinn »

Drogi Rebelu, wiadomo już na kiedy planowane jest polskie wydanie Five Tribes?
EMI_NAT
Posty: 104
Rejestracja: 15 lip 2016, 21:33
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 5 times
Been thanked: 5 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: EMI_NAT »

troinn pisze:Drogi Rebelu, wiadomo już na kiedy planowane jest polskie wydanie Five Tribes?
Przecież ta cudna gra jest niezależna językowo a polska instrukcja jest dostępna. WTF
TTR_1983
Posty: 3924
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: TTR_1983 »

EMI_NAT pisze:
troinn pisze:Drogi Rebelu, wiadomo już na kiedy planowane jest polskie wydanie Five Tribes?
Przecież ta cudna gra jest niezależna językowo a polska instrukcja jest dostępna. WTF
Widać jak mało jeszcze wiesz.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: playerator »

TTR_1983 pisze:
EMI_NAT pisze:
Przecież ta cudna gra jest niezależna językowo a polska instrukcja jest dostępna. WTF
Widać jak mało jeszcze wiesz.
A taka odpowiedź zwiększy wiedzę miej zorientowanego w temacie kolegi?
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: rattkin »

TTR_1983 pisze:
EMI_NAT pisze:
troinn pisze:Drogi Rebelu, wiadomo już na kiedy planowane jest polskie wydanie Five Tribes?
Przecież ta cudna gra jest niezależna językowo a polska instrukcja jest dostępna. WTF
Widać jak mało jeszcze wiesz.
/golfclap

Zdziwienie kolegi jest zasadne, bo w opisie komponentów rzeczywiście ma rację (z pewnym ewentualnym wyjątkiem, plansz podpowiedzi z djinnami, ale domyślam się, że i te jakoś tam są przetłumaczone).

Nie wiem jaką odpowiedzią nie chciał się podzielić kolega TTR_1983, ale moja interpretacja byłaby: w Polsce po prostu o wiele lepiej sprzedają się tytuły, które mają polskie wydania, polskie nalepki, itd. - niezależnie od zawartości. Taki rynek. Więc czasem ma sens wydanie gry dostępnej od dwóch lat na rynku, nawet jeśli oznacza to walnięcie swojej nalepki na pudło i wydrukowanie instrukcji na ładniejszym papierze.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 68 times
Been thanked: 1031 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: Trolliszcze »

To jest wręcz oczywista oczywistość. Do takiego Ticketa też wystarczyłoby przetłumaczyć instrukcję i włożyć do pudełka, ale mogę się założyć o każde pieniądze, że to samo pudło z napisem Wsiąść do pociągu sprzedaje się o wiele lepiej niż pudło z napisem Ticket to Ride.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5828
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 403 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: KubaP »

TTR_1983 pisze:
EMI_NAT pisze:
troinn pisze:Drogi Rebelu, wiadomo już na kiedy planowane jest polskie wydanie Five Tribes?
Przecież ta cudna gra jest niezależna językowo a polska instrukcja jest dostępna. WTF
Widać jak mało jeszcze wiesz.
https://www.youtube.com/watch?v=IRcu7Ur2m-g
EMI_NAT
Posty: 104
Rejestracja: 15 lip 2016, 21:33
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 5 times
Been thanked: 5 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: EMI_NAT »

TTR_1983 pisze:Widać jak mało jeszcze wiesz.
A kolega mądrala czym chciał "przycwaniaczyć"
Awatar użytkownika
Cin
Posty: 822
Rejestracja: 17 wrz 2007, 01:19
Lokalizacja: Warszawa, czasem Kielce
Has thanked: 4 times
Been thanked: 31 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: Cin »

EMI_NAT pisze:
TTR_1983 pisze:Widać jak mało jeszcze wiesz.
A kolega mądrala czym chciał "przycwaniaczyć"
Tak pokrótce - "Po co to wydawać po polsku?" widzieliśmy już setki razy i najzwyczajniej chyba już nikomu nie chce się tego po raz kolejny tłumaczyć.
Awatar użytkownika
Fleschu
Posty: 157
Rejestracja: 20 maja 2012, 19:44
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: Fleschu »

Czy wiadomo już kiedy dokładnie pojawią się Zombiaki Ameryki?
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: REBEL.pl »

-------------------------
ZAPOWIEDŹ
-------------------------
Tajniacy: Obrazki
Obrazek

- Cóż to za dziwaczne symbole na mapie?!
- Psssst! To zakodowane oznaczenia miejsc, w których tajniacy musza nawiązać kontakt z agentami ze swojej organizacji!


Pamiętacie Tajniaków? Ta gra zagościła na niejednej imprezie i podbiła Wasze serca w niesamowitym tempie. Z resztą nie bez powodu otrzymała tyle nagród: zdobyła Golden Geek Award, jako zwycięzca w kategoriach "gra rodzinna" i "gra imprezowa", zajęła też drugie miejsce w kategorii "Gra Roku 2015". Tym bardziej miło jest nam poinformować, że już niebawem nakładem naszego wydawnictwa ukaże się nowa wersja tego tytułu - Tajniacy: Obrazki - która reprezentuje niemal identyczną mechanikę, a jednocześnie przenosi skojarzenia na zupełnie nowy poziom. Zastosowane w niej rozwiązania ubarwią rozgrywkę i pozwolą inaczej spojrzeć na ulubioną grę.

Podstawowe zasady pozostają niezmienne - należy podzielić się na dwie równoliczne drużyny, a każdy z powstałych zespołów musi wybrać swojego szefa. Przywódcy drużyn siadają po jednej stronie stołu, a pozostali, czyli Tajniacy, po drugiej. Między graczami rozkłada się karty z hasłami-kryptonimami, pod którymi ukrywają się agenci obu drużyn, a także postaci neutralne. Kto jest kim wiedzą tylko szefowie, którzy od początku gry są w posiadaniu specjalnego klucza.
Obrazek
To właśnie zadaniem przywódców jest przekazanie drużynie, którzy agenci są sprzymierzeńcami, każdorazowo mogą jednak użyć wyłącznie jednego słowa i liczebnika. Skojarzenie powinno naprowadzić drużynę na odpowiednie karty, natomiast liczba wskazuje, z iloma hasłami powiązana jest podpowiedź. Reszta należy do drużyny, która może się naradzać i ustalać wersję interpretacyjną, po czym wskazuje wybrane przez siebie karty. Ważne jest, aby nie trafić w hasła przeciwników (przybliżając ich tym samym do zwycięstwa) i wystrzegać się czającego się gdzieś na planszy zabójcy, który sprawia, że automatycznie przegrywamy.
Obrazek
Główną zmianą w stosunku do pierwszej wersji gry jest zastąpienie słów na kartach obrazkami, przez co hasła, pod którymi ukrywają się agenci, stają się jeszcze bardziej symboliczne. Może to być zarówno ułatwienie (znalezienie odpowiednich skojarzeń stanie się prostsze, bo będzie ich więcej), jak i dodatkowa trudność (w przypadku obrazków nasz tok myślenia może bardziej odbiegać od tego, który prezentuje reszta drużyny). Jedno jest pewne - w tej wersji rozgrywka nabiera dodatkowego kolorytu i pozwala na nowo odkryć niezwykły świat skojarzeń!

Planowana data premiery: 17 października 2016 r.
Sugerowana cena detaliczna: 64,95 zł.

Link do produktu na stronie wydawnictwa:
http://wydawnictwo.rebel.pl/x.php/6,777 ... razki.html

Instrukcja do pobrania:
http://www.rebel.pl/repository/files/in ... kcjaPL.pdf

Obrazek
-------------------------
ODPOWIEDZI
-------------------------
Carmash pisze:Drogi Rebelu,

A czy wiadomo coś na temat Sherlocka? :)
Niestety nastąpiło to, co sygnalizowaliśmy już jakiś czas temu przy okazji odpowiedzi na inne pytania - opóźnienia w otrzymaniu plików, na których moglibyśmy pracować, zmuszają nas do przesunięcia gry na przyszły rok. Tytuł ukaże się prawdopodobnie w pierwszym kwartale 2017.
xelos80 pisze:Ehhh a kupiłem angielska wersję Five tribes bo już mowiliscie że na 100% nie ma szans i tylko będą wersje ang z drukowana instrukcja. Czuję się zawiedziony i trochę oszukany :(
Przepraszamy, że tak wyszło. Jeszcze niedawno sytuacja naprawdę wyglądała tak, że nie ma szans na polskie wydanie, dopiero teraz uległa ona zmianie.
arracan pisze:Rebelu, jak to w końcu jest z Titan Race i 7 Samurajów? Miały być pod koniec września, potem pod koniec października, a na ZnadPlanszy jest info, że jednak listopad. Czekam na te gry od pierwszego ogłoszenia i się ich doczekać nie mogę... :(

I jeszcze jedno- znane są już SCD Wiarusów i nowego Small World?
Obie gry mają być gotowe jeszcze w tym miesiącu i powinny do nas dotrzeć przed listopadem. 11.2016 to, jak już napisał Tycjan, wariant mniej optymistyczny. :)

Co do cen, to SCD Wiarusów wyniesie 59,95, natomiast cena Small Wordl: Podziemia powinna kształtować się w okolicach 179,95, przy czym nie jest to jeszcze potwierdzona kwota.
troinn pisze:Drogi Rebelu, wiadomo już na kiedy planowane jest polskie wydanie Five Tribes?
Niestety, data premiery nie jest jeszcze znana.
Fleschu pisze:Czy wiadomo już kiedy dokładnie pojawią się Zombiaki Ameryki?
Próbujemy właśnie ustalić, kiedy gra do nas dotrze, bo sami bardzo na nią czekamy. Jak tylko dowiemy się dokładnie, na pewno o tym poinformujemy. :)
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
TTR_1983
Posty: 3924
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: TTR_1983 »

Nowi Tajniacy niby 17.10, a już dostępni! :mrgreen: Super!
kamil018
Posty: 201
Rejestracja: 22 lis 2015, 10:42
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: kamil018 »

Nie było pytania :)
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: playerator »

Poczytałem sobie ostatnie posty tutaj - LINK - i z nadzieją pytam, czy Rebelowi wiadomo cokolwiek o dostępności SEAS OF GLORY?
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Marcussz
Posty: 50
Rejestracja: 04 maja 2011, 19:45
Been thanked: 2 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: Marcussz »

To ja się tylko delikatnie zapytam - bo chyba mi to umkneło - co z zapowiadanym od zeszłego roku dodatkiem do "Ucieczki"? Spadł na kolejny rok ( 2 lata po pierwotnym planie), czy całkowicie wyleciał z planów?
Polo15
Posty: 118
Rejestracja: 04 maja 2011, 22:32
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 44 times
Been thanked: 42 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: Polo15 »

playerator pisze:Poczytałem sobie ostatnie posty tutaj - LINK - i z nadzieją pytam, czy Rebelowi wiadomo cokolwiek o dostępności SEAS OF GLORY?
Wg linka który podałeś do Europy dotrze około połowy listopada.
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 51 times
Been thanked: 17 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: Marx »

@ Pytanie do reprezentantów firmy Rebel :D

Czy 7 Cudów Świata: Wonder Pack doczeka się również polskiej wersji wzorem Miast i Liderów? Całą grę posiadam w języku polskim, a dodatkowe cuda również chciałbym mieć w naszym rodzimym języku.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: donmakaron »

Kiedy w końcu nadejdzie ten początek października i pojawi się Kasa i Spluwy? ;)
Zablokowany