Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 68 times
Been thanked: 1031 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: Trolliszcze »

Niech się w końcu nasze środowisko nauczy, że rzeczy takie jak tłumaczenie, redakcja i korekta robi się wewnętrznie - oczywiście wymagając przy tym odpowiedniej jakości, wytykając błędy itp. (tylko bez przesady, bez rozdzierania szat, gróźb, płaczu i innych teatrzyków). Rebel jest dużym, profesjonalnym wydawnictwem i trzeba mu zaufać. Udostępnianie graczom plików może się sprawdzić w przypadku malutkiej firemki, której nie stać na kilka etapów proofreadingu, ale generalnie to jest kiepski pomysł, bo temu się to nie spodoba, ten będzie narzekać, że inaczej by przetłumaczył, że klimatu nie ma, że dlaczego po angielsku to brzmi lepiej, potem się zaczną kłócić, który się lepiej zna na interpunkcji i czy ten przecinek powinien tu stać, czy jednak nie powinien... Dajcie spokój. Od tego są zawodowcy, a nie gracze na forum.
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: Jareks1985 »

rattkin pisze: 21 gru 2018, 02:24 Bardzo wątpliwe by oryginalny twórca kontentu / wydawca, zgodził się by upublicznić pliki (pewnie też i z grafikami itd.) - mimo wszystko, to jest cienka linia. Nie wspominając już o tym, że koordynacja proofreadingu przez przypadkowych ludzi na forum to dodatkowe obciążenie / problem logistyczny. Wydaje mi się, że łatwiej wewnętrznie dać kolejnej parze oczu do przeglądniecia wszystkiego jeszcze raz w kontrolowanych warunkach. Wbrew pozorom, trochę do stracenia jednak jest, a to właśnie zysk jest niepewny.

Mam w głowie jedno takie quasi wydawnictwo, które poszło kiedyś przy kilku grach tą drogą. Wyszło to... źle.

Za dużo Ci się wydaje. AR samo udostępniło pliki proofread przed puszczeniem do druku angielskiej wersji, były tylko do odczytu z możliwością nanoszenia swoich notatek za pomocą driva. Wyszło wtedy, że instrukcja ma sporo błędów i była nie jasna, na kartch było sporo byków, mimo że tłumaczenie było sprawdzanie przez profesionalnego proofreadera. Jak już wspomniałem, uniknięcie błędów przy tak dużym projekcie w tak krótkim lead timie to pobożne życzenia. Uwierz mi, czasem patrząc się godzinami w jeden obraz, tekst możesz nie zauważyć wielkiego ******* na środku użytku, wiem to z doświadczenia. Setki oczu wyłapią takie dziwactwa jak ..."detektyw doradczy"... czy ..."opowieści niesamowite"..., te bardziej wprawione wyłapią literówki, a profesionalne sens i składnie zdania.
Ważna jest współpraca, wydawnictwo wspierający.
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: Jareks1985 »

Trolliszcze pisze: 21 gru 2018, 08:40 Niech się w końcu nasze środowisko nauczy, że rzeczy takie jak tłumaczenie, redakcja i korekta robi się wewnętrznie - oczywiście wymagając przy tym odpowiedniej jakości, wytykając błędy itp. (tylko bez przesady, bez rozdzierania szat, gróźb, płaczu i innych teatrzyków). Rebel jest dużym, profesjonalnym wydawnictwem i trzeba mu zaufać. Udostępnianie graczom plików może się sprawdzić w przypadku malutkiej firemki, której nie stać na kilka etapów proofreadingu, ale generalnie to jest kiepski pomysł, bo temu się to nie spodoba, ten będzie narzekać, że inaczej by przetłumaczył, że klimatu nie ma, że dlaczego po angielsku to brzmi lepiej, potem się zaczną kłócić, który się lepiej zna na interpunkcji i czy ten przecinek powinien tu stać, czy jednak nie powinien... Dajcie spokój. Od tego są zawodowcy, a nie gracze na forum.
Nie zgodze się z Tobą, tu chodzi o współprace i możliwość brania udziału w powstawaniu projektu.
Wole nie narzekać jak już otrzymam swoją kopie.
Ufam Rebelowi nawet bardziej niż AR, ale uważam, że to byłby miły gest, szczególnie dla wspierających.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 68 times
Been thanked: 1031 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: Trolliszcze »

Jareks1985 pisze: 21 gru 2018, 08:45Wyszło wtedy, że instrukcja ma sporo błędów i była nie jasna, na kartch było sporo byków, mimo że tłumaczenie było sprawdzanie przez profesionalnego proofreadera.
Jeśli było dużo błędów, to sorry, ale gra nie miała profesjonalnej redakcji i korekty. I od razu mówię, że nic mi się nie wydaje - pracuję z różnymi wydawnictwami (nie tylko planszowymi) od lat i wiem, jak wygląda rzetelny proces przygotowania plików do druku. Główny problem branży planszówkowej (przynajmniej u nas) polega na tym, że większość wydawnictw, szczególnie tych mniejszych - których jest przeważająca większość - zatrudnia do pracy kolegów, poleconych znajomych i innych graczy. Nadal jest to rynek bardziej hobbystyczny niż profesjonalny, który niekoniecznie kieruje się właściwymi przesłankami przy obsadzaniu stanowisk, zlecaniu wszelakich zadań i tak dalej. Ale jesteśmy w wątku Rebela - to duża, profesjonalna firma, działająca na rynku od lat, która powinna wiedzieć, "z czym to się je". Stać ich na to, żeby wykonać swoją pracę dobrze, a nie delegować ją na fanów i klientów.
Jareks1985 pisze: 21 gru 2018, 09:01Nie zgodze się z Tobą, tu chodzi o współprace i możliwość brania udziału w powstawaniu projektu.
Nie musisz się ze mną zgadzać. Ja piszę ze stanowiska profesjonalisty, a nie wyobrażeń graczy, jak powinno się robić, żeby było dobrze.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: rattkin »

O, to, to.
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: REBEL.pl »

Jareks1985 pisze: 20 gru 2018, 08:40Nasz kochany Rebelu w takim razie, kiedy już ukończysz tłumaczenie językowe Nemesis w szczególności polskiej wersji językowej. Proszę udostępnij pliki proofread przed drukiem, za pośrednictwem AR w kampanii KS. Wiem, ze w dobie skanerów i drukarek cyfrowych nie trudno o piractwo, ale ograniczając rozdzielczość pdf do 150-200ppi, rastrujac vectory, oraz wklejając znak "wodny", (mozna w opcji pdf ustawić hasła na edycje i druk), możecie udostępnić tylko do odczytu z driva. gwarantuje, nikt tego nie ukradnie. A zdobędziesz ogromna wdzięczność wspierających jak i potencjalnych klientów kiedy karty, instrukcja będzie bez baboli. Po tym jak setki oczu sprawdzi tekst po tekście tłumaczenie. Wiem, ze macie od tego ludzi, ale pracuje w branży opakowań i nawet double checking nie wystarczy aby wyłapać wszystkie błędy, szczególnie w tak dużym projekcie jakim jest Nemesis. Czy możemy liczyć na to abyście rozważyli taka możliwość?
Dziękujemy za brak zaufania do zespołu redakcyjnego ;) Dokładamy wszelkich starań, aby produkt był najlepszy jakościowo pod każdym możliwym względem, a razem z nami pracuje nad nim 9 zespołów redakcyjnych z innych krajów. Nie ma żadnych szans na wprowadzenie takiej procedury. Musielibyśmy graczom przekazać instrukcję po wszystkich naszych poprawkach, gotową do druku i czekać na ich uwagi. Robiąc to w Polsce, musielibyśmy zrobić także w innych krajach (oczekiwano by tego). To wygenerowałoby horrendalne opóźnienie, na które przy tym projekcie już nie możemy sobie pozwolić, bo terminy w drukarni są już ustalone, a przesuwanie ich poza Chiński Nowy rok sprawiłoby że gra była by dostępna kilka miesięcy później.
Sama idea jest zacna, ale logistyka czyni ją niemożliwą do wykonania.

mecenas pisze: 20 gru 2018, 08:30Drogi Rebelu - istnieje opcja wydania dodatku do Ocalonych po Polsku?
Nie, nie planujemy wydawania dodatku do Ocalonych po polsku.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
dave8
Posty: 740
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:51
Has thanked: 70 times
Been thanked: 92 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: dave8 »

Czy planujecie wydawać kolejne Feldy?
Zależałoby mi na Notre Dame albo Carpe Diem.
Awatar użytkownika
bly73
Posty: 115
Rejestracja: 07 lis 2017, 22:50
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Has thanked: 102 times
Been thanked: 17 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: bly73 »

REBEL.pl pisze: 19 gru 2018, 11:35 -------------------------------------
ODPOWIEDZI:
-------------------------------------
Jareks1985 pisze: 18 gru 2018, 12:17Nie rozumiem dlaczego Troyes jest w wyprzedaży, ponieważ wszyscy znajomi, jak i ja sobie chwalimy tą grę i nie przyszło by mi nawet do głowy, ze ma fatalna sprzedaż. Smutne, że nie będzie dodatku.
Bo to świetna gra... której prawie nikt nie kupuje :(
Chyba jednak trochę przesadzasz. Wielu z planszówkowego środowiska tę grę ma i w nią gra, wystarczy prześledzić to forum lub fejsbukowy profil "Gry planszowe". Gra jest w wielu wypożyczalniach. Wielu graczy ją sobie chwali i dziwi się z powodu olania przez was dodatku, ale jak widać chociażby w tym wątku, wydawanie podstawek po polsku i olewanie dodatków do nich, to część polityki wydawniczej waszego wydawnictwa. Nie wiem w jakich nakładach drukujecie, ale przy takiej polityce wiele z mniejszych wydawnictw już dawno nie powinno mieć racji bytu na naszym rynku, ponieważ są konsekwentni i wydają tytuły kompletne.

Druga sprawa. Nemesis. Czy jeśli Asmodee wcześniej upora się z tłumaczeniem swoich wersji językowych niż np. wy z polską, to trafią one do produkcji i tym samym do wspierających odpowiednio wcześniej, czy kontenery ze wszystkimi wersjami będą startować w tym samym czasie i wy jako koordyntor wszystkich wersji językowych, będziecie czekać na spóźnialskich?
probbi
Posty: 947
Rejestracja: 28 gru 2016, 15:13
Lokalizacja: Nadarzyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 87 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: probbi »

Wiele osób na fb i forum i w wypożyczalniach ma i gra w Troyes ale nie jest powiedziane, że jest to wersja polska. Ta gra nie wyszła u nas równolegle ze światową premierą a ponieważ jest bardzo dobra wielu graczy zdecydowało się na zakup obcojezycznej wersji. Te osoby nie kupiły juz później polskiego wydania stąd zalegających towar w magazynie i niewystarczająca sprzedaż na dodatki.
Awatar użytkownika
citmod
Posty: 714
Rejestracja: 11 gru 2014, 15:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 103 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: citmod »

bly73 pisze: 25 gru 2018, 17:21 Chyba jednak trochę przesadzasz...
Dokładnie. Gra się sprzedaje jak świeże bułeczki, a głupi Rebel nie chce zarobić i woli sprzedawać resztki Troyes za kilkadziesiąt złotych i do tego nie chce zarobić na dodatkach które by się przecież rozeszły w ciągu tygodnia. Nie bez powodu Rebel ma wpisane w misję swojej firmy, że ich celem jest wkurzanie polskich graczy, poprzez wydawanie jedynie podstawek świetnie sprzedających się gier. Na szczęście gardzą pieniędzmi, wiec z łatwością przychodzi im wykonywanie tejże misji...

Matko boska... coraz więcej "znafców" planszówkowych biznesów na tym forum. Dziwne tylko, że nie otwierają własnych biznesów, bo przecież z taką wiedzą to easy money.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: Blue »

Żeby sie opłacało cos trzymac to sie musi sprzedawac. Pewnie i tak nie raz jakiś wydawca z misją wydał na polskim rynku cos co nie mialo przesadnej szansy na większy sukces(ale spory na zwrot i jakiś zysk), ale chciał zadowolic swoich fanów(bo nie zawsze chodzi o czystą sprzedaż przy szerokim portfolio, czasem tez o zyski wizerunkowo-marketingowe w szerszej perspektywie) i promować dobry produkt. A nie raz pewnie po prostu przeszacował, a za powierzchnie magazynowe się płaci i lepiej na to miejsce wepchac towar o lepszym potencjale sprzedażowym nawet tracąc na reszcie nakładu i tyle. Ew płyną do nas statki pełne towaru i nie mamy gdzie tego zrzucić, bo liczylismy na szybsze zejście tego co mamy, trzeba coś z tym zrobić a nie ma więcej dostępnych magazynów w dogodnych lokalizacjach. Wyprzedajemy to co nie rotuje jak trzeba.

Generalnie dziwne, że takie rzeczy trzeba tłumaczyc na forum gier planszowych, gdzie wiele gier ma mechanizmy związane z rynkiem zbytu jako takim. Trzeba liczyć koszta i potencjał inwestycji/zagrań etc. Rynek to gra, a podstawowy cel to firma, ktora sie nie zamyka, tylko prosperuje na rynku, czyli fakt czasem można cos wtopić, ale trzeba wyjsc w tym wszystkim suma sumarum na plus, a straty zminimalizować. Nikt dobrego konia nie odsrzeli ot tak. Zamówienia idą zapewne zwykle w tysiacach(tez żeby minimalizowac koszt egzemplarza), nie dziesiątkach, czy setkach i te palety towaru trzeba jakoś pchać, a rynek na hardcorowe tytuly nie jest pewnie tak duży jak sie niektórym wydaje. Każdy ma zniekształcenie poznawcze bazujące na jego otoczeniu/"na jego bąbelku google" ;).

Do tego odjezdżajac od tematu planszy - to, że możesz kupić buty na promo za -50%, może nie tyle znaczyć że za tyle nadal da sie na tym zarobić przy danym modelu dystrybucji, co że równie dobrze tego promo by nigdy nie było gdyby sklep nie był w stanie sprzedac odpowiedniej ilosci butow za 100%(zdzierstwo! nie?), to by go po prostu nie było-koszty by sie nie skalkulowały, czyli nie było by też tego promo.
Awatar użytkownika
bly73
Posty: 115
Rejestracja: 07 lis 2017, 22:50
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Has thanked: 102 times
Been thanked: 17 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: bly73 »

Sorry, ale nie kupuję wersji o przesyceniu rynku obcojęzycznymi wydaniami, nie kupuję bełkotu citmoda o "znafcach biznesów", który czytam już przy podobnych okazjach nie pierwszy raz, nie kupuje też błędnej kalkulacji i krachu sprzedażowym takiego molocha jak Rebel, ponieważ u nich z taką polityką wydawniczą spotykam się już od dłuższego czasu, że wspomne tylko o tytułach z 2-3 ostatnich stron tego wątku czyli dodatków do Troyes, Kowali Losu i Ocalonych. Jakoś u innych wydawców nie jest to tak częsta praktyka, to znaczy że oni lubią dokładać do swoich biznesów, czy może Rebel ma takiego pecha w doborze tytułów? Może czasami warto pójść w jakość, a nie ilość?
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: rattkin »

Kupować nie musisz, ale rzeczywistość się dzięki temu nie zaczaruje.
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 700
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 92 times
Been thanked: 87 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: Rigidigi »

Ja po opiniach z tego forum kupiłem miesiąc temu Troyes za ...125 zł. Patrząc na dzisiejsze wyprzedaże to mogłem kupić teraz dużo taniej, ale kompletnie nie żałuję.
Dopiero wczoraj zagrałem po raz pierwszy, ale od razu widać morze możliwości jakie daje ta gra.
Problemem tej gry może być jej trudność, 14+ wydaje się być adekwatne. No i kontrowersyjny wygląd, chociaż dla mnie to akurat atut. Jedynie dobór kolorystyczny meepli mi się nie podoba, ale to najmniejszy szczegół. Także ja również dołączam do grona rozczarowanych brakiem dodatku w wersji PL.
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3034
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 568 times
Been thanked: 239 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: DarkSide »

Rigidigi pisze: 26 gru 2018, 11:40 Także ja również dołączam do grona rozczarowanych brakiem dodatku w wersji PL.
Dla mnie nie jest problemem brak wersji PL dodatku do Troyes, ino jego cena. :?
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: rastula »

DarkSide pisze: 26 gru 2018, 14:05
Rigidigi pisze: 26 gru 2018, 11:40 Także ja również dołączam do grona rozczarowanych brakiem dodatku w wersji PL.
Dla mnie nie jest problemem brak wersji PL dodatku do Troyes, ino jego cena. :?
W 2013 zapłaciłem w Planszostrefie 104 PLN ;)...to teraz po ile chodzi?
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: Jareks1985 »

REBEL.pl pisze: 21 gru 2018, 10:02
Jareks1985 pisze: 20 gru 2018, 08:40Nasz kochany Rebelu w takim razie, kiedy już ukończysz tłumaczenie językowe Nemesis w szczególności polskiej wersji językowej. Proszę udostępnij pliki proofread przed drukiem, za pośrednictwem AR w kampanii KS. Wiem, ze w dobie skanerów i drukarek cyfrowych nie trudno o piractwo, ale ograniczając rozdzielczość pdf do 150-200ppi, rastrujac vectory, oraz wklejając znak "wodny", (mozna w opcji pdf ustawić hasła na edycje i druk), możecie udostępnić tylko do odczytu z driva. gwarantuje, nikt tego nie ukradnie. A zdobędziesz ogromna wdzięczność wspierających jak i potencjalnych klientów kiedy karty, instrukcja będzie bez baboli. Po tym jak setki oczu sprawdzi tekst po tekście tłumaczenie. Wiem, ze macie od tego ludzi, ale pracuje w branży opakowań i nawet double checking nie wystarczy aby wyłapać wszystkie błędy, szczególnie w tak dużym projekcie jakim jest Nemesis. Czy możemy liczyć na to abyście rozważyli taka możliwość?
Dziękujemy za brak zaufania do zespołu redakcyjnego ;) Dokładamy wszelkich starań, aby produkt był najlepszy jakościowo pod każdym możliwym względem, a razem z nami pracuje nad nim 9 zespołów redakcyjnych z innych krajów. Nie ma żadnych szans na wprowadzenie takiej procedury. Musielibyśmy graczom przekazać instrukcję po wszystkich naszych poprawkach, gotową do druku i czekać na ich uwagi. Robiąc to w Polsce, musielibyśmy zrobić także w innych krajach (oczekiwano by tego). To wygenerowałoby horrendalne opóźnienie, na które przy tym projekcie już nie możemy sobie pozwolić, bo terminy w drukarni są już ustalone, a przesuwanie ich poza Chiński Nowy rok sprawiłoby że gra była by dostępna kilka miesięcy później.
Sama idea jest zacna, ale logistyka czyni ją niemożliwą do wykonania.

mecenas pisze: 20 gru 2018, 08:30Drogi Rebelu - istnieje opcja wydania dodatku do Ocalonych po Polsku?
Nie, nie planujemy wydawania dodatku do Ocalonych po polsku.
Z pośród, wszystkich wydawnictw, mam do was największe zaufanie. Miedzy innymi dlatego wsparłem Nemesis na Kickstarterze (to był pierwszy i ostatni projekt), bo wiedziałem, ze znaczek Rebela na pudełku cos znaczy - jakość. Wiedziałem, też, że będziecie odpowiedzialni za polskie tłumaczenie. Natomiast przypomnę, ze nawet i wam zdarzały się babole w pierwszej polskiej edycji Terraformacji Marsa, ba nawet w drugiej był błąd na karcie. Nie mniej rozumiem waszą decyzje i szanuje ją. Nie mniej, gdyby wcześniej to zaplanować, logistycznie można by było to wykonać. Nic tylko pozostaje, życzyć - "good luck guys!"
Ostatnio zmieniony 27 gru 2018, 12:16 przez Jareks1985, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: Blue »

Koledze bly73 polecam ten odcinek podcastu.

https://youtu.be/girJLFzW-RU
Awatar użytkownika
jacoja
Posty: 6
Rejestracja: 26 gru 2018, 19:00

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: jacoja »

Ja to się zastanawiam co z Seasons: Zaczarowane Królestwo. Udało mi się dostać drugi dodatek, lecz niestety ani ja, ani moi znajomi nie mogą dorwać tego konkretnego tytułu. Ciekaw jestem co z planami wydania na 2019, zwłaszcza, że w sieci jest info o planach wydania Seasonów: ZK na rynku zagranicznym :)
mechanik43
Posty: 8
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:09

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: mechanik43 »

Witam. Chciałem zapytać jeszcze raz o plany wydania przez was fanowskich materiałów do Terraformacji Marsa. Wiem, że odpisaliście pod jednym z postów, że wydruk kart jest planowany na I kwartał 2019 roku. Interesuje mnie jeszcze kwestia czy będzie to wydruk samych kart czy też dodatkowej planszy z dodatku Pathfinders i planszetki o wymiarach 25cm x 16,5cm. Ogółem jest tego trochę bo w skład ponoć wchodzą:
1. 52 karty projektów
2. 15 kart korporacji
3. 8 kart preludium
4. planszetka tekturowa 25cm x 16,5 cm z dodatkowym foliowaniem dla zabezpieczenia
5. 3 hexy terenu
6. instrukcja 5 stron
7. mata z fanowską mapą
8. 7 dodatkowych kart z dodatku Pathfiners Cassini
Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4123
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 308 times
Been thanked: 340 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: tomb »

Rebel będzie drukował tylko minidodatek w postaci 3 kart korporacji, które zostały stworzone przez fanów w ramach konkursu na BGG i zostały wydane jako oficjalne. Ty zaś piszesz o zupełnie niezależnym fanowskim rozszerzeniu.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
pabloviega
Posty: 131
Rejestracja: 08 mar 2012, 13:35
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: pabloviega »

Kiedy planujecie dodruk Plemion i Przepowiedni i czy jest szansa na polską okładkę?
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 51 times
Been thanked: 17 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: Marx »

A ja poproszę o nowe zapowiedzi na ten rok, tak wstępnie oczywiście :D
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
josiu
Posty: 290
Rejestracja: 06 sty 2012, 22:34
Been thanked: 2 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: josiu »

Drogi Rebelu,czy w tym roku jest szansa,że dodatek Five Tribes-Rzemieślnicy z Naquali wróci do naszego kraju? Dostałem gree na święta i z żoną jesteśmy zauroczeni 😀
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: REBEL.pl »

Nowy rok, więc czas na nowy wątek wydawniczy! Zapraszamy tutaj: viewtopic.php?f=60&t=59267

Odpowiedzi na pytania z tego wątku udzielimy już niebawem - chwilowo jesteśmy mocno zajęci corocznym remanentem i oderwaliśmy się tylko na chwilę od liczenia, by wyjawić Wam kilka nowych zapowiedzi. :)
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Zablokowany