Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2817
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 839 times
Been thanked: 363 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: Gromb »

Też się nad tym zastanawiałem. I wygląda, że to jednostrzałowcy. Taki mają model biznesowy.
Aaaa... zrobili dodruk części kart do Karcianych Podziemi, na resztę zabrakło środków w budżecie.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Nie no chwalą tę nową grę, tę no jak jej tam Barwy szczęścia...?
Aż sam nabrałem smaka... :D
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: Jareks1985 »

My tu pitu pitu, a czacha zapowiedziała wydanie YGGDRASIL KRONIKI! :D
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2789
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 349 times
Been thanked: 628 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: bogas »

Jareks1985 pisze: 12 gru 2019, 14:02 My tu pitu pitu, a czacha zapowiedziała wydanie YGGDRASIL KRONIKI! :D
Taaa, trzymajcie mnie! Już lecę! :lol:
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2806
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: kaszkiet »

Blue pisze: 12 gru 2019, 12:02 Czy Czacha kiedykolwiek robiła dodruk czegoś co wydawali?
Sporo się nadodrukowali Impulsu.
mluckner
Posty: 338
Rejestracja: 13 lip 2015, 10:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 96 times
Been thanked: 94 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: mluckner »

kaszkiet pisze: 13 gru 2019, 09:34
Blue pisze: 12 gru 2019, 12:02 Czy Czacha kiedykolwiek robiła dodruk czegoś co wydawali?
Sporo się nadodrukowali Impulsu.
Dodrukowywali też, chyba kilkakrotnie, nie testowaliśmy tego wcale.
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2806
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: kaszkiet »

mluckner pisze: 13 gru 2019, 09:47
kaszkiet pisze: 13 gru 2019, 09:34
Blue pisze: 12 gru 2019, 12:02 Czy Czacha kiedykolwiek robiła dodruk czegoś co wydawali?
Sporo się nadodrukowali Impulsu.
Dodrukowywali też, chyba kilkakrotnie, nie testowaliśmy tego wcale.
Ja miałem akurat na myśli sagę wysyłki dodrukowanych poprawionych kart.
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: litk »

Niby miała być premiera jakiegoś Noises at Night z którym mieli dawać poprawione karty do karcianych podziemi, ale nawet na maile nie odpisują w tej sprawie.
Awatar użytkownika
Arachion
Posty: 413
Rejestracja: 18 wrz 2016, 15:33
Has thanked: 407 times
Been thanked: 204 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: Arachion »

opulentus pisze: 08 gru 2019, 19:50
velo333 pisze: 08 gru 2019, 19:35 Ktoś wie coś o postępach prac nad Endeavor: Age of Sail? Wyrobią się do świąt? :)
Oby do wielkanocnych się wyrobili to będzie cacuś. Pod choinkę na 100 % nie będzie. Czacha i wszystko jasne...
Opeluntus ma rację?
Ktoś coś wie? Planować zakup na ten rok?
Sucharzysta
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: krwlng »

@Arachion jak robili limitowaną przedsprzedaż w swoim sklepiku to planowany termin wisiał na grudzień/styczeń, przy okazji black friday zmienili na styczeń/luty, patrząc na to że druk KS dodatku Age of expansion jest w trakcie realizacji/na wykończeniu, a Czacha drukuje razem z nimi obstawiałbym końcówkę stycznia, ale niestety z nimi jedyne co jest pewne to nietypowy, prokonsumencki PR :wink:
olo_marcin
Posty: 52
Rejestracja: 03 lut 2019, 14:39
Lokalizacja: Nowe Warpno / Szczecin
Has thanked: 17 times
Been thanked: 8 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: olo_marcin »

krwlng pisze: 16 gru 2019, 18:03 @Arachion jak robili limitowaną przedsprzedaż w swoim sklepiku to planowany termin wisiał na grudzień/styczeń, przy okazji black friday zmienili na styczeń/luty, patrząc na to że druk KS dodatku Age of expansion jest w trakcie realizacji/na wykończeniu, a Czacha drukuje razem z nimi obstawiałbym końcówkę stycznia, ale niestety z nimi jedyne co jest pewne to nietypowy, prokonsumencki PR :wink:
Odnośnie premiery Endeavor: Age of Expansion w końcówce poprzedniego tygodnia pisałem do Czachy i dostałem wiadomość iż premiera gry wraz z dodatkiem planowana jest na początek lutego ... ile w tym prawdy .. zobaczymy
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: krwlng »

Feudum planowali na listopad - Rudders & Ramparts w Polsce miało być jako pierwsze na świecie, tymczasem niedobry Licencjonodawca ich olał i jedyne info jakie dostali odnośnie produkcji pochodziło od Pandy (która nie jest dla nich stroną). Patrząc na tą tendencję może Endeavor będzie do Wielkanocy :wink:

A tak bardziej serio - w dzisiejszej aktualizacji na KS dodatku Licencjonodawca rzucił termin zakończenia produkcji wersji angielskiej i hiszpańskiej - końcówka stycznia, jeżeli wersja polska idzie z tym nakładem (a nie niemieckim, który ma planowane opóźnienie) i uda się ogarnąć transport przed Chińskim Nowym Rokiem to rzeczywiście początek lutego brzmi realnie.
feniks_ciapek
Posty: 2283
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1593 times
Been thanked: 926 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: feniks_ciapek »

krwlng pisze: 16 gru 2019, 21:59 Feudum planowali na listopad - Rudders & Ramparts w Polsce miało być jako pierwsze na świecie, tymczasem niedobry Licencjonodawca ich olał i jedyne info jakie dostali odnośnie produkcji pochodziło od Pandy (która nie jest dla nich stroną). Patrząc na tą tendencję może Endeavor będzie do Wielkanocy :wink:
Akurat z Feudum to raczej nie ich wina. Bardzo jestem ciekaw, co dostanę najpierw, bo mam i KSa, którego wsparłem dla poprawionych kart Alter Ego, jak i wspieraczkę. Podejrzewam, że mimo wszystko od Czachy przyjdzie wcześniej, bo to jednak pociąg, a nie statek.
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: krwlng »

feniks_ciapek pisze: 16 gru 2019, 23:06
Spoiler:
Tak, tym razem to nie ich wina - Panda zawaliła przy produkcji matryc do statków + Mark Swanson nie zgodził się na dodruk planszy w kolorach nieco odbiegających od poprzednich wydań, to wygenerowało opóźnienie. Za to co można zarzucić Czasze to słabe tempo komunikacji przez wspieraczkę (ok. 2 tygodnie opóźnienia w stosunku do Licencjonodawcy) i to że chyba nie do końca ogarniają swój produkt - pierwotnie poprawione karty do Alter Ego chcieli dawać w pakiecie z tym dodatkiem z dodruku...

Co mnie zraziło do tego wydawnictwa przy okazji Feudum to tłumaczenie instrukcji - jak ogólnie tłumaczenia można podzielić na ładne i wierne tak to nie należy do żadnej z tych kategorii, czytając ich "finalną" wersję instrukcji byłem załamany... Jak Portal w Roocie zmienił płeć Markizy tak Czacha zrobiła gender-fluid kota alchemika. Feudum ma fajną fabularyzowaną część instrukcji, którą w oryginale świetnie się czyta, nieco infantylny język wpisuje się w klimat, a w wersji polskiej nie są się tego wyczuć :/

Sądzę, że pierwsze przyjdzie zamówienie od Czachy - zawsze to trochę bliżej.
Tuminure
Posty: 556
Rejestracja: 08 mar 2013, 12:07
Lokalizacja: Milewo
Has thanked: 2 times
Been thanked: 47 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: Tuminure »

Co się stało z Robin Hoodem and the Merry Men, który miał się pojawić w tamtym roku?
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: krwlng »

Tuminure pisze: 04 lut 2020, 15:46 Co się stało z Robin Hoodem and the Merry Men, który miał się pojawić w tamtym roku?
Czeka w kolejce do wydania, może się nie doczekać bo w międzyczasie wyszła Coloma, która ponoć lepsza - jakby znalazł się wydawca chętny na Robin Hooda do lokalizacji to Czacha chętnie sprzeda prawa (mają do końca tego roku) - takie info można wyciągnąć z wywiadu u Bishopa.
KaczoreQ
Posty: 117
Rejestracja: 22 mar 2017, 17:00
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: KaczoreQ »

Mam ogromną nadzieję, że Skytear będzie rewelacyjną grą. Bardzo lubię pograć w lola i jestem ciekaw, jak MOBA zostanie oddana na planszy.
ODPOWIEDZ