Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10868
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3204 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: japanczyk »

polwac pisze: 01 lip 2020, 08:52 Pojawiły się wszystkie cele na stronie przedsprzedaży.
Na samym końcu są miękkie opony na których najbardziej mi zależy.
Wychodzi na to, że musi się sprzedać egzemplarzy za 30k w ciągu tych 14 dni, żeby wszystko odblokować.
Ambitnie, ale dalej mam nadzieję, że dostępne te opony :)
W sumie to nie jest duzo..
Jakby to mialy byc same podstawki to 170 egzemplarzy...
Ale przy All Inach juz tylko 75 osób...

Ale póki co zebrało się 24... smuteczek
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: polwac »

Wiesz, gdyby to była faktycznie kampania na wspieram.to albo zagramw.to to bym się tak nie martwił.
Jednak tutaj to bardziej przedsprzedaż w sklepie wydawcy no i może być niestety ciężko. Dużo mechanicznie stracimy bez dwóch ostatnich i najlepszych celów :?
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: Jareks1985 »

a zielona kostka przyspieszenia jest w którymś dodatku, czy w ogóle jej nie ma?
probbi
Posty: 949
Rejestracja: 28 gru 2016, 15:13
Lokalizacja: Nadarzyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 91 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: probbi »

Chyba GT 5
No i oczywiście w dodatkowym zestawie kości jeżeli masz ochotę
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: polwac »

Jareks1985 pisze: 01 lip 2020, 11:19 a zielona kostka przyspieszenia jest w którymś dodatku, czy w ogóle jej nie ma?
Dodatkowa zielona kość jest w GT5, a dodatkowa biała w GT 4.
W dodatkowych kościach też są.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10868
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3204 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: japanczyk »

opulentus pisze: 01 lip 2020, 18:11
japanczyk pisze: 01 lip 2020, 15:43
opulentus pisze: 01 lip 2020, 15:39 Czacha ogłasza sukces: "Jak widać od startu pakiet All-in cieszy się sporym zainteresowaniem i głównie taki jest kupowany."
Ale czy coś w tym zdaniu jest nieprawdą? ;-)
All-In - 19 osób, Podstawka - 9 osób
Jestem oszołomiony tak dobrym wynikiem sprzedaży. Czacha zbiera właśnie owoce swojego postępowania.
To temat do pociagniecia tutaj ;-)
Wynik na pewno nie jest zatrważający i daleki do wyprzedania nakładu (pewnie 500 egz), ale patrzac po tym, ze zbiórka dopiero ruszyła, nie jest na wspieram.to czy zagramw.to jest on... chyba ok?
Czacha ma duzy negatywny "elektorat", ktory robi im syf wokol kazdego tytulu ktory wydaja - jest to smutne, bo mimo, ze wydaja dobre gry, to nie sa w stanie zdjac z siebie łatki partactwa, ktore odwalili x kampanii temu

Mam nadzieje, ze kolejnymi grami się odbija i uda im sie te łatke zedrzec
Mialem Klany Kaledonii i ta gra nie jest źle wydana - instrukcja moglaby byc lepsza, ale cały problem to kampanie ktore byly prowadzone przez Czache, tutaj to jest eliminowane, tyle, ze nie ma marketingu platform
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: polwac »

Myślę, że 10.000 jest niezłym wynikiem, a mamy dopiero drugi dzień.
Liczę na to, że to nie efekt początku przedsprzedaży tak jak jest przy kampaniach, że licznik po pierwszym dniu stoi aż do ostatniego dnia i jakoś reszta z 30.000 się uzbiera w ciągu tych 14 dni.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: rattkin »

japanczyk pisze: 01 lip 2020, 18:59 bo mimo, ze wydaja dobre gry
Wiesz, ale to jest bez łaski - nie oni, to kto inny. Poza wydawaniem dobrych, trzeba jeszcze wydawać dobrze. A jak wcześniej się wydawało źle, to potem samo "dobrze" nie wystarczy - żeby "wyrównać" poziom zadowolenia, trzeba następne rzeczy robić nieskazitelnie cudownie.
Awatar użytkownika
bobule
Posty: 1008
Rejestracja: 21 wrz 2017, 22:09
Has thanked: 45 times
Been thanked: 207 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: bobule »

A jakie gry wydane przez Czachę uważacie za warte poznania ;) ?
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: krwlng »

bobule pisze: 01 lip 2020, 21:34 A jakie gry wydane przez Czachę uważacie za warte poznania ;) ?
Feudum, Endeavor, Klany Kaledonii, Keyflower... pewnie coś by się jeszcze znalazło, przy całym hejcie na nich płynącym mają dość bogate portfolio, szkoda że wszystko póki co skonczylo się na jednym nakładzie (może zrobią dodruk Endeavor, bo ludzie szarpali jak Reksio szynkę).
mecenas
Posty: 762
Rejestracja: 08 gru 2012, 01:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 58 times
Been thanked: 157 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: mecenas »

bobule pisze: 01 lip 2020, 21:34 A jakie gry wydane przez Czachę uważacie za warte poznania ;) ?
Karciane podziemia
Klany Kaledonii.
Oba wydania z błędami ale gry za dobre by można było ominąć szerokim łukiem.

Cały czas też mnie korci W Pogoni za Szczęściem oraz Key flower ale czekam na lepsze czasy.
adalbert
Posty: 941
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 11 times
Been thanked: 26 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: adalbert »

Moim zdaniem na pewno ostatnio wydane Endeavor.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: polwac »

polwac pisze: 01 lip 2020, 19:09 Myślę, że 10.000 jest niezłym wynikiem, a mamy dopiero drugi dzień.
Myślałem, że dzisiaj spokojnie dobijemy do 10k, a tu już od paru godzin licznik stoi i coś się nie chce ruszać.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 497 times
Been thanked: 155 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: EVOCATVS »

bobule pisze: 01 lip 2020, 21:34 A jakie gry wydane przez Czachę uważacie za warte poznania ;) ?
Wojownicy Midgardu, pomimo jakości wydania :)
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: playerator »

Bart Henry pisze: 02 lip 2020, 00:46 (...) Większość gier wydanych przez Czachę, jeżeli nie każda, była dostępna taniej w retailu, niż poprzez ich stronę lub w kampanii crowdfundingowej. Pomimo deklaracji dotrzymania śmiesznych gwarancji wspieram.to, Czacha nawet poprzez swoją stronę sprzedawała taniej niż w kampaniach. Pola Zieleni widziałem za niecałe 70 zł w sklepie, gdzie w kampanii early bird był za 129 zł. Niedługo po wydaniu Karcianych Podziemi zestaw gry z matą mogłem od ręki kupić za mniej, niż wydałem na wspieram.to. (...)
Dokładnie. W tym temacie każde kolano mają przestrzelone po kilka razy.

Ta strona kampanii przedsprzedażowej to chyba jeszcze wersja beta? Brakuje np. zakładki "komentarze" :wink:
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: polwac »

Pytałem i niby sklepy dostaną te gry po cenach z przedsprzedaży i bez bonusow, więc teoretycznie jeśli wystawia w tej samej cenie to ze zniżkami lojalnościowymi będą na nich tracić + bonusy są tylko w przedsprzedaży.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10868
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3204 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: japanczyk »

polwac pisze: 02 lip 2020, 07:25 Pytałem i niby sklepy dostaną te gry po cenach z przedsprzedaży i bez bonusow, więc teoretycznie jeśli wystawia w tej samej cenie to ze zniżkami lojalnościowymi będą na nich tracić + bonusy są tylko w przedsprzedaży.
Więc wciąż opłaca się wziąć all in
Bo ponizej 400 nawet ze zniżkami za komplet nie zejdziesz

No i jak dla mnie te preorder bonusy są jednak warte tych 17 zł które bym tracił przy rabacie 10% gdziekolwiek
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: Jareks1985 »

japanczyk pisze: 02 lip 2020, 07:30
polwac pisze: 02 lip 2020, 07:25 Pytałem i niby sklepy dostaną te gry po cenach z przedsprzedaży i bez bonusow, więc teoretycznie jeśli wystawia w tej samej cenie to ze zniżkami lojalnościowymi będą na nich tracić + bonusy są tylko w przedsprzedaży.
Więc wciąż opłaca się wziąć all in
Bo ponizej 400 nawet ze zniżkami za komplet nie zejdziesz

No i jak dla mnie te preorder bonusy są jednak warte tych 17 zł które bym tracił przy rabacie 10% gdziekolwiek
piszesz o koszcie produkcji? 17zł, bo tyle to może każdy minidodatek z osobna będzie warty i to z drugiej ręki ;), takie exclusivy zwykle są wysoko cenione wśród fanów, wystarczy, że gra się przyjmie.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10868
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3204 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: japanczyk »

Jareks1985 pisze: 02 lip 2020, 08:44 piszesz o koszcie produkcji? 17zł, bo tyle to może każdy minidodatek z osobna będzie warty i to z drugiej ręki ;), takie exclusivy zwykle są wysoko cenione wśród fanów, wystarczy, że gra się przyjmie.
Bardziej mówie o różnicy w cenie z rabatem - 170 zł vs -10%=153 zł ;-)
Oczywistym jest, że tak duzy pakiet dodatków (kafelki, most, soft tires, żetony) to spokojnie 50-80 zł jakby to sprzedawali w retailu.
Awatar użytkownika
xtomashx
Posty: 315
Rejestracja: 25 lis 2017, 00:19
Has thanked: 56 times
Been thanked: 43 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: xtomashx »

Nie rozumiem czemu dziwicie się słabej sprzedaży. Ludzie teraz patrzą na każdą złotówkę i wolą wydać kasę na coś pewnego. Czacha swoim zachowaniem w przyszłości zapracowała sobie na taki brak szacunku. Przy okazji wydania kolejnej gry znowu będą wyprzedawać wszystko jak leci żeby mieć kasę więc ludzie wolą poczekać.
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: Jareks1985 »

xtomashx pisze: 02 lip 2020, 09:13 Nie rozumiem czemu dziwicie się słabej sprzedaży. Ludzie teraz patrzą na każdą złotówkę i wolą wydać kasę na coś pewnego. Czacha swoim zachowaniem w przyszłości zapracowała sobie na taki brak szacunku. Przy okazji wydania kolejnej gry znowu będą wyprzedawać wszystko jak leci żeby mieć kasę więc ludzie wolą poczekać.
No Endeavor az tak tanio nie wyprzedali kupiłem w przedsprzedaży za 319zł i potem widziałem, ze to samo oferowali za 369zł, widze, że każde kolejne tłumaczenie trafia do chłopaków z gradania, cieszy fakt, że zabierają się za tytuły poza głównym mainstreamem - FFG, CMON. Trzymam kcióki za kolejne projekty.
Awatar użytkownika
xtomashx
Posty: 315
Rejestracja: 25 lis 2017, 00:19
Has thanked: 56 times
Been thanked: 43 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: xtomashx »

Endeavor do świeży temat. Zobacz co się działo z takim Feudum czy poprzednimi tytułami.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10868
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3204 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: japanczyk »

xtomashx pisze: 02 lip 2020, 10:19 Endeavor do świeży temat. Zobacz co się działo z takim Feudum czy poprzednimi tytułami.
Co się działo? Ze sprzedawali po cenie EB? No zycie - ewidentnie naklad był wiekszy niz zainteresowanie gra - płacz o to, ze realia rynkowe weryfikuja cene jest dla mnie niezrozumiały.
Ogolnie po czesci to wina bzdurnego zalozenia zagramw.to, ze oferuja "gwarancje najnizszej ceny", a nie sa w stanie tego w zaden sposob egzekwowac...
Chytrogród też jest w sklepach poniżej ceny na zw.to, ale nie widze zeby ktoś na Lucrum wieszał psy za to, bo Chytrogród #nikogo

takie fajne podwójne standardy :P
Awatar użytkownika
sin
Posty: 672
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: sin »

japanczyk pisze: 02 lip 2020, 10:24
xtomashx pisze: 02 lip 2020, 10:19 Endeavor do świeży temat. Zobacz co się działo z takim Feudum czy poprzednimi tytułami.
Co się działo?
Z brzegu to co pamiętam:
  • Obiecane poprawione karty do Karcianych Podziemii, które nigdy nie zostały dostarczone
  • Klany Kaledonii: naklejki, woreczki
  • Przetworzenie danych osobowych niezgodnie z prawem (newsletter wysłany na podstawie bazy z platformy wspieraczkowej)
  • Beznadziejne podejście do wspierających, przykładowo zrzucanie winy za błędy w instrukcji Feudum na graczy
Sprzedawanie poniżej gwarancji ceny uważam za kwestię mało istotną (chociaż nie rozumiem też w ogóle po co takie deklaracje składać), jednak w mojej ocenie wydawnictwo nagromadziło sobie wystarczająco dużo grzechów, żeby omijać ich szerokim łukiem, mimo głosów o poprawie związanych z Endeavor (i ubolewam chociażby nad takim Yggdrasilem). Nie będę jednak aktywnie nikogo zniechęcał do kupowania gier wydanych przez nich - niech każdy sobie sam oceni na ile jest gotów dać im kolejną szansę.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: polwac »

sin pisze: 02 lip 2020, 12:11
japanczyk pisze: 02 lip 2020, 10:24
xtomashx pisze: 02 lip 2020, 10:19 Endeavor do świeży temat. Zobacz co się działo z takim Feudum czy poprzednimi tytułami.
Co się działo?
Z brzegu to co pamiętam:
  • Obiecane poprawione karty do Karcianych Podziemii, które nigdy nie zostały dostarczone
  • Klany Kaledonii: naklejki, woreczki
  • Przetworzenie danych osobowych niezgodnie z prawem (newsletter wysłany na podstawie bazy z platformy wspieraczkowej)
  • Beznadziejne podejście do wspierających, przykładowo zrzucanie winy za błędy w instrukcji Feudum na graczy
Za 10 lat też to samo będziecie wypominać?
Skupcie się raczej na ostatnim okresie i na grach, które już sami wydają bez wspieraczek.
Ja bym CF Czachy odciął już grubą kreską i patrzył na ręce przy nowych grach wydawanych samodzielnie jak normalne wydawnictwo.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
ODPOWIEDZ