Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2034
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 121 times
Been thanked: 329 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: walkingdead »

Portalu,
Może to pytanie nie jest na miejscu, ale wystartowała właśnie kampania Zombicide Invader.
Czy są szanse na wydanie PL(tak jak zrobiliście z Black Plague)? Czy macie w planach dalszą współpracę z CMON?

Dzięki!
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Inis
Jaki jest rozmiar kart?
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
thigrand
Posty: 57
Rejestracja: 05 lut 2018, 13:37
Has thanked: 1 time

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: thigrand »

2 mm mniejsze niż poprzednio
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: Chaaber »

thigrand pisze: 12 kwie 2018, 16:38 2 mm mniejsze niż poprzednio
Co to za info? Skąd wzięte? Kafle są mniejsze. Karty to standard Tarot jak do Dixita.
Awatar użytkownika
harrison
Posty: 286
Rejestracja: 16 lut 2017, 10:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 4 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: harrison »

Chaaber pisze: 12 kwie 2018, 17:02
thigrand pisze: 12 kwie 2018, 16:38 2 mm mniejsze niż poprzednio
Co to za info? Skąd wzięte? Kafle są mniejsze. Karty to standard Tarot jak do Dixita.
od samego Portalu
viewtopic.php?f=60&t=47640&p=989842&hilit=2mm#p989842
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: playerator »

harrison pisze: 12 kwie 2018, 19:58
Chaaber pisze: 12 kwie 2018, 17:02
thigrand pisze: 12 kwie 2018, 16:38 2 mm mniejsze niż poprzednio
Co to za info? Skąd wzięte? Kafle są mniejsze. Karty to standard Tarot jak do Dixita.
od samego Portalu
viewtopic.php?f=60&t=47640&p=989842&hilit=2mm#p989842
Nie ma tam ani słowa o kartach.


Chaaber pisze: 12 kwie 2018, 17:02 (...) Karty to standard Tarot jak do Dixita.
Jeśli to Tarot, to ma 70x120, Dixit to koszulki Medusa 80x120.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
p_olo86
Posty: 412
Rejestracja: 04 sty 2017, 11:31
Has thanked: 9 times
Been thanked: 29 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: p_olo86 »

harrison pisze: 12 kwie 2018, 19:58
Chaaber pisze: 12 kwie 2018, 17:02
thigrand pisze: 12 kwie 2018, 16:38 2 mm mniejsze niż poprzednio
Co to za info? Skąd wzięte? Kafle są mniejsze. Karty to standard Tarot jak do Dixita.
od samego Portalu
viewtopic.php?f=60&t=47640&p=989842&hilit=2mm#p989842
Ale tu jest napisane o KAFLACH terenu, a kolega pyta o KARTY.
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: Chaaber »

80x120mm. Takie karty ma wersja angielska, takie będzie też miała wersja polska.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Portal zapodajcie instrukcję do Inis.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
thigrand
Posty: 57
Rejestracja: 05 lut 2018, 13:37
Has thanked: 1 time

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: thigrand »

Chaaber pisze: 12 kwie 2018, 21:11 80x120mm. Takie karty ma wersja angielska, takie będzie też miała wersja polska.
Portal na swoim youtube w kilku filmikach wspominał np. tu https://youtu.be/nbgcS7CsuaM
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2018, 10:23 przez thigrand, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2419
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 523 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: Jiloo »

I jesteś pewien, że chodzi o karty a nie o kafle?
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: Bary »

thigrand pisze: 13 kwie 2018, 10:09
Chaaber pisze: 12 kwie 2018, 21:11 80x120mm. Takie karty ma wersja angielska, takie będzie też miała wersja polska.
Portal na swoim youtube w kilku filmikach wspominał, że karty są 2 mm mniejsze.
Podaj proszę link do takiego filmiku.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
thigrand
Posty: 57
Rejestracja: 05 lut 2018, 13:37
Has thanked: 1 time

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: thigrand »

Jiloo pisze: 13 kwie 2018, 10:17 I jesteś pewien, że chodzi o karty a nie o kafle?
Może o kafle. Mnie Inis nie interesuje, wiec dokladnie nie slucham
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: KQuest »

Średnio mi się podoba takie przekazywanie informacji przez wydawnictwo w postaci filmików trwających kilkanaście albo i kilkadziesiąt minut... Tzn. niech same filmiki sobie będą, ale przydałby się do tego albo jakiś spis tematów/pytań, które są tam zawarte albo po prostu więcej informacji przekazywanych tekstowo przez stronę albo facebooka. Jeśli interesuje mnie jakaś jedna gra to nie będę oglądał 40 minut tylko po to żeby się okazało, że niczego o niej nie powiedzieli (nie mówię tu w kontekście Inis tylko tak ogólnie). Ostatnio zastanawiałem się co się dzieje z Decrypto i musiałem skakać po kilkunastu minutach filmiku próbując trafić w odpowiedni fragment, a i tak byłem w tej komfortowej sytuacji, że wiedziałem, że temat tej gry został tam gdzieś poruszony. Wiele informacji może w ten sposób ominąć zainteresowanych
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2806
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: kaszkiet »

Zgadzam się, jest to bardzo leniwe podejście wydawnictwa. Swego czasu podobną uwagę napisałem w stosunku do Cube.
thigrand
Posty: 57
Rejestracja: 05 lut 2018, 13:37
Has thanked: 1 time

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: thigrand »

A co powiedzie na factory games? xD
Aczkolwiek mogliby w opisie dać linki odsyłające do konkretnych części filmiku z podpisem czego co dotyczy. Bo mimo, że ja oglądam te filmiki, to jak chcę wrócić do jakiejś informacji, to nie wiem do którego momentu.
Wystarczy dodać opis pytania, poruszanego zagadnienia i link do odpowiedniej sekundy filmu. Nie jest to zbyt trudne do ogarnięcia.
I w sumie mogliby taką listę wrzucać na facebooka. I więcej ludzi by wchodziło w filmiki, jakby wiedziało, że ma informacje które go interesują.
Awatar użytkownika
sydonia
Posty: 353
Rejestracja: 28 maja 2017, 15:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 11 times
Been thanked: 389 times
Kontakt:

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: sydonia »

Portalu, kiedy pojawi się instrukcja do Zamków Caladale? :)
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: KQuest »

thigrand pisze: 13 kwie 2018, 14:54 A co powiedzie na factory games? xD
Aczkolwiek mogliby w opisie dać linki odsyłające do konkretnych części filmiku z podpisem czego co dotyczy. Bo mimo, że ja oglądam te filmiki, to jak chcę wrócić do jakiejś informacji, to nie wiem do którego momentu.
Wystarczy dodać opis pytania, poruszanego zagadnienia i link do odpowiedniej sekundy filmu. Nie jest to zbyt trudne do ogarnięcia.
I w sumie mogliby taką listę wrzucać na facebooka. I więcej ludzi by wchodziło w filmiki, jakby wiedziało, że ma informacje które go interesują.
Część informacji powinna być (niezależnie od filmików) przekazywana bezpośrednio np. na facebooku i to nie jako link do filmiku. Na przykład opóźnienia premier, nawet jeśli wynikają z tego, że gry zostały przetrzymane na granicy. A filmiki niech sobie będą jako uzupełnienie kontaktu wydawnictwa z graczami (i faktycznie najlepiej z konkretnym spisem tego czego się tam spodziewać), ale nie każdy ma czas na oglądanie tego wszystkiego, tym bardziej jeśli nie wiadomo czy będzie tam coś co go interesuje. Wydawcy powinni ułatwiać graczom dostęp do interesujących ich informacji, a tutaj działa to odwrotnie
thigrand
Posty: 57
Rejestracja: 05 lut 2018, 13:37
Has thanked: 1 time

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: thigrand »

KQuest pisze: 13 kwie 2018, 17:02
thigrand pisze: 13 kwie 2018, 14:54 A co powiedzie na factory games? xD
Aczkolwiek mogliby w opisie dać linki odsyłające do konkretnych części filmiku z podpisem czego co dotyczy. Bo mimo, że ja oglądam te filmiki, to jak chcę wrócić do jakiejś informacji, to nie wiem do którego momentu.
Wystarczy dodać opis pytania, poruszanego zagadnienia i link do odpowiedniej sekundy filmu. Nie jest to zbyt trudne do ogarnięcia.
I w sumie mogliby taką listę wrzucać na facebooka. I więcej ludzi by wchodziło w filmiki, jakby wiedziało, że ma informacje które go interesują.
Część informacji powinna być (niezależnie od filmików) przekazywana bezpośrednio np. na facebooku i to nie jako link do filmiku. Na przykład opóźnienia premier, nawet jeśli wynikają z tego, że gry zostały przetrzymane na granicy. A filmiki niech sobie będą jako uzupełnienie kontaktu wydawnictwa z graczami (i faktycznie najlepiej z konkretnym spisem tego czego się tam spodziewać), ale nie każdy ma czas na oglądanie tego wszystkiego, tym bardziej jeśli nie wiadomo czy będzie tam coś co go interesuje. Wydawcy powinni ułatwiać graczom dostęp do interesujących ich informacji, a tutaj działa to odwrotnie
No taki spis ma właśnie dać informacje, czy interesuje Cię to co jest w filmie.
A jeśli chodzi o premiery. To rzadko kiedy jest oficjalnie ogłaszany termin kiedy jaka gra będzie. Często są to plotki i przecieki, które wszyscy biorą za pewnik;P A produkcja i transport z chin równa się opóźnieniom na jakieś 70%;D
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Widzę że wydawca tu mało się pokazuje, ostatni wpis ok miesiąc temu.
Więc jaki sens o co kolwiek pytać Portal skoro sami sobie udzielamy odpowiedzi?
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 795
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 405 times
Been thanked: 500 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: rav126 »

link do polskiej instrukcji Inis, jest na bgg

https://boardgamegeek.com/file/download ... LEBOOK.pdf

ciągle czekam na potwierdzenie rozmiaru kart, bo chciałem zamówić, a nie chcę drugi raz płacić za przesyłkę... Portalu! Jaki rozmiar kart do Inis? :)
Arek001
Posty: 247
Rejestracja: 21 lut 2016, 21:29
Lokalizacja: Oświęcim
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: Arek001 »

Z tego co Trzewik mówił na YT to karty mają być takie same jak w wersji EN, tylko kafle są o 2 mm mniejsze.
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1358
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 21 times
Been thanked: 271 times
Kontakt:

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: Portal Games »

Wbrew obiegowej opinii nie porzuciliśmy forum ;) Spieszymy z odpowiedziami. Po kolei:
Cieszą mnie nowiny dotyczące Apokalipsy i kolejnego grzechu do The Others. :) czy są kolejne plany co do dodatków? Jest jeszcze tyle drużyn i grzechów do wydania?? :)
Kolejne plany dodatków zależą od przyjęcia się Apokalipsy i Gniewu. My oczywiście liczymy, że się przyjmą i będą kolejne dodatki ;)
Statek z Inis płynie. To znaczy że wiecie kiedy mniej więcej dopłynie...
Więc na kiedy planujecie premierę? Maj?
Polska premiera gry Inis zaplanowana jest na dzień 2 maja 2018. Wydaje się być niezagrożona.
1. kiedy beda poprawione karty do blood rage dla 5 gracza?
Pojawią się wraz z dodrukiem Blood Rage. Ogłosimy konkretną datę, kiedy tylko będziemy mieli potwierdzenie od partnerów.
2. kiedy bedzie polskie faq do strongholda 2.0?
Tłumaczenie, podobnie jak rozszerzenie Undead czeka na swoją kolej. Póki co nasze moce przerobowe są skierowane na inne projekty.
3. kiedy beda poprawione zetony kamuflazu do cry havoc aftermath?
Nie wcześniej, niż podczas dodruku dodatku, który zależy z kolei od sprzedaży dodatku.
Czy w tym roku planowany jest jakikolwiek dodatek do Cry Havoc poza ewentualnym dodrukiem Aftermath?
Nie, w tym roku mamy w planach dodatki do Osadników, Robinsona, 51. Stanu, The Others, Bloodborna i Artefaktów, także póki co starczy ;)
Czy coś w kwestii apki neuroshimahex na smartfony? Trochę czasu już minęło od otwarcia portal digital i wróceniu praw autorskich do was.
Nasz oddział Portal Games Digital pracuje równolegle nad kilkoma projektami aplikacji mobilnych i webowych, w tym nad aplikacją do Neuroshimy. Pewnie aktualizacje w wersji na iOS miały już miejsce, ale większość prac jeszcze przed nami. Plan jest taki, aby do końca roku poczynić duże aktualizacje, ale na ten moment trudno nam określić kiedy to dokładnie nastąpi.
Jak się sprawy mają z Ethnos? Wiadomo już coś więcej na temat polskiej premiery niz Q2 2018?
Tak, wiadomo, że będzie to raczej Q3, a nie Q2. Poza tym wszystko idzie dobrze, graficy brali już Ethnos na warsztat, więc projekt posuwa się do przodu.
Zombicide: Czarna Plaga faktycznie dotrze do sklepów 11 kwietnia ?
Z tego co wiemy, dotarła na 11 kwietnia.
Dlaczego jest taka spora różnica między wysyłkami a sprzedażą stacjonarną ? ( około 2 miesięcy )
Tak jak napisał czeczot. Od jakiegoś czasu Portal Games stara się wspierać sklepy stacjonarne. Dwa miesiące wyłączności prowadzenia sprzedaży na miejscu ma zachęcić fanów gry do odwiedzenia ich ulubionego sklepu i zakupienia gry tam. Jest to przedsięwzięcie podobne do akcji Early Launch różnych naszych tytułów, tylko w tym wypadku okres jest dłuższy. Gra cały czas jest dostępna z opcją wysyłki w naszym sklepie internetowym, jeśli ktoś nie chce, lub nie może odwiedzić sklepu stacjonarnego.
A co z Decrypto?? Wiem, że niedziela i to wolna od handlu - ale w sklepie data premiery to własnie 8 kwietnia...
Decrypto miało swoją premierę ostatecznie 11 kwietnia, póki co przyjęło się bardzo dobrze, z czego bardzo się cieszymy.
Kiedy Aeon's End?
Premiera na Q2, a Q2 już jest :)
Q2 Q2 nie równe :P W wypadku Aeon's End premiera planowana jest znacznie bliżej połowy roku.
Może to pytanie nie jest na miejscu, ale wystartowała właśnie kampania Zombicide Invader.
Czy są szanse na wydanie PL(tak jak zrobiliście z Black Plague)? Czy macie w planach dalszą współpracę z CMON?
Nasza współpraca z CMON jest bardzo udana i nie zamierzamy jej przerywać. Natomiast co do Zombicide Invader,to gra jest dopiero w połowie swojego Kickstartera, za wcześnie jeszcze, aby mówić o planach jej wydawania w Polsce. Sporo też zależy od tego, jak przyjmie się Zombicide: Czarna Plaga, ale póki co wszystko wygląda dobrze.
Inis Jaki jest rozmiar kart?
80 na 120 mm.
Portal zapodajcie instrukcję do Inis.
Zapodajemy: Inis Instrukcja w formacie PDF
I jesteś pewien, że chodzi o karty a nie o kafle?
Raczej chodziło o kafle.
Może o kafle. Mnie Inis nie interesuje, wiec dokladnie nie slucham
Welp...
Średnio mi się podoba takie przekazywanie informacji przez wydawnictwo w postaci filmików trwających kilkanaście albo i kilkadziesiąt minut...
Polecamy w takim razie a) zapisać się do naszego newslettera, którego wysyłamy najwyżej raz w tygodniu i podajemy w nim tylko konkretne informacje, b) śledzić nasze profile na FB, gdzie również na bieżąco pojawiają się wszystkie szczegóły, c) zaglądać na naszą stronę internetową portalgames.pl oraz stronę internetową linii wydawniczej 2 Pionki 2pionki.pl w przypadku gier należących do tej linii, jak na przykład Decrypto. Generalnie można znaleźć tam wszystkie najważniejsze informacje o naszych grach - instrukcje, daty premier, SCD, ofertę przedsprzedaży i inne.

Przekazywanie informacji w filmach nie jest naszym jedynym, ani głównym kanałem komunikacji. Jeśli chodzi o tworzenie konkretnych linków prowadzących do poszczególnych części filmów, to weźmiemy to pod uwagę w przyszłości.
Portalu, kiedy pojawi się instrukcja do Zamków Caladale? :)
Dzisiaj ;) Zamki Caladale - instrukcja w formacie PDF
A jeśli chodzi o premiery. To rzadko kiedy jest oficjalnie ogłaszany termin kiedy jaka gra będzie. Często są to plotki i przecieki, które wszyscy biorą za pewnik;P A produkcja i transport z chin równa się opóźnieniom na jakieś 70%;D
Jest w tym zdaniu sporo prawdy. Generalnie staramy się nie podawać terminów, dopóki nie jesteśmy ich pewni.
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: Largo »

Szkoda, że Inis będzie dopiero 2 maja. Nie ma może chociaż minimalnej szansy na to, że pojawi się w sklepach przed weekendem majowym tj. 27 kwietnia żeby można było go ograć przy grillu :-P?
Awatar użytkownika
mBird
Posty: 130
Rejestracja: 16 lut 2017, 15:33
Lokalizacja: Wadowice
Has thanked: 14 times
Been thanked: 14 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2018

Post autor: mBird »

Largo pisze: 18 kwie 2018, 10:58 Szkoda, że Inis będzie dopiero 2 maja. Nie ma może chociaż minimalnej szansy na to, że pojawi się w sklepach przed weekendem majowym tj. 27 kwietnia żeby można było go ograć przy grillu :-P?
Przesuń grilla na 3-go :wink:
Zablokowany