Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Gry w Bibliotece
Posty: 148
Rejestracja: 07 cze 2017, 09:54

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: Gry w Bibliotece »

Z przykrością potwierdzam - kulki się zawieszają, również w moim egzemplarzu :(
Gry w Bibliotece - blog planszówkowo-książkowy
Ostatnie wpisy: Burano
Coimbra
Abyss: Lewiatan
addams
Posty: 49
Rejestracja: 14 sie 2015, 08:58
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: addams »

Ja również potwierdzam - i dzieje się to bardzo często, niestety.
Awatar użytkownika
citmod
Posty: 714
Rejestracja: 11 gru 2014, 15:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 103 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: citmod »

Widzę, że na bgg też coś o tym piszą, więc najwyraźniej to nie tylko problem naszej wersji.
https://boardgamegeek.com/thread/205509 ... rough-hole

Do tego szukając tematu dotyczącego tego problemu wpadłem na wątek z kolejnym problemem
https://boardgamegeek.com/thread/205468 ... out-bottom

W skrócie: Kulki wypadają ze swojej "szyny" pod podajnik, przez co trzeba sprawdzać czy jakieś kulki nie są pod spodem, po czym trzeba je wyjąć i włożyć z powrotem do podajnika.

Z jednej dzięki podajnikowi gra zyskuje fajny element wizualny, z drugiej strony jest to przecież tylko gimmick, bo można było to załatwić w inny sposób. Jeśli okazuje się jednak, że gimmick nagle sprawia problemy to trochę słabo. :(
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 251 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: mauserem »

to problem takich podajników i kulek (trochę się nawalczyłem z Mieszanką Wybuchową)
Powalczyłem też trochę z tym Gizmosowym i problem dotyczy rynienki podajnika na jej środkowym etapie (wewnątrz korpusu podajnika)
Jest ona z kaszerowanej tektury i ma po środku (wzdłuż) nacięcie,które ma nadawać jej ten rynienkowaty kształt.
Tektura ma tendencję do prostowania się - tracąc właściwy profil rynienka ugina się pod naporem kulek. Wtedy powstaje luz "pod sufitem" podajnika i kulki maja dość miejsca by rozepchać się na boki - wtedy mamy zator, a pomaganie ręką powoduje, że jedna z nich, a nierzadko obie podczas udrażniania spadną z rynny pod podajnik.
Radzę podczas montażu podajnika zwrócić uwagę na zagięcia, nadać im właściwy kształt wielokrotnie zaginając wzdłuż linii łamania, aby pozbawić tendencji do prostowania się.
A najlepiej dolną cześć podajnika potraktować po złożeniu i sprawdzeniu działania klejem (Magic/Wikol). Ten element mieści się cały w plastikowej wyprasce pudełka.
Jedynie ścianek zasobnika nie należy sklejać - bo w pudełku można je schować tylko rozłożone. Na szczęście burty nie wpływają na działanie całości, więc mogą być luźne.
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 698
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 106 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: Largo »

Małe taktyczne pytanko. Czy na planszówkach na narodowym będzie można nabyć u was portrety do gry detektyw, czy w grę wchodzi tylko sklep i płatna wysyłka?
rhcorvin
Posty: 249
Rejestracja: 10 mar 2008, 09:33
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1 time

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: rhcorvin »

u mnie w sumie wszystko wygląda ok. tzn rynienka trzyma swój kształt. Zauważyłem że czy coś jest w rynience czy nie i tak się same kulki u góry blokują jedna o drugą. Nawet często wygląda to tak że mogłyby spaść do rynienki ale są na dziurą i nie lecą bo siła nacisku pozostałych kulek, klinuje te na dziurą. Tak sobie myślałem że może ten spad w pojemniku gdzie wszystkie leżą jest za mały. Nie mam kompletnie pomysłu jak to rozwiązać. Fajnie by było jakby ktoś z Portalu coś się wypowiedział aby może potwierdzić lub zaprzeczyć że coś takiego się w innych ich egzemplarzach dzieje. A może by coś potestowali i znaleźli jakieś rozwiązanie:)

rhcorvin
Grać czy nie grać oto jest pytanie. OCZYWIŚCIE GRAĆ!!!
Awatar użytkownika
citmod
Posty: 714
Rejestracja: 11 gru 2014, 15:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 103 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: citmod »

Graliśmy dzisiaj w 4 osoby. Tylko raz doszło do sytuacji w której zablokowały się kulki w podajniku. Jednak za każdym razem jak ktoś brał kulkę w ciemno to mieszał w podajniku zamiast brać po prostu pierwszą lepszą z wierzchu, także to zapewne pomogło, ale był to też zarazem naturalne.

Druga wspomniana powyżej wada (z BGG, że niby kulki wypadają poza tor) nie wystąpiła.

Dziwię się natomiast, dlaczego kulki promocyjne portalu są szklane, a nie plastikowe jak te w grze. Nie grałem jeszcze z nimi co prawda (bo swoją drogą otrzymałem jedną promkę uszkodzoną ale mam nadzieje ze portal podeśle zamiennik) ale kulki są wyraźnie cięższe oraz wyraźnie inne w dotyku. Także wydaje mi się, że podczas losowania z pojemnika łatwo wyczuć czy trzyma się szklany czy plastikowy.

Zastanawiam się też, czy kulki na Essen nie były przypadkiem szklane. Niestety nie pamiętam już, bo była to ostatnia gra zagrana na targach w niedziele w pośpiechu przed zamknięciem. Szklane kulki byłyby fajne, ale jednak są dużo bardziej podatne na zarysowania i uszczerbki, tak jak to miało miejsce w moich promkach portalu, także chyba nie mają racji bytu.
Awatar użytkownika
MaxiCas
Posty: 133
Rejestracja: 03 lis 2016, 10:52
Lokalizacja: Milanówek/Warszawa

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: MaxiCas »

Czy w polskiej edycji Ex Libris karty mają taki sam wymiar jak te angielskie? Tj ten rozmiar catanowy 54mm x 80mm ?
Cierń
Posty: 600
Rejestracja: 15 gru 2008, 11:53
Lokalizacja: Gliwice/Sośnica
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: Cierń »

Tak. Są z tej samej drukarni w Chinach.
c08mk
Posty: 2459
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: c08mk »

Czy nowy dodatek do Robinsona ma w planie wspomaganie aplikacją? Czy dodatek będzie zawierał elementy legacy?
Awatar użytkownika
Zefireq
Posty: 297
Rejestracja: 20 lut 2016, 08:15
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: Zefireq »

Jaki jest aktualny termin wydania Mage Knight? Wiemy coś bardziej konkretnego, niż Q1 2019?
Arek001
Posty: 247
Rejestracja: 21 lut 2016, 21:29
Lokalizacja: Oświęcim
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: Arek001 »

Nic więcej nie wiadomo niż Q1/2019. Są problemy całego międzynarodowego druku w Chinach.
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2015
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1487 times
Been thanked: 1141 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: Bruno »

Arek001 pisze: 13 gru 2018, 00:03 Nic więcej nie wiadomo niż Q1/2019. Są problemy całego międzynarodowego druku w Chinach.
Na ostatnim livestreamie Ignacy Trzewiczek rzucił niezobowiązująco (i nie w związku z pytaniem o termin wydania MK), że musimy jeszcze poczekać "kilka miesięcy czy tygodni". Oczywiście nie należy tego brać dosłownie, ale ta wypowiedź ustawia pewną perspektywę czasową. Podejrzewam więc, że MG ukaże się nie wcześniej niż koniec Q1 :wink:
Warto odsłuchać tego filmiku na jutubie, bo Prezes mówi tam o staranności, z jaką to wydanie jest przygotowywane.
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
hubertw
Posty: 9
Rejestracja: 15 lis 2018, 20:20
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: hubertw »

Ale mówił też, że karty są gotowe, poprawione i wydrukowane. Czyli najgorsza robota zrobiona. Mamy już wydanie ENG. W styczniu powinno być w Europie. Czyli karty PL plus reszta wspólna, która już została wydana.
Kolejna sprawa Igancy zastrzegł, że przedsprzedaż pojawi się najwcześniej jak MK będzie na statku.
Myślę, że w połowa marca to realny czas.
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2015
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1487 times
Been thanked: 1141 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: Bruno »

hubertw pisze: 04 sty 2019, 21:32 Ale mówił też, że karty są gotowe, poprawione i wydrukowane. Czyli najgorsza robota zrobiona. [...]
Myślę, że w połowa marca to realny czas.
... czyli jednak koniec Q1? :wink:
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
hubertw
Posty: 9
Rejestracja: 15 lis 2018, 20:20
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: hubertw »

Bruno pisze: 05 sty 2019, 01:41
hubertw pisze: 04 sty 2019, 21:32 Ale mówił też, że karty są gotowe, poprawione i wydrukowane. Czyli najgorsza robota zrobiona. [...]
Myślę, że w połowa marca to realny czas.
... czyli jednak koniec Q1? :wink:
Oczywiście masz rację:))). Pewnie w lutym zobaczymy przedsprzedaż.
thigrand
Posty: 57
Rejestracja: 05 lut 2018, 13:37
Has thanked: 1 time

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: thigrand »

Largo pisze: 30 lis 2018, 08:23 Małe taktyczne pytanko. Czy na planszówkach na narodowym będzie można nabyć u was portrety do gry detektyw, czy w grę wchodzi tylko sklep i płatna wysyłka?
Portal tu niestety rzadko zagląda. Trzeba ich pytać na FB. I najlepiej przypominać o tym wątku.
Zablokowany