(Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1480
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 314 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Tringa »

Trailblazer ma być w Temple of Ape. O Opal Apestone nic nie wiem, ale nazwa sugeruje też ten dodatek. Może do niego będą 2 promki?

Karty opisane jako Clank: AI (legacy) powinny być w gratisów do wersji Clank! Legacy!

Pomysł z promkami, które można kupić też mi się podoba. Zwłaszcza, że ekspedycję miałam kupione w wersji angielskiej i kupowałam je teraz drugi raz, aby mieć promke. Pewnie tak samo będę musiała zrobić z Temple of Ape. :/
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Xardas123
Posty: 352
Rejestracja: 22 kwie 2018, 18:33
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Xardas123 »

Jiloo pisze: 22 gru 2019, 13:49 Z gory przepraszam za off-top, ale tu jest coś nie tak.
Xardas123 pisze: 19 gru 2019, 15:19 Podziękujcie też sklepowi, że postanowił posprzątać za Was a wcale nie musiał.
Xardas123 pisze: 18 gru 2019, 11:30 Po dłuższym braku odzewu napisałem do sklepu w którym robiłem zamówienie z tą grą i On mi pomoże tak więc duży + dla aleplanszówek, które przy kolejnym moim zamówieniu dorzucą brakujące rzeczy. (...)
Nie wiem skąd u ciebie przekonanie, że sklep robi ci nie wiadomo jaką przysługę. Sklep nie robi ci łaski – sprzedali wybrakowany towar, mają więc OBOWIĄZEK przyjąć od ciebie reklamację. Przede wszystkim powinni wymienić grę na nowy pozbawiony wad egzemplarz.

Poza tym – co to za praktyki, że dorzucą Ci to do zamówienia?! Porządne sklepy wysyłają takie rzeczy na swój koszt. Dogadałeś się z nimi, że załatwią brakujące elementy od wydawcy – ok, twoja sprawa, ja bym zażądał wymiany towaru. Ale co to w ogóle za pomysł, że ty masz coś zamówić, a oni łaskawie Ci dorzucą. Jak dla mnie sklepowi należy się nagana, a nie pochwała, tak się reklamacji nie załatwia.
A ja się niestety z Tobą nie zgodzę po 100x. Za produkt odpowiedzialne jest Lucrum, gdyż to Oni są wydawcą a nie sklep. Sklep nie wejdzie Ci do opakowania. Dlaczego sklep ma dokładać do sprzedaży?
Gdybym pisał do sklepu, on pisałby do wydawcy jaki jest problem i załatwiliby to między sobą sprawa teoretycznie trwałaby dłużej.
Nie jedna osoba w wątku o reklamacjach- brakach w grze napisała, żeby było szybciej, sprawniej , żeby pisać bezpośrednio do wydawcy. I tak zrobiłem A ów Wydawca wogóle do mnie ani jednym słowem się nie odezwał przez wiele dni, tylko tu na forum z przeprosinami jak już sklep załatwił sprawę i dodam, że odpisali mi praktycznie odrazu(sklep) Podejrzewam, żeby uzupełnić mój egzemplarz rozpakują inny i wcale nie oczekuję wysyłki na ich koszt , żeby naprawić niekompletną grę, koszta takie powinno tak naprawdę ponosić wydawnictwo bo to jednak wada wynikająca od nich, napewno niezamierzona, ale jest.
Dobra temat do zamknięcia dla mnie, nie ma co strzępić sobie języka i szarpać nerwów jak mamy święta za pasem;) sprawa załatwiona i już. Wesołych Świąt🎅
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Blue »

Xardas123 pisze: 23 gru 2019, 15:39 A ja się niestety z Tobą nie zgodzę po 100x. Za produkt odpowiedzialne jest Lucrum, gdyż to Oni są wydawcą a nie sklep. Sklep nie wejdzie Ci do opakowania. Dlaczego sklep ma dokładać do sprzedaży?
Bo sprzedawca czy tego chce czy nie chce wg prawa odpowiada przez dwa lata za sprzedany produkt i jeżeli produkt miał wadę od momentu sprzedaży, to na podstawie rękojmi musi przyjąć reklamacje/wymienić na nowy/oddać pieniądze.

Co dla małych podmiotów może być mega przewalone, jak np jakiś mały sklep Ci sprzedał laptopa z wadą fabryczną, to on prawnie musi to przyjąć. Tyle że dla takiego małego sklepu koszt obsługi takiej sytuacji jak producent się na tego sprzedawce wypnie może mega namieszać w płynności finansowej. Ale tak jest, nic z tym nie zrobisz, sklep odpowiada za to co sprzedaje. Ba do komisu możesz zwrócić auto kupione jako używane jeżeli uznasz ze sprzedawca zataił wadę. Na 90% nie pójdzie łatwo, ale jak będziesz miał na to dowody, to sprzedawca musi samochód wziąć i oddać Ci kasę, albo naprawić usterkę i to w przypadku używanego przecież przedmiotu, gdzie stan sprzedaży może być mocno odchodzący od sprawnego...

Tak naprawdę jakbyś tak daleko chciał iść, to tak naprawdę za ten konkretny problem nie odpowiada wydawnictwo, jeżeli samo nie drukowało, a produkcja(często Chiny), dzwoń do Chin że spraprali konfekcjonowanie, niech doślą ;). W praktyce i sklep i wydawnictwo się powinno ustosunkować nieważne do kogo uderzysz.
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: mikeyoski »

Co ciekawe, gwarancja producenta nie jest obligatoryjna. To wyłącznie wyraz dobrej woli, czy nam się to podoba, czy nie. Oczywiście nikt sobie raczej na taki ruch nie pozwoli, bo jednak dbają o dobry PR. Prawo nakłada obowiązek na sprzedawcę i w tym przypadku sklep łaski nie zrobił i powinien naprawić szkodę na własny koszt.
Awatar użytkownika
battledwarf
Posty: 120
Rejestracja: 26 mar 2016, 12:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 25 times
Been thanked: 24 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: battledwarf »

Ludzie darujcie sobie to nie są plany wydawnicze dajcie dobie już z tym spokój
Chętnie zagram w gry planszowe w okolicach Żernik Wrocławskich lub Świętej Katarzynie:)
anion
Posty: 216
Rejestracja: 22 sie 2016, 13:45
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 25 times
Been thanked: 13 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: anion »

Lucrum_Games pisze: 12 lis 2019, 07:13
anion pisze: 09 lis 2019, 14:27 Jak wygląda sytuacja ws. polskiego wydania dodatku do Dice Settlers?
Decyzję o wydaniu podejmiemy po świętach, jak tylko ona zapadnie to na pewno was poinformujemy 8)
Święta minęły, zatem, przy okazji życząc wydawnictwu wszelkiej pomyślności w Nowym Roku, ponawiam swoje pytanie. :)
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1737
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Leser »

anion pisze: 05 sty 2020, 11:56
Lucrum_Games pisze: 12 lis 2019, 07:13
anion pisze: 09 lis 2019, 14:27 Jak wygląda sytuacja ws. polskiego wydania dodatku do Dice Settlers?
Decyzję o wydaniu podejmiemy po świętach, jak tylko ona zapadnie to na pewno was poinformujemy 8)
Święta minęły, zatem, przy okazji życząc wydawnictwu wszelkiej pomyślności w Nowym Roku, ponawiam swoje pytanie. :)
Muszę niestety zagrać na czas, bo wciąż nie dostaliśmy wycen.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1480
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 314 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Tringa »

Hej,

Jakieś przecieki o dodatkach do Brzdęka w Kosmosie? Chociaż który kwartał, aby zaplanować wydatki na ten rok :)
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4498
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1658 times
Been thanked: 2081 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: PytonZCatanu »

Tringa pisze: 15 sty 2020, 10:51 Hej,

Jakieś przecieki o dodatkach do Brzdęka w Kosmosie? Chociaż który kwartał, aby zaplanować wydatki na ten rok :)
Pytałem w wątku dotyczącym tej gry i padło, że w okolicy II kwartału powinno coś być wiadomo :)
Leser pisze: 11 gru 2019, 10:57
Bartoszeg02 pisze: 11 gru 2019, 10:22 A kiedy możemy się spodziewać dodatków :)) ???
Żadnych dat nie mogę na razie podać, bo niestety w kwestii terminów druku Brzdęków za wiele rzeczy jest niezależnych od naszych działań. Jest to absolutny priorytet i robimy wszystko, aby pojawiły się jak najwcześniej w przyszłym roku.
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1737
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Leser »

Nic na razie nie mogę powiedzieć, pracujemy w pocie czoła ;) Na pewno w tym roku ;)
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1480
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 314 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Tringa »

No dobra, to grzecznie czekam na II kwartał ;)
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
pioter123
Posty: 109
Rejestracja: 30 gru 2019, 13:38
Has thanked: 48 times
Been thanked: 10 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: pioter123 »

A jak wyglada kwestia zetonow z dodatkow do Brzdeka?
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1737
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Leser »

pioter123 pisze: 30 sty 2020, 11:02 A jak wyglada kwestia zetonow z dodatkow do Brzdeka?
Zostaną wyprodukowane przy okazji najbliższego druku dodatków. Nie mogę jeszcze podać dokładnych terminów, ale to nie będzie odległa przyszłość.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Banan2 »

Leser pisze: 30 sty 2020, 11:09
pioter123 pisze: 30 sty 2020, 11:02 A jak wyglada kwestia zetonow z dodatkow do Brzdeka?
Zostaną wyprodukowane przy okazji najbliższego druku dodatków. Nie mogę jeszcze podać dokładnych terminów, ale to nie będzie odległa przyszłość.
Rozumiemy :) Wkrótce :wink:

Przy okazji. Dark Ages od Board&Dice jest w waszych zainteresowaniach?
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
pioter123
Posty: 109
Rejestracja: 30 gru 2019, 13:38
Has thanked: 48 times
Been thanked: 10 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: pioter123 »

Leser pisze: 30 sty 2020, 11:09
pioter123 pisze: 30 sty 2020, 11:02 A jak wyglada kwestia zetonow z dodatkow do Brzdeka?
Zostaną wyprodukowane przy okazji najbliższego druku dodatków. Nie mogę jeszcze podać dokładnych terminów, ale to nie będzie odległa przyszłość.
Dzieki za info!
I wtedy zglosic sie do sklepu w ktorym kupowalo sie dodatki czy bezposrednio do Was?
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1900
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 146 times
Been thanked: 171 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: tomuch »

pioter123 pisze: 30 sty 2020, 11:02 A jak wyglada kwestia zetonow z dodatkow do Brzdeka?
A co było z nimi nie tak (chodzi o odcień czy o coś jeszcze innego)?
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1737
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Leser »

Chodzi o odcień rewersów. Nie mam oficjalnej informacji względem sposobu rozsyłania tych żetonów, ale najpewniej bardziej to robić sami. Zawsze można po prostu mnie zaczepić tu na forum.

Dark ages jest bardzo w kręgu naszych zainteresowań, ale co z tego wyjdzie to dopiero przyszłość pokaże.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1480
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 314 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Tringa »

Jak tylko wydacie to Dark Ages zamawiam od razu :)

Co do żetonów to pewnie będę Was męczyć o odbiór na którejś Gratislavii - w słabym świetle aż tak nie widać różnicy i w sumie jakoś super bardzo nie śpieszy mi się do ich wymiany. :)
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4434
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1343 times
Been thanked: 842 times
Kontakt:

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Hardkor »

Leser pisze: 30 sty 2020, 15:25 Chodzi o odcień rewersów. Nie mam oficjalnej informacji względem sposobu rozsyłania tych żetonów, ale najpewniej bardziej to robić sami. Zawsze można po prostu mnie zaczepić tu na forum.

Dark ages jest bardzo w kręgu naszych zainteresowań, ale co z tego wyjdzie to dopiero przyszłość pokaże.
Dark Ages ogółem (w sensie retail) czy jest szansa, że już wersja KS będzie miała wasze wsparcie/polonizacje?
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
bluebird
Posty: 154
Rejestracja: 21 lis 2017, 17:28
Has thanked: 5 times
Been thanked: 39 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: bluebird »

A na kiedy jest planowana premiera Hard City ?
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1737
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Leser »

Wkrótce =)
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
Lomik
Posty: 95
Rejestracja: 21 sie 2017, 21:35
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 17 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Lomik »

Leser pisze: 30 sty 2020, 15:25 Dark ages jest bardzo w kręgu naszych zainteresowań, ale co z tego wyjdzie to dopiero przyszłość pokaże.
Czyli nie ma szans na udział Lucrum w KSie?
Awatar użytkownika
bluebird
Posty: 154
Rejestracja: 21 lis 2017, 17:28
Has thanked: 5 times
Been thanked: 39 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: bluebird »

Leser pisze: 07 lut 2020, 12:44Wkrótce =)
a wiadomo już może jaka będzie SCD ?
anion
Posty: 216
Rejestracja: 22 sie 2016, 13:45
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 25 times
Been thanked: 13 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: anion »

Ja ponowię swoje pytanie z 5 stycznia br.:

Jak wygląda sytuacja ws. polskiego wydania dodatku do Dice Settlers?

Czy możecie już zająć stanowisko w tej sprawie?
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1737
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Leser »

Wszelkie informacje w kwestii Hard City zostaną przez nas podane na 100% w tym tygodniu.

Dodatek do Dice Settlers niestety nie zostanie przez nas wydany =(
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
ODPOWIEDZ