Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: Jareks1985 »

Jacek_PL pisze: 23 lip 2018, 15:13 Nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę że na wszystkich zdjęciach pudełek z Pandemią jest logo Lacerty :)
Buehehhehe... fakt, Rebel to już lancerta czy Lancerta to Rebel? ;)
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 51 times
Been thanked: 17 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: Marx »

Mają rozmach... :D
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2879
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: romeck »

Jareks1985 pisze: 23 lip 2018, 15:10
romeck pisze: 23 lip 2018, 14:21
Jareks1985 pisze: 23 lip 2018, 13:18 Na stronie zapowiedzi i priemier "znad planszy" pojawił się komunikat o wydaniu przez Rebel wszystkich edycji Pandemica wraz z najnowszym stanem zagrożenia
Gdzie jest ten komunikat?
Sprawdź aktualizacje z dzisiaj
http://premiery.znadplanszy.pl
I nigdzie nie jest napisane, że w najbliższym czasie mają to wznawiać.

Jareks1985 pisze: 23 lip 2018, 15:17
Jacek_PL pisze: 23 lip 2018, 15:13 Nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę że na wszystkich zdjęciach pudełek z Pandemią jest logo Lacerty :)
Buehehhehe... fakt, Rebel to już lancerta czy Lancerta to Rebel? ;)
Zacznijmy od tego, że nie "Lancerta", a Lacerta. To taka jaszczurka (buehehehe).

Co jest dziwnego w tym, że dają okładki gier, które są na rynku, a które przejęli? Gdy przyjdzie czas na ich wydania, to zastąpią logo Lacerty własnym logo i z pewnością podmienią zdjęcia.
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
ENDryu
Posty: 814
Rejestracja: 18 lut 2012, 11:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 134 times
Been thanked: 27 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: ENDryu »

romeck pisze: 23 lip 2018, 15:27 Zacznijmy od tego, że nie "Lancerta", a Lacerta. To taka jaszczurka (buehehehe).
Co w tym śmiesznego, że jaszczurka? https://pl.wikipedia.org/wiki/Lacerta_(jaszczurka) Chyba nie łapię dowcipu.
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2879
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: romeck »

ENDryu pisze: 23 lip 2018, 16:02
romeck pisze: 23 lip 2018, 15:27 Zacznijmy od tego, że nie "Lancerta", a Lacerta. To taka jaszczurka (buehehehe).
Co w tym śmiesznego, że jaszczurka? https://pl.wikipedia.org/wiki/Lacerta_(jaszczurka) Chyba nie łapię dowcipu.
Absolutnie nic. To buehehe miało być ironiczne dla zaśmiechu przedmówcy.
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: ernin »

Jareks1985 pisze: 23 lip 2018, 13:18 Dodatkowo z-man wyda na 10-lecie edycje Pandemica z figurkami i nową szatą graficzną?
Czy Rebel wyda Polską edycje tego wydania?
https://www.wydawnictworebel.pl/games/p ... -1151.html
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 51 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: KrzysiekL »

KamradziejTomal pisze: 23 lip 2018, 14:42 Wszystkie dotychczas obecne na rynku Pandemie wrzucili w "Nasze Gry". To co ma dopiero zagościć na rynku w "Zapowiedzi"
Spoiler:
A może przejęli Lacertę? Chi chi... nawet bym się bardzo nie zdziwił, bo sporo contentu im wyszło do obsłużenia. ;)
Cantona
Posty: 42
Rejestracja: 23 lip 2018, 11:42
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: Cantona »

Ponawiam pytanie!:)

Czy wiadomo (lub są podejrzenia/domniemania) ile będzie kosztował dodatek do Cyklad Tytani? (a ile Hades? orientacyjnie)
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: Jareks1985 »

romeck pisze: 23 lip 2018, 16:20
ENDryu pisze: 23 lip 2018, 16:02
romeck pisze: 23 lip 2018, 15:27 Zacznijmy od tego, że nie "Lancerta", a Lacerta. To taka jaszczurka (buehehehe).
Co w tym śmiesznego, że jaszczurka? https://pl.wikipedia.org/wiki/Lacerta_(jaszczurka) Chyba nie łapię dowcipu.
Absolutnie nic. To buehehe miało być ironiczne dla zaśmiechu przedmówcy.
Na stronie Rebela, możesz kupić wszystkie wersje Pandemica, Legacy sezon 1 już się wyczerpał.

A co do Lancerty fakt fopa ;) jehehhh
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2879
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: romeck »

Jareks1985 pisze: 24 lip 2018, 10:16 Na stronie Rebela, możesz kupić wszystkie wersje Pandemica, Legacy sezon 1 już się wyczerpał.
No i? :)
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: Jareks1985 »

romeck pisze: 24 lip 2018, 10:21
Jareks1985 pisze: 24 lip 2018, 10:16 Na stronie Rebela, możesz kupić wszystkie wersje Pandemica, Legacy sezon 1 już się wyczerpał.
No i? :)
Czego, nie rozumiesz?, pytałeś o informacje o wznowieniu Pandemica.
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2879
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: romeck »

Jareks1985 pisze: 24 lip 2018, 14:02
romeck pisze: 24 lip 2018, 10:21
Jareks1985 pisze: 24 lip 2018, 10:16 Na stronie Rebela, możesz kupić wszystkie wersje Pandemica, Legacy sezon 1 już się wyczerpał.
No i? :)
Czego, nie rozumiesz?, pytałeś o informacje o wznowieniu Pandemica.
I nadal ich nie otrzymałem. Te egzemplarze, które są do kupienia m.in. w sklepie Rebela to nie są wznowienia, tylko wydania Lacerty.
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: REBEL.pl »

-------------------------------------
AKTUALNOŚCI
-------------------------------------
Obrazek Obrazek Obrazek

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich miłośników Pandemii - dodruk podstawowej gry oraz dodatku Na krawędzi wjaśnie wjechał na nasz magazyn. Dodatkowo razem z nimi otrzymaliśmy dostawę dodatku Pandemic (Pandemia): Stan zagrożenia - po raz pierwszy w języku polskim!

Obrazek

To nie koniec dobrych informacji! Mamy przyjemność ogłosić, że pod koniec roku nakładem naszego wydawnictwa ukaże się jubileuszowa edycja Pandemii w ekskluzywnym wydaniu. Pandemic 10th Anniversary to prawdziwa gratka dla kolekcjonerów - metalowe opakowanie stylizowane na walizkę medyczną, wysokiej jakości figurki oraz utrzymane w stylu vintage ilustacje to tylko część z zalet tej wyjątkowej edycji. :)

-------------------------------------

Obrazek

Po dłuższej nieobecności do oferty powróciły Pory Roku. Wysyłka już trwa!

-------------------------------------

Na stronie naszego wydawnictwa pojawiło się kilka ciekawych artykułów. Serdecznie zapraszamy do lektury.

Agenci, czas połączyć siły!
Obrazek


Na ostrzu noża
Obrazek


Spiel des Jahres 2018 rozdane!
Obrazek


-------------------------------------
ODPOWIEDZI
-------------------------------------
kmd2000 pisze: 19 lip 2018, 12:12 Rebelu, czy wiadomo już może coś na temat przejęcia serii Agricola?
Nie są prowadzone żadne rozowy na temat przejęcia serii Agricola.

Cantona pisze: 23 lip 2018, 11:48 Czy wiadomo (lub są podejrzenia) ile będzie kosztował dodatek do Cyklad Tytani? (a ile Hades?)
Na chwilę obecną nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Jak tylko się dowiemy, damy znać również tutaj na forum.

kaszkiet pisze: 23 lip 2018, 14:06 Iberia też jest zapowiedziana? Bardzo chętnie bym ją sobie sprawił.
Na chwilę obecną nie prowadzimy prac nad wydaniem tej wersji Pandemii.

ptf pisze: 23 lip 2018, 14:44 Co z Bitwą o Rokugan? Wiadomo, kto się za to weźmie? (Galakta / Rebel?)
Bitwa o Rokugan nie znajduje się w naszych planach wydawniczych.

Jacek_PL pisze: 23 lip 2018, 15:13 Nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę że na wszystkich zdjęciach pudełek z Pandemią jest logo Lacerty :)
Rebel przejął pełne prawa do wszystkich gier z serii Pandemia jednocześnie z wszystkimi dodrukami, które były aktualnie zlecone przez Lacertę. Gdy rozmowy trwały, część transportów była już w drodze do naszego magazynu, dlatego logo Lacerty jest na nich obecne. Kolejne dodruki będą miały logo wydawnictwa Rebel.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2879
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: romeck »

REBEL.pl pisze: 24 lip 2018, 15:06 -------------------------------------

Obrazek Obrazek Obrazek

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich miłośników Pandemii - dodruk podstawowej gry oraz dodatku Na krawędzi wjaśnie wjechał na nasz magazyn. Dodatkowo razem z nimi otrzymaliśmy dostawę dodatku Pandemic (Pandemia): Stan zagrożenia - po raz pierwszy w języku polskim!
No i wreszcie wszystko jasno podane. Mam pytanie odnośnie tytułów - na pudełkach będzie PANDEMIC, PANDEMIA, czy od sasa do lasa? :) No i kiedy Laboratorium?
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3034
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 568 times
Been thanked: 239 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: DarkSide »

romeck pisze: 24 lip 2018, 16:09 No i wreszcie wszystko jasno podane. Mam pytanie odnośnie tytułów - na pudełkach będzie PANDEMIC, PANDEMIA, czy od sasa do lasa? :) No i kiedy Laboratorium?
Zdaje się że od "Pandemic Cthulhu" nastąpiło ujednolicenie na poziomie wydań we wszystkich krajach i od tego momentu jest Pandemic. Legacy też już miało "Pandemic" w tytule.
Podejrzewam, że jeśli dojdzie do dodruku podstawki lub pierwszych dwóch dodatków to też już będzie Pandemic, no chyba że jakimś cudem Z-Man przedłuży dyspensę :wink:
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2805
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: kaszkiet »

Panie Rebelu,

Czy będziecie przejmować Kosmiczne Spotkania? Marzy mi się dodatek po polsku do tej znakomitej gry, a nawet i kilkoma bym nie pogardził.
Xardas123
Posty: 352
Rejestracja: 22 kwie 2018, 18:33
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: Xardas123 »

Wiadomo jaka bedzie cena tego pandemica "rocznicowego"?
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: seki »

Rozmów na temat Iberii nie ma. A coś na temat Pandemic: Rising Tide?
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3034
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 568 times
Been thanked: 239 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: DarkSide »

seki pisze: 24 lip 2018, 23:36 Rozmów na temat Iberii nie ma. A coś na temat Pandemic: Rising Tide?
Podejrzewam że do końca tego roku nie ma co liczyć na polskie wydania czegokolwiek z przejętych tytułów. Przecież przejęli nie tylko Pandemika od Lacerty. Do tego Rebel ma trochę własnych tytułów w planach, pamiętajmy choćby o czasochłonnym Sherlocku, czy kolejnych dodatkach do TIME Stories.
Nie wiem czy Rebel planuje być obecny na Essen z nową ofertą, a to już za 3 miesiące. W zasadzie ci co planują premiery swoich gier na Essen, to właśnie wrzucają swoje pliki do druku.
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: seki »

DarkSide pisze: 25 lip 2018, 08:40
seki pisze: 24 lip 2018, 23:36 Rozmów na temat Iberii nie ma. A coś na temat Pandemic: Rising Tide?
Podejrzewam że do końca tego roku nie ma co liczyć na polskie wydania czegokolwiek z przejętych tytułów. Przecież przejęli nie tylko Pandemika od Lacerty. Do tego Rebel ma trochę własnych tytułów w planach, pamiętajmy choćby o czasochłonnym Sherlocku, czy kolejnych dodatkach do TIME Stories.
Nie wiem czy Rebel planuje być obecny na Essen z nową ofertą, a to już za 3 miesiące. W zasadzie ci co planują premiery swoich gier na Essen, to właśnie wrzucają swoje pliki do druku.
Ale ja nie pytam o termin, pytam Rebel czy prowadzi rozmowy w kwestii wydania tego tytułu. Przypominam, że często od umowy do wydania mija wiele miesięcy w oczekiwaniu na łączony druk a od rozmów do wydania jeszcze więcej.
czyzyk29
Posty: 86
Rejestracja: 21 kwie 2011, 22:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: czyzyk29 »

Rebelu zapowiedzieliście T.I.M.E Stories: Bractwo Wybrzeża na październik na kiedy planowana jest przedsprzedaż?
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3034
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 568 times
Been thanked: 239 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: DarkSide »

seki pisze: 25 lip 2018, 11:17 Ale ja nie pytam o termin, pytam Rebel czy prowadzi rozmowy w kwestii wydania tego tytułu. Przypominam, że często od umowy do wydania mija wiele miesięcy w oczekiwaniu na łączony druk a od rozmów do wydania jeszcze więcej.
Najmocniej cię przepraszam. Cały czas toczyła się rozmowa o tegorocznych planach i przypisałem zły kontekst :oops:
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: REBEL.pl »

-------------------------------------
AKTUALNOŚCI
-------------------------------------
ObrazekObrazek

W tym tygodniu znowu mamy dobrą wiadomość dla wszystkich fanów Pandemii! Już we wrześniu do sklepów trafi trzeci dodruk gry Pandemic Legacy: Sezon 1, zarówno w wersji czerwonej, jak i niebieskiej. Edycja ta będzie jeszcze nosiła logo Lacerty, dopiero ewentualne kolejne dodruki będą pod sztandarem Rebela.

-------------------------------------

Obrazek

W najbliższych dniach spodziewamy się dostawy jednej z naszych nowości - Chyba śnisz!. To wyjątkowa gra narracyjna, w której wraz z przyjaciółmi będziecie konstruować wspólne opowieści, inspirując się dobieranymi kartami. Każdy z graczy kolejno będzie dokładał dalszą część historii, ale uwaga - oprócz kreatywnego opowiadania musicie też uważnie słuchać, bo po zakończeniu przyjdzie moment na przypomnienie sobie całej opowieści!
Przedsprzedaż już trwa.

-------------------------------------

Wszystkich fanów Gwiezdnych Wojen zachęcamy do odwiedzenia strony wydawnictwa Rebel - pojawiły się na niej nowe artykuły dotyczące nadchodzącej drugiej edycji gry X-Wing.

Serce Rebelii
Obrazek


Piloci na stanowiska!
Obrazek


-------------------------------------
ODPOWIEDZI
-------------------------------------
romeck pisze: 24 lip 2018, 16:09No i wreszcie wszystko jasno podane. Mam pytanie odnośnie tytułów - na pudełkach będzie PANDEMIC, PANDEMIA, czy od sasa do lasa? :) No i kiedy Laboratorium?
Docelowo wszystkie tytuły z serii będą miały logo PANDEMIC. Starsze okładki będę pod tym względem aktualizowane przy okazji przyszłych dodruków.
Jeśli chodzi o Pandemic: Laboratorium, to ta wersja gry jest cały czas w sprzedaży. :)

kaszkiet pisze: 24 lip 2018, 17:29 Czy będziecie przejmować Kosmiczne Spotkania? Marzy mi się dodatek po polsku do tej znakomitej gry, a nawet i kilkoma bym nie pogardził.
Nie mamy w planach wydania Kosmicznych Spotkań.

Xardas123 pisze: 24 lip 2018, 21:18 Wiadomo jaka bedzie cena tego pandemica "rocznicowego"?
Jeszcze nie. Jak tylko cena będzie ustalona, poinformujemy o tym.

seki pisze: 24 lip 2018, 23:36 Rozmów na temat Iberii nie ma. A coś na temat Pandemic: Rising Tide?
Tak samo jak Iberia - Rising Tide nie znajduje się obecnie w naszych planach wydawniczych.

czyzyk29 pisze: 25 lip 2018, 12:24 Rebelu zapowiedzieliście T.I.M.E Stories: Bractwo Wybrzeża na październik na kiedy planowana jest przedsprzedaż?
Standardowo przedsprzedaż pojawi się bliżej premiery tytułu. Prawdopodobnie już we wrześniu będzie można składać zamówienia.
Ostatnio zmieniony 31 lip 2018, 09:29 przez REBEL.pl, łącznie zmieniany 1 raz.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3034
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 568 times
Been thanked: 239 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: DarkSide »

Właśnie przeczytałem, że polski tytuł SH to " Sherlock Holmes: Detektyw doradczy" :shock:
Mnie to trochę zgrzyta :? :roll: Nigdzie wcześniej nie spotkałem się w literaturze z takim określeniem. Rozumiem, że tłumacz bardzo głęboko wziął sobie do serca przekład na język polski, ale co komu przeszkadza określenie "Prywatny Detektyw"? Zapewne w języku angielskim jest popularna zbitka słowna, ale chyba nie w polskim...
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: REBEL.pl »

DarkSide pisze: 31 lip 2018, 09:16 Właśnie przeczytałem, że polski tytuł SH to " Sherlock Holmes: Detektyw doradczy" :shock:
Mnie to trochę zgrzyta :? :roll: Nigdzie wcześniej nie spotkałem się w literaturze z takim określeniem. Rozumiem, że tłumacz bardzo głęboko wziął sobie do serca przekład na język polski, ale co komu przeszkadza określenie "Prywatny Detektyw"? Zapewne w języku angielskim jest popularna zbitka słowna, ale chyba nie w polskim...
Temat była bardzo długo wałkowany wewnątrz firmy, wkleimy kilka argumentów za tym rozwiązaniem:

1) NIE MOŻE to być PRYWATNY detektyw - bo to nie był prywatny detektyw i to jest coś, co odróżnia SH od całych zastępów genialnych detektywów - nie był prywatnym detektywem. Tylko świrem, którym wysługiwała się policja i który nie dbał o zasługi.

2) W Znaku Czterech też jest dialog z Watsonem, który nie jest zadowolony z faktu, że Holems zażywa kokainę. Sherlock tłumaczy mu wtedy, że jego umysł nie znosi stagnacji, potrzebuje bodźców i to właśnie dlatego wybrał... stworzył sobie zawód detektywa doradczego. Ostatnia i najwyższa instancja w wykrywaniu przestępstw.

3) John: Kim jesteś?
Sherlock: A jak myślisz?
John: Prywatnym detektywem.
Sherlock: Ale?
John: Policja nie korzysta z ich pomocy.
Sherlock: Jestem jedynym na świecie detektywem doradczym. Wymyśliłem ten zawód.
John: Co to znaczy?
Sherlock: Kiedy policja sobie nie radzi, czyli zawsze, wzywają mnie.
Źródło: sez. I, odc. 1, Studium w różu
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Zablokowany