Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: czeczot »

Idea portalu jest słuszna ale jak to u nas bywa nie wyszło do końca tak jak miało. Większość sklepów wysyłkowych ma stacjonarne biuro czy magazyn i można zamówioną grę i odebrać ją osobiście. Ale to nie są takie sklepy na jakich zależy portalowi z miejscem do grania, spotkań itp. Ze słusznej idei wyszłą sprzedaż wysyłkowa z odbiorem stacjonarnym więc pomysł nie do końca jest udany. Więc albo portal dopracuje pomysł i tylko wybranym sklepom bez sprzedaży internetowej udostępni najpierw gry a potem reszcie albo nich sobie podaruje ten pomysł bo on nie działa i problem mają ci z mniejszych miejscowości.
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: czeczot »

Pan_K pisze: 23 maja 2018, 15:00 Nie mam natomiast kompletnie zdania, na ile taka strategia jest obiecująca.
To jest pomysł z rynku amerykańskiego i tam podobno działa. Tylko dla Amerykanina różnica między 100$ a 75$ jest żadna a u nas między 400 a 260 dla sporego grona osób zasadnicza.
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1358
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 23 times
Been thanked: 272 times
Kontakt:

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: Portal Games »

Arsenalmylove pisze: 22 maja 2018, 12:15 Witam. Czy coś wiadomo kiedy rusza przedsprzedaż Aeon's End?
Obrazek

Dzisiaj - zapraszamy: http://portalgames.pl/pl/aeons-end/

Obrazek

Zgodnie z zapowiedziami dzisiaj ruszyła też przedsprzedaż Detektywa - również zapraszamy do zapoznania się z ofertą: http://detectiveboardgame.com/pl/
Daquan
Posty: 337
Rejestracja: 14 gru 2016, 18:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: Daquan »

detrytusek pisze: 23 maja 2018, 14:50
Daquan pisze: 23 maja 2018, 14:36
SuCHaR pisze: 23 maja 2018, 14:31 Dyskusja toczy się o miastach wojewódzkich głównie, a co z małymi miastami do 50k mieszkańców, gdzie takie sklepy stacjonarne nie mają racji bytu, bo by sie po prostu nie utrzymały? Sam mieszkam w takim mieście planszówki kupuje i gram regularnie i teraz żeby dostać takiego zombicide musze sie pokulać około 100km do najbliższego sklepu stacjonarnego bo w internetach będę go miał za około 2 miesiące... Dla mnie takie działanie to głupota i zmniejszanie sobie na siłę liczby odbiorców.
Pytanie: dlaczego musisz mieć tę grę na premierę?
A co On jest klientem kategorii B ?
Hipotetycznie: jestem mieszkańcem trójmiasta. Bardzo kocham góry- szczególnie Bieszczady. Nie mogę codziennie chodzić po górach. Czy jestem turystą kategorii B?
Albo: uwielbiam pizzę z pizzeri Trattoria Pergamin w Krakowie. Mieszkam od niej 10 km. Mam daleko i w ogóle nie po drodze. Czy jestem klientem kategorii B?
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: detrytusek »

Daquan pisze: 23 maja 2018, 15:46
Hipotetycznie: jestem mieszkańcem trójmiasta. Bardzo kocham góry- szczególnie Bieszczady. Nie mogę codziennie chodzić po górach. Czy jestem turystą kategorii B?
Albo: uwielbiam pizzę z pizzeri Trattoria Pergamin w Krakowie. Mieszkam od niej 10 km. Mam daleko i w ogóle nie po drodze. Czy jestem klientem kategorii B?
Jest taka tyci tyci różnica pomiędzy Twoim przykładem, a polityką Portalu. Gdyby to przerobić to analogicznie powinno wyglądać tak:
A. Turystów z Trójmiasta wpuszczamy w Bieszczady tylko w pierwszy poniedziałek miesiąca pomiędzy 17:07, a 17:12. Jeśli chcą kiedy indziej to mają droższe bilety. Tak więc jesteś turystą klasy B.
B. Drugi analogicznie sobie przerób
Spoiler:
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: kamron6 »

Raczej analogia Daquan lepsza :lol:
Geograficzne ograniczenie dostępności produktu nie jest wykluczające, nawet czasowe nie jest. Żadne ograniczenie nie jest wykluczające. Tylko dyskryminacja jest wykluczająca. Ty podałeś przykład dyskryminacji (dyskryminacja to zmiana dostępności ze względu na cechę klienta, natomiast ograniczenie jest to wyłącznie negatywna zmianą dostępności).

Zaraz powinni się zlecieć niewidomi bo dużo gier nie jest pod nich odpowiednio przygotowane: są gorszym rodzajem klienta? Czy może produkt lub jego dostępność nie odpowiada po prostu pewnej grupie osób bardziej niż innej - jak to zawsze bywa? Jeśli ktoś daltonistom będzie sprzedawał gry drożej lub gorszej jakości to jest to dyskryminacja. Jeśli ktoś nie sprzedaje gry w budynku nieprzystosowanym dla niewidomych jest to ograniczenie.
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3353
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1114 times
Been thanked: 1270 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: seki »

Wg mnie teza, że sklepy stacjonarne wpływają na rozwój hobby jest mocno naciągana. Mało kto wkręci się w hobby kupując gry w SCD jakie często są w sklepach stacjonarnych. Ceny są tam nie rzadko 2x wyższe od promocji w sklepach internetowych. Ciężko wkręcić się w to hobby przy takim poziomie cen. Proponuje wprowadzić przedsprzedaż tylko dla sklepów internetowych aby pomóc im w działalności bo sprzedają na niskiej marży i tym samym przyczyniają się do rozwoju tego hobby :) A tak serio. Jestem przeciwny takim działaniom jakie robi Portal bo w każdym przypadku traci na tym klient końcowy a sklep? Sklep sam decyduje jaki profil działalności obiera więc nie widzę powodu by komukolwiek pomagać w taki czy inny sposób.
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: kamron6 »

Przecież krowie na rowie chodzi o popularyzację: sklepy internetowe ile eventów organizują? spotkań? szkółek? ile gier wypożyczają? ile rad udzielają? nawet same szyldy sklepów są już promocją hobby ...
Czy naprawdę macie tak mało gier, że was te parę miesięcy zbawi :lol: ? Ostatnio na forum było na temat kupowania gier i niegranie w nie / rozgrywanie tlyko wstępnej partii, a teraz widzę, że problem jest odwrotny :lol: ?
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
kali
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: kali »

kamron6 pisze: 23 maja 2018, 19:37 Przecież krowie na rowie chodzi o popularyzację: sklepy internetowe ile eventów organizują? spotkań? szkółek? ile gier wypożyczają? ile rad udzielają? nawet same szyldy sklepów są już promocją hobby ...
Dam Ci przykłady sklepów internetowych, które robią eventy w mojej okolicy: Gamelord (co tydzień minimum MTG), Gralnia (w maju dotychczas 6, czeka nas jeszcze 5). Oba sklepy dysponują wypożyczalnią. Rad - cóż, będzie Pan zadowolony (choć nie zawsze, ale jednak). Oba również mają szyldy (choć Gamelord raczej naklejkę niż szyld, ale za to ma obraz z kartami i nerdowskie wnętrze).
W chwili obecnej niewiele jest sklepów, które są tylko stacjonarne. Ale te internetowe zostały przekonane, by grę rozsyłać 2 miesiące później niż wydawać osobiście. To takie trochę nie ten teges dla mnie. Szczególnie, że ta zasada pojawiła się po tym jak zamówiłem. I nie mam żalu do sklepu w którym zamówiłem, bo winnym zamieszania jest tylko i wyłącznie Portal.
Podobne mam odczucia związane z dodawaniem figurek w przedsprzedaży. Ogłoszenie było z informacją, że jak kupisz przed jakimś dniem w przedsprzedaży to masz gratis. Kupiłem. A później dowiedziałem się, że akcja dotyczy tylko sklepu Portalu, a inni z tejże przedsprzedaży dostaną w nagrodę grę 3 miesiące później. (Rebel daje sklepom promki wynikające z zakupu w przedsprzedaży)
Akcję oceniam bardzo negatywnie i zamiast widzieć w niej cel promowania sklepów stacjonarnych, widzę akcję drażnienia ludzi, którzy kupili grę w przedsprzedaży.
Dzięki tej akcji zrozumiałem, że nie ma celu kupować gier tego wydawnictwa w ramach jakiejkolwiek przedsprzedaży. Zamiast nagrody za wcześniejsze wyłożenie kasy dają kary.
Nie planuję z tego powodu prowadzić krucjaty, po prostu jest to moje zdanie.

EDIT:
Identycznie z promkami będzie np z Aeon End:
Zrzut ze strony wydawnictwa Portal informujący, że dają matę do zakupu w przedsprzedaży:
Obrazek
Zrzut ze strony sklepu oferującego grę w przedsprzedaży:
Obrazek
Ciekawe, czy za chwilę opis na stronie wydawnictwa się zmieni z informacją, że mata dotyczy jedynie przedsprzedaży w jednym jedynym sklepie.
Ostatnio zmieniony 23 maja 2018, 20:57 przez kali, łącznie zmieniany 1 raz.
Żyjemy po to, żeby wytwarzać łupież.
Arek001
Posty: 247
Rejestracja: 21 lut 2016, 21:29
Lokalizacja: Oświęcim
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: Arek001 »

Nie krytykuję poczynań Portalu, podam tylko przykład z mojej okolicy odnośnie Zombicide Czarna Plaga, sklep stacjonarny cena 330 zł, sklep wysyłkowy daleko ode mnie z odbiorem stacjonarnym 255 zł. Czy komuś działa to na wyobraźnię ? Chyba jest lekka różnica ?
kali
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: kali »

U mnie nie było w zasadzie różnicy w cenie pomiędzy sklepem stacjonarnym a internetowym. Różnica była w czasie pojawienia się produktu na stronie sklepu/w magazynie. Zazwyczaj przedsprzedażowe zamówienia mają priorytet. W tym wypadku nie było podejrzeń, że będzie inaczej. Plus - z przedsprzedaży dodatkowa promka zawsze na propsie.
Żyjemy po to, żeby wytwarzać łupież.
Awatar użytkownika
hsiale
Posty: 1263
Rejestracja: 14 paź 2012, 20:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: hsiale »

kamron6 pisze: 23 maja 2018, 19:37 Przecież krowie na rowie chodzi o popularyzację: sklepy internetowe ile eventów organizują? spotkań? szkółek?
Organizują. Współpracuję z jednym sklepem internetowym, zorganizowałem przy ich pomocy już pewnie ze 30 turniejów. Ten sam sklep regularnie od co najmniej 4 lat co tydzień urządza planszówkowy wieczór w pubie w centrum miasta. A sklep jest raczej z tych mniejszych, prowadzony przez jedną osobę dla której nie jest to jedyna praca.
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: czeczot »

kali pisze: 23 maja 2018, 20:19
W chwili obecnej niewiele jest sklepów, które są tylko stacjonarne. Ale te internetowe zostały przekonane, by grę rozsyłać 2 miesiące później niż wydawać osobiście. To takie trochę nie ten teges dla mnie. Szczególnie, że ta zasada pojawiła się po tym jak zamówiłem. I nie mam żalu do sklepu w którym zamówiłem, bo winnym zamieszania jest tylko i wyłącznie Portal.
Podobne mam odczucia związane z dodawaniem figurek w przedsprzedaży. Ogłoszenie było z informacją, że jak kupisz przed jakimś dniem w przedsprzedaży to masz gratis. Kupiłem. A później dowiedziałem się, że akcja dotyczy tylko sklepu Portalu, a inni z tejże przedsprzedaży dostaną w nagrodę grę 3 miesiące później. (Rebel daje sklepom promki wynikające z zakupu w przedsprzedaży)
Portal zanim podał datę premiery, zanim zombicide pojawiła się w większości sklepów w przedsprzedaży ogłosił ze będzie przesunięcie dla sprzedaży wysyłkowej i wyjaśnił dlaczego to robi. Jak sklepy się pospieszyły i nie zamieściły tej informacji na stronie to w złą stronę zgłaszasz reklamację. Czy sklepy to zrobiły bo nie wiedziały czy specialnie?
To samo dotyczy figurki. Info było od razu z zaznaczeniem ze tylko na stronie wydawnictwa i ze im nie wolno tego dalej sprzedawać bo taka maja umowę. Wszystko było jasne!
Nie odpowiada ci polityka wydawnictwa nie kupuj.
Wg ciebie portal powinien zrobić promocje dla sklepów internetowych z dodatkowym bonusem 50 i 3 figurkami.
kali
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: kali »

czeczot pisze: 23 maja 2018, 20:53
kali pisze: 23 maja 2018, 20:19
W chwili obecnej niewiele jest sklepów, które są tylko stacjonarne. Ale te internetowe zostały przekonane, by grę rozsyłać 2 miesiące później niż wydawać osobiście. To takie trochę nie ten teges dla mnie. Szczególnie, że ta zasada pojawiła się po tym jak zamówiłem. I nie mam żalu do sklepu w którym zamówiłem, bo winnym zamieszania jest tylko i wyłącznie Portal.
Podobne mam odczucia związane z dodawaniem figurek w przedsprzedaży. Ogłoszenie było z informacją, że jak kupisz przed jakimś dniem w przedsprzedaży to masz gratis. Kupiłem. A później dowiedziałem się, że akcja dotyczy tylko sklepu Portalu, a inni z tejże przedsprzedaży dostaną w nagrodę grę 3 miesiące później. (Rebel daje sklepom promki wynikające z zakupu w przedsprzedaży)
Portal zanim podał datę premiery, zanim zombicide pojawiła się w większości sklepów w przedsprzedaży ogłosił ze będzie przesunięcie dla sprzedaży wysyłkowej i wyjaśnił dlaczego to robi. Jak sklepy się pospieszyły i nie zamieściły tej informacji na stronie to w złą stronę zgłaszasz reklamację. Czy sklepy to zrobiły bo nie wiedziały czy specialnie?
To samo dotyczy figurki. Info było od razu z zaznaczeniem ze tylko na stronie wydawnictwa i ze im nie wolno tego dalej sprzedawać bo taka maja umowę. Wszystko było jasne!
Nie odpowiada ci polityka wydawnictwa nie kupuj.
Wg ciebie portal powinien zrobić promocje dla sklepów internetowych z dodatkowym bonusem 50 i 3 figurkami.
Mylisz się.
Post powyżej edytowałem, żeby wskazać identyczne działanie w przypadku Aeons End.
Jak kupowałem grę to na stronie wydawnictwa Portal była informacja tylko o figurce, jeśli kupię grę w przedsprzedaży (bez wskazania sklepu) oraz, że wysyłać Portal będzie w marcu, a pozostałe sklepy w następnym miesiącu.
Później te informacje uległy zmianie.
Stronę Aeons End dokładnie sprawdziłem - nie ma żadnego wskazania, że przedsprzedaż dotyczy tylko sklepu Portalu. Na stronie Detektywa taka informacja jest.
Żyjemy po to, żeby wytwarzać łupież.
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: czeczot »

Nie mylę się, zombicide i Rising Sun kupiłem w pierwszy dzień przedsprzedaży na stronie portalu i ja w ten dzień wiedziałem ze zombicide będzie puźniej i ze do tych gier dodatkowe figurki będą tylko na stronie portalu. Tylko z tego powodu kupiłem na ich stronie drożej! Normalnie kupuje w przedsprzedażą w sklepie internetowym.
kali
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: kali »

czeczot pisze: 23 maja 2018, 21:07 Nie mylę się, zombicide i Rising Sun kupiłem w pierwszy dzień przedsprzedaży na stronie portalu i ja w ten dzień wiedziałem ze zombicide będzie puźniej i ze do tych gier dodatkowe figurki będą tylko na stronie portalu. Tylko z tego powodu kupiłem na ich stronie drożej! Normalnie kupuje w przedsprzedażą w sklepie internetowym.
Zatem Zombicide nie kupiłeś w pierwszy dzień przedsprzedaży tylko po tym jak została zmieniona informacja.
Ale żeby sprawdzić kto ma rację wystarczy obserwować czy zmienią się zapisy na stronie przedsprzedaży Aeons End i czy 3 trolle wyślą matę tym, którzy kupią grę w przedsprzedaży. Prosty test i łatwy dowód.
Żyjemy po to, żeby wytwarzać łupież.
kali
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: kali »

kali pisze: 23 maja 2018, 21:11
czeczot pisze: 23 maja 2018, 21:07 Nie mylę się, zombicide i Rising Sun kupiłem w pierwszy dzień przedsprzedaży na stronie portalu i ja w ten dzień wiedziałem ze zombicide będzie puźniej i ze do tych gier dodatkowe figurki będą tylko na stronie portalu. Tylko z tego powodu kupiłem na ich stronie drożej! Normalnie kupuje w przedsprzedażą w sklepie internetowym.
Zatem Zombicide nie kupiłeś w pierwszy dzień przedsprzedaży tylko po tym jak została zmieniona informacja.
Ale żeby sprawdzić kto ma rację wystarczy obserwować czy zmienią się zapisy na stronie przedsprzedaży Aeons End i czy 3 trolle wyślą matę tym, którzy kupią grę w przedsprzedaży. Prosty test i łatwy dowód. Zweryfikuj stronę czy czegoś nie przeoczyłem.
Żyjemy po to, żeby wytwarzać łupież.
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: kamron6 »

@kali
I podałeś mi przykłady sklepów stacjonarnych :lol:
Sprzedaż internetowa w tych sklepach musi być zrównana do zwykłych sklepów internetowych - bo inaczej po co cała akcja? Przecież w akcji chodzi promowanie sklepów stacjonarnych względem internetowych, więc jak ktoś ma oba to wiadomo, że będzie promowany za stacjonarne, a nie całość ...

To, że Portal męci w wielu kwestiach to już inna sprawa.

@hsiale
Co do tego, że niektóre osoby prowadzące sklepy internetowe są ogólnie zaangażowani w społeczność to już inna sprawa. chcąc nie chcąc jest to praktycznie poziom niżej niż sklepy planszówkowe, szczególnie w krajach gdzie jest ich więcej i są większe, wkład takich osób płynie głównie z geekostwa, a nie prowadzenia sklepu.
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
kali
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: kali »

kamron6 pisze: 23 maja 2018, 21:14 @kali
I podałeś mi przykłady sklepów stacjonarnych :lol:
Sprzedaż internetowa w tych sklepach musi być zrównana do zwykłych sklepów internetowych - bo inaczej po co cała akcja? Przecież w akcji chodzi promowanie sklepów stacjonarnych względem internetowych, więc jak ktoś ma oba to wiadomo, że będzie promowany za stacjonarne, a nie całość ...
Podałem Ci przykład sklepów internetowych. Adresy:
http://sklep.gamelord.pl/
http://gralnia.org/
Z mojej wiedzy wynika, że jest jeden sklep stacjonarny, który nie jest jednocześnie internetowy - Broad Mage we Wrocławiu.
Chyba, że chcesz powiedzieć, że taki Andrzej obciął sobie pół sibie i jedna połówka prowadzi sklep stacjonarny, a druga połówka internetowy :p
Żyjemy po to, żeby wytwarzać łupież.
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: czeczot »

kali pisze: 23 maja 2018, 21:11 Zatem Zombicide nie kupiłeś w pierwszy dzień przedsprzedaży tylko po tym jak została zmieniona informacja.
Ale żeby sprawdzić kto ma rację wystarczy obserwować czy zmienią się zapisy na stronie przedsprzedaży Aeons End i czy 3 trolle wyślą matę tym, którzy kupią grę w przedsprzedaży. Prosty test i łatwy dowód.
Wiem lepiej kiedy kupiłem i wiem jaka była informacja! Mozliwe ze nie ze strony portalu tylko z planszówka tv lub skąd indziej.

Portal po to dodaje maty figurki itp żeby zrekompensować wyższa cenę na swojej stronie. Ceny nie obniży bo jako wydawnictwu nie wypada mu konkurować ze sklepami. A ty byś chciał grę za pół darmo i jeszcze za darmo bonusy.
Bardzo bym się zdziwili gdyby ci ten sklep wysłał matę w przedsprzedaży. Zreszta czy masz taka informacje na stronie sklepu? A portal nie może odpowiadać za to co dają w gratisie inne sklepy, oni piszą o swojej przedsprzedaży w swoim sklepie na swojej stronie!
kali
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: kali »

czeczot pisze: 23 maja 2018, 21:29
kali pisze: 23 maja 2018, 21:11 Zatem Zombicide nie kupiłeś w pierwszy dzień przedsprzedaży tylko po tym jak została zmieniona informacja.
Ale żeby sprawdzić kto ma rację wystarczy obserwować czy zmienią się zapisy na stronie przedsprzedaży Aeons End i czy 3 trolle wyślą matę tym, którzy kupią grę w przedsprzedaży. Prosty test i łatwy dowód.
Wiem lepiej kiedy kupiłem i wiem jaka była informacja! Mozliwe ze nie ze strony portalu tylko z planszówka tv lub skąd indziej.

Portal po to dodaje maty figurki itp żeby zrekompensować wyższa cenę na swojej stronie. Ceny nie obniży bo jako wydawnictwu nie wypada mu konkurować ze sklepami. A ty byś chciał grę za pół darmo i jeszcze za darmo bonusy.
Bardzo bym się zdziwili gdyby ci ten sklep wysłał matę w przedsprzedaży. Zreszta czy masz taka informacje na stronie sklepu? A portal nie może odpowiadać za to co dają w gratisie inne sklepy, oni piszą o swojej przedsprzedaży w swoim sklepie na swojej stronie!
Tym niemniej informacje na stronie są konkretne. I nie precyzuje, ze oferta dotyczy tylko sklepu Portalu. Precyzyjnie wskazuje, że wystarczy zakupić w przedsprzedaży.
Naprawdę poddałeś się przed ogłoszeniem wyniku? Aż dziw, że stales się ich obrońcą nie wierząc w to co piszą.
Żyjemy po to, żeby wytwarzać łupież.
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: kamron6 »

No i są to jednocześnie sklepy stacjonarne (jak wynika z ich stron co podałeś) ... Każdy praktycznie jednocześnie prowadzi sprzedaż przez internet, dodatkowy zysk małym kosztem. Przecież nie chodzi o promowanie czystej-rasy-sklepów-tylko-stacjonarnych, a o nudging, aby gracze chodzili do sklepów stacjonarnych i je wspierali i uczestniczyli w życiu społeczności, a ci prowadzący sklepy stacjonarne nie zamykali ich i nie zostawali jedynie przy sklepach internetowych, a w zamian ciągle rozwijali lokalną scenę / metę / społeczność. No chyba, że ja coś źle zrozumiałem i że Portal jednak nie pozwala kupować przedwcześnie na miejscu w sklepach stacjonarnych jeśli prowadzą też oddzielnie sprzedaż internetową innych gier, wtedy faktycznie byłoby to dziwne.
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: rastula »

8) będę odsądzony od czci i wiary ale dla mnie sklepy stacjonarne mogły by nie istnieć a ta popularyzacja hobby to w sumie też wątpliwa, może dla jakichś tytułów o turniejowym zacięciu gdzie mają sie spotkać obcy ludzie. Dla mnie to przeżytek, przynajmniej w klasycznym wydaniu - lada, 3 stoły, smutny pan.

Trochę jak z salonami gier video, kiedyś obleganymi, dziś pewnie młodsi nawet nie wiedzą co to jest.

Podkreślam że jest to moje zdanie i mozliwe ze ktoś lubi robić klasycznie zakupy, ja najchetniej nawet bułki kupowalbym online ;), a co dopiero gry. No i widać coś jednak jest ma rzeczy skoro trzeba utrzymywać sklepy takimi sztucznymi działaniami, jak promocja portalu...

Nie oszukujmy się , ona nie działa na nowych graczy, ci nie śledzą nowości. Ma przyciągnąć napalonych na tytuł geeków.

Nieco cieplej postrzegam kluby hobbystyczny gdzie mozna spotkać się i pograć, tam też mogą działać przy okazji sklepy, ale takowych na dobrym poziomie wciąż jest niewiele (przynajmniej w Poznaniu)- większość spotkań organizowanych jest w pubach , domach kultury, bibliotekach...

Ot taka garść moich spostrzeżeń.
kali
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: kali »

kamron6 pisze: 23 maja 2018, 21:44 No i są to jednocześnie sklepy stacjonarne (jak wynika z ich stron co podałeś) ... Każdy praktycznie jednocześnie prowadzi sprzedaż przez internet, dodatkowy zysk małym kosztem. Przecież nie chodzi o promowanie czystej-rasy-sklepów-tylko-stacjonarnych, a o nudging, aby gracze chodzili do sklepów stacjonarnych i je wspierali i uczestniczyli w życiu społeczności, a ci prowadzący sklepy stacjonarne nie zamykali ich i nie zostawali jedynie przy sklepach internetowych, a w zamian ciągle rozwijali lokalną scenę / metę / społeczność. No chyba, że ja coś źle zrozumiałem i że Portal jednak nie pozwala kupować przedwcześnie na miejscu w sklepach stacjonarnych jeśli prowadzą też oddzielnie sprzedaż internetową innych gier, wtedy faktycznie byłoby to dziwne.
Chodzi o to, że jeden i ten sam sklep sprzedając grę przez internet wydaje towar zakupiony w tym samym momencie:
-z odbiorem osobistym w kwietniu,
-z wysyłką w czerwcu.
Żyjemy po to, żeby wytwarzać łupież.
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: czeczot »

kali pisze: 23 maja 2018, 21:41 Aż dziw, że stales się ich obrońcą nie wierząc w to co
piszą.
Ja nie jestem ich obrońca. Mi taka polityka odpowiada, płace więcej na ich stronie ale w zamian za to dostaje bonus albo/i grę wcześniej. Zawsze zanim zamówię drożej na ich stronie sprawdzam czy dla mnie to jest opłacalny biznes.
Nie ma bonusu albo mi nie odpowiada kupuje gdzieś indziej i nie marudzę ze nie dostałem tego co było na stronie portalu. Złe zgłaszasz roszczenia, napisz do swojego sklepu internetowego ze nie dostałeś bonusu.
Zablokowany