CUBE: Factory of Ideas - plany wydawnicze 2016

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: CUBE: Factory of Ideas - plany wydawnicze 2016

Post autor: Krwawisz »

Przede wszystkim tym, że Summonery drukujemy sami, a Martwa Zima jest drukowana w druku wspólnym i zwyczajnie nie ma technicznej i logistycznej możliwości, żeby dodrukować pojedyncze karty. Wówczas jedyną możliwością jest poprawka w dodruku plus zamieszczenie erraty a stronie :(
wrzesien
Posty: 218
Rejestracja: 15 cze 2016, 11:12

Re: CUBE: Factory of Ideas - plany wydawnicze 2016

Post autor: wrzesien »

Czy Browarsy porzucone są już? Jakoś nie udzielacie się ani w kampanii ani w wątkach.
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: CUBE: Factory of Ideas - plany wydawnicze 2016

Post autor: Krwawisz »

Jutro umieścimy aktualizacje, ale wygląda na to, że gra nie spotkała się z takim zainteresowaniem na jakie liczyliśmy i projekt trzeba będzie na jakiś czas odłożyć :(
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: CUBE: Factory of Ideas - plany wydawnicze 2016

Post autor: Wincenty Jan »

Krwawisz pisze:Jutro umieścimy aktualizacje, ale wygląda na to, że gra nie spotkała się z takim zainteresowaniem na jakie liczyliśmy i projekt trzeba będzie na jakiś czas odłożyć :(
Przy takim natłoku wybitnych/dobrych tytułów w większości wydawnictw chyba cieżko zrealizować taki undergroundowy projekt...
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 451
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 77 times

Re: CUBE: Factory of Ideas - plany wydawnicze 2016

Post autor: Zaan84 »

No tak ale czy to nie właśnie po to stworzony został serwis Wspieram.to? Aby wydawać niszowe gry a nie byc sklepem dla duzych wydawnictw? Ale ta dyskusja była podejmowana juz nie raz.

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: CUBE: Factory of Ideas - plany wydawnicze 2016

Post autor: Wincenty Jan »

Zaan84 pisze:No tak ale czy to nie właśnie po to stworzony został serwis Wspieram.to? Aby wydawać niszowe gry a nie byc sklepem dla duzych wydawnictw? Ale ta dyskusja była podejmowana juz nie raz.

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka
zdecydowanie masz rację...
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: CUBE: Factory of Ideas - plany wydawnicze 2016

Post autor: Krwawisz »

No cóż, może po prostu na rynku nie jest potrzebna tego typu gra :( Będziemy to analizować i nie stawiamy kompletnie krzyżyka na projekcie Bro-Wars. A niedługo oprócz gier licencyjnych wystartujemy też na Wspieram.to z własnymi, autorskimi i wtedy zobaczymy na trochę cięższych tytułach, jaki będzie odzew... trzymajcie kciuki ;)
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: CUBE: Factory of Ideas - plany wydawnicze 2016

Post autor: xelos80 »

Zaan84 pisze:No tak ale czy to nie właśnie po to stworzony został serwis Wspieram.to? Aby wydawać niszowe gry a nie byc sklepem dla duzych wydawnictw? Ale ta dyskusja była podejmowana juz nie raz.

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka
Mi się wydaje że wspieram.to zostało założone żeby zarobić pieniądze dla jego założycieli a to jak zarabia pewnie ich mniej obchodzi. A nawet pewnie wola jak coś dużego jest wspierane bo większą szansa na dużą prowizję.
Porchpeople
Posty: 302
Rejestracja: 28 sty 2015, 12:17
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 17 times
Been thanked: 3 times

Re: CUBE: Factory of Ideas - plany wydawnicze 2016

Post autor: Porchpeople »

Dzisiaj dostałem bardzo miły telefon ze sklepu Cube - że zdecydowali, że po zamówieniu Magii i Myszy z dodatkiem Serce Glorma prześlą mi podstawkę gry wcześniej (właściwie już ją mam od 30 minut:) ) i nie muszę czekać na całość podstawki z dodatkiem aż do września (tak jak było ustalone). Klasa! :)
Awatar użytkownika
malekith_86
Posty: 791
Rejestracja: 11 kwie 2016, 14:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: CUBE: Factory of Ideas - plany wydawnicze 2016

Post autor: malekith_86 »

a Spirits of the Rice Paddy nadal macie w planach ?
bo wydawało mi sie, że było na liście na wspieram to na sierpień, a teraz już nie ma go na liście
zmiana planów ?
Olele
Posty: 22
Rejestracja: 30 gru 2015, 21:40
Lokalizacja: Gdańsk, Śródmieście

Re: CUBE: Factory of Ideas - plany wydawnicze 2016

Post autor: Olele »

Wiem, że troszkę z innej beczki ale czy koniec sierpnia jest wciąż aktualną datą premiery dodatku Serce Glorma do Magia i Myszy? Nie mogę się doczekać swojego pre-orderu :)
"The goal is to win, but it is the goal that is important, not the winning." Reiner Knizia

My BGG Collection is Here
Pick what you want and let's play!!!

Discounts:
3Trolle.pl - 7%
Rebel.pl - 10%
AlePlanszówki.pl - 5%
TTR_1983
Posty: 3923
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: CUBE: Factory of Ideas - plany wydawnicze 2016

Post autor: TTR_1983 »

Olele pisze:Wiem, że troszkę z innej beczki ale czy koniec sierpnia jest wciąż aktualną datą premiery dodatku Serce Glorma do Magia i Myszy? Nie mogę się doczekać swojego pre-orderu :)
Gdzieś chyba pisali, że wrzesień najwcześniej ale mogę się mylić.
Porchpeople
Posty: 302
Rejestracja: 28 sty 2015, 12:17
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 17 times
Been thanked: 3 times

Re: CUBE: Factory of Ideas - plany wydawnicze 2016

Post autor: Porchpeople »

TTR_1983 pisze:
Olele pisze:Wiem, że troszkę z innej beczki ale czy koniec sierpnia jest wciąż aktualną datą premiery dodatku Serce Glorma do Magia i Myszy? Nie mogę się doczekać swojego pre-orderu :)
Gdzieś chyba pisali, że wrzesień najwcześniej ale mogę się mylić.
Rozmawiałem ok. tygodnia temu z pracownikiem sklepu Cube i powiedział, żeby nastawić się na początek września, a może gra dotrze jeszcze na końcu sierpnia ;)
Awatar użytkownika
DeBOB
Posty: 74
Rejestracja: 30 maja 2012, 10:32
Lokalizacja: Radzyń Podlaski
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: CUBE: Factory of Ideas - plany wydawnicze 2016

Post autor: DeBOB »

Czy gdzieś tam, na odległym horyzoncie Waszych planów wydawniczych, majaczy rozszerzenie "Dead of Winter: Warring Colonies"?
Czytając posty wyobraźcie sobie, że osoba je pisząca uśmiecha się do Was życzliwie, bez podtekstu.
- Merry

The amount of energy needed to refute bullshit is an order of magnitude bigger than to produce it.
- Brandolini's law
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: CUBE: Factory of Ideas - plany wydawnicze 2016

Post autor: Krwawisz »

a jak myślisz? :-)
Awatar użytkownika
DeBOB
Posty: 74
Rejestracja: 30 maja 2012, 10:32
Lokalizacja: Radzyń Podlaski
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: CUBE: Factory of Ideas - plany wydawnicze 2016

Post autor: DeBOB »

Krwawisz pisze:a jak myślisz? :-)
Na pewno wiem, co chciałbym myśleć. Mylę się? ;)
Czytając posty wyobraźcie sobie, że osoba je pisząca uśmiecha się do Was życzliwie, bez podtekstu.
- Merry

The amount of energy needed to refute bullshit is an order of magnitude bigger than to produce it.
- Brandolini's law
Tuminure
Posty: 555
Rejestracja: 08 mar 2013, 12:07
Lokalizacja: Milewo
Has thanked: 2 times
Been thanked: 47 times

Re: CUBE: Factory of Ideas - plany wydawnicze 2016

Post autor: Tuminure »

Wiadomo coś więcej na temat daty polskiego wydania Dead of Winter: The Long Night? O ile dobrze widzę, zostały 2 tygodnie do oficjalnej premiery i pojawiają się głosy, że ktoś niby dostał już preordery (angielskiej wersji).
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: CUBE: Factory of Ideas - plany wydawnicze 2016

Post autor: Krwawisz »

Po kolei:

1. jesli chodzi o MZ:DN to niestety będziemy musieli poczekać trochę dłużej niż Amerykanie. Gra miała prapremiere na Genconie i rzeczywiscie oficjalnie za 2tyg bedzie w sklepach, ale druki międzynarodowe gier od PHG nie pokrywają się już z tymi angielskimi, które są nieco wcześniej. Dlatego my spodziewamy się gry na przełomie września/października. Na razie nie mamy jeszcze dokładnych danych więc nie mogę podać konkretnej daty. Ten termin może być ruchomy w obie strony

2. Serce Glorma z tego co wiem wypłynęło i powinno być gdzieś w połowie września. Nie mam jeszcze konkretnej daty. Cała sprawa się nieco wydłużyła w związku z pewnymi petrurbacjami. Ale wszystko jest ogarnięte i pozostaje nam wszystkim czekać na grę.

3. Spirits of Rice Paddy trochę nam się odłożyło w czasie. Nie rezygnujemy z jej wydania, ale musieliśmy nieco przemeblować kalendarz. Będę informował.

4. @DeBOB - będzie dobrze ;-)
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: CUBE: Factory of Ideas - plany wydawnicze 2016

Post autor: Bary »

DeBOB pisze:Czy gdzieś tam, na odległym horyzoncie Waszych planów wydawniczych, majaczy rozszerzenie "Dead of Winter: Warring Colonies"?
Napisz, proszę, coś więcej o tym dodatku.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2620
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: CUBE: Factory of Ideas - plany wydawnicze 2016

Post autor: sqb1978 »

Jaki jest mail do sklepu? Chcę wyjaśnić sprawę tego, że po przejściu Cube na nowy sklep nie ma mojego konta, zamówień i nie wiem na jakiej podstawie będą one realizowane.
Ze sklep@cubecp.pl nikt nie odpowiada.
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: CUBE: Factory of Ideas - plany wydawnicze 2016

Post autor: Krwawisz »

Nie ma się co martwić. Zamówienia były skopiowane i będą normalnie zrealizowane. Dowiem się jak wygląda sprawa ze starymi kontami, czy będą odnawiane itd. Jestem teraz w Stanach ale od poniedziałku to ogarnę

pozdrawiam
Tomek
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2620
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: CUBE: Factory of Ideas - plany wydawnicze 2016

Post autor: sqb1978 »

Dzięki za info, trochę mniej się martwię. Niemniej pasowało by dać jakąś odpowiedź ze sklepu na wysłanego maila ;)
Awatar użytkownika
DeBOB
Posty: 74
Rejestracja: 30 maja 2012, 10:32
Lokalizacja: Radzyń Podlaski
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: CUBE: Factory of Ideas - plany wydawnicze 2016

Post autor: DeBOB »

Bary pisze:
DeBOB pisze:Czy gdzieś tam, na odległym horyzoncie Waszych planów wydawniczych, majaczy rozszerzenie "Dead of Winter: Warring Colonies"?
Napisz, proszę, coś więcej o tym dodatku.
Przypadkowo trafiłem na tweeta Watch it Played (https://twitter.com/WatchItPlayed/statu ... 5359844352).
Stopniowo pojawia się coraz więcej informacji na temat tego rozszerzenia, np. na redditcie (https://www.reddit.com/r/boardgames/com ... s_box_art/) i forum BGG (https://boardgamegeek.com/thread/140139 ... g-colonies). Wygląda na to, że PHG zgapiło pomysł od Andy'ego i Sarah ;).
Jako, że mam Martwą Zimę i czekam na zakupioną w przedsprzedaży Długą Noc, ucieszyła mnie możliwość połączenia obydwu "podstawek" w klimatyczny konflikt dwóch kolonii. Tylko, gdzie ja znajdę 10 graczy?
Czytając posty wyobraźcie sobie, że osoba je pisząca uśmiecha się do Was życzliwie, bez podtekstu.
- Merry

The amount of energy needed to refute bullshit is an order of magnitude bigger than to produce it.
- Brandolini's law
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: CUBE: Factory of Ideas - plany wydawnicze 2016

Post autor: Sekator »

Jak tam druk poprawionych kart z nowych talii?
adalbert
Posty: 940
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 11 times
Been thanked: 26 times

Re: CUBE: Factory of Ideas - plany wydawnicze 2016

Post autor: adalbert »

No i jak jest z rozstawieniem początkowym Tchórza (Scravena). Bo inne na naszych kartach i na stronie PHG.
Zablokowany