Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Liczesso
Posty: 7
Rejestracja: 12 lip 2018, 16:43

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: Liczesso »

Znalazłem informację z zeszłego roku, że u was dodatek do Five Tribes "The Artisans of Naqala" będzie dostępny, kiedy będzie międzynarodowy dodruk. Jeśli ta informacja jest aktualna, to czy coś wiadomo czy ten dodruk się odbędzie? Nieważne kiedy, tylko czy jest w ogóle na co czekać, czy lepiej od razu wziąć się za wertowanie rynku wtórnego :wink: Niestety na stronie DoW nic na ten temat nie znalazłem
Pozdrawiam :)
Miszon
Posty: 2491
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1000 times
Been thanked: 490 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: Miszon »

detrytusek pisze: 31 lip 2018, 09:59 Jest jeszcze taki fragment:

"Mam swój własny zawód. Myślę – jedyny na świecie. Jestem detektywem-doradcą, jeśli pan wie, co to znaczy. Tu, w Londynie, mamy bardzo wielu detektywów rządowych i nie-mniejszą ilość – prywatnych." - Studium w szkarłacie.

Detektyw doradca wg mnie brzmi trochę lepiej.
Albo nawet detektyw doradzający.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1799
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 76 times
Been thanked: 332 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: hipcio_stg »

Liczesso pisze: 11 sie 2018, 23:24 Znalazłem informację z zeszłego roku, że u was dodatek do Five Tribes "The Artisans of Naqala" będzie dostępny, kiedy będzie międzynarodowy dodruk. Jeśli ta informacja jest aktualna, to czy coś wiadomo czy ten dodruk się odbędzie? Nieważne kiedy, tylko czy jest w ogóle na co czekać, czy lepiej od razu wziąć się za wertowanie rynku wtórnego :wink: Niestety na stronie DoW nic na ten temat nie znalazłem
Pozdrawiam :)
Ja bym szukał albo używki, albo z zagranicy.
Awatar użytkownika
Ryber
Posty: 109
Rejestracja: 30 lis 2015, 11:37
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 8 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: Ryber »

Czy będziecie wydawać Spring Meadow?
Moja kolekcja
Sprzedam
Kupię
Omnia cacas praeter urinam.
Awatar użytkownika
predki
Posty: 426
Rejestracja: 14 cze 2015, 09:06
Has thanked: 3 times
Been thanked: 56 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: predki »

Ryber pisze: 18 sie 2018, 10:41 Czy będziecie wydawać Spring Meadow?
Raczej marne szanse. Rebel nie wydał już Indian Summer a Ogródek jest obecnie na wyprzedaży.
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: REBEL.pl »

-------------------------------------
AKTUALNOŚCI:
-------------------------------------

Obrazek
W sierpniu do sprzedaży trafiła najnowsza gra naszego wydawnictwa - Chyba śnisz!. To wyjątkowa gra narracyjna, w której wraz z przyjaciółmi będziecie konstruować wspólne opowieści, inspirując się dobieranymi kartami. Każdy z graczy kolejno będzie dokładał dalszą część historii, ale uwaga - oprócz kreatywnego opowiadania musicie też uważnie słuchać, bo po zakończeniu przyjdzie moment na przypomnienie sobie całej opowieści!
Gra jest już dostępna w sprzedaży

-------------------------------------

ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
Lada moment na półki sklepów trafi 6 nowych produktów. Seria Colt Express Bandits to paczuszki z postaciami, które wprowadzą do gry dodatkowych, automatycznych uczestników gry. Każdy z nich posiada wyjątkowe umiejętności, znacząco wpływające na rozgrywkę. Od teraz musimy współpracować, by nie wygrał z nami samodzielny bandyta, jednocześnie pamiętając, że zwycięzca może być tylko jeden!
Każdy z dodatków odpowiada jednej z postaci występujących w grze podstawowej: Belle, Cheyenne, Django, Doc, Ghost i Tuco.

-------------------------------------

Obrazek
Lhotse. Z języka tybetańskiego: “południowy szczyt”. Czwarta co do wielkości góra świata, położona na południe od Mount Everest, stanowi część tego samego masywu. Już niebawem gracze będą mogli spróbować sił w zdobyciu tego szczytu, a to za sprawą nadchodzącego dodatku do gry K2.
Premiera K2: Lhotse jeszcze w tym roku!

-------------------------------------

Zapraszamy do lektury nowych artykułów na naszej stronie:

Górnicze modyfikacje
Obrazek


Odrodzone zło
Obrazek


Iskra nadziei
Obrazek


Najważniejsze rozwinięcia Szumowin i Nikczemników
Obrazek


Wszyscy na pokład!
Obrazek


-------------------------------------
ODPOWIEDZI:
-------------------------------------
seki pisze: 01 sie 2018, 17:58 I moje pytanie do Rebela właśnie - skoro nie zależy Wam na w miarę dokładnym przetłumaczeniu tytułu, to nie możecie go w ogóle lekko zmienić? Dlaczego nie może być "Sherlock Holmes - "Zagadka Kuby..." itd. ??
Decyzja dotycząca tytułu zapadła już jakiś czas temu. Sherlock Holmes: Detektyw doradczy - "Zagadka Kuby Rozpruwacza" i "Przygody na West Endzie" (2018) to tytuł, który znajdzie się na pudełku.

Erni pisze: 02 sie 2018, 00:00 A czy już teraz moglibyście zapodać więcej szczegółów na temat tej wyprawy? Jakieś grafiki, może instrukcję? Szykuję raki i czekan, więc zależy mi bardzo...
Oczywiście. :) Pierwsze informacje pojawiły się na stronie naszego wydawnictwa (link kawałek wyżej w tym poście), natomiast grafiki i instrukcja będą się sukcesywnie pojawiać bliżej premiery.

Chaaber pisze: 06 sie 2018, 13:13 Drogi Rebelu, czy jest jakaś szansa na dodruk dodatku Kraken do Abyss?
W chwili obecnej nie mamy zaplanowanego dodruku.

Bruno pisze: 08 sie 2018, 01:06 W zalinkowanym pliku z obrazem pierwszej strony "The Times", w skrajnie lewej szpalcie niektóre nazwiska są zapisane wersalikami, ale tylko niektóre... (por. "bohaterów" nekrologów i informacji o narodzinach). Ta sama uwaga dotyczy też innych znajdujących się w tej szpalcie wyrazów. Ta niekonsekwencja to przypadek czy zamierzone działanie? Potrafię sobie wyobrazić, że chodzi tu np. o wyróżnienia tekstu zlecone przez poszczególnych autorów tych prywatnych przecież ogłoszeń. Niemniej, ponieważ gra zakłada samodzielne przeszukiwanie prasy przez graczy, takie wyróżnienia tekstu - o ile nie wiemy, czy zamierzone - mogą błędnie coś sugerować...


I drobiazg, który rzucił mi się w oczy: w ogłoszeniu o pracy dla kucharki brakuje chyba kropki po drugim inicjale ofertodawcy?
Ta niekonsekwencja edytorska jest odwzorowaniem oryginalnego formatowania z angielskiej wersji gry. Czy ma to znaczenie dla spraw? - to dopiero odkryją gracze podczas rozgrywki. :)

Pisarka pisze: 08 sie 2018, 06:36 A ja bym prosiła wydawcę o oryginał tej strony Timesa, bo jeśli chcecie się pochwalić jakością, to pozwólcie nam na porównanie :wink:
Niestety nie dysponujemy takim plikiem, który moglibyśmy tutaj zamieścić.

souljah pisze: 09 sie 2018, 20:48 Czy planujecie wydać dodatek Etherweave do Tash-Kalar?
Dodatek nie znajduje się w naszych planach wydawniczych.

Liczesso pisze: 11 sie 2018, 23:24 Znalazłem informację z zeszłego roku, że u was dodatek do Five Tribes "The Artisans of Naqala" będzie dostępny, kiedy będzie międzynarodowy dodruk. Jeśli ta informacja jest aktualna, to czy coś wiadomo czy ten dodruk się odbędzie? Nieważne kiedy, tylko czy jest w ogóle na co czekać, czy lepiej od razu wziąć się za wertowanie rynku wtórnego :wink: Niestety na stronie DoW nic na ten temat nie znalazłem
Pozdrawiam :)
Póki co nie mamy informacji o ewentualnej dacie dodruku tego dodatku.

Ryber pisze: 18 sie 2018, 10:41 Czy będziecie wydawać Spring Meadow?
Nie planujemy wydania tego tytułu.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
bluebird
Posty: 154
Rejestracja: 21 lis 2017, 17:28
Has thanked: 5 times
Been thanked: 39 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: bluebird »

A czy jest szansa na wydanie Memoir 44 w języku polskim?
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1095
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 645 times
Been thanked: 521 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: Harun »

Rebelu, a co ze sprzedażą dodatków do Colt exp. w zestawie (komplet). Na stronie sklepu nie widzę takiej opcji, a w niniejszym wątku wydaje mi się, że padła sugestia takiej oferty?
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: rastula »

bluebird pisze: 22 sie 2018, 21:54 A czy jest szansa na wydanie Memoir 44 w języku polskim?
chyba nie skłamię, jeśli powiem, że nie ma...

gra niby jest w ofercie days of wonder ale np dodruku starszych army boxów nie ma...więc mimo popularności, to taki zombie :)
gogovsky
Posty: 2180
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 460 times
Been thanked: 503 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: gogovsky »

Witam.
Czy już coś wiadomo na temat dodruku dodatków do t.i.m.e. stories?
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: Jareks1985 »

Ja zapytam o Szoguna, są dodatki na rynku ale nie ma podstawki, Janusze sprzedają podstawkę za 200+ zł czy planowane są dodruki tej gry?!
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: zakwas »

Zapytam u źródła:

Czy te korporacje ukażą się w wersji PL jako promka?

https://boardgamegeekstore.com/collecti ... ation-pack
TTR_1983
Posty: 3923
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: TTR_1983 »

Jareks1985 pisze: 24 sie 2018, 11:53 Ja zapytam o Szoguna, są dodatki na rynku ale nie ma podstawki, Janusze sprzedają podstawkę za 200+ zł czy planowane są dodruki tej gry?!
Nie ma. Rebel zakończył współpracę z Queen Games.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4597
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1008 times
Been thanked: 1879 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: warlock »

Jareks1985 pisze: 24 sie 2018, 11:53 Ja zapytam o Szoguna, są dodatki na rynku ale nie ma podstawki, Janusze sprzedają podstawkę za 200+ zł czy planowane są dodruki tej gry?!
Jak kupisz Szoguna, ale Ci nie podejdzie i będziesz chciał sprzedać, to pamiętaj żeby dla dobra ogółu sprzedać go za 90 zł.
Awatar użytkownika
Spike
Posty: 13
Rejestracja: 02 wrz 2018, 11:45
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: Spike »

zakwas pisze: 24 sie 2018, 12:35Czy te korporacje ukażą się w wersji PL jako promka?

https://boardgamegeekstore.com/collecti ... ation-pack
Stronghold też już je sprzedaje:

https://strongholdgames.com/store/acces ... corp-pack/

BTW: Na Polconie w lipcu pytałem przedstawiciela Rebela o te promki - powiedział, że jak tylko się oficjalnie ukażą, to postarają się je wydać. Skoro wreszcie się ukazały, to może i my się doczekamy?
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1799
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 76 times
Been thanked: 332 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: hipcio_stg »

Ceny iście z Marsa ;)
Awatar użytkownika
konrad.rymczak
Posty: 998
Rejestracja: 26 cze 2016, 14:09
Has thanked: 173 times
Been thanked: 48 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: konrad.rymczak »

Czy planujecie wydać Coimbra - Royal Treatment?
Kupię: Eclipse 2nd - Galactic Counselor
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: REBEL.pl »

-------------------------------------
AKTUALNOŚCI:
-------------------------------------

Obrazek
Z radością informujemy, że jeszcze w tym roku nakładem naszego wydawnictwa ukaże się The River! To wyjątkowa gra oparta na zarządzaniu zasobami, w której uczestniczy wcielają się w osadników odkrywających niepoznane jak dotąd tereny. Konieczność umiejętnego planowania oraz wiele różnorodnych dróg do zwycięstwa sprawiają, że gra jest bardzo satysfakcjonująca.

-------------------------------------

Na stronie wydawnictwa pojawił się artykuł opisujący rodzaje myśliwców w drugiej edycji gry X-WIng:

Wyższa szkoła latania: poznaj swoje maszyny
Obrazek


-------------------------------------
ODPOWIEDZI:
-------------------------------------
bluebird pisze: 22 sie 2018, 21:54 A czy jest szansa na wydanie Memoir 44 w języku polskim?
Nie planujemy polskiego wydania Memoir 44.

Harun pisze: 22 sie 2018, 21:58 Rebelu, a co ze sprzedażą dodatków do Colt exp. w zestawie (komplet). Na stronie sklepu nie widzę takiej opcji, a w niniejszym wątku wydaje mi się, że padła sugestia takiej oferty?
Faktycznie były takie plany, jednak ostatecznie nie zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie - dodatki nie łączą się ze sobą, a pakiet mógłby sugerować co innego. Zależy na na tym, by nikogo nie wprowadzić w błąd.

gogovsky pisze: 23 sie 2018, 00:33 Witam.
Czy już coś wiadomo na temat dodruku dodatków do t.i.m.e. stories?
Na razie bez zmian - IV kwartał roku jest wciąż aktualny, ale na dokładniejszą datę musimy jeszcze chwilę poczekać. :)

Jareks1985 pisze: 24 sie 2018, 11:53 Ja zapytam o Szoguna, są dodatki na rynku ale nie ma podstawki, Janusze sprzedają podstawkę za 200+ zł czy planowane są dodruki tej gry?!
Dodruk Szoguna nie znajduje się w naszych planach.

zakwas pisze: 24 sie 2018, 12:35 Czy te korporacje ukażą się w wersji PL jako promka?

https://boardgamegeekstore.com/collecti ... ation-pack
Karty ukażą się po polsku w pierwszym kwartale 2019 r. :)

konrad.rymczak pisze: 03 wrz 2018, 09:32 Czy planujecie wydać Coimbra - Royal Treatment?
To świeża sprawa, która póki co jest w toku. Na chwilę obecną ustalamy możliwości - będziemy informować, gdy tylko będziemy wiedzieć co i jak.
Ostatnio zmieniony 01 paź 2018, 09:14 przez REBEL.pl, łącznie zmieniany 1 raz.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 727
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 144 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: Munchhausen »

"The River" to miła niespodzianka. Tytuł na pudełku zostaje anglojęzyczny czy tłumaczycie go na "Rzekę", "Strumień" albo "Potok"? Przy okazji druku koniecznie zapytajcie Days of Wonder o dodruk "Artisans o Naquala" :)
Aville
Posty: 254
Rejestracja: 04 paź 2016, 09:19
Been thanked: 4 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: Aville »

Czy dodatek do Hadesa: Hekate będzie zawierał woreczki na armie, czy nie? :)
_leigam_
Posty: 937
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 195 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: _leigam_ »

Zostałem pouczony że Pandemic Legacy to teraz Rebel, tak więc: kiedy dostaniemy tą grę? Na tym forum i na wszystkich stronach gdzie widziałem grę w przedsprzedaży jest termin wrześniowy, poza jedną - rebel.pl, tam jest "ok. listopad / grudzień 2018 r.".
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 51 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: KrzysiekL »

_leigam_ pisze: 05 wrz 2018, 07:12 Zostałem pouczony że Pandemic Legacy to teraz Rebel, tak więc: kiedy dostaniemy tą grę? Na tym forum i na wszystkich stronach gdzie widziałem grę w przedsprzedaży jest termin wrześniowy, poza jedną - rebel.pl, tam jest "ok. listopad / grudzień 2018 r.".
Sam sobie odpowiedziałeś -- skoro Rebel jest wydawcą, to chyba wie najlepiej, kiedy gra się pojawi? Jeżeli mieliby datę wcześniejszą, to bym się zastanawiał, czy nie zdążyli zaktualizować, ale jednak jak jest późniejsza to na 90% poprawna jest u wydawcy.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Planujecie wydanie dodatku do Troyes- Troyes: The Ladies of Troyes :?:
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
konrad.rymczak
Posty: 998
Rejestracja: 26 cze 2016, 14:09
Has thanked: 173 times
Been thanked: 48 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: konrad.rymczak »

Dr. Nikczemniuk pisze: 05 wrz 2018, 16:56 Planujecie wydanie dodatku do Troyes- Troyes: The Ladies of Troyes :?:
Zerknij na pierwszą stronę posta.
Kupię: Eclipse 2nd - Galactic Counselor
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

konrad.rymczak pisze: 05 wrz 2018, 17:17
Dr. Nikczemniuk pisze: 05 wrz 2018, 16:56 Planujecie wydanie dodatku do Troyes- Troyes: The Ladies of Troyes :?:
Zerknij na pierwszą stronę posta.
Aha, czyli coś w trawie piszczy...
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Zablokowany