Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10882
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3205 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: japanczyk »

Golfang pisze: 16 lip 2020, 11:35 Otwarłem własnie świeżo kupiony produkt - "W pogoni za szczęściem". Otwieram paczuszkę z kartami, lecę po moją skrzynkę z protektorami, wertuję przeglądam i .... szczęka mi opadła.... bynajmniej nie ze szczęścia. Mierzę kartę i ma około 62x100 no może 63x100. Przeglądam internety i co? Nie ma takich protektorów?????? ale że co serio?
Mam z Rebela Griffiny 65x100 i są za szerokie.
Czy na prawdę "mądrzy Panowie z Czachy" wydali karty do których nie ma protektorów?? ja się pytam o co chodzi?
Watpie zbey oni konkretnie wymyslili taki rozmiar:
https://www.sleeveyourgames.com/sleeves ... -happiness
ale to ciekawe, bo nikt czegos takiego nie zgłaszał - moze ktos potwierdzic jesli widzial/ma oryginal?

https://www.boardgamegeek.com/geeklist/ ... tem4219761
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: polwac »

Golfang pisze: 16 lip 2020, 11:35 Czy na prawdę "mądrzy Panowie z Czachy" wydali karty do których nie ma protektorów?? ja się pytam o co chodzi?
Myślę, że to zarzut do oryginalnego wydawcy a nie Czachy
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 497 times
Been thanked: 155 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: EVOCATVS »

W sumie trochę śmieszna sytuacja. Czacha, za to co kiedyś sobie nagrabiła dalej ma u sporej części graczy bardzo słabą opinię, nawet pomimo tego, że ostatnio nie generują żadnych akcji w dawnym stylu. Co więcej, wydawane przez nich gry też trzymają poziom jakościowy. Jak potrzebowałem pomocy technicznej, to rozwiązali to szybciej niż inne wydawnictwa. Po zgłoszeniu uszkodzonych kart w Wojownikach Midgardu nowe miałem po jakiś 45 godzinach. W Rallymanie po godzinie 23 zgłosiłem im uszkodzone pudełko, a następnego dnia rano nadali w paczkomacie nową grę i nie chcieli z powrotem tej uszkodzonej. I w obu przypadkach wystarczył kontakt przez Messengera. No ale kiedyś parę razy podpadli, to już nigdy nie można im wybaczyć, nawet pomimo znacznej poprawy.

Z drugiej strony mamy takie "profesjonalne" Rebele i inne Phalanxy, które pomimo odstawiania akcji, jak dawna Czacha są bronione i traktowane ze zrozumieniem. Rebel, który na złe karty każe dokupić drogie koszulki lub wysyła zapleśniałe i niekompletne gry jest ok, Phalanx oburzony jest, że komuś stateczki w Tortudze się nie podobają, bo dzieci jednego z pracowników są nimi zachwycone, albo wysyła niskiej jakości planszę i w oświadczeniu na jej temat nie odnosi się do głównych jej problemów, też jest wspaniały. Obsługa klienta też nie ma porównania z większością innych wydawnictw, do których musiałem się zgłaszać.
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 961
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 664 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: Bart Henry »

EVOCATVS pisze: 04 lut 2021, 20:27 W sumie trochę śmieszna sytuacja. Czacha, za to co kiedyś sobie nagrabiła dalej ma u sporej części graczy bardzo słabą opinię, nawet pomimo tego, że ostatnio nie generują żadnych akcji w dawnym stylu. Co więcej, wydawane przez nich gry też trzymają poziom jakościowy. Jak potrzebowałem pomocy technicznej, to rozwiązali to szybciej niż inne wydawnictwa. Po zgłoszeniu uszkodzonych kart w Wojownikach Midgardu nowe miałem po jakiś 45 godzinach. W Rallymanie po godzinie 23 zgłosiłem im uszkodzone pudełko, a następnego dnia rano nadali w paczkomacie nową grę i nie chcieli z powrotem tej uszkodzonej. I w obu przypadkach wystarczył kontakt przez Messengera. No ale kiedyś parę razy podpadli, to już nigdy nie można im wybaczyć, nawet pomimo znacznej poprawy.

Z drugiej strony mamy takie "profesjonalne" Rebele i inne Phalanxy, które pomimo odstawiania akcji, jak dawna Czacha są bronione i traktowane ze zrozumieniem. Rebel, który na złe karty każe dokupić drogie koszulki lub wysyła zapleśniałe i niekompletne gry jest ok, Phalanx oburzony jest, że komuś stateczki w Tortudze się nie podobają, bo dzieci jednego z pracowników są nimi zachwycone, albo wysyła niskiej jakości planszę i w oświadczeniu na jej temat nie odnosi się do głównych jej problemów, też jest wspaniały. Obsługa klienta też nie ma porównania z większością innych wydawnictw, do których musiałem się zgłaszać.
Tu mocno zerojedynkowo pojechałeś. Oczywiście, że są głosy oburzenia w tamtych sprawach. Może zapytaj w odpowiednich wątkach czemu ludzie nie narzekają? Prawdopodobnie zwątpią w Twą siłę na umyśle. ;)
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 497 times
Been thanked: 155 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: EVOCATVS »

No są głosy oburzenia, trafiają się osoby broniące fuszerki (to mnie bardzo dziwi), większość jakoś tam to znosi i odpuszcza. A na Czachę do teraz jest nagonka, wystarczy spojrzeć w komentarze np na Facebooku, przy postach gdzie ogłasza się, że to oni będą wydawcą.
adman
Posty: 242
Rejestracja: 05 sty 2015, 12:22
Lokalizacja: k/Olsztyna
Been thanked: 18 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: adman »

A ja mam pytanie do kolegów z Czachy:
Czy planujecie wydać po polsku
One Deck Dungeon: Abyssal Depths?
sprzedam: duzy zestaw x-wing 1.0 i inne wynalazki
kupię: dodatek do gears of war...
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 454
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 85 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: Zaan84 »

Bo nie chodzi jeno o same wpadki. Te sie trafiają wszystkim. Chodzi o sposób w jaki Czacha odpowiadała. Np. Na zgloszenie że instrukcja jest niejasna (albo z błedami, nie pamiętam dokladnie) odpisywali, że to może gracz nie jest wystarczajaco rozgarnięty żeby zrozumieć. Albo podmieniali fotki na wspieraczce chcąc zatuszować gorszą jakość komponentów... Przykladów takiej bezczelnosci bylo znacznie więcej ale, wybacz, nie mam chęci ich szukać.
Podsumowujac, takie zachowania nie błędy w grach per se, spowodowały że za wydawnictwem ciągnie sie smrodek. I raczej nie odkupia swoich win wśród wielu graczy.
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 497 times
Been thanked: 155 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: EVOCATVS »

Tyle, że tym "poważnym" wydawnictwom trafiają się tego typu chamskie wypowiedzi, ale w ich przypadku przechodzi to bez większego echa.
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 961
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 664 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: Bart Henry »

EVOCATVS pisze: 04 lut 2021, 21:36 Tyle, że tym "poważnym" wydawnictwom trafiają się tego typu chamskie wypowiedzi, ale w ich przypadku przechodzi to bez większego echa.
Daj przykład wypowiedzi poważnych wydawnictw w stylu wczesnej Czachy.
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 497 times
Been thanked: 155 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: EVOCATVS »

Podałem w moim pierwszym poście.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10882
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3205 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: japanczyk »

Bart Henry pisze: 04 lut 2021, 22:03 Daj przykład wypowiedzi poważnych wydawnictw w stylu wczesnej Czachy.
Sprawdź sobie posty Rebela, niektóre nie sa daleko od dawnych odpowiedzi Czachy
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 961
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 664 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: Bart Henry »

No to mam wrażenie, że Panowie nie widzieli, albo nie pamiętają co wtedy padało ze strony Czachy. Pamiętacie te usunięte posty na fejsbuku firmowym? Nie wiem od kiedy siedzicie w temacie i jak pilnie śledziliście wyczyny "wczesnej Czachy". Na forum nieco ponad dwa lata, może coś przegapiliście? ;)
EVOCATVS pisze: 04 lut 2021, 20:27 W sumie trochę śmieszna sytuacja. Czacha, za to co kiedyś sobie nagrabiła dalej ma u sporej części graczy bardzo słabą opinię, nawet pomimo tego, że ostatnio nie generują żadnych akcji w dawnym stylu. Co więcej, wydawane przez nich gry też trzymają poziom jakościowy. [DOWÓD ANEGDOTYCZNY, CIACHNIĘTE] No ale kiedyś parę razy podpadli, to już nigdy nie można im wybaczyć, nawet pomimo znacznej poprawy.

Z drugiej strony mamy takie "profesjonalne" Rebele i inne Phalanxy, które pomimo odstawiania akcji, jak dawna Czacha są bronione i traktowane ze zrozumieniem. Rebel, który na złe karty każe dokupić drogie koszulki lub wysyła zapleśniałe i niekompletne gry jest ok, Phalanx oburzony jest, że komuś stateczki w Tortudze się nie podobają, bo dzieci jednego z pracowników są nimi zachwycone, albo wysyła niskiej jakości planszę i w oświadczeniu na jej temat nie odnosi się do głównych jej problemów, też jest wspaniały. Obsługa klienta też nie ma porównania z większością innych wydawnictw, do których musiałem się zgłaszać.
Nie podoba mi się Twoja generalizacja tematu. Kilka stron narzekania na Phalanx w temacie do poprawionych plansz w Toskanii, w którym uczestniczę, sprowadzasz do "Phalanx jest wspaniały". Może chciałbyś odkupić Viticulture z dodatkiem? ;)

Próbujesz zestawić to, że pracownik Phalanx posłużył się dzieckiem, jako przykład, czy pracownik Rebela zasugerował (może Tobie kazał, nie wiem) zakup koszulek jako rozwiązanie problemu. Nie są to stanowiska, które by graczy ucieszyły, ale taki jest biznes. Praktycznie każde wydawnictwo miało takie trudne decyzje do podjęcia, ale zazwyczaj były to wyważone komunikaty skierowane do graczy. Powoduje to szereg narzekań i jest sporo osób niezadowolonych.

Zapraszam do spisu rzeczy, za które ludzie krytykowali Czachę. Wszystko działo się w stosunkowo krótkim czasie.

Czacha ma swoje za uszami i inne wydawnictwa mają swoje za uszami. Wszystko rozchodzi się o proporcje porażek do sukcesów, które Czacha miała wyjątkowo wysokie i nie potrafiła wyjść z nich z twarzą. Bardzo się cieszę, że się ogarnęli i złapali naprawdę dobre licencje. Życzę im wszystkiego dobrego, chociaż pewnie w oczach Przemka nadal jestem hejterem.

Właśnie tym się te wszystkie wydawnictwa różnią. Rebel/Phalanx wystosuje komunikat, powie że coś popsuli, ostatecznie naprawi lub nie, a Czacha pójdzie do podcastu i powie, że hejterzy się uwzięli, a problemów to prawie nie było. Dobre podejście do wtopy wycisza temat, a złe dolewa oliwy do ognia. Czacha dolewała tej oliwy długo i teraz musi dłużej czekać na wygaszenie ogniska.

Wiesz, ludzie po prostu bardziej pamiętają takie kwiatki, jak zrzucanie problemów w zrozumieniu instrukcji na wątpliwą inteligencję gracza, bo podobno nikt nie miał problemów do tej pory. Na chłodno wyszło, że jednak instrukcja ma problemy i trzeba dodrukować, bo gdzieś tam zniknął akapit, ale smród pozostał. Tak jak przy zmianie grafik w zbiórce po cichu, czy niedotrzymaniu obietnicy dodrukowania kart. To nie jest tak, że minęło trochę czasu i nie pamiętamy już, że z grami, które kupiliśmy były konkretne problemy, a reakcja wydawnictwa była słaba. Niektórzy potrzebują dużo więcej powodów, by ponownie zaufać. Dużo osób straci zaufanie do Phalanxów po Tortudze i Toskaniii, czy do Rebela lub Portalu za różne kwiatki.

Ludzkim jest popełniać błędy, a dopiero ich naprawa mówi nam coś o człowieku. Cieszę się, że w Twoich przypadkach Czacha postąpiła tak, jak powinna i naprawiła braki. Przy czym to jest absolutnie normalne zachowanie, standard. Nie uważasz, że nieco zbyt mało, żeby wychwalać i stawać okoniem do osób zrażonych? Pozwól każdemu mieć swoją opinię. Każde wydawnictwo ma swoich fanów i antyfanów. Czacha ma nawet hejterów. ;)
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10882
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3205 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: japanczyk »

Bart Henry pisze: 05 lut 2021, 00:53 No to mam wrażenie, że Panowie nie widzieli, albo nie pamiętają co wtedy padało ze strony Czachy. Pamiętacie te usunięte posty na fejsbuku firmowym? Nie wiem od kiedy siedzicie w temacie i jak pilnie śledziliście wyczyny "wczesnej Czachy". Na forum nieco ponad dwa lata, może coś przegapiliście? ;)
Bart, w tym rzecz
Może warto jednak pozwolić wydawnictwu ruszyć dalej, szczególnie, że rozwinęło się od czasu swoich niefortunnych wspieraczek.

Obecnie wzorem tych negatywnych praktyk jest niestety Rebel - inny rozmiar kart do Res Arcana? Kupcie koszulki! Milczenie przez miesiac po feralnym druku Nemesis, brak informacji o ciagle przekladanej dacie premiery Pandemica i tak dalej. PHALANX z planszą też sie nie popisuje jakością komunikacji - na tym tle u Czachy przynajmniej mozna było liczyć na opryskliwe komunikaty ;D

I to wszystko o czym piszesz mówiąc Czacha "powie, zrobi" itp. to jednak wypadałoby użyć czasu przeszłego. Od twojego podsumowania ROK TEMU Czacha nie miała żadnej (myle sie?) wpadki ani komunikacyjnej ani wydawczej
Bart Henry pisze: 05 lut 2021, 00:53 Cieszę się, że w Twoich przypadkach Czacha postąpiła tak, jak powinna i naprawiła braki. Przy czym to jest absolutnie normalne zachowanie, standard.
No... nie. Wymiana gry na nową to nie jest standard. Ba, u niektórych (pozdrawiamy rebela) jest problem z wymiana komponentów, trzeba robić dowody zakupu i tym podobne (i tutaj wiemy z czego to wynika, ale niejest to standard)
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 961
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 664 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: Bart Henry »

japanczyk pisze: 05 lut 2021, 01:03 Bart, w tym rzecz
Może warto jednak pozwolić wydawnictwu ruszyć dalej, szczególnie, że rozwinęło się od czasu swoich niefortunnych wspieraczek.
Ja jestem za, ale może niech każdy sam sobie to oceni?
japanczyk pisze: 05 lut 2021, 01:03 Obecnie wzorem tych negatywnych praktyk jest niestety Rebel - inny rozmiar kart do Res Arcana? Kupcie koszulki! Milczenie przez miesiac po feralnym druku Nemesis, brak informacji o ciagle przekladanej dacie premiery Pandemica i tak dalej. PHALANX z planszą też sie nie popisuje jakością komunikacji - na tym tle u Czachy przynajmniej mozna było liczyć na opryskliwe komunikaty ;D

I to wszystko o czym piszesz mówiąc Czacha "powie, zrobi" itp. to jednak wypadałoby użyć czasu przeszłego. Od twojego podsumowania ROK TEMU Czacha nie miała żadnej (myle sie?) wpadki ani komunikacyjnej ani wydawczej
To mnie cieszy, ale może w takim razie trzeba ustalić za jaki okres można rozliczać wydawcę? Po roku się kasuje?
japanczyk pisze: 05 lut 2021, 01:03 No... nie. Wymiana gry na nową to nie jest standard. Ba, u niektórych (pozdrawiamy rebela) jest problem z wymiana komponentów, trzeba robić dowody zakupu i tym podobne (i tutaj wiemy z czego to wynika, ale niejest to standard)
Mówimy o przykładzie anegdotycznym. Taka Nasza Księgarnia oprócz przysłania nowej gry dośle Ci jeszcze promoski i cukierki. Postępowanie proklienckie trzeba chwalić i tu pełna zgoda z mojej strony. Myślę, że teraz na pewno ludzie wku...rzeni na Czachę 2-3 lata temu szturmują stronę wydawcy, bo okazało się, że nie dość, że uwzględnili braki, to jeszcze nową grę przesłali. ;)

Sorry za żartobliwy ton, ale jestem zwolennikiem tego, by każdemu dać możliwość oceny według swoich kryteriów. Czacha sobie na to zapracowała i teraz musi pracować nad okręceniem tego. Jak widać, robi to dobrze, więc może za jakiś czas uda im się nadrobić ten stracony image. Niech to będzie przestrogą dla ludzi chcących wejść w ten biznes. Trzeba mieć dużo pokory, bo inaczej może lat braknąć, by ludzie wybaczyli. Co ważne - wybaczyli gburowatość, a nie błędy. Błędy są, były i będą, ale to Czacha wprowadziła nowy standard łącząc błędy z słabym zarządzaniem sytuacjami kryzysowami. To taki nasz lokalny Najman wydawniczy, chociaż w przeciwieństwie do Marcina, to jednak wszystko idzie w stronę zdecydowanie pozytywną. Ja im kibicuję i czekam na ciekawe gry. Preorderów raczej nie wezmę, ewentualnie kupię taniej dwa miesiące później. ;)

Pozwolę sobie jeszcze zacytować to, co pisałem kilka stron wcześniej.
Bart Henry pisze: 02 lip 2020, 21:20Pozwólcie każdemu ocenić postępowanie Czachy i ich podejście do klientów według własnego sumienia. Dla jednego 2-3 gry wydane bez większych problemów są wystarczające, aby zapomnieć ich przewinienia, dla innych Czacha nigdy nie odzyska twarzy. Jeszcze inni nie pamiętają w ogóle tamtych sytuacji i pewnego gorącego wieczora po dosłaniu ludziom Klanów Kaledonii. Oj, wielu nauczyło się wtedy robić screeny. ;)
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 386 times
Been thanked: 452 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: KamradziejTomal »

Bart Henry pisze: 05 lut 2021, 01:39 Ja jestem za, ale może niech każdy sam sobie to oceni? [...]
Aż musiałem wbić i dopisać swoje 3 grosze. Ja tam ich łukiem omijam (tak ze względu na gry jak i na opinie) ale podoba mi się bardzo Twój głoś rozsądku - każdy ma swój rozum niech ocenia czy wydawcy ufa czy nie ;)
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10882
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3205 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: japanczyk »

Bart Henry pisze: 05 lut 2021, 01:39 Ja jestem za, ale może niech każdy sam sobie to oceni?
I byłoby super gdyby każdy to sobie oceniał, ale tak nie jest - Czacha jest jechana za to co robiła 2-3 lata temu ciagle przez tych samych ludzi co zniecheca nowych do inwestowania w ich tytuły
I rozumiałbym to gdyby caly czas odwalali maniane, ale tego nie robią - bardzo duza poprawa nastapila w tym aspekcie.
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 961
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 664 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: Bart Henry »

japanczyk pisze: 05 lut 2021, 11:57
Bart Henry pisze: 05 lut 2021, 01:39 Ja jestem za, ale może niech każdy sam sobie to oceni?
I byłoby super gdyby każdy to sobie oceniał, ale tak nie jest - Czacha jest jechana za to co robiła 2-3 lata temu ciagle przez tych samych ludzi co zniecheca nowych do inwestowania w ich tytuły
I rozumiałbym to gdyby caly czas odwalali maniane, ale tego nie robią - bardzo duza poprawa nastapila w tym aspekcie.
Ale to każdy ma to sobie oceniać, czy każdy oprócz ludzi, o których piszesz? Można oceniać Czachę, byle nie oceniać negatywnie?

Z tego, co pamiętam, to gry Czachy sprzedają się dobrze i dosyć szybko znikają z rynku. Nawet przedsprzedaże/kampanie na własnej stronie im wychodzą. Sam Przemek mówił w podcaście, że wyniki sprzedażowe są dobre. Na tyle dobre, że zamierzają zwiększyć udział gier własnej produkcji w portfolio. Wydaje mi się, że najwięcej klientów mogą mieć właśnie w postaci tych "odstraszanych" świeżaków, a sam problem odstraszania bardziej zauważasz Ty, niż wydawnictwo. Według mnie nowym graczom przyda się informacja o tym, co Czacha robiła w przeszłości, aby móc podjąć decyzję o wsparciu świadomie.
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: jakmis83 »

Czacha po swoich wtopach i niefortunnych wypowiedziach:
1. Myślę że odpokutowała, chociaż ten proces wciąż trwa.
2. Czegoś się nauczyli i teraz jest tylko lepiej.
Co prawda od czasu Klanów Kaledonia nie kupiłem od nich żadnej gry, to niech się mają jak najlepiej.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Tuminure
Posty: 556
Rejestracja: 08 mar 2013, 12:07
Lokalizacja: Milewo
Has thanked: 2 times
Been thanked: 47 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: Tuminure »

jakmis83 pisze: 05 lut 2021, 14:34 Czacha po swoich wtopach i niefortunnych wypowiedziach:
1. Myślę że odpokutowała, chociaż ten proces wciąż trwa.
2. Czegoś się nauczyli i teraz jest tylko lepiej.
Co prawda od czasu Klanów Kaledonia nie kupiłem od nich żadnej gry, to niech się mają jak najlepiej.
Ich gry w dalszym ciągu da się kupić taniej, niż na zagramw.to, co jest niezgodne z ich ówczesnym zobowiązaniem. To, że obecnie zrezygnowali z tego typu obietnic, nijak nie sprawia, że odpokutowali za wciąż łamane poprzednie obietnice.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: polwac »

Tuminure pisze: 05 lut 2021, 14:42 Ich gry w dalszym ciągu da się kupić taniej, niż na zagramw.to, co jest niezgodne z ich ówczesnym zobowiązaniem. To, że obecnie zrezygnowali z tego typu obietnic, nijak nie sprawia, że odpokutowali za wciąż łamane poprzednie obietnice.
Bez przesady, żeby po latach wymagać utrzymania stałych cen. Wiadomo, że im dłużej gra leży na magazynie tym trzeba taniej ją wypchnąć i zrobić miejsce na nowe tytuły. To jest chyba oczywiste?
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10882
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3205 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: japanczyk »

Bart Henry pisze: 05 lut 2021, 12:34 Ale to każdy ma to sobie oceniać, czy każdy oprócz ludzi, o których piszesz? Można oceniać Czachę, byle nie oceniać negatywnie?
Czym innym jest ocena, a czym innym wracanie do tematu z przed 2-3 lat pod każdym postem czy zapowiedzia wydawnicza Czachy
Mi juz to po prostu zbrzydło, bo to juz jest czysty hejt - nie niesie ze sobą zadnej informacji oprocz tego, ze kogos boli, ze na woreczkach w grze, w ktorej sa kompletnie niepraktyczne nie było nadruków

Rozumiem pretensje do Czachy, bo to co zrobili (szczegolnie podmieniajac grafiki w kampanii) było absolutnie karygodne, co nie zmienia faktu, ze to było szmat czasu temu.

Serio, jakby ktos mi truł o jakiś fackup ktory zrobił 2 lata temu w pracy, to bym zgłosił to jako mobbing :P
Tuminure pisze: 05 lut 2021, 14:42 Ich gry w dalszym ciągu da się kupić taniej, niż na zagramw.to, co jest niezgodne z ich ówczesnym zobowiązaniem. To, że obecnie zrezygnowali z tego typu obietnic, nijak nie sprawia, że odpokutowali za wciąż łamane poprzednie obietnice.
To akurat zobowiazanie zagraw.to - idiotyczne, o czym była wiele razy mowa. Nie ma mozliwosci jego egzekwowania w żaden sposób.
aeiou871
Posty: 977
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 308 times
Been thanked: 430 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: aeiou871 »

Z tego co pamiętam, nie chodziło o sam brak nadruku na woreczkach, tylko o tuszowanie ich braku i okłamywanie wspierających przez zmianę grafiki w kampanii. Za "jakiś fackup" (fuckup? fakap?) raczej nikt by Ci nie truł, a takie oszustwo to dość poważny zarzut.
Cvvenu
Posty: 116
Rejestracja: 30 maja 2020, 14:47
Has thanked: 20 times
Been thanked: 15 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: Cvvenu »

"całe szczęście", że nie siedziałem w grach 2-3 lata temu bo widzę ,że ta zadra siedzi w niektórych dalej. A tak nie znając negatywnych opinii na ich temat kupiłem od nich Endeavora z którego jestem bardzo zadowolony, na pytania jakie do nich miałem też mi szybko odpowiedzieli. Także moje dotychczasowe doświadczenia z nimi są na plus. Kolejne gry od nich jak trafią w moje zainteresowania też będą brane bez obaw.
Tuminure
Posty: 556
Rejestracja: 08 mar 2013, 12:07
Lokalizacja: Milewo
Has thanked: 2 times
Been thanked: 47 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: Tuminure »

japanczyk pisze: 05 lut 2021, 14:58To akurat zobowiazanie zagraw.to - idiotyczne, o czym była wiele razy mowa. Nie ma mozliwosci jego egzekwowania w żaden sposób.
To zobowiązanie na które Czacha się zgodziła wydając gry za pośrednictwem tej platformy. Nie wiem czemu uważasz, że to zobowiązanie platformy, skoro to nie oni decydują o hurtowej cenie gry. Wiem, że wiele razy była o tym mowa, nijak to niczego nie zmienia.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10882
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3205 times

Re: Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: japanczyk »

Tuminure pisze: 05 lut 2021, 15:14 To zobowiązanie na które Czacha się zgodziła wydając gry za pośrednictwem tej platformy. Nie wiem czemu uważasz, że to zobowiązanie platformy, skoro to nie oni decydują o hurtowej cenie gry. Wiem, że wiele razy była o tym mowa, nijak to niczego nie zmienia.
To zobowiązanie, które z samego założenia jest po prostu głupie, bo zakłada, ze gra nigdy przenigdy nie wyladuje na wyprzedazy, a sklep moze obnizyc spokojnie cene ponizej ceny zakupu, zeby nie magazynowac ry
ODPOWIEDZ