TAILOR GAMES - plany 2017

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
TailorGames
Użytkownik wspierający
Posty: 132
Rejestracja: 29 sie 2014, 22:57
Lokalizacja: Andrychów
Kontakt:

TAILOR GAMES - plany 2017

Post autor: TailorGames » 24 lut 2017, 18:48

Jako, że zbliża się już koniec lutego, warto w końcu opublikować plan wydawniczy Tailor Games na pierwszą połowę 2017!

Planujemy sporo premier, w tym część na licencji. Żeby jakoś posegregować te tytuły,
Tailor Games od tej pory będzie wydawać gry w trzech liniach wydawniczych:
Tailor Games, Tailor Cards i Tailor Craft.


ObrazekZacznijmy od pierwszej, podstawowej linii.
Tailor Games to nasza podstawowa gałąź wydawnicza. Tytuły w niej zawarte będą skierowane raczej do graczy familijnych, którzy lubią prostą i szybką rozgrywkę. Będą to głównie tytuły familijne i dla dzieci, bogate w kolorowe grafiki i mające nieskomplikowane zasady.

Wszyscy, którzy narzekali na powietrze w pudełku do Komisarza Wiktora niech czym prędzej je wypompują, ponieważ zbliżają się dwie nowe sprawy dla naszego bohatera! Pierwszą z nich będzie Tajemnica zaginięcia Alfreda Groszwartego: W tym dodatku, a raczej samodzielnej grze, gracze będą próbowali dowiedzieć się, co stało się z (pod)tytułowym bohaterem: został zamordowany, porwany, a może uciekł i zaszył się gdzieś na Karaibach? Drugą sprawą będzie Szajka przemytników kości słoniowej, w której to jako pomocnicy Komisarza Wiktora gracze będą starali się rozpracować szajkę przestępców. Obie gry będą samodzielnymi tytułami i idealnie zmieszczą się do pudełka Komisarza Wiktora.
Obrazek

Drugą nowością w tej serii jest gra Felixa Mertikata Owcokrady, która miała premierę na ostatnim Essen (w oryginale Schäferstündchen), w której od 2 do 8 graczy utworzy dwie drużyny – zbójów i mieszkańców górskiej wioski. Celem obu drużyn jest ukradnięcie jak największej ilości owiec z doliny. Każdy z graczy otrzyma inną postać posiadającą specyficzne dla niej statystyki i umiejętności. Gracze będą poruszać się i walczyć za pomocą kart, które mogą mieć różne efekty w zależności od tego, jak zostały zagrane. Świetna zabawa, wysoka interakcja i przepiękne grafiki czynią tę grę świetną na imprezy i do pogrania w rodzinnym gronie.Obrazek

W Small Planets gracze wcielają się w role autorów szukających weny na różnorakich przedziwnych planetach. Gracze używają kości, aby licytować się o planety. Każda planeta wymaga specyficznej wartości kości, więc pierwszy gracz będzie musiał bardzo ostrożnie wybierać kolejność ich odwiedzania. Szybka, prosta i satysfakcjonująca rozgrywka wciągną na niejedną partię, a piękne ilustracje na pewno jeszcze bardziej uprzyjemnią rozgrywkę!Obrazek

Następną grą będzie Cargo Express. Jest to szybka, familijna gra kolejowa w pełnym tego słowa znaczeniu. Gracze będą jeździć swoimi lokomotywami po modularnej planszy i przewozić odpowiednie towary. Muszą jednak uważać na to, w jakiej kolejności podpinają wagony, ponieważ będą je mogli odłączać tylko w odwrotnej kolejności na odpowiednich stacjach. Gracze będą musieli ulepszać swoje lokomotywy, korzystać z ról i uważnie planować swoje ruchy!


Drugą linią wydawniczą jest Tailor Cards. W tej linii wydawane będą szybkie karciank. Charakteryzuje ją wysoka jakość wykonania, a także czysty, minimalistyczny styl. Gry są dopracowane, więc niech nie zmyli was niska cena. Wszystkie gry z tej serii będą dostępne w rewelacyjnej cenie.Obrazek

Pierwszą grą w tej serii będzie Mercatores. Gracze wcielą się w kupców Nowego Świata i będą starali się zdobyć jak największą ilość pieniędzy. Gra podzielona jest na dwie fazy: inwestycji, podczas której gracze będą zbierać towary i tworzyć infrastrukturę handlową, oraz fazę zysku, w której gracze spieniężają swoje zasoby.

Drugą grą jest Praedium, w której gracze będą budować swoje posiadłości w czasach renesansu. W toku licytacji gracze zakupują budowle i umieszczają je w odpowiednich posiadłościach zgodnie z symbolami na kartach. Gracz, który zbuduje najbardziej wartościowe posiadłości wygrywa.Obrazek

W Napoleonice gracze przeniosą się w czasy Wojen Napoleońskich i będą składać swoje regimenty. Gracze mogą rekrutować określone typy jednostek i atakować nimi przeciwników. Gracz, który jako pierwszy skompletuje pełny regiment wygrywa.

Na sam koniec zostało Tailor Craft. W tej serii będą wydawane tytuły cięższe, bardziej skomplikowane i zazwyczaj zawierające więcej elementów. Wszelkie skomplikowane strategie i gry ekonomiczne lądują właśnie w tej linii.Obrazek

Pierwszą grą z linii jest Thrashing Dice, w którym gracze poprowadzą swoją własną kapelę thrash metalową. Gracze rzucają na początek każdej rundy kośćmi, które posłużą im za zasoby. Następnie będą szkolić swoją kapelę, kupować sprzęt, by w końcu zacząć grać koncerty i nagrywać płyty!

Drugą grą jest Silesia, w której gracze będą rozbudowywać Górny Śląsk. Główną mechaniką jest zarządzanie zasobami, które gracze będą wykorzystywać do budowy i zasilania budowli charakterystycznych dla regionu: familoków, kopalń, hut itp. Gra charakteryzuje się bardzo niskim poziomem losowości. Dodatkowym smaczkiem jest dołączona do gry instrukcja w języku śląskim.Obrazek

Na koniec, jako być może najbardziej interesujący kąsek dla graczy zostawiliśmy grę Martina Wallace’a The Arrival, która miała premierę na ostatnim Essen. Jest to odświeżona wersja gry Mordred. Gracz, którzy mieli okazję zagrać w nową wersję zgłosili swoje poprawki dotyczące mechaniki i balansu gry, które zostaną w polskiej edycji wprowadzone przez nas we współpracy z Martinem Wallacem. Dodatkowo, w polskiej edycji znajduje się niepublikowany dotąd dodatek. W grze gracze wcielą się w wodzów irlandzkich klanów broniących swych ziem przed inwazją Fomori. Gra z gatunku territory control. Nasza edycja będzie wydana z odświeżoną i poprawioną szatą graficzną.

Oczywiście to nie wszystko co na ten rok szykujemy. Więcej wkrótce, mamy nadzieję, że ten mały przedsmak was zaciekawi i zachęci do śledzenia nas na facebooku i twitterze!

TTR_1983
Użytkownik wspierający
Posty: 3804
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Re: TAILOR GAMES - plany 2017

Post autor: TTR_1983 » 25 lut 2017, 10:25

Które gry oprócz Arrival i Owcokradów są na licencji?

Awatar użytkownika
Gizmoo
Użytkownik wspierający
Posty: 2302
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 124 times
Been thanked: 152 times

Re: TAILOR GAMES - plany 2017

Post autor: Gizmoo » 25 lut 2017, 12:29

Bardzo cieszę się z polskiej edycji The Arrival, ale szkoda, że o pozostałych grach wiadomo tyle, co nic. Czekam więc na Arrival i więcej informacji o pozostałych tytułach. ;)

Awatar użytkownika
Tomzaq
Użytkownik wspierający
Posty: 1619
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 19 times
Been thanked: 16 times

Re: TAILOR GAMES - plany 2017

Post autor: Tomzaq » 25 lut 2017, 12:37

Ta Silesia to jo sie kupia coby mieć eurosuchara o Šloñsku po šloñsku. :P
Who is John Galt?
Posiadam

Awatar użytkownika
Yavi
Użytkownik wspierający
Posty: 3141
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: TAILOR GAMES - plany 2017

Post autor: Yavi » 25 lut 2017, 23:33

Zabieg z nazwą gry o owcach celowy? Bo mocno kojarzy się z Lamokradami ;)

Wallace wygląda apetycznie, dobrze że zajrzałem tutaj, bo na Facebooku był jakoś ukryty w ścianie tekstu i mi umknął :)

Awatar użytkownika
gafik
Użytkownik wspierający
Posty: 3352
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Been thanked: 4 times

Re: TAILOR GAMES - plany 2017

Post autor: gafik » 26 lut 2017, 01:51

Czepię się.
Grafika z szarżą kawalerii: coś z nogami koni jest nie tak.

Zmiotek
Posty: 3
Rejestracja: 08 lip 2014, 15:02

Re: TAILOR GAMES - plany 2017

Post autor: Zmiotek » 27 lut 2017, 12:11

Yavi pisze:Zabieg z nazwą gry o owcach celowy? Bo mocno kojarzy się z Lamokradami ;)

Wallace wygląda apetycznie, dobrze że zajrzałem tutaj, bo na Facebooku był jakoś ukryty w ścianie tekstu i mi umknął :)
Raczej nie, chwilowy przypływ weny :D a Arrival nie tylko apetycznie wygląda, gra jest ogólnie bardzo dobra. Więcej info na temat polskiego wydania już wkrótce.

Palmer
Użytkownik wspierający
Posty: 1277
Rejestracja: 13 mar 2010, 15:24
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 49 times
Been thanked: 55 times

Re: TAILOR GAMES - plany 2017

Post autor: Palmer » 27 lut 2017, 12:25

Czy posiadacze wersji angielskiej będą w stanie zaadaptować zmiany do sowich kopii, czy będzie to wymagało dodatkowych komponentów ?

TailorGames
Użytkownik wspierający
Posty: 132
Rejestracja: 29 sie 2014, 22:57
Lokalizacja: Andrychów
Kontakt:

Re: TAILOR GAMES - plany 2017

Post autor: TailorGames » 27 lut 2017, 13:32

Palmer pisze:Czy posiadacze wersji angielskiej będą w stanie zaadaptować zmiany do sowich kopii, czy będzie to wymagało dodatkowych komponentów ?
Niestety będzie to wymagało dodatkowych komponentów.
Pełną listę różnic pomiędzy wydaniem polskim, a angielskim opublikujemy niebawem.

Tigahmes
Posty: 25
Rejestracja: 14 lut 2017, 16:05

Re: TAILOR GAMES - plany 2017

Post autor: Tigahmes » 27 lut 2017, 15:59

Nie mogę się doczekać realizacji tych planów :) Testowałem już grę Mercatores i jest świetna - idealnie łączy prostą mechanikę gry karcianej z naprawdę dobra zabawą :) Z niecierpliwością czekam na przetestowanie innych tytułów z tej listy

TTR_1983
Użytkownik wspierający
Posty: 3804
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Re: TAILOR GAMES - plany 2017

Post autor: TTR_1983 » 27 lut 2017, 17:56

Czy to prawda, że Arrival będzie na wspieram.to?

TailorGames
Użytkownik wspierający
Posty: 132
Rejestracja: 29 sie 2014, 22:57
Lokalizacja: Andrychów
Kontakt:

Re: TAILOR GAMES - plany 2017

Post autor: TailorGames » 27 lut 2017, 17:59

TTR_1983 pisze:Czy to prawda, że Arrival będzie na wspieram.to?
Tak, będzie na wspieram.to

arqueek
Użytkownik wspierający
Posty: 144
Rejestracja: 13 maja 2015, 09:31
Has thanked: 2 times

Re: TAILOR GAMES - plany 2017

Post autor: arqueek » 12 mar 2017, 21:45

A ja odkad pieewszy raz zobaczylem zdjecia gry Silesia, zakochalem sie na zawal. Mozecie jakies drobne informacje podac? Na jakim etapie produkcyjnym jest gra? Kategoria srednio ciezka? Doczekamy sie gry przed Barborka?

No, i kiedys na tym forum znalazldm zdjecia prototypu bodajze. Niestety linki wygasly. Mozecie je znow opublikowac? Lub macie jakies nowe?

louiscyphre
Użytkownik wspierający
Posty: 788
Rejestracja: 29 mar 2014, 18:21
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: TAILOR GAMES - plany 2017

Post autor: louiscyphre » 07 mar 2018, 08:56

A Thrashing Dice jak nie było tak nie ma \m/

Awatar użytkownika
mauserem
Użytkownik wspierający
Posty: 1664
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 153 times
Been thanked: 79 times
Kontakt:

Re: TAILOR GAMES - plany 2017

Post autor: mauserem » 13 mar 2018, 14:17

louiscyphre pisze:A Thrashing Dice jak nie było tak nie ma \m/
o kurde! Trashing Dice! ja to chyba jakieś pieniądze zapłaciłem za to :mrgreen:

Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2678
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 20 times
Been thanked: 14 times
Kontakt:

Re: TAILOR GAMES - plany 2017

Post autor: Ink » 13 mar 2018, 14:26

Biorąc pod uwagę, gdzie mnie przekierowała strona wydawnictwa (uwaga, NSFW!), to nie robiłbym sobie wielkich nadziei...
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.

Awatar użytkownika
Marx
Użytkownik wspierający
Posty: 2418
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 31 times
Been thanked: 7 times

Re: TAILOR GAMES - plany 2017

Post autor: Marx » 13 mar 2018, 14:31

Z fejsika:
"W dniu dzisiejszym powstało wydawnictwo Octopus, które przejmuje naszą linię wydawniczą Tailor Craft. Czyli wszelkie ciężkie tytuły dla bardziej wymagających graczy. Życzymy sukcesów i powodzenia!"
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać

krecony1
Użytkownik wspierający
Posty: 240
Rejestracja: 29 sie 2014, 00:05
Lokalizacja: Siedlce
Has thanked: 11 times
Been thanked: 12 times

Re: TAILOR GAMES - plany 2017

Post autor: krecony1 » 13 mar 2018, 14:58

Marx pisze:Z fejsika:
"W dniu dzisiejszym powstało wydawnictwo Octopus, które przejmuje naszą linię wydawniczą Tailor Craft. Czyli wszelkie ciężkie tytuły dla bardziej wymagających graczy. Życzymy sukcesów i powodzenia!"
Ten "dzień dzisiejszy", to już chyba był jakiś czas temu. I życzenia chyba niekoniecznie się spełniły. :wink:

Awatar użytkownika
mikeyoski
Użytkownik wspierający
Posty: 1093
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 18 times
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Re: TAILOR GAMES - plany 2017

Post autor: mikeyoski » 14 mar 2018, 10:43

krecony1 pisze:
Marx pisze:Z fejsika:
"W dniu dzisiejszym powstało wydawnictwo Octopus, które przejmuje naszą linię wydawniczą Tailor Craft. Czyli wszelkie ciężkie tytuły dla bardziej wymagających graczy. Życzymy sukcesów i powodzenia!"
Ten "dzień dzisiejszy", to już chyba był jakiś czas temu. I życzenia chyba niekoniecznie się spełniły. :wink:
O to Wami chodzi? https://www.planszostrefa.pl/pl/p/Thrashing-Dice/8372

Awatar użytkownika
Pan_K
Użytkownik wspierający
Posty: 2220
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 40 times
Been thanked: 20 times

Re: TAILOR GAMES - plany 2017

Post autor: Pan_K » 14 mar 2018, 11:01

mikeyoski pisze:
krecony1 pisze:
Marx pisze:Z fejsika:
"W dniu dzisiejszym powstało wydawnictwo Octopus, które przejmuje naszą linię wydawniczą Tailor Craft. Czyli wszelkie ciężkie tytuły dla bardziej wymagających graczy. Życzymy sukcesów i powodzenia!"
Ten "dzień dzisiejszy", to już chyba był jakiś czas temu. I życzenia chyba niekoniecznie się spełniły. :wink:
O to Wami chodzi? https://www.planszostrefa.pl/pl/p/Thrashing-Dice/8372
Tam jest wysyłka - luty. To prawie rok jeszcze...
To morale, tego morale, o tym morale, te morale, tych morale, o tych morale itd.
"Morale" ma gramatycznie tylko liczbę pojedynczą (singulare tantum) i nie odmienia się w języku polskim.

Ryba bez roweru, to tylko ryba...

Awatar użytkownika
mikeyoski
Użytkownik wspierający
Posty: 1093
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 18 times
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Re: TAILOR GAMES - plany 2017

Post autor: mikeyoski » 14 mar 2018, 11:02

Pan_K pisze:
mikeyoski pisze:
krecony1 pisze: Ten "dzień dzisiejszy", to już chyba był jakiś czas temu. I życzenia chyba niekoniecznie się spełniły. :wink:
O to Wami chodzi? https://www.planszostrefa.pl/pl/p/Thrashing-Dice/8372
Tam jest wysyłka - luty. To prawie rok jeszcze...
Faktycznie :-) tylko, w którym roku? ;-)

krecony1
Użytkownik wspierający
Posty: 240
Rejestracja: 29 sie 2014, 00:05
Lokalizacja: Siedlce
Has thanked: 11 times
Been thanked: 12 times

Re: TAILOR GAMES - plany 2017

Post autor: krecony1 » 14 mar 2018, 11:07

mikeyoski pisze:
krecony1 pisze:
Marx pisze:Z fejsika:
"W dniu dzisiejszym powstało wydawnictwo Octopus, które przejmuje naszą linię wydawniczą Tailor Craft. Czyli wszelkie ciężkie tytuły dla bardziej wymagających graczy. Życzymy sukcesów i powodzenia!"
Ten "dzień dzisiejszy", to już chyba był jakiś czas temu. I życzenia chyba niekoniecznie się spełniły. :wink:
O to Wami chodzi? https://www.planszostrefa.pl/pl/p/Thrashing-Dice/8372
Jeśli chodzi o mnie, to nie. Marx zapodał info z fejsbuka, a że było ono sprzed paru miesięcy, to chyba się z lekka przeterminowało. :wink:

Awatar użytkownika
Marx
Użytkownik wspierający
Posty: 2418
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 31 times
Been thanked: 7 times

Re: TAILOR GAMES - plany 2017

Post autor: Marx » 14 mar 2018, 11:18

Mój błąd i niedopieszczenie wypowiedzi, że nie uściśliłem, że post jest sprzed kilku miesięcy. Chciałbym uniknąć odpowiedzialności i potencjalnych roszczeń wydawcy na drodze sądowej z tytułu naruszonej reputacji w światku graczy.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać

krecony1
Użytkownik wspierający
Posty: 240
Rejestracja: 29 sie 2014, 00:05
Lokalizacja: Siedlce
Has thanked: 11 times
Been thanked: 12 times

Re: TAILOR GAMES - plany 2017

Post autor: krecony1 » 14 mar 2018, 11:43

Marx pisze:Mój błąd i niedopieszczenie wypowiedzi, że nie uściśliłem, że post jest sprzed kilku miesięcy. Chciałbym uniknąć odpowiedzialności i potencjalnych roszczeń wydawcy na drodze sądowej z tytułu naruszonej reputacji w światku graczy.
A prawnicy już stali w blokach startowych...

ODPOWIEDZ