CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze 2017-2018

Post autor: czeczot »

Oj chyba nie macie zamiaru zachować się jak dzieci w piaskownicy? Jak nie dostaniecie całej lini wydawniczej to na złość nie wydacie dodatku do magia i myszy.
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze 2017-2018

Post autor: Krwawisz »

Co prosze? Chyba sie nie zrozumieliśmy. Mówię jedynie, że prowadzimy rozmowy "całościowe" a to trwa. Uwierz mi, że taka czy inna decyzja wobec tej czy innej gry/linii wydawniczej na pewno nie będzie podyktowana "robieniem na złość". I to zarówno po jednej, jak i - podejrzewam - drugiej stronie. Oprócz rozrywki, to jest też biznes i "dzieci w piaskownicy" wokół nie widzę. Na takie czy inne decyzje wpływ ma natomiast milion czynników, które obie strony muszą przeanalizować. Dlatego raz jeszcze pozostaje mi prosić o cierpliwość
xilk
Posty: 911
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 102 times

Re: CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze 2017-2018

Post autor: xilk »

czeczot pisze: 07 maja 2018, 23:45 Jak nie dostaniecie całej lini wydawniczej to na złość nie wydacie dodatku do magia i myszy.
Na pewno tak zrobią... Człowieku, Cube to firma, która chce zarabiać pieniądze na grach planszowych, zatem po przetłumaczeniu dodatku do Myszy chcieli go wydać i jeśli dostaną zgodę od Asmodee oraz będzie termin w drukarni, to wydadzą ten dodatek.

Wiesz z postu Krwawisza, że rozmowy na temat poszczególnych gier trwają na linii Cube - Asmodee, dlatego zamiast wypisywać głupoty i mówić o "zachowaniu się jak dzieci w piaskownicy", poczekaj cierpliwie na oficjalną wiadomość od Cube na temat danej gry, a w tym przypadku dodatku do Myszy. Ja też czekam na ten dodatek, ale też mam świadomość, że przejęcie jednej firmy przez drugą często zmienia wiele rzeczy. Pozostaje nam cierpliwie czekać na wiadomości, na temat poszczególnych tytułów, które chciało wydać Cube w tym roku, a "przeszło do Asmodee".
cool_max
Posty: 203
Rejestracja: 04 maja 2017, 21:27
Has thanked: 31 times
Been thanked: 14 times

Re: CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze 2017-2018

Post autor: cool_max »

Odpowiedź Rebela na zapytanie o serie Magia i Myszy:

Nasze plany wydawnicze nie obejmowały i obecnie nadal
nie obejmują wydawania Magii i Myszy.
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 727
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 144 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze 2017-2018

Post autor: Munchhausen »

Trzymam kciuki za dodatek do Myszy, ale niebawem mi te kciuki chyba odpadną, bo powoli przestaje do nich dopływać krew :)
slawslom
Posty: 75
Rejestracja: 06 kwie 2010, 09:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times

Re: CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze 2017-2018

Post autor: slawslom »

Czy wiadomo już coś na temat gry Moa? Wg komentarzy z KS gry chyba dotarły już do Europy?
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze 2017-2018

Post autor: Krwawisz »

niestety sprawa jest skomplikowana, bo nie do końca z naszej winy, nasze gry są wsród tych, które trafiły do USA. Te w Europie to wydanie na Niemcy. Robimy wszyskto zeby jak najszybciej je sciagnac - mamy nadzieje ze uda sie jeszcze w tym miesiacu, a miedzyczasie pracujemy nad polską wersją instrukcji . Pozostaje mi przeprosić i poprosić o jeszcze troche cierpliwosci - na pewno dostarczymy je w Wasze rece tak szybko jak sie da. Trzymamy ręce na pulsie
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze 2017-2018

Post autor: czeczot »

Krwawisz pisze: 07 maja 2018, 23:55 Co prosze? Chyba sie nie zrozumieliśmy. Mówię jedynie, że prowadzimy rozmowy "całościowe" a to trwa. Uwierz mi, że taka czy inna decyzja wobec tej czy innej gry/linii wydawniczej na pewno nie będzie podyktowana "robieniem na złość". I to zarówno po jednej, jak i - podejrzewam - drugiej stronie. Oprócz rozrywki, to jest też biznes i "dzieci w piaskownicy" wokół nie widzę. Na takie czy inne decyzje wpływ ma natomiast milion czynników, które obie strony muszą przeanalizować.
Sam napisałeś:
Krwawisz pisze: 07 maja 2018, 23:28 mogę jedynie powiedzieć, że trwają rozmowy. U nas nie jest to kwestia tylko jednej czy dwóch gier, a całej masy linii wydawniczych,
Krwawisz pisze: 07 maja 2018, 23:28Mam nadzieję, że jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli to w przeciągu tygodnia/dwóch parę rzeczy będziemy mogli zdradzić - w jakąkolwiek stronę by to nie poszło.
A jak nie pójdzie po waszej myśli to co wtedy ? Będzie dodatek czy nie? Twoja wiadomość jak dla mnie sugeruje że dodatek jest zależny od negocjacji całej "masy" linii wydawniczych. Zreszta tak jak któraś z wcześniejszych twoich wiadomości można było odebrać jak by to was Rebel blokował. I nie tylko ja tak to zrozumiałem.

ps. słowo masy pozwoliłem sobie wsiąść w cudzysłów bo pewnie też inaczej je rozumiemy.
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze 2017-2018

Post autor: Krwawisz »

Czyli tak myślałem, źle zrozumiałeś.
To czy wydamy dodatek nie jest zależne od tego, czy np będziemy mogli dalej wydawać Martwą Zimę. Jest natomiast m.in. zależne od nowych rynkowych warunków w jakich się znaleźliśmy które całościowo dyskutujemy i negocjujemy z A. I na pewno nie weźmiemy niczego tylko dlatego, że Rebel nie chce, jeśli np inne warunki się zmienią i okażą się dla nas nieakceptowalne.

Nie przypominam sobie też, żebym gdziekolwiek napisał, że "Rebel nam coś blokuje". Napisałem jedynie, że ostateczne decyzje nt przyszłości poszczególnych serii będzie wydawać Asmodee, bo co z tego, że my chcemy jeśli np oni zdecydują, że tę czy inną grę wyda ich polska gałąź. Więc jeśli już to blokuje nas sytuacja i pośrednio oczywiście też Rebel jako potencjalna strona w tych procesach. A, że te procesy się przeciągają, to niestety tyle to trwa, choć pewne decyzje już powoli zapadają.

Na temat negocjacji i szczegółów takich czy innych rozmów jakie się toczą nie będę się już więcej wypowiadał bo nie jest to ku temu miesjce. Tak jak powiedziałem - coś tam zaczyna się klarować, więc w najbliższym czasie możecie oczekiwać stopniowych informacji, choć na pewno nie na wszystkie tematy na raz.

Edit: wydaniem dodatku oczywiście wciąż jesteśmy więcej niż zainteresowani - nic się tutaj nie zmienia
Awatar użytkownika
citmod
Posty: 714
Rejestracja: 11 gru 2014, 15:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 103 times

Re: CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze 2017-2018

Post autor: citmod »

Powoli przestaję się dziwić, że niektóre wydawnictwa nie prowadzą komunikacji na tym forum... Przez takich co to nie umieją czytać ze zrozumieniem i dodając jakichś własnych interpretacji sieją ferment... Niby można by zignorować takie bzdurne wypowiedzi, ale jak się wydawnictwo nie ustosunkuje do tego, to jeszcze ludzie pomyślą, że "fermenciarz" mówi prawdę i tak wydawnictwo musi marnować czas na sprostowania...
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4714
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 381 times
Been thanked: 883 times

Re: CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze 2017-2018

Post autor: BartP »

@citmod +1
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze 2017-2018

Post autor: rattkin »

Krwawisz jakiś papiur dziś podpisał, znaczy: coś fajnego będzie :)
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 451
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 77 times

Re: CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze 2017-2018

Post autor: Zaan84 »

Jo. Asmodee jeszcze z zakupów nie wróciło.
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze 2017-2018

Post autor: Krwawisz »

no coś tam mi się podpisało ;-) Tak jak mówiłem - zdradzimy wkrótce. Mam nadzieję, że to bedzie dopiero poczatek dobrych wiadomosci
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 51 times
Been thanked: 17 times

Re: CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze 2017-2018

Post autor: Marx »

Wydawnictwo z Poznania i wydane przez nich gry ma wielu fanów, zatem Krwawisz miej na uwadze także tych, którzy cierpliwie czekają na ciekawe newsy i żadnych spisków czy czynów kierowanych złością się nie spodziewają ;-) Powodzenia :-)
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
piogal
Posty: 103
Rejestracja: 20 mar 2013, 10:06
Lokalizacja: Poznań/Bydgoszcz
Been thanked: 1 time

Re: CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze 2017-2018

Post autor: piogal »

@ Marx +1 :)

To ja mam jeszcze pytanko - możemy liczyć na jakąś aktualizacje planów w pierwszym poscie?
Board games are made for FUN, don't you think?
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze 2017-2018

Post autor: Krwawisz »

taaak, jutro w biurze to ogarnę. Przepraszam ze taki tam bajzel. Ale z drugiej strony niewiele wciąż wiemy więc może troszkę być pustawo...
thigrand
Posty: 57
Rejestracja: 05 lut 2018, 13:37
Has thanked: 1 time

Re: CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze 2017-2018

Post autor: thigrand »

Czy PIÓRA I MYSZY (Tail Feathers) (2017) wyszło w zeszłym roku i się wyprzedało, czy jeszcze nie wyszło?
Kisun
Posty: 1128
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 131 times

Re: CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze 2017-2018

Post autor: Kisun »

Nie wyszło, niestety.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze 2017-2018

Post autor: seki »

Stuffed Fables już pewny z tego co widzę na facebooku. Bardzo się cieszę, że się udało. Na kiedy planowana premiera?
kajtek
Posty: 8
Rejestracja: 11 kwie 2014, 08:54

Re: CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze 2017-2018

Post autor: kajtek »

Wspaniale! Ale się cieszę! Stuffed Fables :)
Możnaby zacząć myśleć nad PL tytułem... ;-)
S/W:
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze 2017-2018

Post autor: Krwawisz »

no możnaby :)
premiera w tym roku, ale nie wiemy jeszcze kiedy. Jeśli miałbym obstawiać to obstawiałbym końcówke ... niestety produkcja tej gry jest strasznie długa, a i tłumaczenie niełatwe
kajtek
Posty: 8
Rejestracja: 11 kwie 2014, 08:54

Re: CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze 2017-2018

Post autor: kajtek »

Krwawisz pisze: 15 maja 2018, 13:31 no możnaby :)
premiera w tym roku, ale nie wiemy jeszcze kiedy. Jeśli miałbym obstawiać to obstawiałbym końcówke ... niestety produkcja tej gry jest strasznie długa, a i tłumaczenie niełatwe
Wolę poczekać, niż potem dziecku zmieniać czytany tekst podczas gry ;-)
Myślę, że na forum znajdzie się paru pasjonatów, co pomogą w tłumaczeniu i rzucą parę pomysłów...
A klimat akurat w tej grze w czytanych partiach jest bardzo ważny - z resztą wiecie po Magia i Myszy.
S/W:
xilk
Posty: 911
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 102 times

Re: CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze 2017-2018

Post autor: xilk »

Bardziej czekam na duży dodatek do Magii i Myszy, ale ta gra też może być. Choć muszę zobaczyć, czy chwyci u mnie w rodzinnym domu, ponieważ same Myszy mi starczą, jako gra z trudnymi zasadami, którą biorę tylko do znajomych ;)
Kisun
Posty: 1128
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 131 times

Re: CUBE:Factory of Ideas - dyskusje/plany wydawnicze 2017-2018

Post autor: Kisun »

Krwawisz pisze: 15 mar 2018, 00:19 niedługo w kwestii Golema na pewno pojawi się jakaś informacja :-)
No i czekałem, czekałem i jakaś się nie pojawiła, tymczasem pojawił się Golem Edition na stanowisku Cube na Pyrkonie więc podszedłem, tak z ciekawości i rzuciłem okiem na tył pudełka, a tu po polsku ładnie napisane wszystko. Polska edycja? Zdziwienie było spore. Po rozmowie z bardzo miłym człowiekiem ze stoiska i obejrzeniu na stoliku obok, śliczne duże kryształki w pojemniczkach przykrytych wspólnym wieczkiem, metalowe monetki i instrukcja polska jak w wersji angielskiej. Skoro tak się postarali, to przecież nie pozwolę by się im pudła kurzyły ;) Ponoć to bardzo ograniczony "nakład", trochę ponad 100szt (oczywiście to wersja angielska z dodrukowaną karteczką na tył pudełka i instrukcją w środku z grubego kartonu pokrytego folią w kolorze jak oryginał). Jednak nie miał bym nic przeciwko gdyby to było szerzej dystrybuowane. Tak wykonana gra naprawdę ma moc wciągania nowych graczy w świat planszówek.
Minusy, a jakże, są ;) Wypraska nie mieści kart w koszulkach (standard) można ją co prawda sprytnie przyciąć (odsyłam do BGG) albo zrobić coś z pianki. Druga sprawa to miedź cenniejsza od srebra (zdaje się że pierwotnie miały być złote (w korzeniach są złote?) ale jakoś im zmiedziały ;)
Mała ciekawostka, na oryginalnym tyle pudełka wiek to 8+, na polskim 13+. Mam nadzieję że różnica ta nie wynika z niskiej oceny poziomu umysłowego naszej młodzieży? ;) Nie uważam tego za błąd bo o ile można, a nawet trzeba, w nią zagrać nawet z 8latkiem bo opanuje zasady bez problemu, to grając z wyjadaczami malec nie ma szans. To nie jest tak banalna gra jak się wydaje, choć oczywiście, to nie jest jakiś straszny mózgożer.
Nie kupiłem Century korzennego bo mnie te kosteczki, pseudo przyprawy, których nazw i tak się nie zapamięta, jak również same grafiki jakoś estetycznie nie zachęcały. Z kryształami dla golemów to co innego ;) tu chociaż nikt nikomu nie wciska na siłę że to szafiry, topazy czy inne rubiny. Grafiki kart również są bardzo ładne, w tej edycji każda jest inna, bo tam gdzie grafiki w korzeniach były identyczne i tylko te paski z kostkami je różniły, to w tej edycji różną się też kryształami występującymi na rysunkach, zawsze to ładniej wygląda. Cała estetyka gry z okładką na czele jest jakaś taka bardziej przyjazna. Kryształki są śliczne, pisałem o kryształkach? ;) Dzieci się bawią nimi i monetami, żona chce grać, cuda zwyczajnie za 139zł :) Synek już zaczął rysować golemowe mosty :)
I może, kto wie, będą następne części w tym stylu wtedy obowiązkowo biorę, jak nie będą, to i tak sama w sobie jest niezła.
ODPOWIEDZ