Imagine Realm - plany 2018/2019

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Imagine Realm
Użytkownik wspierający
Posty: 299
Rejestracja: 30 sie 2016, 18:01
Lokalizacja: Opole

Re: Imagine Realm - plany 2017

Post autor: Imagine Realm » 10 cze 2017, 09:32

Z pewnym opóźnieniem uruchomiliśmy naszą stronę internetową www.imaginerealm.com którą prowadzimy w j.polskim i angielskim. Będziecie mogli przeczytać tam nie tylko aktualności, ale też o prototypach, postępie prac, o planach i imprezach, na których będziemy.

Wyścig Odkrywców pochłania ogrom czasu - wiemy, że wydamy grę dzięki udanej kampanii na wspieram.to i do końca lipca gra będzie przygotowana do druku i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, we wrześniu trafi do wspierających.

Kampania i praca nad Wyścigiem sprawiły, że Arena Robotów jest wstrzymana - nie będziemy mogli rozwijać i prototypować dwóch wielkich gier w tym samym czasie. Grę możemy zaprezentować, ale nie jest to produkt pokazowy i ma pewne braki, nawet w kontekście ogrywania go w zewnętrznym gronie.

Jak zapewne wiecie, nawiązaliśmy współpracę z Czacha Games i planujemy w dalszej perspektywie działać razem na wielu płaszczyznach.

Z początkiem września chcemy rozpocząć prezentację i kampanię informacyjną dotyczącą Smoków nad Królestwem i Mrocznej Istoty (do których już przygotowujemy materiały: grafiki, modele 3d, ilustracje). Doświadczenie z Wyścigiem Odkrywców było bardzo potrzebne i pozwoli nam jeszcze lepiej prowadzić pewne kwestie, zwłaszcza związane z przekazywaniem informacji odnośnie mechanik i rozgrywki. Myślę, że na tym polu wiele się nauczyliśmy :)

W tym roku nie planujemy żadnej kampanii na wspieram.to, co więcej Smoki nad Królestwem, ze względu na rozmiar w ogóle będą rozpatrywane jako akcja CF w Polsce. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie a testy zewnętrzne Mrocznej Istoty wypadną dobrze, grę tę będziemy chcieli wydać w przyszłym roku i - być może - przez pozyskanie wsparcia na wspieram.to

Haloon
Użytkownik wspierający
Posty: 426
Rejestracja: 12 sie 2011, 18:14
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 8 times
Been thanked: 3 times

Re: Imagine Realm - plany 2017

Post autor: Haloon » 23 lip 2017, 10:46

Hej, co tam u Was? Jak tam prace nad Wyścigiem Odkrywców? Szlifowanie tekstu, grafik, drukowanie? Pozdrawiam, Tomek :)
Lubię jak gra ma klimat i historię opowiedzianą w grze. Nutka losowości daje dreszczyk emocji, jednakże dobrze jest jak mam kontrolę nad tym co się dzieje.

Moja Kolekcja

Imagine Realm
Użytkownik wspierający
Posty: 299
Rejestracja: 30 sie 2016, 18:01
Lokalizacja: Opole

Re: Imagine Realm - plany 2017

Post autor: Imagine Realm » 02 sie 2017, 12:47

Haloon pisze:Hej, co tam u Was? Jak tam prace nad Wyścigiem Odkrywców? Szlifowanie tekstu, grafik, drukowanie? Pozdrawiam, Tomek :)
Prace już na ukończeniu - druk jest przygotowywany i wszystko idzie zgodnie z planem. Nie obyło się bez dodatkowych prac, ale i te udało się wykonać w czasie :) Jeszcze kilka dni i pojawią się nowe informacje!

Imagine Realm
Użytkownik wspierający
Posty: 299
Rejestracja: 30 sie 2016, 18:01
Lokalizacja: Opole

Re: Imagine Realm - plany 2018/2019

Post autor: Imagine Realm » 15 lip 2018, 09:49

Plany, plany, plany... i odrobina szczerości :)

Strażnicy Xobos (2018) - Dzięki ogromnemu wsparciu graczy, gra zostanie wydana. Premiera w grudniu tego roku. Przygoda z grą zajęła nam znacznie więcej czasu niż planowaliśmy - głównie z powodu zmiany grafik. I nie było to zmiana kosmetyczna, ale cała gra została stworzona na nowa od strony wizualnej. Najważniejsze jednak, że efekt końcowy jest bardzo zadowalający i przypadł graczom do gustu! :) Pod koniec roku Strażnicy będą mieli także kampanię na Kickstarterze.

Arena Robotów (----) - Projekt odłożony na półkę. Tak szczerze, to poza mapą 3D i figurkami gra nic nie oferuje i w testach poległa. BARDZO. Na tę chwilę nie mamy pomysłu, jakby ugryźć temat, aby rozgrywka dawała frajdy. Mieliśmy konkretne plany, ale niestety pomysł wyglądał lepiej niż rzeczywista gra...

Smoki nad Królestwem (2019) - Tak, to ten WIELKI projekt. Jest cały czas rozwijany i ogrywany. Testy wewnętrzne są BARDZO obiecujące, ale ze względu na niemalże komplet nowych mechanik dopieszczamy wszystko, co da się dopieścić. Jeszcze w 2018 będziemy mieć gotowy prototyp, a od kwietnia 2019 postaramy się pokazywać grę na wyjazdach (bez kompletnych grafik). Nasłuchujcie, co się ze Smokami dzieje, bo to będzie nasza "perełka" :)

Junktech: Duel (2019) - To gra karciana, której esencją jest walka między graczami na złomowisku w odległej przyszłości. Minimalna losowość, fajne zarządzanie postacią i kartami. Odrobina refleksu też jest wymagana. Bardzo szybka i dynamiczna gra dla 2 graczy :) Planujemy akcję CF na wspieram.to pod koniec września. Wkrótce zaczynamy promować ten tytuł!

Hotel dla Duchów - (2019) - Pod tym tytułem skrywa się rodzinna gra, w której przyjdzie nam zarządzać pewnym obiektem zamieszkałym przez... duchy :) Autorem i ilustratorem jest Radosław Jaszczuk! Gra jest zamknięta mechanicznie i działa na prawdę świetnie i bardzo czekamy, aż otrzyma wszystkie ilustracje, aby ją Wam pokazać :D Planujemy akcję CF na wspieram.to w listopadzie tego roku.

Mroczna Istota (----) - Inaczej niż Areną Robotów, tutaj niemal wszystko zadziałało. Niemal... jedna z mechanik sprawiła nam tyle problemów, że całkowicie podkopała grę i chociaż testy wypadły bardzo obiecująco, to właśnie TA mechanika "ukręciła" resztę i zwyczajnie projekt się posypał. Nie porzucamy go, oj nie, ale mamy pełną świadomość, że potrzeba świeżego pomysłu to tego, co aktualnie mamy inaczej gra nie będzie warta pokazywania. Co ciekawe, mamy już ilustracje koncepcyjne i pewne elementy wykonane... Ale to nie jest etap dla tej gry, abyśmy powiedzieli "Jest dobrze". Bo zwyczajnie nie jest przez wspomnianą mechanikę. Jeśli tylko znajdziemy rozwiązanie, wracamy do tematu :)

Godzina Demonów
(2019) - Ciężki tytuł, ciężka gra. Gracz wciela się w rolę Anioła i ma chronić swojego wybrańca przed demonami. Ale myk jest taki, że może tylko próbować/starać się kierować wybrańcem przez jego "myśli". Jest mrocznie, duszno i strasznie! Od stycznia 2019 będziemy promować tę grę i ją pokazywać. Zastosowaliśmy w niej kompletnie nowe mechaniki (rozwijane od bardzo dawna, częściowo użyte w Smokach nad Królestwem) - są to Area Attraction (AI) oraz paragraf dynamiczny, sprawiający że otoczenie wybrańca lub anioła faktycznie żyje...

Wyścig Odkrywców - Dookoła Świata (2019) - Nakład gry się skończył. Wiemy, jakie emocje ona wywołała, ale - choć możecie się z tym nie zgodzić - gra na prawdę się spodobała casualowym graczom. I tutaj następuje pewna rzecz... otóż mamy przygotowane rozszerzenie złożone z kart, które zmienia mechanikę odkryć SL (nie ma już rzutu kością) i dodaje nowy atrybut dla bohatera "zmęczenie", dzięki czemu rozgrywka wygląda znacznie, znacznie lepiej :) Oczywiście, są też nowe przygody!

Jak widzicie, mamy co robić i bardzo to nas cieszy. Nie wszystko idzie super gładko, ale dajemy z siebie 200%, aby robić to, co kochamy i dać Wam bardzo dobre gry! :)

Awatar użytkownika
mikeyoski
Użytkownik wspierający
Posty: 1084
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 15 times
Been thanked: 17 times
Kontakt:

Re: Imagine Realm - plany 2018/2019

Post autor: mikeyoski » 15 lip 2018, 22:05

Wspieram.to czy zagramw.to?

Awatar użytkownika
Xfenix
Użytkownik wspierający
Posty: 198
Rejestracja: 05 wrz 2016, 23:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Imagine Realm - plany 2018/2019

Post autor: Xfenix » 15 lip 2018, 22:28

Podali że zbiórka na gry które planują wydać najszybciej odbędzie się na platformie wspieram.to

Awatar użytkownika
mikeyoski
Użytkownik wspierający
Posty: 1084
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 15 times
Been thanked: 17 times
Kontakt:

Re: Imagine Realm - plany 2018/2019

Post autor: mikeyoski » 16 lip 2018, 10:09

Wiem co napisali. Chciałbym się upewnić, bo ostatnia kampania była u Wookiego i ciekawe, czemu teraz zrezygnowali z jego usług :-)

Imagine Realm
Użytkownik wspierający
Posty: 299
Rejestracja: 30 sie 2016, 18:01
Lokalizacja: Opole

Re: Imagine Realm - plany 2018/2019

Post autor: Imagine Realm » 16 lip 2018, 16:51

Nie zrezygnowaliśmy :) Serwis zagramw.to działa świetnie i jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, ile pracy wkładają w to, co robią. Nie mniej oba nadchodzące projekty to bardzo małe kampanie i zostaną zrealizowane przez wspieram.to

Imagine Realm
Użytkownik wspierający
Posty: 299
Rejestracja: 30 sie 2016, 18:01
Lokalizacja: Opole

Re: Imagine Realm - plany 2018/2019

Post autor: Imagine Realm » 04 lut 2019, 22:05

Nowy rok, plany się konkretyzują, coraz ciekawiej wyglądają rzeczy. Ale do rzeczy :)

W tym roku planujemy:

Burgle Bros
. - włamanie na śniadanie, czyli totalny Heist by Tim Fowers - jest to pierwsza gra nie autorska, czyli nie firmowana przez Jarka Bilińskiego.


Godzina Demonów - ciężko, duszno, mrocznie. Smutno. Ta gra to narracja o historii pewnego miasta. Gracz jest aniołem i jego zadaniem jest ratowanie ludzi. Nie uda się - to spoiler. Ale starać się trzeba. Moce aniołów + dynamiczna budowa historii to atuty tego tytułu.

Alien Incursion - to jest dziecko pełnoletnie, pochodzi od Jarka i zapewniamy Was, że to pierwsza gra która dostarczy Wam mechaniki Fog Of War. Na razie ciiiiiiiiiii. ale wkrótce zobaczycie pierwsze grafiki. Gra o inwazji obcych - 2 graczy - każdy reprezentuje swoją stronę.
Ostatnio zmieniony 10 lut 2019, 21:27 przez Imagine Realm, łącznie zmieniany 2 razy.

cool_max
Użytkownik wspierający
Posty: 150
Rejestracja: 04 maja 2017, 21:27
Has thanked: 11 times
Been thanked: 9 times

Re: Imagine Realm - plany 2018/2019

Post autor: cool_max » 04 lut 2019, 22:23

Burglar Bros będzie wydawany przez Was normalnie czy przez wspieraczkę ? Pozostałe tytuły też budzą ciekawość, także czekam z niecierpliwością 🙂

Awatar użytkownika
citmod
Użytkownik wspierający
Posty: 560
Rejestracja: 11 gru 2014, 15:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 27 times
Been thanked: 19 times

Re: Imagine Realm - plany 2018/2019

Post autor: citmod » 04 lut 2019, 22:26

Imagine Realm pisze:
04 lut 2019, 22:05
...
W tym roku planujemy:

Burglar Bros

....
Chyba raczej Burgle Bros :P

Imagine Realm
Użytkownik wspierający
Posty: 299
Rejestracja: 30 sie 2016, 18:01
Lokalizacja: Opole

Re: Imagine Realm - plany 2018/2019

Post autor: Imagine Realm » 05 lut 2019, 10:24

citmod pisze:
04 lut 2019, 22:26
Imagine Realm pisze:
04 lut 2019, 22:05
...
W tym roku planujemy:

Burglar Bros

....
Chyba raczej Burgle Bros :P
Poprawione :)
cool_max pisze:
04 lut 2019, 22:23
Burglar Bros będzie wydawany przez Was normalnie czy przez wspieraczkę ? Pozostałe tytuły też budzą ciekawość, także czekam z niecierpliwością 🙂
na pewno będzie to crowdfunding.

Awatar użytkownika
floyd
Posty: 93
Rejestracja: 10 paź 2014, 16:47
Lokalizacja: Londyn/Inowrocław
Has thanked: 2 times

Re: Imagine Realm - plany 2018/2019

Post autor: floyd » 06 lut 2019, 00:35

Imagine Realm pisze:
04 lut 2019, 22:05

W tym roku planujemy:

Burgle Bros
. - włamanie na śniadanie, czyli totalny Heist by Tim Fowers - jest to pierwsza gra nie autorska, czyli nie firmowana przez Jarka Bilińskiego.
No pięknie... a ja się za tłumaczenie instrukcji wziąłem, dobrze w połowie jestem. Ale jaja :lol:

Awatar użytkownika
polwac
Użytkownik wspierający
Posty: 821
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 296 times
Been thanked: 72 times

Re: Imagine Realm - plany 2018/2019

Post autor: polwac » 18 sie 2019, 15:58

I jak wyglądają postępy albo inaczej... czy IR w ogóle jeszcze istnieje?
Jakoś nie widać, żeby interesowali się swoją kampanią na wspieram.to/kickstarter i wspierającymi grę Junktech:Duel

ODPOWIEDZ