Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Czacha Games - plany wydawnicze 2017

Post autor: Chaaber »

Czacho, macie już jakieś pierwsze grafiki co do wyglądu okładki, albo innych komponentów do Champions of Midgard, czekam strasznie na to z czego Wam to wyjdzie. Impulsu nie wsparłem co prawda, ale jak obejrzałem wydanie, to zrobił na mnie pozytywne wrażenie, mam nadzieję, że i Wojownicy będą trzymać ten poziom. Poza tą akcją z błędami, obyście nie musieli znowu się bawić w poprawki. A moje trzy grosze co do tytułu, co sądzicie o tytule Zdobywcy z Midgardu albo Podboje Midgardu, nie wiem dokładnie czemu ale Wojownicy brzmią mi tak sztywno, ale to może tylko ja.?
Awatar użytkownika
Czacha Games
Posty: 783
Rejestracja: 30 lis 2015, 15:14
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 48 times
Been thanked: 269 times
Kontakt:

Re: Czacha Games - plany wydawnicze 2017

Post autor: Czacha Games »

co do grafik to dajcie nam troszkę czasu - kampania się tworzy, grafiki i tłumaczenia również - do startu kampanii pozostało jeszcze 50 dni - więc spokojnie - w niedalekiej przyszłości zaczniemy zamieszczać zdjęcia polskich elementów gry. Najważniejsze,że znamy już ceny EB oraz poza EB i SCD :) Będzie miodnie naszym zdaniem ;)
Zapraszamy na : http://czachagames.pl
vcrproszek
Posty: 725
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times

Re: Czacha Games - plany wydawnicze 2017

Post autor: vcrproszek »

Kurcze i teraz czekac 2m, zeby poznac te ceny :-) chyba wole jak piszecie pomidor :-) czy planujecie jakies w.to exclusive ?
bo proszek było zajęte | mam rabat w aleplasznówki.pl 3% (+ weekendowy) | Moje zbiórki
Awatar użytkownika
Czacha Games
Posty: 783
Rejestracja: 30 lis 2015, 15:14
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 48 times
Been thanked: 269 times
Kontakt:

Re: Czacha Games - plany wydawnicze 2017

Post autor: Czacha Games »

W oczekiwaniu na naszą pierwszą kampanię w nowym roku - proponujemy abyście zapoznali się ze streamem gry Champions of Midgard - zasady tłumaczy ( w wersji ang.) twórca gry Ole Steiness

Naszym zdaniem, po poświęceniu tej godzinki powinniście już doskonale umieć grać w "Wojowników Midgardu".

https://www.youtube.com/watch?v=U-MD_gAEOmM
Zapraszamy na : http://czachagames.pl
Awatar użytkownika
narandil
Posty: 347
Rejestracja: 09 gru 2013, 10:06
Has thanked: 244 times
Been thanked: 54 times

Re: Czacha Games - plany wydawnicze 2017

Post autor: narandil »

tak z ciekawości: Touria z tego co widzę jest niezależna językowo i dostępna w 2óch polskich sklepach. Jaki zatem motyw kierował wami przy wyborze tej gry do spolszczenia? Tzn. rozumiem że spolszczać będziecie tylko instrukcję>?

ps.ode mnie brawa za "Championów Midgardu"
Awatar użytkownika
Czacha Games
Posty: 783
Rejestracja: 30 lis 2015, 15:14
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 48 times
Been thanked: 269 times
Kontakt:

Re: Czacha Games - plany wydawnicze 2017

Post autor: Czacha Games »

@Narandil: Jeśli chodzi o Tourię, to kierowało nami to co zwykle, chęć zrobienia polskiej edycji bo to świetna lekka gra. Poza tym już tysiące postów było na temat spolszczania gier, my wychodzimy z założenia, że zdecydowana większość graczy w Polsce woli polską wersję od angielskiej - a gry kierowane do rodzin z dziećmi tym bardziej naszym zdaniem powinny być po polsku. Taka nasza wizja, takie podejście i tak zamierzamy działać w przyszłości. Jest jeszcze jeden argument - polska edycja będzie też tańsza od angielskiej.

Już wkrótce zaczniemy wrzucać grafiki i informacje o Wojownikach Midgardu - także śledźcie forum i naszego FB.

Pozdrawiam
Przym
Czacha Games
Zapraszamy na : http://czachagames.pl
Awatar użytkownika
narandil
Posty: 347
Rejestracja: 09 gru 2013, 10:06
Has thanked: 244 times
Been thanked: 54 times

Re: Czacha Games - plany wydawnicze 2017

Post autor: narandil »

Dzięki za odpowiedź i powodzenia w 2017 :)
Jakby nie było to przez was założyłem konto wspieram.to podczas kampanii"medieval academy" :twisted: więc najwyższa pora dokończyć rytuał :)
Czacha Games pisze: na 100% startujemy około 11-12 stycznia z Champions of Midgard na wspieram - polski tytuł najprawdopodobniej "Wojownicy Midgardu" - podoba się? :)
mi się nie podoba. Wojownicy to mocno oklepane słowo w moich uszach/oczach. Już bym wolał Obrońców albo nawet Czampionów.
Ale Ale Ale - żeby nie było - nazwa gry to dla mnie sprawa drugo- a nawet trzecio-rzędna także wcale mnie to nie zniechęca :)
Ostatnio zmieniony 30 lis 2016, 11:23 przez narandil, łącznie zmieniany 1 raz.
vcrproszek
Posty: 725
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times

Re: Czacha Games - plany wydawnicze 2017

Post autor: vcrproszek »

narandil pisze:tak z ciekawości: Touria z tego co widzę jest niezależna językowo i dostępna w 2óch polskich sklepach. Jaki zatem motyw kierował wami przy wyborze tej gry do spolszczenia? Tzn. rozumiem że spolszczać będziecie tylko instrukcję>?

ps.ode mnie brawa za "Championów Midgardu"
Dla mnie czacha idealnie "polonizuje" gry :) https://www.planszostrefa.pl/pl/p/Guilds-of-London/6625 vs 130zł z wspieram.to :)
bo proszek było zajęte | mam rabat w aleplasznówki.pl 3% (+ weekendowy) | Moje zbiórki
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Czacha Games - plany wydawnicze 2017

Post autor: xelos80 »

narandil pisze:Dzięki za odpowiedź i powodzenia w 2017 :)
Jakby nie było to przez was założyłem konto wspieram.to podczas kampanii"medieval academy" :twisted: więc najwyższa pora dokończyć rytuał :)
Czacha Games pisze: na 100% startujemy około 11-12 stycznia z Champions of Midgard na wspieram - polski tytuł najprawdopodobniej "Wojownicy Midgardu" - podoba się? :)
mi się nie podoba. Wojownicy to mocno oklepane słowo w moich uszach/oczach. Już bym wolał Obrońców albo nawet Czampionów.
Ale Ale Ale - żeby nie było - nazwa gry to dla mnie sprawa drugo- a nawet trzecio-rzędna także wcale mnie to nie zniechęca :)
Obrońcy faktycznie pasują dużo lepiej
Awatar użytkownika
Sebs
Posty: 179
Rejestracja: 07 wrz 2012, 22:36
Lokalizacja: Mielec
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Czacha Games - plany wydawnicze 2017

Post autor: Sebs »

Apropo Gildii. Kiedy wysylka?

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Czacha Games
Posty: 783
Rejestracja: 30 lis 2015, 15:14
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 48 times
Been thanked: 269 times
Kontakt:

Re: Czacha Games - plany wydawnicze 2017

Post autor: Czacha Games »

Sebs pisze:Apropo Gildii. Kiedy wysylka?
W grudniu - tak jak zapowiadaliśmy w kampanii. Gra się produkuje w tej chwili. Prawdopodobnie przed świętami powinniśmy ją otrzymać i zacząć wysyłki - więcej będziemy wiedzieli około 10 grudnia - wtedy też podamy informację bardziej konkretną.
Zapraszamy na : http://czachagames.pl
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Czacha Games - plany wydawnicze 2017

Post autor: misioooo »

xelos80 pisze:
Czacha Games pisze: na 100% startujemy około 11-12 stycznia z Champions of Midgard na wspieram - polski tytuł najprawdopodobniej "Wojownicy Midgardu" - podoba się? :)
Obrońcy faktycznie pasują dużo lepiej
Mi Obrońcy nie leżą nic a nic... W końcu fabularnie to jest walka o tytuł wodza wodzów, który to zwolnił się po śmierci starego Jarla... Obrona wioski to tylko środek, jeden z wielu, do zdobycia chwały i poparcia w nadchodzących wyborach ;)
Wojownicy są spoko - słowo znane, kojarzy się z wieloma innymi (bardzo dobrymi!) grami. Choć osobiście widziałbym też coś mniej oklepanego, ale jakoś nie potrafię wymyśleć...
Midgarskie Szampony
Szampańskie Midgardy
Walka o Śród Midgard
Wybory w Midgardzie
Zgadnij kto to zostanie Jarlem!
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Czacha Games - plany wydawnicze 2017

Post autor: xelos80 »

Ale cała gra właśnie opiera się na tym że bronisz wioski przed zagrożeniami.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7875
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Czacha Games - plany wydawnicze 2017

Post autor: kwiatosz »

Wsi spokojna, wsi wesoła: bądź wikingiem, bij potwora!
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2385
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 778 times
Kontakt:

Re: Czacha Games - plany wydawnicze 2017

Post autor: vinnichi »

misioooo pisze:
xelos80 pisze:
Czacha Games pisze: na 100% startujemy około 11-12 stycznia z Champions of Midgard na wspieram - polski tytuł najprawdopodobniej "Wojownicy Midgardu" - podoba się? :)
Obrońcy faktycznie pasują dużo lepiej
Mi Obrońcy nie leżą nic a nic... W końcu fabularnie to jest walka o tytuł wodza wodzów, który to zwolnił się po śmierci starego Jarla... Obrona wioski to tylko środek, jeden z wielu, do zdobycia chwały i poparcia w nadchodzących wyborach ;)
Wojownicy są spoko - słowo znane, kojarzy się z wieloma innymi (bardzo dobrymi!) grami. Choć osobiście widziałbym też coś mniej oklepanego, ale jakoś nie potrafię wymyśleć...
Midgarskie Szampony
Szampańskie Midgardy
Walka o Śród Midgard
Wybory w Midgardzie
Zgadnij kto to zostanie Jarlem!

Midgard poprzez Wieki :D
kręcimy wąsem na dobre gry
dżentelmeni przy stole
Aville
Posty: 254
Rejestracja: 04 paź 2016, 09:19
Been thanked: 4 times

Re: Czacha Games - plany wydawnicze 2017

Post autor: Aville »

vcrproszek pisze:
narandil pisze:tak z ciekawości: Touria z tego co widzę jest niezależna językowo i dostępna w 2óch polskich sklepach. Jaki zatem motyw kierował wami przy wyborze tej gry do spolszczenia? Tzn. rozumiem że spolszczać będziecie tylko instrukcję>?

ps.ode mnie brawa za "Championów Midgardu"
Dla mnie czacha idealnie "polonizuje" gry :) https://www.planszostrefa.pl/pl/p/Guilds-of-London/6625 vs 130zł z wspieram.to :)
Biorąc pod uwagę, że Touria kosztuje 135 zł (ang) i to na Rebelu ;) to mają pole do popisu ;)
TTR_1983
Posty: 3923
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Czacha Games - plany wydawnicze 2017

Post autor: TTR_1983 »

Czacho, nie wiem czemu beszczelnie olewasz w temacie kampanii Ptaszków pytanie o kartę nr 17?
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4021
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times

Re: Czacha Games - plany wydawnicze 2017

Post autor: AkitaInu »

TTR_1983 pisze:Czacho, nie wiem czemu beszczelnie olewasz w temacie kampanii Ptaszków pytanie o kartę nr 17?
+1

Wysłane z telefonu
Awatar użytkownika
Zefireq
Posty: 297
Rejestracja: 20 lut 2016, 08:15
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: Czacha Games - plany wydawnicze 2017

Post autor: Zefireq »

Keyflower z grafikami ilustratorki Zamków szalonego króla Ludwika.. to byłoby to. <3
Niecierpliwie wyczekujemy akcji na wspieram.to!
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1527
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 197 times

Re: Czacha Games - plany wydawnicze 2017

Post autor: Furan »

Ale Keyflower ma ręcznie robione grafiki! Mogę się podobać, albo nie, ale są bardzo ciepłe, charakterystyczne i nietypowe (+bez szmerów-bajerów komputerowych - efektów błysków, lśnień i innych), więc dla mnie na plus.
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum; Mundus Novus, Montana
Awatar użytkownika
Czacha Games
Posty: 783
Rejestracja: 30 lis 2015, 15:14
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 48 times
Been thanked: 269 times
Kontakt:

Re: Czacha Games - plany wydawnicze 2017

Post autor: Czacha Games »

TTR_1983 pisze:Czacho, nie wiem czemu beszczelnie olewasz w temacie kampanii Ptaszków pytanie o kartę nr 17?
TTR nie wiem dlaczego używasz pod naszym adresem takich słów - sprawdzamy temat z Chudykiem - jak poznamy odpowiedz to się wypowiemy. Ponadto niczego nie olewamy, a juz tym bardziej beszczelnie. Poznamy odpowiedz to się nią podzielimy i jeśli faktycznie będzie błąd to znajdziemy rozwiązanie tej sytuacji.
Zapraszamy na : http://czachagames.pl
TTR_1983
Posty: 3923
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Czacha Games - plany wydawnicze 2017

Post autor: TTR_1983 »

Ja to tak odbieram, bo kilka osób o to pytało już dawno i logicznym jest, że to widzieliście, a nie padła żadna odpowiedź, nawet taka że sprawdzacie. Dopiero mój ostrzejszy post sprowokował was do jakiejkolwiek odpowiedzi, co w sumie mnie cieszy.
Czekamy zatem na info, choć w sumie nie wiem co ma z tym wspólnego Chudyk jak na karcie jest inaczej, a w opisie karty w instrukcji inaczej. Czy sam Carl pisał instrukcję i tłumaczył karty na polski? :mrgreen:
Awatar użytkownika
Czacha Games
Posty: 783
Rejestracja: 30 lis 2015, 15:14
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 48 times
Been thanked: 269 times
Kontakt:

Re: Czacha Games - plany wydawnicze 2017

Post autor: Czacha Games »

Osoba która to tłumaczyła jest na okładce instrukcji i jest to jeden z forumowiczów. Skłaniamy się do stwierdzenia ze jest błąd ale upewniamy się u Chudyka w tym temacie. Jeśli bedzie faktycznie błąd to opublikujemy erratę w podobnej formie do Scytha do wydruku i naklejenia na tę kartę. Nie ma opcji w najbliższych miesiącach na dodruk 1 karty. Bierzemy przykład z większych wydawnictw wiec tym razem ten błąd rozwiążemy tak jak inni. Niemniej do końca tygodnia powinno byc wszystko wyjaśnione i pojawi się informacja z naszej strony na ten temat.
Zapraszamy na : http://czachagames.pl
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4124
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 308 times
Been thanked: 342 times

Re: Czacha Games - plany wydawnicze 2017

Post autor: tomb »

Czacha Games pisze:Osoba która to tłumaczyła jest na okładce instrukcji i jest to jeden z forumowiczów. [...] Bierzemy przykład z większych wydawnictw wiec tym razem ten błąd rozwiążemy tak jak inni.
Co złego to nie Wy. Wiadomo.

Gildie, które się drukują, mają na pewno poprawioną instrukcję, czy poszła w tej wersji, w jakiej wisi na wspieram.to? Bo jest w niej nieprzetłumaczony fragment - jeśli zostało tak w druku to zapewne z winy wspierających, którzy powinni go wyłapać.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
Czacha Games
Posty: 783
Rejestracja: 30 lis 2015, 15:14
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 48 times
Been thanked: 269 times
Kontakt:

Re: Czacha Games - plany wydawnicze 2017

Post autor: Czacha Games »

tomb pisze:
Czacha Games pisze:Osoba która to tłumaczyła jest na okładce instrukcji i jest to jeden z forumowiczów. [...] Bierzemy przykład z większych wydawnictw wiec tym razem ten błąd rozwiążemy tak jak inni.
Co złego to nie Wy. Wiadomo.

Gildie, które się drukują, mają na pewno poprawioną instrukcję, czy poszła w tej wersji, w jakiej wisi na wspieram.to? Bo jest w niej nieprzetłumaczony fragment - jeśli zostało tak w druku to zapewne z winy wspierających, którzy powinni go wyłapać.
Co złego to nie my???? Myślę, że akurat rozwiązywanie naszych błędów przychodzi nam "wzorowo" patrz karty Impuls - w 6 tygodni od wykrycia błędów karty trafiły już do wspierających. I tak zapewniam Cię, że instrukcja do Gildii jest przetłumaczona w 100%. Nie chcemy również uczestniczyć w tego rodzaju polemice tutaj na forum, gdyż mamy co robić przygotowując kolejne gry, a jeśli masz jakieś pytania/obiekcje itp. to wystarczy napisać nam informację na maila - gwarantuję, że otrzymasz wyczerpującą odpowiedź. Z naszej strony komunikacja akurat nie kuleje, co widać po ocenach na wspieram naszych ostatnich projektów - zdecydowana większość oceniających oceniła ją na 5/5. Także wiadomo, co złego to akurat my - tylko potrafimy to szybko i skutecznie naprawić

Ba, możemy nawet Tobie wraz z TTR zaproponować współpracę przy tworzeniu kolejnych instrukcji i tłumaczeniu kart (oczywiście NIE za darmo), bo widać, że macie ogromną wiedzą i umiejętności w tym zakresie. Zapraszam w takim razie na priv - pogadamy. Jesteśmy otwarci na każdą współpracę. Tymczasem pozdrawiamy i wracamy do pracy nad kolejną naszą grą.
Zapraszamy na : http://czachagames.pl
ODPOWIEDZ