Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
cube88
Posty: 41
Rejestracja: 11 sty 2017, 10:41

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: cube88 »

Pan B pisze: 01 cze 2018, 10:15 Czy wiadomo coś więcej na temat dokładniejszej daty premiery Ethnos (wakacje / po wakacjach) ? Pytam bo coś obiło mi się o uszy, że chyba były tam jakieś problemy z drukiem kart?
Jeśli dobrze pamiętam prezes w ostatnich Planszówkach TV nie podał dokładnej daty, ale powiedział, że to kolejna premiera po Aeon's End. W związku z tym przybliżony termin to lipiec.
SuCHaR
Posty: 269
Rejestracja: 25 mar 2015, 22:29
Has thanked: 29 times
Been thanked: 40 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: SuCHaR »

vikingowa pisze: 01 cze 2018, 11:12 Ja mam gdzieś wywody co niektórych i problemy jakie sami sobie tworzą odnośnie polityki Portalu i sprzedaży preorderów. Przecież to nie koniec świata jeśli dostaniecie grę pare dni później! Ja zamówiłam Detektywa i Aeon's End i nie zbawi mnie jak nie dostanę gry w dniu premiery... Ja uważam, że dobrze robią wspierając sklepy stacjonarne i kto zechce to kupi tam a kto nie to gdzie indziej. Trzeba wspierać wydawnictwo które odwala naprawdę dobrą robotę wydając świetne gry, przy których tyle pięknych wieczorów minęło... Nauczcie się cieszyć życiem ponuraki :-P :lol:
A czy czytałaś w ogóle te wywody? Bo z twojej wypowiedzi chyba nie bardzo...
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 453 times
Been thanked: 307 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: vikingowa »

SuCHaR pisze: 01 cze 2018, 13:40
vikingowa pisze: 01 cze 2018, 11:12 Ja mam gdzieś wywody co niektórych i problemy jakie sami sobie tworzą odnośnie polityki Portalu i sprzedaży preorderów. Przecież to nie koniec świata jeśli dostaniecie grę pare dni później! Ja zamówiłam Detektywa i Aeon's End i nie zbawi mnie jak nie dostanę gry w dniu premiery... Ja uważam, że dobrze robią wspierając sklepy stacjonarne i kto zechce to kupi tam a kto nie to gdzie indziej. Trzeba wspierać wydawnictwo które odwala naprawdę dobrą robotę wydając świetne gry, przy których tyle pięknych wieczorów minęło... Nauczcie się cieszyć życiem ponuraki :-P :lol:
A czy czytałaś w ogóle te wywody? Bo z twojej wypowiedzi chyba nie bardzo...
Ok, przepraszam, nie znam się... głupia jestem :( To idę pograć ... pozdrawiam!
Arek001
Posty: 247
Rejestracja: 21 lut 2016, 21:29
Lokalizacja: Oświęcim
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: Arek001 »

Powiedziała co wiedziała i poszła pograć :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1355
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 21 times
Been thanked: 264 times
Kontakt:

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: Portal Games »

Jak długo strona internetowa potrzebna do gry w Detektywa będzie utrzymywana przy życiu? Może się zdarzyć tak, że za kilka lat przestanie istnieć i rozgrywka (mimo posiadania fizycznej cześć gry) będzie niemożliwa?
Strona będzie utrzymywana na serwerach na których znajdują się też inne strony Portalu, a także domena. Także będzie utrzymywana co najmniej tak długo, jak długo istnieć będzie samo wydawnictwo, a więc szczęśliwie w nieskończoność. Jeśli miałoby się zdarzyć tak, że strona zostanie zamknięta z naszej decyzji, postaramy się aby materiały dodatkowe znajdujące się na niej zostały udostępnione.
Niezłym ficzerem byłoby wklejenie odnośników przy okazji takiego zaproszenia. :P
Właśnie miały być na grafikach, ale coś nie wyszło. Link do strony przedsprzedaży: http://detectiveboardgame.com/pl/

Link do wersji roboczej instrukcji: https://portalgames.blob.core.windows.n ... rukcja.pdf
Czy będą dodatkowe karty z dodatku chłopcy idą na wojnę do innych frakcji niż 4 podstawowe?
Póki co nie ma ich w planach.
Czy wiadomo coś więcej na temat dokładniejszej daty premiery Ethnos (wakacje / po wakacjach) ?
Cały czas czekamy na odpowiedź drukarni w kwestii terminu dostarczenia Ethnos, także dokładniejszej daty jeszcze nie ma.
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: ernin »

Portal Games pisze: 04 cze 2018, 10:20
Czy będą dodatkowe karty z dodatku chłopcy idą na wojnę do innych frakcji niż 4 podstawowe?
Póki co nie ma ich w planach.
Czy w takim razie kolejne pakiety będą już zawierać tylko dodatkowe karty do 4 startowych frakcji? :(
Nadab
Posty: 27
Rejestracja: 15 sty 2017, 20:26
Lokalizacja: Siedlce
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: Nadab »

ernin pisze: 04 cze 2018, 11:15 Czy w takim razie kolejne pakiety będą już zawierać tylko dodatkowe karty do 4 startowych frakcji? :(
Taką informacja podał kiedyś Prezes na Youtube. Co moim zdaniem byłoby trochę strzałem w stopę Azteków, Amazonek i ewentualnych innych przyszłych dodatków.
Może jak wydadzą ósmą frakcję to zrobią mały dodatek dla czterech dodatkowych, ale to tylko moje gdybanie.
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: ernin »

Nadab pisze: 04 cze 2018, 12:38
ernin pisze: 04 cze 2018, 11:15 Czy w takim razie kolejne pakiety będą już zawierać tylko dodatkowe karty do 4 startowych frakcji? :(
Taką informacja podał kiedyś Prezes na Youtube. Co moim zdaniem byłoby trochę strzałem w stopę Azteków, Amazonek i ewentualnych innych przyszłych dodatków.
Może jak wydadzą ósmą frakcję to zrobią mały dodatek dla czterech dodatkowych, ale to tylko moje gdybanie.
Jeśli to prawda to przestaje kupować dodatki imperialne. W sumie gdybym sprawdził przed zakupem ostatni dodatek, że ma karty do 4 frakcji to bym nie kupił.
Silesia Settlers
Posty: 84
Rejestracja: 14 maja 2016, 09:47
Been thanked: 1 time

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: Silesia Settlers »

Może dodadzą do dokupienia w sklepie portalu jak z kartami zwykłymi do azteków. Chodź z drugiej strony atlantydzi nigdy nie doczekali się brakujących 10 kart.
A co do sposobu wydawania dodatków do tej gry, to chyba już nikogo nie dziwi jak kolejny raz okazuje się że robią to źle.
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1355
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 21 times
Been thanked: 264 times
Kontakt:

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: Portal Games »

Obrazek

Witamy w ostatnim tygodniu kampanii! Nakład może wyczerpać się w każdej chwili, pozostały nam tylko ostanie kopie.

Dzisiaj odkrywamy przed wami 6 Plastikowych Identyfikatorów Postaci wysokiej jakości, które zastępują standardowe, tekturowe Karty Postaci!

Plastikowe identyfikatory pozwolą ci wczuć się w rolę prawdziwego Detektywa – będą stanowić twoją nowoczesną odznakę. Identyfikatory są dwustronne, tak jak w przypadku Kart Postaci na jednej stronie zawierają postać Śledczego, a na drugiej Konsultanta. Poza pięcioma postaciami z podstawowej wersji gry na plastikowym identyfikatorze znajduje się też dodatkowa postać, wymieniona na liście bonusowych komponentów przedsprzedażowych.

Dowiedz się więcej na stronie przedsprzedaży:
http://detectiveboardgame.com/pl/
Arek001
Posty: 247
Rejestracja: 21 lut 2016, 21:29
Lokalizacja: Oświęcim
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: Arek001 »

Oprócz ostatniej pozycji, to szału nie ma.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: seki »

Arek001 pisze: 09 cze 2018, 16:34 Oprócz ostatniej pozycji, to szału nie ma.
A pierwsza? Podobno Downforce to bardzo dobry tytuł. Któryś z chłopaków z Gradania jesli pamięć mnie nie myli uznał ją za najlepszą grę minionego roku. U wszystkich znajdowała się w topce roku.
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: czeczot »

W porównaniu do styczniowych zapowiedzi to trochę mizernie 😀
Z drugiej strony najwiecej nowości jest na jesień. No i jeszcze sporo gier ze stycznia jeszcze się nie ukazało.
Nesmeer

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: Nesmeer »

Downforce :o swietna informacj, tak trzymac :)
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2356
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: karawanken »

Chyba tylko Downforce mnie zainteresował :D Bardzo dobra informacja
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 200 times
Been thanked: 98 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: zioombel »

czeczot pisze: 09 cze 2018, 16:54 W porównaniu do styczniowych zapowiedzi to trochę mizernie 😀
Z drugiej strony najwiecej nowości jest na jesień. No i jeszcze sporo gier ze stycznia jeszcze się nie ukazało.
Przecież sami mówili, że nie będzie w zapowiedziach hitów na miarę tych styczniowych.
Ja tam się nie nastawiałem, więc się nie zawiodłem.
Z innej beczki. Czy zapowiadane kiedyś Yomi zostało porzucone?
TTR_1983
Posty: 3923
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: TTR_1983 »

Tak, Yomi nie będzie wydane.
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: ChlastBatem »

Coś wiadomo więcej na temat drugiego dodatku do gry Istanbul? Portal ogłaszał, że będzie wydany... ale kiedy?
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: KQuest »

Powiedzcie, proszę, że jest jeszcze szansa na pozostawienie oryginalnego tytułu "Downforce"... :D Tylko mi nie przypadło do gustu polskie "Bolidy"?
Ostatnio zmieniony 11 cze 2018, 07:13 przez KQuest, łącznie zmieniany 2 razy.
Fojtu
Posty: 3367
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1255 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: Fojtu »

Downforce to bardzo fajny i oryginalny tytuł. Lepsze to niż kolejny tytuł typu Formuła cośtam
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: KQuest »

No i właśnie o to mi chodzi, że zdecydowanie bardziej podobałoby mi się trzymanie na półce pudełka z napisem "Downforce" niż "Bolidy". To drugie brzmi mało poważnie, bardziej jak tytuł gry przeznaczonych dla bardzo młodego odbiorcy. O ile zwykle nie przeszkadza mi tłumaczenie tytułów na język polski to tutaj kompletnie mi to nie pasuje... To trochę tak jakby wziąć Robinsona i nazwać go "Wysepka" albo takie Gloomhaven ochrzcić tytułem "Rycerze". Kompletnie wyprane z głębi
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: ramar »

Pojawiły się jakieś nowe informacje nt Mage Knight-a?
lazarro
Posty: 228
Rejestracja: 01 sie 2017, 19:48
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 21 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: lazarro »

Nowe od Portalu nie lecz wyszukałam cenę Mage Knighta Ultimate boxu za 124$ (regularna) oraz cena w przedsprzedaży za 84-92$.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: seki »

lazarro pisze: 11 cze 2018, 16:46 Nowe od Portalu nie lecz wyszukałam cenę Mage Knighta Ultimate boxu za 124$ (regularna) oraz cena w przedsprzedaży za 84-92$.
Taka cena wydania oryginalnego była już wcześniej znana ale Portal dał do zrozumienia, że polskie wydanie będzie droższe.
Zablokowany