Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3034
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 568 times
Been thanked: 239 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: DarkSide »

Lothrain pisze: 14 lis 2018, 12:40 A tak fajnie wyglądałby nowy dodatek do Robinsona w formie pudełka a la książka, jak pierwszy. Rozumiem, że standaryzacja, albo formy wyprasek/elementów wzięły górę?
Też kompletnie nie rozumiem tej szaty graficznej. Zupełnie nie pasuje ani do podstawki, ani do pierwszego dodatku :?
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2805
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: kaszkiet »

Akurat pasuje do nowego pudełka Robinsona.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: playerator »

kaszkiet pisze: 14 lis 2018, 13:05 Akurat pasuje do nowego pudełka Robinsona.
Hm, byłem przekonany, że głównym targetem są ci, którzy już grę posiadają.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3034
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 568 times
Been thanked: 239 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: DarkSide »

kaszkiet pisze: 14 lis 2018, 13:05 Akurat pasuje do nowego pudełka Robinsona.
A nowe pudełko nie jest tylko anglojęzyczne aby? A swoją drogą ta wlepka w prawym dolnym rogu z podtytułem "Opowieści niesamowite" wygląda słabo. Akt desperacji z braku pomysłu na kompozycję okładki, tak by zachować obrazek na głównej stronie (no przecież ktoś się napracował przy nim :wink: ). A wystarczyło zmniejszyć trochę czcionkę Robinsona i podtytuł też by się zmieścił. W końcu to jest tylko dodatek, więc nie trzeba eksponować tak mocno tytułu "Robinson Crusoe", bo klientem docelowym są i tak tylko ci co już mają podstawkę.
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: Lothrain »

kaszkiet pisze: 14 lis 2018, 13:05 Akurat pasuje do nowego pudełka Robinsona.
Znowu głównym klientem mają być świeżaki - posiadacze nowej hamerykańskiej wersji. Portal jak zwykle kieruje się biznesem i coś takiego jak linia wydawnicza przestaje mieć znaczenie. Trudno, ich skręt w stronę zaoceaniczną i tak wykluczył mnie jakiś czas temu z grona ich klientów, ale jestem zwyczajnie rozczarowany i jak mam niemal wszystko do Robinsona, co dotąd wyszło, tak mocno się zastanowię nad kupieniem dodatku w tej szacie graficznej.
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: ramar »

Też jestem nieco zawiedziony przedstawionym pudłem nowego dodatku do Robinsona... Zawartość wydaje się być bardzo interesująca, ale myślę, że grę bardziej odświeżyłaby aplikacja, o której swego czasu była mowa.

Zmieniając nieco temat: Stronghold: Undead okazuje się być niezależnym dodatkiem... Tego się nie spodziewałem. Ciekaw jestem co będzie zmienione, ponieważ pierwsza edycja Strongholda podobała mi się, ale brakowało jej jakiegoś szlifu. Druga edycja jakoś nie podeszła, ciekaw więc jestem tej gry.

Dodatek do 51MS zawsze w cenie. jednak prawdę mówiąc, męczą mnie dodatki, gdzie jedną część kart trzeba zastąpić innymi... Nie wiem czy tutaj też tak będzie - idąc tropem Zgliszcz oraz elementów zawartych w podstawowym pudle, prawdopodobnie niestety tak.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: rastula »

ja mam pierwszą edycję trumienną robinsona i dodatek o Darwinie i nawet mi przez myśl nie przeszło, że okładka tego dodatku to jakiś problem ( jasno nawiązuje do najnowszej wersji pudełka)...

gdzieś dziś broniłem prawa dyskutantów do krytyki wydawców, ale to już dla mnie lekkim fetyszem zalatuje - rozumiem że główny zarzut, to że na półce w całość się nie ułoży, bo design pudełka, raczej na gameplay nie wpłynie...
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 508
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: Pisarka »

Portalu, nie działają Wam linki do materiałów dodatkowych: https://portalgames.pl/pl/dziedzictwo-t ... -de-crecy/ - akurat chciałam sobie poczytać...
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3034
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 568 times
Been thanked: 239 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: DarkSide »

rastula pisze: 14 lis 2018, 14:43 gdzieś dziś broniłem prawa dyskutantów do krytyki wydawców, ale to już dla mnie lekkim fetyszem zalatuje - rozumiem że główny zarzut, to że na półce w całość się nie ułoży, bo design pudełka, raczej na gameplay nie wpłynie...
Najwidoczniej mnie rozpuścili ci przebrzydli wydawcy książek i komiksów, którzy daną serię wypuszczają w ujednoliconej szacie graficznej :P :wink:
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: rastula »

Czasem wydają, czasem nie. Jak jesteś taki esteta to zawsze możesz kupić nowe wydanie R. , będzie w nowej okładce :)...
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1355
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 21 times
Been thanked: 264 times
Kontakt:

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: Portal Games »

Loot Box od Portal Games jest już dostępny!

Obrazek

Fani Portalu! Mamy dla was prawdziwą gratkę – unikatowe, dostępne tylko tu i teraz promoski do sześciu gier Portal Games! Oferta jest limitowana – mamy dla was tylko 200 pudełek, także nie zwlekajcie z zamówieniem. Loot Box to nasze pudełko z niespodziankami dla was – ale jego zawartość zdradzimy wam już teraz, abyście nie musieli kupować kota w worku 😉

Loot Box zawiera promoski, mini-dodatki i gadżety do następujących tytułów: Robinson Crusoe: Przygody Na Przeklętej Wyspie, Artefakty Obcych, Osadnicy: Narodziny Imperium, 51. Stan, Neuroshima HEX! 3.0 oraz Cry Havoc. Tutaj znajdziecie szczegóły na temat każdego z dodatków: https://portalgames.pl/pl/loot-box/

A dodatkowo, cały Loot Box można zamówić z darmową dostawą!

---

Jeśli chodzi o pytania, to:
A nowe pudełko nie jest tylko anglojęzyczne aby?
Nie, pudełko anglojęzyczne posiadało analogiczny wygląd już od jakiegoś czasu.
Rozumiem, że standaryzacja, albo formy wyprasek/elementów wzięły górę?
Powodów jest kilka, standaryzacja jest jednym z nich, z tym też związane są kwestie logistyczne, a także spójność graficzna - nowa okładka pasuje do okładki Opowieści Niesamowitych.
Portalu, nie działają Wam linki do materiałów dodatkowych:
Dzięki za zwrócenie uwagi - niestety materiały te znajdowały się na źródle zewnętrznym, także nie jesteśmy w stanie ich przywrócić.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4089
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2601 times
Been thanked: 2533 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: Gizmoo »

Portal Games pisze: 15 lis 2018, 14:25 Jeśli chodzi o pytania, to:
Jeśli chodzi o pytania, to kilka z nich pominęliście. :lol: W tym jedno moje:

Czy zamierzacie opublikować oficjalne FAQ do Aftermath? Przydałoby się precyzyjnie wyjaśnić działanie wszystkich budowli i skilli. To, co zostało wyklarowane w instrukcji, to niestety za mało.

I dwa pytania bonusowe:

1. Czy są jakiekolwiek plany rozwijania Cry Havoca?
2. Czy promka do Cry Havoca z Loot Boxa, to jest jakaś nowa mechanika, czy są to po prostu dodatkowe kryształki?
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4124
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 308 times
Been thanked: 342 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: tomb »

Czy oferty zebranych promosów do O:NI i Robinsona wrócą do sklepiku?

Jaki jest wymiar maty do 51 Stanu?

PS. Warto poprawić pisownię tak że, zwłaszcza w tekstach reklamowych.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1835
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: Olgierdd »

Gizmoo pisze: 15 lis 2018, 14:51
Portal Games pisze: 15 lis 2018, 14:25 Jeśli chodzi o pytania, to:
Jeśli chodzi o pytania, to kilka z nich pominęliście. :lol: W tym jedno moje:

Czy zamierzacie opublikować oficjalne FAQ do Aftermath? Przydałoby się precyzyjnie wyjaśnić działanie wszystkich budowli i skilli. To, co zostało wyklarowane w instrukcji, to niestety za mało.
Stronę wcześniej padła odpowiedź:
Portal Games pisze: 14 lis 2018, 12:21FAQ do Cry Havoc: Aftermath na razie nie mamy w planach.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4089
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2601 times
Been thanked: 2533 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: Gizmoo »

Przeoczyłem. Tym niemniej - wielka szkoda. I trochę bezsensu - raz, że trochę olewcze podejście do własnego projektu (i konsumentów), dwa - nie jest to dużo roboty. Przydałby się chociaż opis na BGG, nie mówię, że od razu trzeba robić layout z ilustracjami.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2356
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: karawanken »

Kiedy będzie można kupić Robinsona w nowym pudełku skoro starego jeszcze pełno w sklepach? Czy może będzie dostępny tylko w sklepie Portalu?
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: pavel »

Jak wygląda sytuacja z polską wersją Mage Knight Ultimate? Wiadomo, że jest obsuwa z angielską. Kiedy przewidujecie przedsprzedaż?
Awatar użytkownika
doczek
Posty: 210
Rejestracja: 26 sie 2018, 19:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 39 times
Been thanked: 34 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: doczek »

Po nowym roku będzie. Czekać trzeba niestety.
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 508
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: Pisarka »

Portal Games pisze: 15 lis 2018, 14:25 [
Portalu, nie działają Wam linki do materiałów dodatkowych:
Dzięki za zwrócenie uwagi - niestety materiały te znajdowały się na źródle zewnętrznym, także nie jesteśmy w stanie ich przywrócić.
To może chociaż da się naprawić zakładkę Dodatki - miały tam być dodatkowe karty jakoweś...
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
thigrand
Posty: 57
Rejestracja: 05 lut 2018, 13:37
Has thanked: 1 time

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: thigrand »

DarkSide pisze: 14 lis 2018, 21:58
rastula pisze: 14 lis 2018, 14:43 gdzieś dziś broniłem prawa dyskutantów do krytyki wydawców, ale to już dla mnie lekkim fetyszem zalatuje - rozumiem że główny zarzut, to że na półce w całość się nie ułoży, bo design pudełka, raczej na gameplay nie wpłynie...
Najwidoczniej mnie rozpuścili ci przebrzydli wydawcy książek i komiksów, którzy daną serię wypuszczają w ujednoliconej szacie graficznej :P :wink:
W książkach to robią tylko w ramach serii wydaniczej. Bedzie dodruk robinsona podstawki i jego okładka będzie spójna z najnowszym dodatkiem.
A w książkach jak kupisz pierwszy tom ze starego wydania a drugi tom ze wznowienia to też nie będzie spójności.
thigrand
Posty: 57
Rejestracja: 05 lut 2018, 13:37
Has thanked: 1 time

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: thigrand »

pavel pisze: 16 lis 2018, 15:39 Jak wygląda sytuacja z polską wersją Mage Knight Ultimate? Wiadomo, że jest obsuwa z angielską. Kiedy przewidujecie przedsprzedaż?
Sytuacja wygląda tak, że jakość elementów zatwierdza oryginalny wydawca. Druk jest wielojęzykowy. Chińczycy zwalili figurki i oryginalny wydawca wstrzymał wszystkie wersje językowe dopóki chińczycy nie naprawią. Żadne wydawnictwo lokalizujące ten tytuł nie ma nic do gadania w tej kwestii. Więc musimy czekać.
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1127
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 124 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: kaimada »

thigrand pisze: 17 lis 2018, 21:39
pavel pisze: 16 lis 2018, 15:39 Jak wygląda sytuacja z polską wersją Mage Knight Ultimate? Wiadomo, że jest obsuwa z angielską. Kiedy przewidujecie przedsprzedaż?
Sytuacja wygląda tak, że jakość elementów zatwierdza oryginalny wydawca. Druk jest wielojęzykowy. Chińczycy zwalili figurki i oryginalny wydawca wstrzymał wszystkie wersje językowe dopóki chińczycy nie naprawią. Żadne wydawnictwo lokalizujące ten tytuł nie ma nic do gadania w tej kwestii. Więc musimy czekać.
Nie mam pojęcia co zrobili Chińczycy jeśli WizKids tego nie zatwierdził :lol:
rhcorvin
Posty: 249
Rejestracja: 10 mar 2008, 09:33
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1 time

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: rhcorvin »

Cześć, a ja mam takie pytanie odnośnie Gizmos. Czy to normalne że kulki zacinają się w podajniku, bo jak rynienka się wypełni to kulki nad wlotem się dwie ustawiają tak że żadna nie zleci. Oczywiście mogę potrząsać podajnikiem i to działa lub ręką pchnąć kulki :). Pytam gdyż oglądając filmy o Gizmos np. ten z bgg z rozgrywki tam zawsze szło ok. Dodatkowo jeśli ktoś też tak miał i znalazł sposób na ten problem inny niż powyżej chętnie bym usłyszał jaki.
Dodam też że nie mam do nikogo pretensji, chodzi mi tylko o moją wygodę gry. Uwielbiam gry z kulkami :).

rhcorvin
Grać czy nie grać oto jest pytanie. OCZYWIŚCIE GRAĆ!!!
Awatar użytkownika
citmod
Posty: 714
Rejestracja: 11 gru 2014, 15:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 103 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: citmod »

rhcorvin pisze: 28 lis 2018, 23:54 Cześć, a ja mam takie pytanie odnośnie Gizmos. Czy to normalne że kulki zacinają się w podajniku, bo jak rynienka się wypełni to kulki nad wlotem się dwie ustawiają tak że żadna nie zleci. Oczywiście mogę potrząsać podajnikiem i to działa lub ręką pchnąć kulki :). Pytam gdyż oglądając filmy o Gizmos np. ten z bgg z rozgrywki tam zawsze szło ok. Dodatkowo jeśli ktoś też tak miał i znalazł sposób na ten problem inny niż powyżej chętnie bym usłyszał jaki.
Dodam też że nie mam do nikogo pretensji, chodzi mi tylko o moją wygodę gry. Uwielbiam gry z kulkami :).

rhcorvin
Grając na Essen nie zdarzyło się nam, żeby w ciągu kulek, w pewnym momencie był widoczny brak kulek. Po tym co napisałeś spróbowałem w polskim egzemplarzu i rzeczywiście kulki jakby się nawzajem blokowały. Próbowałem symulować normalną grę, tj. "łowienie" kulek bezpośrednio z pojemnika, wybieranie kulek z rzędu i wrzucanie kulek z powrotem do pojemnika. Mimo to kilka razy kulki się przyblokowały. Nie grałem jeszcze w ten egzemplarz, więc nie wiem jak to będzie wyglądało w rzeczywistej grze, ale po tej symulacji mam drobne obawy. :(
rhcorvin
Posty: 249
Rejestracja: 10 mar 2008, 09:33
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1 time

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: rhcorvin »

citmod pisze: 29 lis 2018, 00:53
rhcorvin pisze: 28 lis 2018, 23:54 Cześć, a ja mam takie pytanie odnośnie Gizmos. Czy to normalne że kulki zacinają się w podajniku, bo jak rynienka się wypełni to kulki nad wlotem się dwie ustawiają tak że żadna nie zleci. Oczywiście mogę potrząsać podajnikiem i to działa lub ręką pchnąć kulki :). Pytam gdyż oglądając filmy o Gizmos np. ten z bgg z rozgrywki tam zawsze szło ok. Dodatkowo jeśli ktoś też tak miał i znalazł sposób na ten problem inny niż powyżej chętnie bym usłyszał jaki.
Dodam też że nie mam do nikogo pretensji, chodzi mi tylko o moją wygodę gry. Uwielbiam gry z kulkami :).

rhcorvin
Grając na Essen nie zdarzyło się nam, żeby w ciągu kulek, w pewnym momencie był widoczny brak kulek. Po tym co napisałeś spróbowałem w polskim egzemplarzu i rzeczywiście kulki jakby się nawzajem blokowały. Próbowałem symulować normalną grę, tj. "łowienie" kulek bezpośrednio z pojemnika, wybieranie kulek z rzędu i wrzucanie kulek z powrotem do pojemnika. Mimo to kilka razy kulki się przyblokowały. Nie grałem jeszcze w ten egzemplarz, więc nie wiem jak to będzie wyglądało w rzeczywistej grze, ale po tej symulacji mam drobne obawy. :(
Ciekawe czym różnił się ten egzemplarz na essen:) Ciekawe czy ktoś jeszcze ma podobnie jak my
Grać czy nie grać oto jest pytanie. OCZYWIŚCIE GRAĆ!!!
Zablokowany