Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 384 times
Been thanked: 452 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: KamradziejTomal »

https://zagramw.to/pola-zieleni?fbclid= ... npG7LuuVNc

Komedia - w ramach "dodatków" można okazyjnie zakupić pakiet podstawka + dodatek + inna gra w tej samej cenie co normalna gra + dodatek w EB.

Wygląda to jak chytry sposób na "ufundowanie" kampanii + sprzedaż zalegających pudełek gier, których widać nikt nie chce kupować.

Kampania ruszyła.
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: detrytusek »

Pewnie jestem ślepy ale nie widzę ani słowa o tym na stronie kampanii.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Circadians: Nowy Świt

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 384 times
Been thanked: 452 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: KamradziejTomal »

Wejdź w "Nagrody" tam jest opcja gra + podstawka + inna gra za 199.

Do wyboru są 3 różne pozycje każda ograniczona do 200 sztuk.
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
Awatar użytkownika
konrad.rymczak
Posty: 998
Rejestracja: 26 cze 2016, 14:09
Has thanked: 173 times
Been thanked: 48 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: konrad.rymczak »

KamradziejTomal pisze: 13 lis 2018, 10:21 Wejdź w "Nagrody" tam jest opcja gra + podstawka + inna gra za 199.

Do wyboru są 3 różne pozycje każda ograniczona do 200 sztuk.
Nie do końca - do 200, do 150 i do 50 sztuk.

Ale fakt - wszystkie cele tylko na ZT + gry z poprzednich kampanii jako gratis do części pakietów.
Kupię: Eclipse 2nd - Galactic Counselor
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: detrytusek »

KamradziejTomal pisze: 13 lis 2018, 10:21 Wejdź w "Nagrody" tam jest opcja gra + podstawka + inna gra za 199.

Do wyboru są 3 różne pozycje każda ograniczona do 200 sztuk.
A widzisz, tam nie byłem :). Dzięki.
Tak tylko chciałem zobaczyć czego nie wesprę...
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Circadians: Nowy Świt

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2786
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 347 times
Been thanked: 623 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: bogas »

Azazelek pisze: 13 lis 2018, 10:02 Jak ruszy to zobaczysz. Wczoraj na yt wrzucili filmik w którym omawiali plan kampanii.
No już jest i nie widzę niczego specjalnego. Gra będzie w sklepach. Ekskluzywna zawartość tylko dla wspierających, no chyba, że wesprze sklep i potem będzie sprzedawać... czyli standard jak zawsze.
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 384 times
Been thanked: 452 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: KamradziejTomal »

No już jest i nie widzę niczego specjalnego. Gra będzie w sklepach. Ekskluzywna zawartość tylko dla wspierających, no chyba, że wesprze sklep i potem będzie sprzedawać... czyli standard jak zawsze.
Chyba chodzi o to że Czacha liczy na to, że ludzie się rzucą na fundowanie "bo darmowe gry dajo!" i w ten sposób oferta na zagramw.to będzie najlepsza z najlepsiejszych.

Mogą sobie robić co chcą bo i tak nie wspierałem nic i takie kampanie mnie nie zachęcą ale to kolejny (nie wiem czy był wogóle potrzebny) gwóźdź to trumny "idei crowdfundingu gier". Zwykła przedsprzedaż i tyle.
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
toblakai
Posty: 1254
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 215 times
Been thanked: 221 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: toblakai »

KamradziejTomal pisze: 13 lis 2018, 10:35Zwykła przedsprzedaż i tyle.
Wyprzedaż? ;)
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2786
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 347 times
Been thanked: 623 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: bogas »

KamradziejTomal pisze: 13 lis 2018, 10:35
No już jest i nie widzę niczego specjalnego. Gra będzie w sklepach. Ekskluzywna zawartość tylko dla wspierających, no chyba, że wesprze sklep i potem będzie sprzedawać... czyli standard jak zawsze.
Chyba chodzi o to że Czacha liczy na to, że ludzie się rzucą na fundowanie "bo darmowe gry dajo!" i w ten sposób oferta na zagramw.to będzie najlepsza z najlepsiejszych.

Mogą sobie robić co chcą bo i tak nie wspierałem nic i takie kampanie mnie nie zachęcą ale to kolejny (nie wiem czy był wogóle potrzebny) gwóźdź to trumny "idei crowdfundingu gier". Zwykła przedsprzedaż i tyle.
No tam nie zaglądałem. Słabe to faktycznie.
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2299
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 551 times
Been thanked: 866 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: Galatolol »

Na zagramw.to nie miało być jedynie autorskich projektów?
Zniwiarz86
Posty: 212
Rejestracja: 06 kwie 2016, 11:17
Has thanked: 2 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: Zniwiarz86 »

W czym Wy macie problem? Chce dodawać jakieś gry - źle, bo dają i to jest czarna kampania. Nie dają nic... Frajerzy bo chcą zarobić. Nie ma z góry SG, to znaczy, że coś kręcą bo będą ustawiali progi dopiero jak ocenia dynamikę kampanii.. nie lepiej się cieszyć, że w Polsce będzie kolejna gra po polsku? Nie chcecie to nie płacicie. Po co tylko tak narzekać? Od jakiegoś czasu to na forum najbardziej by się sprawdził wątek "gorzkie żale".
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 989
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 978 times
Been thanked: 433 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: KurikDeVolay »

Ja też wesprę. Zacieram sobie łapki na grę, a polskie wydanie to ogromny plus. Wiadro (a może i beczka) pomyj się wylało. Poprzednie kampanie czachy jakie były takie były, sam na część narzekałem. Wydaje mi się że to dla nich przełomowy moment, albo dopną wszystko na ostatni guzik, albo przepadną. A że wydają tytuły które lubię, zamierzam dorzucić cegiełkę. Strasznie zgorzkniała ta społeczność na forum... Rozsyłacie pogróżki ludziom którzy się z wami nie chcieli bawić w piaskownicy? Było, minęło, cieszcie się kolejnym polskim wydaniem gry, bo mamy piękny język z którym żal nie obcować jeśli tylko jest taka możliwość.
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 384 times
Been thanked: 452 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: KamradziejTomal »

Nie mam nic do tego, że ktoś chce wydać kolejną grę i wykorzystuje do promocji zalegające pudełka swojego innego tytułu. Biznesowo to wręcz świetne rozwiązanie - wykorzystanie towaru z magazynu, którego ciężko się pozbyć jako artykuły promocyjne Fajnie!

Tylko śmierdzieć to zaczyna gdy jest to znowu sprzedawane pod płaszczykiem fundowania gry przez społeczność.

Potem będzie wydawnictwo szumnie głosić "Kampania ufundowała się w 24h, gracze zaufali naszym projektom!"

To byłoby super ekstra jako oferta przedsprzedażowa - przestańmy to nazywać crowdfundingiem i po problemie.
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
Zniwiarz86
Posty: 212
Rejestracja: 06 kwie 2016, 11:17
Has thanked: 2 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: Zniwiarz86 »

KamradziejTomal pisze: 13 lis 2018, 12:16 Tylko śmierdzieć to zaczyna gdy jest to znowu sprzedawane pod płaszczykiem fundowania gry przez społeczność.
Potem będzie wydawnictwo szumnie głosić "Kampania ufundowała się w 24h, gracze zaufali naszym projektom!"
To byłoby super ekstra jako oferta przedsprzedażowa - przestańmy to nazywać crowdfundingiem i po problemie.
A no to jest święta prawda... też mnie irytuje to, że 3/4 gier ostatnio to kampanie, a jedyne co to jest to przedsprzedaż. Dlatego ja sobie tam cenię takie akcję, jak chociaż dodadzą grę za 2/3 ceny - może mniej? Nie wiem po ile w ogóle to tam chodzi teraz. Aczkolwiek, wolałbym, żeby całej kampanii nie było, gra była kompletna (zawierała to co powinna bez żadnych SG). Same przedsprzedaże to teraz jest choroba, ale co zrobić. Nie chce się uczestniczyć, to się nie uczestniczy, a niekoniecznie kogoś się "wyzywa, opluwa i wiesza na nim psy".
Awatar użytkownika
citmod
Posty: 714
Rejestracja: 11 gru 2014, 15:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 103 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: citmod »

bogas pisze: 13 lis 2018, 10:31
Azazelek pisze: 13 lis 2018, 10:02 Jak ruszy to zobaczysz. Wczoraj na yt wrzucili filmik w którym omawiali plan kampanii.
No już jest i nie widzę niczego specjalnego. Gra będzie w sklepach. Ekskluzywna zawartość tylko dla wspierających, no chyba, że wesprze sklep i potem będzie sprzedawać... czyli standard jak zawsze.
Dokładnie. Poza tym tak jak już wcześniej pisałem, gra z "ekskluzywną" zawartością trafi zapewne jeszcze do sprzedaży przy okazji kolejnych zbiórek "crowdfundigowych" tego wydawnictwa. Miało to już miejsce wcześniej, więc zakładam, że się powtórzy.
Galatolol pisze: 13 lis 2018, 11:59 Na zagramw.to nie miało być jedynie autorskich projektów?
Właśnie też tak coś kojarzę, ale może ktoś lepiej pamięta?
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1263
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 356 times
Been thanked: 206 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: ShapooBah »

przecież to ich autorska POLSKA wersja gry. No i Autor jest wypisany w projekcie. Tworzycie problemy tam gdzie ich nie ma :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 68 times
Been thanked: 1031 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: Trolliszcze »

Nawet jeśli coś takiego mówili, to trochę Was refleks zawiódł, bo autorska to nie była już ich druga kampania ;P
Olbagamar
Posty: 162
Rejestracja: 03 kwie 2018, 14:09
Been thanked: 2 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: Olbagamar »

Galatolol pisze: 13 lis 2018, 11:59 Na zagramw.to nie miało być jedynie autorskich projektów?
Odgrzewany kotlet. Ile to już razy był ten zarzut wysuwany przeciwko zagramw.to :roll:
Nigdy oficjalnie nie było to powiedziane, że tylko i wyłącznie autorskie projekty i żadne inne. Mieli skupiać się na autorskich grach i pomagać je wydać, ale nie zamykać na inne dobre gry.
Na razie jest pół na pół. I dobrze. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Ja dam chyba Czacha Games szansę bo gra mi się podoba, lubię te klimaty i sama mechanika mi podeszła. Mam nadzieję, że w wydawnictwie wyciągnięto wnioski z ostatnich problemów. Tylko upadając, popełniając błędy i je naprawiając się rozwijamy. Mam nadzieję, że to dotyczy również Czachy.
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1090
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 30 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: Rafal_Kruczek »

Co do Fields of Green to nie rozumien tego narzekania.
W ramach w miare normalnie wycenionej kampanii dostaje się grę z dodatikiem i prezent świąteczny.
I w dodatku w wersji polskiej jest szansa otrzymania Exclusvów Kickstarterowych.
Jeśli można narzekać to na porzucenie przez Portal kosmicznego odpowiednika FoG.
Kampania "pośród gwiazd"- Ambasadorzy https://wspieram.to/graambasadorzy - przez 2 tygodnie zebrała połowe tego co FoG zebrało w kilka godzin.
A resztki nakładu pośród Gwiazd, ambasadorów Portal sprzedał na "crowdfundingowej wyprzedaży" https://artrage.pl/boardrage/rewers
Wszyscy maja okazje kupic cos taniej pod warunkem że calość sie wyprzeda - pomysł polega na tym że cena rośnie wraz ze wzrostem liczby sprzedanych pakietów- moze pierwsi kupujacy maja okazyjne ceny - ostatni płacili prawie SCD.
Wiec jesli chodzi o gry Artipii crowdfunding to norma.
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 251 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: mauserem »

Olbagamar pisze: 13 lis 2018, 15:02 ... Tylko upadając, popełniając błędy i je naprawiając się rozwijamy. Mam nadzieję, że to dotyczy również Czachy.
szczera prawda :mrgreen:
Spoiler:
Awatar użytkownika
bly73
Posty: 115
Rejestracja: 07 lis 2017, 22:50
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Has thanked: 102 times
Been thanked: 17 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: bly73 »

Olbagamar pisze: 13 lis 2018, 15:02Tylko upadając, popełniając błędy i je naprawiając się rozwijamy. Mam nadzieję, że to dotyczy również Czachy
Ale że co naprawili? Las Cieni? Dodatki do Wojowników Midgardu? Gremliny? Klany Kaledonii (są deklaracje, ale dajmy im się jeszcze wykazać i poczekajmy na SG)? Wszystkie problemy z powyższymi jak na razie wyciszyli, o naprawie nie ma mowy. Gratuluję dobrego humoru.
Olbagamar
Posty: 162
Rejestracja: 03 kwie 2018, 14:09
Been thanked: 2 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: Olbagamar »

bly73 pisze: 13 lis 2018, 22:13 Ale że co naprawili? Las Cieni? Dodatki do Wojowników Midgardu? Gremliny? Klany Kaledonii (są deklaracje, ale dajmy im się jeszcze wykazać i poczekajmy na SG)? Wszystkie problemy z powyższymi jak na razie wyciszyli, o naprawie nie ma mowy. Gratuluję dobrego humoru.
A ja tobie własnie życzę dobrego humoru i więcej dystansu. Mi takie rzeczy jak gry planszowe i problemy z nimi go nie psują, są poważniejsze problemy. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
bly73
Posty: 115
Rejestracja: 07 lis 2017, 22:50
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Has thanked: 102 times
Been thanked: 17 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: bly73 »

Olbagamar pisze: 13 lis 2018, 22:41A ja tobie własnie życzę dobrego humoru i więcej dystansu. Mi takie rzeczy jak gry planszowe i problemy z nimi go nie psują, są poważniejsze problemy. Pozdrawiam
To że tobie nie psują humoru nie upoważnia cię do okłamywania innych o jakiś rzekomych próbach naprawy tego co zepsuli przy wydaniach polskich edycji, ponieważ nawet tego nie próbowali zawsze stawając okoniem, że wszystko gra. Również pozdrawiam i mam nadzieję, że do wszystkiego podchodzisz tak olewacko, wszak zawsze znajdą się jakieś "poważniejsze problemy".
Olbagamar
Posty: 162
Rejestracja: 03 kwie 2018, 14:09
Been thanked: 2 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: Olbagamar »

bly73 pisze: 14 lis 2018, 00:13 To że tobie nie psują humoru nie upoważnia cię do okłamywania innych o jakiś rzekomych próbach naprawy tego co zepsuli przy wydaniach polskich edycji, ponieważ nawet tego nie próbowali zawsze stawając okoniem, że wszystko gra. Również pozdrawiam i mam nadzieję, że do wszystkiego podchodzisz tak olewacko, wszak zawsze znajdą się jakieś "poważniejsze problemy".
Mam wrażenie, że na tym forum obecnie dominują BoardGameNazi 8) , że tak ich nazwę, którzy nad zabawę i czerpanie przyjemności z naszego hobby wolą rzucanie jadem i narzekanie na forum na każdy nawet najdrobniejszy mankament w grze, (już widzę atak, że to nie drobne mankamenty, ble,ble,ble...). Piszę też do gościa, którego post został chyba usunięty lub sam go usunął, gdzie była mowa o pewnych seksualnych czynnościach. To, że nie należę do waszych oddziałów szturmowych, was chyba boli, bo przecież inni nie mają prawa mieć przeciwnego zdania, bo macie świętą rację "organizować inkwizycję i palić na stosie" :wink:
Jeżeli moje poglądy prezentowane na forum sprawią, że stanę się pariasem, czy też poczuję ostracyzm, taka już pewnie moja rola. Ja jedynie apeluję o dystans i czerpanie przyjemności z naszego hobby. Mam gry Czachy i pomimo ich wad, czy to innych kolorów kart w dodatkach, czy instrukcji z błędami, czy zachowania w kontaktach z klientami, dla mnie zawsze na pierwszy plan wychodzi zabawa i przyjemność z grania, jeżeli te błędy mi jej nie psują, a większość niedociągnięć Czachy tego nie robi to schodzą one na dalszy plan i tyle. Jeżeli komuś te błędy przeszkadzają to niech nie kupuje od niego gier, ale na Boga po co robić z tego jakąś inkwizycje i palenie na stosie, każdy ma wolny wybór.

Po prostu nie pasuje mi atmosfera w której ostatnio toczą sie dyskusję, bo przestały być merytoryczne, a stały się po prostu "grillowaniem" wydawców, którzy jak ludzie popełniają błędy, i te mniejsze i większe. Jak widzę taką atmosferę, to jakbym był wydawcą, to aż się odechciewa cokolwiek wydawać po polsku w naszym kraju, bo najdrobniejszy błąd i wybucha "atomówka" na forum. Teraz już się nie dziwię, że duża częśc wydawców z swoimi grami, również pewnie przez to, idzie od razu na KS.

Po kampanii Pól Zieleni, która idzie wolniej niż poprzednie, chociaż i tak się ufunduje pewnie, ale widać, że ostatnia sytuacja odbiła się na szacunku do Czachy, więc jest to dla nich nauczka na przyszłość. Mam nadzieję, że wyciągną z tej sytuacji lekcje.
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1835
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: Olgierdd »

Wow, na tym forum jeszcze nie widziałem zastosowania Prawa Godwina. Gratuluję, odblokowano nowe osiągnięcie.
ODPOWIEDZ