Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
opulentus
Posty: 510
Rejestracja: 11 wrz 2016, 15:55
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 94 times
Been thanked: 29 times

Re: Czacha Games - plany wydawnicze 2017/2018

Post autor: opulentus »

Czacha dzisiaj posypała głowę popiołem:
https://zagramw.to/klany-kaledonii/aktualnosc/180
Jak myślicie, to rzeczywiści skrucha czy PR-owa zagrywka będąca przygotowaniem gruntu pod kampanię Pól Zieleni?
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1799
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 76 times
Been thanked: 332 times

Re: Czacha Games - plany wydawnicze 2017/2018

Post autor: hipcio_stg »

Tylko i wyłącznie zagranie pod publiczkę.
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 954
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 653 times

Re: Czacha Games - plany wydawnicze 2017/2018

Post autor: Bart Henry »

Trudno uwierzyć w poprawę, jeżeli czytało się komentarze Czachy na FB. Ileż kłamstw się pojawiło w trakcie pyskówek, począwszy od wzorowania się na angielskiej instrukcji, która jeszcze nie wyszła, skończywszy na zrzucaniu winy (za brak korekty!) na tłumacza. "Są błędy w instrukcji? Powiedzcie Krzysiowi Szarawarskiemu, że nie umie tłumaczyć!!!111". Teraz wersja jest taka, że do druku poszedł nie ten plik, a tekst wyjechał poza ramki programu do składu graficznego (really? To była jedna z pierwszych sugestii w komentarzach fanów). Dopóki im się to "opłacało", szli w zaparte obrażając ludzi, którzy wsparli ich kampanie finansowo, widząc w nich wrogów wydawnictwa i hejterów z zasady. "Błędy w instrukcji? Pewnie gra jest dla Ciebie za trudna, reszta nie ma problemów". Ja tego nie kupuję, bo to nie pierwszy raz, gdy trzeba im do skutku mówić, że coś jest z ich grą nie tak. Nie wesprę ich kampanii dopóki nie zobaczę poprawionych kart do Karcianych Podziemi i dopóki nie stwierdzę, że na stałe poprawili poziom kontroli procesu produkcji i komunikację z klientami.
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1517
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 298 times
Been thanked: 634 times

Re: Czacha Games - plany wydawnicze 2017/2018

Post autor: EsperanzaDMV »

+1 do stwierdzenia, że to zagrywka pod publiczkę.

To jest ten moment, w którym trzeba pokazać portfelami, co myślimy o Czacha Games. Jestem naprawdę zwolennikiem polskich edycji i wspierania polskich wydawnictw, ale to nie oznacza, że powinny wszystkie istnieć/funkcjonować tak jak do tej pory tylko dlatego, że są polskie. Takich "Januszy Biznesu" trzeba się po prostu pozbyć, a inne powinny się tylko polepszać w tym co robią - CG zdecydowanie nie chce iść tą drogą, więc im po prostu podziękujmy i pożegnajmy. Gry wyda inne wydawnictwo, nic złego się nie stanie jeśli paru prostaków i gburów zniknie z polskiej sceny wydawniczej.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4124
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 308 times
Been thanked: 342 times

Re: Czacha Games - plany wydawnicze 2017/2018

Post autor: tomb »

Ja mam zgryz. Chciałbym mieć Fields of Green z promkami, które pewnie pojawią się w kampanii, ale obiecałem sobie nie wspierać ludzi, którzy nie czują, że swoimi wypowiedziami obrażają klientów. Złamałem się przy Keyflower i w tamtym przypadku jakoś poszło - była obsuwa, ale wiarygodnie wytłumaczona, obyło się też bez aroganckich i napastliwych wpisów, którymi Czacha dała się poznać i którymi mnie zniechęciła do siebie. Teraz czytam, że wrócili do dawnego niepowtarzalnego stylu komunikacji z klientem. I naprawdę nie wiem, czy unieść się i dać sobie spokój z tym Wydawcą, czy jednak potraktować sprawę czysto użytkowo - bo ich brak ogłady i pokory przecież nie ujmuje nic grze.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
citmod
Posty: 714
Rejestracja: 11 gru 2014, 15:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 103 times

Re: Czacha Games - plany wydawnicze 2017/2018

Post autor: citmod »

tomb pisze: 06 lis 2018, 18:29 Ja mam zgryz. Chciałbym mieć Fields of Green z promkami, które pewnie pojawią się w kampanii, ale obiecałem sobie nie wspierać ludzi, którzy nie czują, że swoimi wypowiedziami obrażają klientów.
Ja tu nie widzę zgryzu. U Czachy nie istnieje pojęcie dodatek ekskluzywny, co można było zaobserwować podczas kampanii Klanów Kaledonii, gdzie sprzedawali gry z dodatkami "ekskluzywnymi" z innych kampanii (Wojownicy Midgardu i Keyflower). Także w najgorszym wypadku po prostu kupisz przy innej okazji.
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2805
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Czacha Games - plany wydawnicze 2017/2018

Post autor: kaszkiet »

Nie wspieraj, kup w sklepie jeśli wyjdzie.
Połowa sklepów będzie miała wersję ze stretch goalami.
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 954
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 653 times

Re: Czacha Games - plany wydawnicze 2017/2018

Post autor: Bart Henry »

A niewykluczone, że po premierze kupisz tę "wspieraczkową" nawet taniej, w dodatku już z poprawionymi elementami. ;) Pamiętam, że na Gratislavii mieli Karciane Podziemia w wersji wspieram.to, z "limitowaną matą" za 10 zł mniej, niż w kampanii.
opulentus
Posty: 510
Rejestracja: 11 wrz 2016, 15:55
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 94 times
Been thanked: 29 times

Re: Czacha Games - plany wydawnicze 2017/2018

Post autor: opulentus »

Chyba mnie przekonaliście. Też się napaliłem na Pola Zieleni z dodatkiem, ale tak jak ktoś wyżej wspomniał, należy zagłosować portfelem. Jeśli gra się ufunduje, kupię w sklepie lub na rynku wtórnym. W komentarzach na zagramw.to pod kampanią Solar City napisałem, że przynajmniej na jakiś czas bojkotuję zagramw.to oraz Czachę i GF. Będę się tego trzymał.
Daquan
Posty: 337
Rejestracja: 14 gru 2016, 18:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Czacha Games - plany wydawnicze 2017/2018

Post autor: Daquan »

opulentus pisze: 07 lis 2018, 00:10 Chyba mnie przekonaliście. Też się napaliłem na Pola Zieleni z dodatkiem, ale tak jak ktoś wyżej wspomniał, należy zagłosować portfelem. Jeśli gra się ufunduje, kupię w sklepie lub na rynku wtórnym. W komentarzach na zagramw.to pod kampanią Solar City napisałem, że przynajmniej na jakiś czas bojkotuję zagramw.to oraz Czachę i GF. Będę się tego trzymał.
To ciekawe. Bojkotujesz pośrednika, firmę, w zasadzie zajmującą się marketingiem, zamiast ludzi, którzy faktycznie zajmują się wydawaniem gier? Pytam z czystej ciekawości- dlaczego?
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8721
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: Czacha Games - plany wydawnicze 2017/2018

Post autor: Curiosity »

Daquan pisze: 07 lis 2018, 08:07
opulentus pisze: 07 lis 2018, 00:10 Chyba mnie przekonaliście. Też się napaliłem na Pola Zieleni z dodatkiem, ale tak jak ktoś wyżej wspomniał, należy zagłosować portfelem. Jeśli gra się ufunduje, kupię w sklepie lub na rynku wtórnym. W komentarzach na zagramw.to pod kampanią Solar City napisałem, że przynajmniej na jakiś czas bojkotuję zagramw.to oraz Czachę i GF. Będę się tego trzymał.
To ciekawe. Bojkotujesz pośrednika, firmę, w zasadzie zajmującą się marketingiem, zamiast ludzi, którzy faktycznie zajmują się wydawaniem gier? Pytam z czystej ciekawości- dlaczego?
Bo nie zamraża środków na kilka(naście miesięcy) i kupuje produkt, o którym wszystko wiadomo - czy jest obarczony błędami czy nie. Do tego ma czasem w lepszej cenie i nierzadko wcześniej niż wspierający.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 200 times
Been thanked: 98 times

Re: Czacha Games - plany wydawnicze 2017/2018

Post autor: zioombel »

Curiosity pisze: 07 lis 2018, 08:16
Daquan pisze: 07 lis 2018, 08:07
opulentus pisze: 07 lis 2018, 00:10 Chyba mnie przekonaliście. Też się napaliłem na Pola Zieleni z dodatkiem, ale tak jak ktoś wyżej wspomniał, należy zagłosować portfelem. Jeśli gra się ufunduje, kupię w sklepie lub na rynku wtórnym. W komentarzach na zagramw.to pod kampanią Solar City napisałem, że przynajmniej na jakiś czas bojkotuję zagramw.to oraz Czachę i GF. Będę się tego trzymał.
To ciekawe. Bojkotujesz pośrednika, firmę, w zasadzie zajmującą się marketingiem, zamiast ludzi, którzy faktycznie zajmują się wydawaniem gier? Pytam z czystej ciekawości- dlaczego?
Bo nie zamraża środków na kilka(naście miesięcy) i kupuje produkt, o którym wszystko wiadomo - czy jest obarczony błędami czy nie. Do tego ma czasem w lepszej cenie i nierzadko wcześniej niż wspierający.
Wydaje mi się, że chodziło o część, że bojkotuje zagrane.to. Tez mnie zdziwiła ta część. Co oni mogą zrobić. Nic. Tak jakby bojkotować sklep bo kupiłeś w nim czekoladę z orzechami a nie było w niej orzechów.
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2805
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Czacha Games - plany wydawnicze 2017/2018

Post autor: kaszkiet »

Zagramw.to pozycjonuje się niemal jak współwydawca gry, dużo obiecuje i współuczestniczy w kampanii.
To nie przykładowe 3trolle, które po prostu sprzedają gry.
lucky_luke
Posty: 67
Rejestracja: 25 lut 2013, 11:40
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Czacha Games - plany wydawnicze 2017/2018

Post autor: lucky_luke »

Bart Henry pisze: 06 lis 2018, 23:02 A niewykluczone, że po premierze kupisz tę "wspieraczkową" nawet taniej, w dodatku już z poprawionymi elementami. ;) Pamiętam, że na Gratislavii mieli Karciane Podziemia w wersji wspieram.to, z "limitowaną matą" za 10 zł mniej, niż w kampanii.
Większość (o ile nie wszystkie) gry Czachy lądują na wyprzedaży w kilka miesięcy po premierze - taniej i najczęściej z "ekskluzywną" zawartością ;)
11% Planszostrefa, chętnie się podzielę :)
opulentus
Posty: 510
Rejestracja: 11 wrz 2016, 15:55
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 94 times
Been thanked: 29 times

Re: Czacha Games - plany wydawnicze 2017/2018

Post autor: opulentus »

Daquan pisze: 07 lis 2018, 08:07
opulentus pisze: 07 lis 2018, 00:10 Chyba mnie przekonaliście. Też się napaliłem na Pola Zieleni z dodatkiem, ale tak jak ktoś wyżej wspomniał, należy zagłosować portfelem. Jeśli gra się ufunduje, kupię w sklepie lub na rynku wtórnym. W komentarzach na zagramw.to pod kampanią Solar City napisałem, że przynajmniej na jakiś czas bojkotuję zagramw.to oraz Czachę i GF. Będę się tego trzymał.
To ciekawe. Bojkotujesz pośrednika, firmę, w zasadzie zajmującą się marketingiem, zamiast ludzi, którzy faktycznie zajmują się wydawaniem gier? Pytam z czystej ciekawości- dlaczego?
Już ci odpowiadam, przede wszystkim dlatego, że mam takie prawo.
Poniżej masz komentarz zagramw.to odnośnie kampanii Solar City:
Spoiler:
W komentarzu jest wiele obietnic:
"Jesteśmy zdeterminowani, aby tego pilnować."
"Z naszej strony, powtarzam, będziemy bacznie monitorować przebieg kampanii."
"Świadomi wszystkich powyższych problemów postanowiliśmy, ze możemy współpracować z GF tylko pod pewnymi warunkami, które będą musiały być bezwzględnie przestrzegane."

To są tylko puste slogany. Skoro ekipa zagramw.to obiecywała to co powyższe to niech teraz się nie tłumaczą, że nic nie mogą zrobić. Do czegoś się zobowiązali to niech teraz egzekwują to od GF. Dzięki tym zapewnieniom wiele osób które miało wątpliwości zdecydowało się kolejny raz zaufać wydawcy. Sam wsparłem SC w ostatnich 10 min trwania kampanii.
Mogę zrozumieć, że to były obietnice bez pokrycia, chodziło o to by napędzić ludzi do wsparcia. Czemu jednak zagramw.to nawet nie udaje, że coś robi w tej sprawie? Wspierający mają prawo poczuć się opuszczeni, bez żadnego wsparcia. Przed kampanią wszędzie był Wookie, fb, YT, w pewnym momencie bałem się otworzyć lodówkę ze strachu, że on też tam będzie. Zrobili wielki hype a w tej chwili jest tak, że dziesiątki komentarzy jest do nich skierowanych a oni nawet nie napiszą słowa. Dopiero dzisiaj pojawił się komentarz: "Temat jest dla nas bardzo ważny i na pewno go nie ignorujemy. Czytamy Wasze komentarze i odniesiemy się do niego."
Śmiech mnie ogarnia, teraz, po paru miesiącach piszą, że czytają i dopiero się do tego odniosą ?
Czemu w ogóle piszą? Moim zdaniem dlatego, że powoli robi się smród wokół ich platformy.
Przez taką postawę nastąpi powolny odpływ osób zainteresowanych CF.
Sam już nie wsparłem Odkrywców Kosmosu, Odysei i teraz chyba z największym bólem muszę odpuścić Pola Zieleni.
Oczywiście kupię te gry w sklepie, bądź z drugiej ręki.
To tyle z mojej strony, pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 07 lis 2018, 22:57 przez opulentus, łącznie zmieniany 1 raz.
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Czacha Games - plany wydawnicze 2017/2018

Post autor: czeczot »

Dokładnie Wooki obiecywał "cuda" zakładając swoja platformę wspieraczkową. Może on jest nie jego ale firmuje on ja swoim wizerunkiem. Obiecywał rzeczy na które nie może mieć wpływu. No bo jaki wpływ ma zagramw.to na polskiego wydawcę który jest zależna od zachodniego wydawcy który jest zależy od chińskiej fabryki, firmy transportowej i polskich celników. Tylko po co obiecywać bzdury. Mnie to kompletnie nie dziwi że niektórzy gracze / wpierajacy maja pretensję do samej platformy wspieraczkowej.

A co do Czach games to błędy w instrukcji jestem w stanie przeżyć. Pominięcie fragmentu instrukcji, ok trudno zdarza się. Ale obrażanie własnych klientów testami "może ta gra jest dla ciebie za trudna" jest poniżej pewnego poziomu. Ja wiem że klienci są różni ale pisanie tego publicznie w dodatku bez sprawdzenia czy ktoś ma racje jest żenujące. Kasowanie uzasadnionych krytycznych opinii to kolejny strzał do własnej bramki. Brak chęci naprawienia tego co się spier.. to już jest przesada szczególnie że wydrukowanie ponowne instrukcji to dosyć małe pieniądze przy cenie samej gry która nie należała do najtańszych. Ale to że czacha pisze recenzentowi że mu więcej nie wyślą żadnej gry do recenzji bo napisał niepochlebna recenzję ich wcześniejszego tytułu dla mnie powinno oznaczać całkowity bojkot tego wydawnictwa. Firma która "kupuje" sobie pochlebne recenzje mnie oszukuje. Nie wiem jaki tytuł musiała by teraz wydać czacha żebym chciał go kupić w sklepie bo o wspieraczce nie mia co rozmawiać. Gier na rynku jest multum.

Czekam teraz na płacz recenzentów że oni by chcieli kasę za recenzje ale gracze krytykują. Ciekawe ilu z nich dostaje kasę i robi pochlebne recenzje żeby nie dostać z firmy XXX meila: "nie będzie kasy na kolejna recenzję bo skrytykowałeś naszą ostatnią grę"
Ostatnio zmieniony 07 lis 2018, 15:09 przez czeczot, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: Czacha Games - plany wydawnicze 2017/2018

Post autor: Gromb »

Czaszki rozciagniete są na dwie platformy wspieraczkowe. Na wspierających dodatki do wojowników mitgardu pokazali już środkowy palec i z powrotem okopali się na stanowisku, że źle zrobione komponenty nie wpływają na grę. Dodatek do karcianych podziemi też spowija calun ciszy, a listopad się rozpoczął. A teraz w planach kolejny projekt??? Krowy pasać, a nie gry na platformach wspieraczkowych wydawać.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 989
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 982 times
Been thanked: 433 times

Re: Czacha Games - plany wydawnicze 2017/2018

Post autor: KurikDeVolay »

Przypominam, że do Gremlins Inc. też dorzucili. Super pudełko podróżne nie mieszczące gry w koszulkach, super drewniane żetony gorszej jakości niż tekturowe i super praktyczna wypraska, także nie mieszcząca gier w koszulkach. Na pytanie o wypraskę, radzili użyć suszarki.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Czacha Games - plany wydawnicze 2017/2018

Post autor: seki »

Imio pisze: 07 lis 2018, 13:51

Ja dla odmiany ciekawy jestem jak oceniacie anulowanie The Walking Dead. :-) Bo jak dla mnie to nagle okazuje się, że z wielkich planów nici, bo nie ma targetu, który by to zassał, to znaczy jest pewnie, ale po takim zabiciu kampanii fatalnymi SG (okazało się, że ludzie nie każdy badziew łykną) nastąpiło spore zniechęcenie. I podoba mi się jeszcze jedna nauczka - kiedyś niski próg ufundowania się wypierdzieli,... i chyba tak się właśnie stało.
Ale tłumaczenie Czachy jest inne :-) ...

A jakie jest tłumaczenie? Uwielbiam ich tłumaczenia i boję się, że coś mnie ominęło.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5145
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 861 times
Kontakt:

Re: Czacha Games - plany wydawnicze 2017/2018

Post autor: raj »

Skończcie już tutaj proszę dyskusję o kokosach jakie zarabiają recenzenci. Zacznijcie ją w odpowiednim wątku i tam sobie dyskutujcie o tych wszystkich ferrari jakie sobie ludzie kupują z recenzowania gier.
Zmienię temat wątku ale proszę mniej więcej trzymanie się topicu.
Proszę też o zachowanie pewnego poziomu kultury wypowiedzi i powstrzymanie się od agresji i obrażania.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Daquan
Posty: 337
Rejestracja: 14 gru 2016, 18:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Czacha Games - plany wydawnicze 2017/2018

Post autor: Daquan »

opulentus pisze: 07 lis 2018, 11:03
Daquan pisze: 07 lis 2018, 08:07
opulentus pisze: 07 lis 2018, 00:10 Chyba mnie przekonaliście. Też się napaliłem na Pola Zieleni z dodatkiem, ale tak jak ktoś wyżej wspomniał, należy zagłosować portfelem. Jeśli gra się ufunduje, kupię w sklepie lub na rynku wtórnym. W komentarzach na zagramw.to pod kampanią Solar City napisałem, że przynajmniej na jakiś czas bojkotuję zagramw.to oraz Czachę i GF. Będę się tego trzymał.
To ciekawe. Bojkotujesz pośrednika, firmę, w zasadzie zajmującą się marketingiem, zamiast ludzi, którzy faktycznie zajmują się wydawaniem gier? Pytam z czystej ciekawości- dlaczego?
Już ci odpowiadam, przede wszystkim dlatego, że mam takie prawo.
Poniżej masz komentarz zagramw.to odnośnie kampanii Solar City:
"Cześć. Poniżej chcemy odnieść się do sprawy wydania Solar City przez GF na zagramw.to. Przede wszystkim, na wstępie warto powiedzieć, że misją zagramw.to jest umożliwienie twórcom wydawania dobrych gier. Każda gra jest przez nas ogrywana i poddawana [...]WYCIĘTE
Wow. Bardzo dziękuję. Teraz już rozumiem, co miałeś na myśli. Nie śledziłem kampanii Czachy, od czasu wojowników midgardu, więc trochę mnie ominęło, jak widzę.Ale raz jeszcze, dzięki za bardzo solidne wyjaśnienie.

EDIT RAJ: Proszę o nie robienie wielkich od niczego niepotrzebnych cytatów, które tylko niepotrzebnie zajmują miejsce.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: rastula »

Jak ktoś się zastanawia czy warto w.to, to tylko powiem, że karty i instrukcja do lasu cieni (ostatniej wspieraczki CzG) miały być do wglądu w poł. X a druk już powinien się dziać... Od 1. X. wydawca zamilkł w temacie...


Warto? Moim zdaniem nie warto...
Awatar użytkownika
eventide
Posty: 170
Rejestracja: 12 gru 2011, 14:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 23 times
Been thanked: 14 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: eventide »

Właśnie się odezwali na w.to w sprawie instrukcji i kart do "Lasu cieni".

Zabawne, że przyznali się w końcu również do tego, że "jakość kości z poprzedniej edycji nie była wystarczająco dobra", mimo że na w.to kilka postów poniżej (nie mówiąc o innych dyskusjach w necie) zaprzeczali, że w ogóle był jakiś problem z transparentnymi kostkami z podstawki. Dla przypomnienia dodam, że, jak zauważył jeden z forumowiczów, były to odpady (Różowe zostały odrzucone z powodu bąbli i niepełnej przejrzystości.Niebieskie i żółte zostały odrzucone z powodu za dużych jedynek. Czarne zostały odrzucone z powodu przesunięć drążenia oczek (na niektórych do stopnia w którym gładzenie krawędzi zachodzi na oczka)).

Co prawda widzę, że starają się naprawić swój wizerunek, ale przytaczane przez użytkowników, również na tym forum, odpowiedzi Czachy na reklamacje czy nawet na zwykłe zwrócenie uwagi utwierdzają mnie jedynie w przekonaniu, że to prostaki. I nie, nie obrażam nikogo. Stwierdzam fakt. Tak bowiem nazywa się osoba, która w żenujący sposób stara się zanegować rzeczywistość, bezpodstawnie atakując przy tym innych wysuwających zasadne roszczenia.
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 451
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 77 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: Zaan84 »

Tak... Tylko problem w tymże przy kolejnej kampanii ludzie znów się rzucą i wesprą ich kolejne gry. Nawet pod aktualizacjami związanymi z instrukcją dla Klanów na zw.t ludki pieją z zachwytu jak to wszystko się cudownie skończyło i że brawo Czacha i że dziękujemy i że och i ach.
Szkoda tylko dobrych gier za wydawanie których biorą się partacze...
Blizmord
Posty: 21
Rejestracja: 19 paź 2015, 21:15

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: Blizmord »

Brakowało w keyflower 24 elementów drewna.
Napisałem do Czachy i w przeciągu tygodnia dosłali mi o co prosiłem.
Co do gremlinów to wypraska i pudełko podróżne poszło w kibel.
Mam klany Kaledonii i z jakości jestem zadowolony
Nie ma się co czepiać.

Moim zdaniem nie ma co narzekać dla narzekania.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ