Portal Games w 2017r.

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Kisun
Posty: 1128
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 131 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: Kisun »

Skoro ma być apka sensowna do NH to nie wyobrażam sobie by nie ustalili jakiś spójnych reguł czyli właśnie FAQ. Super informacja. Tylko grafiki poprawcie by były tożsame z oryginałem i kupuję w ciemno.
"Errare humanum est"
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: Lothrain »

Kisun pisze:Tylko grafiki poprawcie by były tożsame z oryginałem i kupuję w ciemno.
Grafiki są tożsame z oryginałem i proszę mi ich nie zmieniać do nieczytelnej wersji 3.0. A skoro już tak, to może niech gracze mają wybór na których grafach grają.
Kisun
Posty: 1128
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 131 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: Kisun »

Nie po to wydali wersję 3.0 by cofać się graficznie do starszych wersji. Zwłaszcza że teraz nie jest to ani 2.5 ani 3.0 Nie mówiąc już o tym że nowe armie nie mają innej wersji. Wybór wersji grafiki też jest dobrym rozwiązaniem. I niech polska gra będzie wreszcie po polsku.
"Errare humanum est"
Kal-El83
Posty: 1138
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 240 times
Been thanked: 121 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: Kal-El83 »

Ale grafiki są z wersji 3.0 ... Przynajmniej na ios.
Poza dodaniem wyboru gracza rozpoczynającego, można dodać opcjonalne zasady z v3.0 (np. 6 kafli, dodać zasadę że przy remisie jest rozgrywana dodatkowa wojna rozpatrywana z tego co zostało na planszy, a także zasadę pechowego dociągu - jak wpadną na rękę 3 kafle akcji - poza dancerami ;) )

Mutiplayer na ios śmiga, ale można dodać wariant 2v2 ;)
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: Lothrain »

Azazelek pisze:Ale grafiki są z wersji 3.0 ... Przynajmniej na ios.
Na Androidzie mam 2.5 i sobie chwalę. Ale po prawdzie dawno nie uaktualniałem. Tak, czy inaczej skoro już są wersje z oboma grafikami, to fajnie, gdyby gracze mieli wybór, z którą chcą grać.
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: Pixa »

Niektórych armii już nie ma w 2.5, więc apka jest (na androida tez) i będzie rozwijana w 3.0. Co uważam za plus.

Ostatnio zauważyłem, ze w apce sędzia ze Stalowej odbija zatrucie Missisipi co jest kolejnym błędem.

Dodałbym w aktualizacji zasadę pechowego dociagu.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: Bary »

Lothrain pisze:
Azazelek pisze:Ale grafiki są z wersji 3.0 ... Przynajmniej na ios.
Na Androidzie mam 2.5 i sobie chwalę. Ale po prawdzie dawno nie uaktualniałem. Tak, czy inaczej skoro już są wersje z oboma grafikami, to fajnie, gdyby gracze mieli wybór, z którą chcą grać.
Trzewik na yt odpowiedział, że grafiki będą z 3.0. Takie dodatkowe opcje graficzne to jest zawsze nadmiarowa praca dla osób tworzących aplikację (każdy nowy content trzeba przystosować do dwóch typów layoutu i walczyć z różnymi wyjątkami w stylu, "tej armii nie ma pod 2.x więc cudujemy"). Firma idzie w stronę ujednolicenia produktu więc upgrade na 3.0 jest jedyną sensowną drogą.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: Lothrain »

Pixa pisze:Niektórych armii już nie ma w 2.5, więc apka jest (na androida tez) i będzie rozwijana w 3.0. Co uważam za plus.
Całej jednej - Death Breath, pozostałe są.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4124
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 308 times
Been thanked: 342 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: tomb »

Gdy aplikacja była jeszcze w 2.5, a ja miałem pudełkowe 3.0 to zauważyłem, że gram na różnych wersjach graficznych bardzo późno. Rozumiem siłę przyzwyczajenia, ale nie ma co demonizować.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4599
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1008 times
Been thanked: 1881 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: warlock »

Cały czas czekam na jakieś szersze info o retheme Pret-a-Porter :wink:

/Kolejna sprawa - czy Polacy też będą mogli cieszyć się nową instrukcją do Robinsona?
Ostatnio zmieniony 31 sty 2017, 13:19 przez warlock, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: RunMan »

To chyba nie jest dobry temat odnośnie dyskusji nt. wyższości wydania 2.5 nad 3.0 i vice versa, prawda?

Grałem w grę kilka razy w życiu, po raz pierwszy na wydaniu 3.0, dopiero później zobaczyłem wydanie 2.5. Jak dla mnie za poprzedniczką przemawiają siła sentymentu i przyzwyczajenia, bo mogąc ocenić obie w miarę na świeżo i bez jakiegokolwiek przywiązania, to moim zdaniem wersja 3.0 jest czytelniejsza (a już na pewno atrakcyjniejsza wizualnie).
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4124
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 308 times
Been thanked: 342 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: tomb »

RunMan pisze:To chyba nie jest dobry temat odnośnie dyskusji nt. wyższości wydania 2.5 nad 3.0 i vice versa, prawda?
To jest dyskusja o produkcie Portalu na rok 2017, czyli aktualizacji aplikacji NH.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Deathhammer
Posty: 274
Rejestracja: 03 sty 2014, 22:41
Has thanked: 3 times
Been thanked: 16 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: Deathhammer »

W Neuroshimę gram dopiero niewiele ponad miesiąc(siłą rzeczy gram więc na najnowszej edycji), ale uważam tak jak mój poprzednik - grafiki z 3.0 wydają mi się O WIELE atrakcyjniejsze dla oka. Problemów z czytelnością też nie ma żadnych. Moim zdaniem 2.5 jest dosyć brzydka w porównaniu do 3.0 i w życiu bym nie zmienił mojego obecnego egzemplarza na starszy. No, ale doskonale wiem, czym jest sentyment właśnie i dlatego rozumiem tych, którzy preferują wcześniejszą wersję.
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1355
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 21 times
Been thanked: 264 times
Kontakt:

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: Portal Games »

warlock pisze:Cały czas czekam na jakieś szersze info o retheme Pret-a-Porter :wink:

/Kolejna sprawa - czy Polacy też będą mogli cieszyć się nową instrukcją do Robinsona?
Jak tylko będziemy coś wiedzieć w sprawie Pret-a-porte to damy znać :wink:

Polacy aktualnie mają (w mojej opini) bardzo dobrą instrukcję do Robka, z której czerpała instrukcja do wersji ang.
wrogreg
Posty: 45
Rejestracja: 17 sie 2016, 02:05
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 2 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: wrogreg »

Wokół instrukcji do Robinsona narosło tyle legend, że sam długi czas wstrzymywałem się z zakupem tej gry. W końcu dostałem ją w prezencie (edycja gra roku) i instrukcja jest na tyle poprawiona, że po ogarnięciu instrukcji, obejrzeniu gameplaya nie miałem najmniejszego propblemu żeby rozegrać partyjkę. Oczywiście miałem kilka wątpliwości co do zasad, ale nie rozwiązał ich nawet faq, dopiero pytanie w dziale zasad. Moim zdaniem instrukcja z edycji gra roku jest bardzo dobra i życzyłbym sobie, żeby wszystkie produkcje takową miały. Fakt jednak, że tego typu instrukcja powinna się już pojawic w pierwszej edycji, chociaż jej nie widziałem, więc cieżko mi coś więcej napisać. Pzdr

I pytanie. Czy Portal planuje wydanie jakichś dodatkowych oficjalnych scenariuszy do Robinsona? Śladami doktora Livingstona jest poprostu rewelacyjny :)
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: Bary »

Portal Games pisze:
warlock pisze:Cały czas czekam na jakieś szersze info o retheme Pret-a-Porter :wink:

/Kolejna sprawa - czy Polacy też będą mogli cieszyć się nową instrukcją do Robinsona?
Jak tylko będziemy coś wiedzieć w sprawie Pret-a-porte to damy znać :wink:

Polacy aktualnie mają (w mojej opini) bardzo dobrą instrukcję do Robka, z której czerpała instrukcja do wersji ang.
Drogi Portalu, jak już zostało zauważone na wątku Robinsona i o czym pewnie zdajecie sobie sprawę, instrukcja do najnowszej wersji angielskiej zawiera wiele usprawnień (przynaimniej kilka stron), co może korzystnie wpłynąć na zrozumienie tego tytulu przez nowego gracza. Po drugie na Waszej stronie nie ma nawet dostępnej instrukcji z polskiego wydania GotY.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: playerator »

warlock pisze:... czekam na jakieś szersze info o retheme Pret-a-Porter ...
Gdzie można poczytać coś o tym pomyśle?
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1355
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 21 times
Been thanked: 264 times
Kontakt:

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: Portal Games »

wrogreg pisze:Wokół instrukcji do Robinsona narosło tyle legend, że sam długi czas wstrzymywałem się z zakupem tej gry. W końcu dostałem ją w prezencie (edycja gra roku) i instrukcja jest na tyle poprawiona, że po ogarnięciu instrukcji, obejrzeniu gameplaya nie miałem najmniejszego propblemu żeby rozegrać partyjkę. Oczywiście miałem kilka wątpliwości co do zasad, ale nie rozwiązał ich nawet faq, dopiero pytanie w dziale zasad. Moim zdaniem instrukcja z edycji gra roku jest bardzo dobra i życzyłbym sobie, żeby wszystkie produkcje takową miały. Fakt jednak, że tego typu instrukcja powinna się już pojawic w pierwszej edycji, chociaż jej nie widziałem, więc cieżko mi coś więcej napisać. Pzdr

I pytanie. Czy Portal planuje wydanie jakichś dodatkowych oficjalnych scenariuszy do Robinsona? Śladami doktora Livingstona jest poprostu rewelacyjny :)
Oczywiście, że tak to nasze dziecko i nie przestaniemy go wspierać!
Bary pisze:
Portal Games pisze:
warlock pisze:Cały czas czekam na jakieś szersze info o retheme Pret-a-Porter :wink:

/Kolejna sprawa - czy Polacy też będą mogli cieszyć się nową instrukcją do Robinsona?
Jak tylko będziemy coś wiedzieć w sprawie Pret-a-porte to damy znać :wink:

Polacy aktualnie mają (w mojej opini) bardzo dobrą instrukcję do Robka, z której czerpała instrukcja do wersji ang.
Drogi Portalu, jak już zostało zauważone na wątku Robinsona i o czym pewnie zdajecie sobie sprawę, instrukcja do najnowszej wersji angielskiej zawiera wiele usprawnień (przynaimniej kilka stron), co może korzystnie wpłynąć na zrozumienie tego tytulu przez nowego gracza. Po drugie na Waszej stronie nie ma nawet dostępnej instrukcji z polskiego wydania GotY.
sic! Już to updatuje, nie zdawałem sobie sprawy z takiej sytuacji!
playerator pisze:
warlock pisze:... czekam na jakieś szersze info o retheme Pret-a-Porter ...
Gdzie można poczytać coś o tym pomyśle?
Aktualnie nigdzie o tym nie pisaliśmy. Wspominaliśmy tylko i wyłącznie, czy to na naszych live'ach czy to na portalkonie, że planujemy retheme na temat tworzenia gier komputerowych ;)
robertklink
Posty: 33
Rejestracja: 16 maja 2013, 19:11
Has thanked: 2 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: robertklink »

Piehoo pisze:Bardzo solidne plany. Tyle naszej branżowej prasy pojechało, a poza forum zero przecieków! Dzięki TTR_1983. :)
Jedyne czego potrzebujemy to informacja o Rising Sun!
Też czekam na jakieś info o Rising Sun przez Portal. Trzymam kciuki, by ją wydali.
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1127
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 124 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: kaimada »

robertklink pisze:
Piehoo pisze:Bardzo solidne plany. Tyle naszej branżowej prasy pojechało, a poza forum zero przecieków! Dzięki TTR_1983. :)
Jedyne czego potrzebujemy to informacja o Rising Sun!
Też czekam na jakieś info o Rising Sun przez Portal. Trzymam kciuki, by ją wydali.
Gdzieś przewinęło się info, że Portal jest zainteresowany, ale czeka na więcej informacji od pierwotnego wydawcy.
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: Wincenty Jan »

Podczas relacji Kaczmara z GeekFactorTV, Pan Ignacy w wywiadzie zapowiedział wydanie Rising Sun przez Portal. Jedyne co powstrzymuje wydawnictwo przed oficjalnym ogłoszeniem tej nowiny to brak konkretnej daty wydania gry, tzn albo zdążą jeszcze w tym roku albo dopiero w 2018 czeka nas polska premiera gry Langa.

https://youtu.be/NiRR2jmvP-g Powyższą informacje znajdziecie w wywiadzie z założycielem Portalu
kwiatech
Posty: 540
Rejestracja: 03 gru 2014, 14:49
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: kwiatech »

Wincenty Jan pisze:Podczas relacji Kaczmara z GeekFactorTV, Pan Ignacy w wywiadzie zapowiedział wydanie Rising Sun przez Portal. Jedyne co powstrzymuje wydawnictwo przed oficjalnym ogłoszeniem tej nowiny to brak konkretnej daty wydania gry, tzn albo zdążą jeszcze w tym roku albo dopiero w 2018 czeka nas polska premiera gry Langa.

https://youtu.be/NiRR2jmvP-g Powyższą informacje znajdziecie w wywiadzie z założycielem Portalu
W oczach Kaczmara odbija się od kartki wielkimi literami Rising Sun :) A "...szczera, oddana twarz" szefa wszystkich szefów to potwierdza :D
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: Banan2 »

Wincenty Jan pisze:Podczas relacji Kaczmara z GeekFactorTV, Pan Ignacy w wywiadzie zapowiedział wydanie Rising Sun przez Portal. Jedyne co powstrzymuje wydawnictwo przed oficjalnym ogłoszeniem tej nowiny to brak konkretnej daty wydania gry, tzn albo zdążą jeszcze w tym roku albo dopiero w 2018 czeka nas polska premiera gry Langa.

https://youtu.be/NiRR2jmvP-g Powyższą informacje znajdziecie w wywiadzie z założycielem Portalu
Wydanie wersji retailowej (ubogo i drogo) a dołączenie do KS-a to spora różnica.
Portalu! Skoro myślicie o wydaniu Rising Sun to może od razu w ramach KS-a!!!
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
TTR_1983
Posty: 3924
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: TTR_1983 »

To jest zły pomysł. Zdecydowanie więcej osób kupi grę w sklepach polskich, niż wesprze KS.
Jak widać po The Others nawet od CMON da się exclusivy wydrzeć :)
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Portal Games w 2017r.

Post autor: Banan2 »

TTR_1983 pisze:To jest zły pomysł. Zdecydowanie więcej osób kupi grę w sklepach polskich, niż wesprze KS.
Jak widać po The Others nawet od CMON da się exclusivy wydrzeć :)
Ale za jaką cenę! Za to co w KS-ie jest w zestawie w wersji sklepowej trzeba dodatkowo zapłacić. Raczej kiepski interes. Rising Sun PL na KS-a - kto wesprze jego sprawa. A kto nie wesprze będzie mógł później kupić w sklepie.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Zablokowany