SHARP GAMES - Plan Wydawniczy 2017

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Tomasz Solga
Posty: 47
Rejestracja: 20 gru 2016, 09:40

Re: SHARP GAMES - Plan Wydawniczy 2017

Post autor: Tomasz Solga »

Obrazek

Hejka hej forumowicze :)
Udało się już zebrać ponad 21 tysięcy za co bardzo dziękujemy! :)
Chcę się z Wami podzielić paroma ważnymi informacjami:
1. Wydłużyliśmy czas trwania Early Bird'ów do 17.01 do 23:59, tak aby wszystkie kończyły się w tym samym momencie;
2. Wszystkim tym, którzy dotychczas nas wsparli, wręczymy kod rabatowy 5% do wykorzystania w powstającym sklepie Mr. Meeple;
3. Jutro, to jest we wtorek 17.01, pojawią się nowe wzory koszulek wraz z dostępnymi rozmiarami :)!
Zapraszam na naszą stronę www.sharpgames.pl :)
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 51 times
Been thanked: 17 times

Re: SHARP GAMES - Plan Wydawniczy 2017

Post autor: Marx »

Dzień dobry,

Czy jest szansa na orientacyjną cenę gry Ulm w trakcie kampanii na wspieram.to?
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: SHARP GAMES - Plan Wydawniczy 2017

Post autor: Wincenty Jan »

SHARP GAMES? Może jakieś oznaki życia? Halo! Budzimy się! Proszę zachwalać wszędzie Trajana i Ulm. A tutaj cisza. Miesiąc temu wielkie zapowiedzi, sklep z koszulkami i.... i zamarło. Coś więcej na temat Ulm lub Topoum? Jak sytuacja z Trajanem? Pojawią się jeszcze inni mecenasi?
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3185
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: SHARP GAMES - Plan Wydawniczy 2017

Post autor: Yavi »

Skoro o Ulm mowa, to zostawię recenzję gry :P
Jesteśmy też w trakcie ogrywania i pisania Trajana (codziennie idzie na to spora butelka wody ;) ), powinien być na dniach.
Ale faktycznie, coś ostatnio temat przycichł, chociaż zbiórka powoli dąży ku 100%.
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: SHARP GAMES - Plan Wydawniczy 2017

Post autor: zakwas »

HALO! Drogie Sharp Games! Obudźcie się! W dziale o finansowaniu społecznościowym brak informacji o Ulm, kampania Trajana leży i kwiczy - zero szumu w okół gry, tak to się nie uda! :(

Już nie wspomnę ile się naszukałem przed chwilą kiedy w ogóle startuje Ulm, bo pamiętałem tylko, że z początkiem lutego...

Ciuś-ciuś!
TTR_1983
Posty: 3923
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: SHARP GAMES - Plan Wydawniczy 2017

Post autor: TTR_1983 »

zakwas pisze:HALO! Drogie Sharp Games! Obudźcie się! W dziale o finansowaniu społecznościowym brak informacji o Ulm, kampania Trajana leży i kwiczy - zero szumu w okół gry, tak to się nie uda! :(

Już nie wspomnę ile się naszukałem przed chwilą kiedy w ogóle startuje Ulm, bo pamiętałem tylko, że z początkiem lutego...

Ciuś-ciuś!
Nie wystartuje na początku lutego. Być może gra będzie wydana normalnie.
Sharp ? Jakieś info? Jak widać dużo osób o to pyta.
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: SHARP GAMES - Plan Wydawniczy 2017

Post autor: zakwas »

TTR_1983 pisze:
zakwas pisze:HALO! Drogie Sharp Games! Obudźcie się! W dziale o finansowaniu społecznościowym brak informacji o Ulm, kampania Trajana leży i kwiczy - zero szumu w okół gry, tak to się nie uda! :(

Już nie wspomnę ile się naszukałem przed chwilą kiedy w ogóle startuje Ulm, bo pamiętałem tylko, że z początkiem lutego...

Ciuś-ciuś!
Nie wystartuje na początku lutego. Być może gra będzie wydana normalnie.
Sharp ? Jakieś info? Jak widać dużo osób o to pyta.
To jeszcze lepiej. ;D Czeski film... ;)
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 251 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: SHARP GAMES - Plan Wydawniczy 2017

Post autor: mauserem »

zakwas pisze:HALO! Drogie Sharp Games! Obudźcie się! W dziale o finansowaniu społecznościowym brak informacji o Ulm, kampania Trajana leży i kwiczy - zero szumu w okół gry, tak to się nie uda! :(

Już nie wspomnę ile się naszukałem przed chwilą kiedy w ogóle startuje Ulm, bo pamiętałem tylko, że z początkiem lutego...

Ciuś-ciuś!
Oj mam złe przeczucia co do Trajana - osiągnął swój peak już dawno temu. Zakładana kwota mooocno przeszacowana. Jak się nie pojawi jakiś "dobry wujek" to blado to widzę... :?
A tu tylko chodziło o druk trzech kartek i proste zszycie (90-100g kreda) (wiem, wiem - jest jeszcze tył pudełka, ale poważnie - kiedy czytaliście ostatnio tył pudełka? :mrgreen: )
Wygląda na to, że HUCH ustawił spory nakład minimalny :) więc chyba nadal będziemy kupować wydanie international (w podobnej cenie) i używać ogólnodostępnych tłumaczeń :D mimo wszystko chciałbym się mylić
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: SHARP GAMES - Plan Wydawniczy 2017

Post autor: Wincenty Jan »

Chyba niestety trzeba dać sobie spokój ze wspieraniem crowdfundingu w Polsce bo niewiele wydawnictw do takiej formy dorosło...
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 68 times
Been thanked: 1031 times

Re: SHARP GAMES - Plan Wydawniczy 2017

Post autor: Trolliszcze »

Tyle stękania, tyle marudzenia, panie, promocja za mała, nie ufunduje się, panie, amatorszczyzna, terminu nie dotrzymali, panie, no żenada, nie dorośli do takiej formy wydawania...

W kółko to czytam i słyszę, przy okazji niemal każdej kampanii. Nieudane mógłbym policzyć na palcach jednej ręki; na udane zabrakłoby mi palców rąk i nóg, a dzięki nim mnóstwo świetnych gier ukazało się po polsku i cieszą polskich graczy. Owszem, są zgrzyty, są poślizgi i błędy, które trzeba naprawiać, ale koniec końców wszystko da się zrobić. Żaden jeszcze wydawca nie wypiął się na klientów ani nie uciekł z ich kasą (co zdarzało się wielokrotnie na Kickstarterze).

Powiem krótko, dla tych, którzy się jeszcze nie zdecydowali: chrzańcie malkontentów i wspierajcie.
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: SHARP GAMES - Plan Wydawniczy 2017

Post autor: Wincenty Jan »

Trolliszcze pisze:Tyle stękania, tyle marudzenia, panie, promocja za mała, nie ufunduje się, panie, amatorszczyzna, terminu nie dotrzymali, panie, no żenada, nie dorośli do takiej formy wydawania...

W kółko to czytam i słyszę, przy okazji niemal każdej kampanii. Nieudane mógłbym policzyć na palcach jednej ręki; na udane zabrakłoby mi palców rąk i nóg, a dzięki nim mnóstwo świetnych gier ukazało się po polsku i cieszą polskich graczy. Owszem, są zgrzyty, są poślizgi i błędy, które trzeba naprawiać, ale koniec końców wszystko da się zrobić. Żaden jeszcze wydawca nie wypiął się na klientów ani nie uciekł z ich kasą (co zdarzało się wielokrotnie na Kickstarterze).

Powiem krótko, dla tych, którzy się jeszcze nie zdecydowali: chrzańcie malkontentów i wspierajcie.
O jak dobrze... pojawiło się Trolliszcze to i dyskusja będzie ciekawsza.
Czy tego chcesz czy nie i na forum i od graczy co raz częściej da się słyszeć negatywne komentarze o takim sposobie wydawania gier. Rzuć okiem na wątek z podsumowaniem roku 2016. Oczywiście, że zdecydowana większość się funduje. Skoro według Ciebie ich jakość jest na odpowiednim poziomie to ok. Twoja sprawa. Dobrze, że GFP stara się wydawać gry już tradycyjną drogą.
Dobrze, że jak wyrażam swoje zdanie to jestem malkontentem. Zresztą współpracujesz/współpracowałeś z jednym z wydawnictw aktywnym na wspieram.to więc trudno abyś krytykował taki sposób "sprzedaży" gier.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 68 times
Been thanked: 1031 times

Re: SHARP GAMES - Plan Wydawniczy 2017

Post autor: Trolliszcze »

Nie będzie dyskusja ciekawsza, bo nie przyszedłem tu dyskutować. Przyszedłem z prostym przekazem: chrzańcie malkontentów i wspierajcie.
Nikogo tu z imienia malkontentem nie nazywam, a jeśli Ty się nim czujesz, to już Twoja sprawa ;)
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: SHARP GAMES - Plan Wydawniczy 2017

Post autor: Wincenty Jan »

Szach mat. Zagiąłeś mnie. Od razu dzień będzie przyjemniejszy.
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3185
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: SHARP GAMES - Plan Wydawniczy 2017

Post autor: Yavi »

Że też planszówki budzą takie emocje :D Ja tam za Sharp Games trzymam kciuki - to ich pierwszy projekt. Podejrzewam, że jak będą mieli tyle gier na koncie co GFP, to też zaczną wydawać część własnym kosztem ;)
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: SHARP GAMES - Plan Wydawniczy 2017

Post autor: Wincenty Jan »

Yavi masz 100% racji! Do Sharp Games pisałem i priw i na wspieraczce pokrzepiające wiadomości i mam wileką nadzieje, że zapowiedziane tytułu pojawią się na polskim rynku. Obojętnie czy przy naszym wsparciu czy poprzez środki Sharp Games. Tylko dobrze jakby trochę ożywili trwającą kampanię i zaczęli promować Ulm. Nie wspomnę już o Topoum , na które bardzo liczę.
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: SHARP GAMES - Plan Wydawniczy 2017

Post autor: zakwas »

Ja tam wszedłem tu głównie po to by uzyskać informacje, których mało gdziekolwiek ze strony wydawcy. Dowiedziałem się od osoby postronnej, że Ulm jednak nie będzie na wspieram.to, ale samej informacji od wydawcy nie znalazłem.

A kiedy będzie? Też nie wiem nadal.... ;)
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: SHARP GAMES - Plan Wydawniczy 2017

Post autor: Wincenty Jan »

zakwas pisze:Ja tam wszedłem tu głównie po to by uzyskać informacje, których mało gdziekolwiek ze strony wydawcy. Dowiedziałem się od osoby postronnej, że Ulm jednak nie będzie na wspieram.to, ale samej informacji od wydawcy nie znalazłem.

A kiedy będzie? Też nie wiem nadal.... ;)
Uważaj bo zostaniesz uznany za malkontenta. :) Kolega wyżej Ci napisał. Chrzań wszystko i wspieraj.
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 251 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: SHARP GAMES - Plan Wydawniczy 2017

Post autor: mauserem »

Coś mi się wydaje, że chłopaki właśnie jedzą wurst w Norymberdze na Spielwarenmesse i próbują wam załatwić więcej tematów do dyskusji :mrgreen: a tu taki "kryzys informacyjno-PRowy" przechodzi im koło nosa ;)
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4597
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1008 times
Been thanked: 1879 times

Re: SHARP GAMES - Plan Wydawniczy 2017

Post autor: warlock »

Wincenty Jan pisze:Chrzań wszystko i wspieraj.
To powinno być hasło reklamowe wspieram.to :mrgreen:
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: SHARP GAMES - Plan Wydawniczy 2017

Post autor: zakwas »

Obrazek
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: SHARP GAMES - Plan Wydawniczy 2017

Post autor: Wincenty Jan »

mauserem pisze:Coś mi się wydaje, że chłopaki właśnie jedzą wurst w Norymberdze na Spielwarenmesse i próbują wam załatwić więcej tematów do dyskusji :mrgreen: a tu taki "kryzys informacyjno-PRowy" przechodzi im koło nosa ;)

Ooooo tak też może być :D
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1721
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 112 times
Been thanked: 84 times

Re: SHARP GAMES - Plan Wydawniczy 2017

Post autor: Tomzaq »

Wincenty Jan pisze:
mauserem pisze:Coś mi się wydaje, że chłopaki właśnie jedzą wurst w Norymberdze na Spielwarenmesse i próbują wam załatwić więcej tematów do dyskusji :mrgreen: a tu taki "kryzys informacyjno-PRowy" przechodzi im koło nosa ;)

Ooooo tak też może być :D
Na 100%
Who is John Galt?
Posiadam
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 51 times
Been thanked: 17 times

Re: SHARP GAMES - Plan Wydawniczy 2017

Post autor: Marx »

Wincenty, Ty chcesz zniszczyć młode, polskie, pełne ambicji wydawnictwo.
Ostatnio zmieniony 02 lut 2017, 19:01 przez Marx, łącznie zmieniany 1 raz.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: SHARP GAMES - Plan Wydawniczy 2017

Post autor: Pan_K »

Marx pisze:Wincenty, Ty chcesz zniszczyć młode wydawnictwo.
Powinieneś napisać: "młode polskie wydawnictwo" dla większej grozy i dramaturgii ;)
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
Atopos
Posty: 99
Rejestracja: 20 mar 2016, 15:18
Has thanked: 22 times
Been thanked: 12 times

Re: SHARP GAMES - Plan Wydawniczy 2017

Post autor: Atopos »

Hej Sharp Games, ma dla Was propozycję dotyczącą kampanii Ulm :P
Posiadam kopię gry kupioną już jakiś czas temu. Angielski mi nie straszny, ale trafił mi się dzisiaj gracz który kręcił nosem, że karty po angielsku(pomimo że na nich tekstu tyle co kot napłakał). I wtedy pojawił się pomysł! Fajnie by było gdybyście stworzyli pledge z tzw. convertion kit:
33 karty po polsku + instrukcja(lub nawet same karty).
Myślę, że posiadacze oryginału wtedy również by Was wsparli, ja na pewno.

Pozdrawiam :D
ODPOWIEDZ