Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Koperty
Posty: 87
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:25
Been thanked: 2 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: Koperty »

Ja to zawsze się zastanawiam co to jest to IQ :)
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5140
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 263 times
Been thanked: 859 times
Kontakt:

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: raj »

Ayaram pisze: 01 lut 2019, 07:41 Także zgodzę się z kolegą walkingdead, 100% winy wydawcy.
Doprawdy? Ani odrobiny winy drukarni?
Parafrazując. Odstawiasz samochód do mechanika na wymianę części, po czym ten dzwoni do ciebie, że tamtych części to on teraz nie ma, ale są zamienniki i czy ma je wsadzić. Mówisz ok. I to tylko twoja wina, że części są zupełnie od innego samochodu i nie pasują do twojego. Mechanik jest bez winy...
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: rattkin »

Tak, trzeba rozgraniczyć winę od odpowiedzialności. 100% odpowiedzialności wydawcy.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5140
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 263 times
Been thanked: 859 times
Kontakt:

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: raj »

To prędzej.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1504
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 176 times
Been thanked: 533 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: Ayaram »

Dziwny przykład. Mechanik powinien się lepiej znać na samochodach ode mnie i ufam, że wie co robi. Przy planszówce drukarnia robi to co wydawca chcę i to wydawca powinien mieć wizję jak gra powinna wyglądać. W tej sytuacji zaakceptował jej wygląd w ciemno.

Bawiąc się w porównania to tak jak kierowca który dostaje mandat za niezapięte pasy pasażera. Dlaczego? Bo to podstawa. Wracając do drukarni: zawsze się drukuje kilka/kilkanaście książek i wysyła do wydawcy do akceptacji i dopiero po zaklepaniu wszystkiego drukuje calość. Jest to w choooooolerę nieopłacalne, ale... to jest "podstawa podstaw" dla wydawcy by upewnić się, że wszystko jest w 100% ok.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: rattkin »

Ayaram pisze: 01 lut 2019, 15:06 Bawiąc się w porównania to tak jak kierowca który dostaje mandat za niezapięte pasy pasażera. Dlaczego? Bo to podstawa.
Czyli wina jest pasażera, ale odpowiedzialność kierowcy.

Oczywiście, w kontekście drukarni, "wina" jest rzeczą dość umowną. Drukarnia drukuje to co dostanie. Nie leży w zakresie jej obowiązków sprawdzenie, jak miało być "naprawdę" - może odpowiadać jedynie, jeśli jest faktyczny problem z jakością druku/cięcia, itd. Oczywista, jak ze wszystkim na świecie, im większa proaktywność, tym lepiej, choć czasem zdarzają się też takie wesołe niewypały jak tutaj.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5140
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 263 times
Been thanked: 859 times
Kontakt:

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: raj »

Ayaram pisze: 01 lut 2019, 15:06 Dziwny przykład. Mechanik powinien się lepiej znać na samochodach ode mnie i ufam, że wie co robi. Przy planszówce drukarnia robi to co wydawca chcę i to wydawca powinien mieć wizję jak gra powinna wyglądać.
ROFTL.
Wyjaśnij mi skąd pogląd że mechanik powinien się znać na tym co robi a drukarnia już nie musi?
Nie wiem w jakiej drukarni pracujesz, ale za żadne skarby nie chciałbym skorzystać z jej usług.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
konrad.rymczak
Posty: 998
Rejestracja: 26 cze 2016, 14:09
Has thanked: 173 times
Been thanked: 48 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: konrad.rymczak »

raj pisze: 02 lut 2019, 23:40 ROFTL.
Wyjaśnij mi skąd pogląd że mechanik powinien się znać na tym co robi a drukarnia już nie musi?
Nie wiem w jakiej drukarni pracujesz, ale za żadne skarby nie chciałbym skorzystać z jej usług.
Kiedy idę do mechanika czy lekarza to liczę, że zna się na swojej robocie - zdiagnozuje i naprawi problem na bazie "coś stuka" lub "boli mnie tutaj".

Do drukarni nie idę z prośbą "zróbcie mi grę". Od drukarni oczekuję, że jak im dostarczę pliki to je wydrukują zgodnie ze sztuką. Jak dostarczę złe pliki to moja wina. Jak będę nieprecyzyjny (kostki k6 jest precyzyjne, kostki już mniej) - to też moja wina.
Kupię: Eclipse 2nd - Galactic Counselor
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1725
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 567 times
Been thanked: 1386 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: Leser »

raj pisze: 02 lut 2019, 23:40
Ayaram pisze: 01 lut 2019, 15:06 Dziwny przykład. Mechanik powinien się lepiej znać na samochodach ode mnie i ufam, że wie co robi. Przy planszówce drukarnia robi to co wydawca chcę i to wydawca powinien mieć wizję jak gra powinna wyglądać.
ROFTL.
Wyjaśnij mi skąd pogląd że mechanik powinien się znać na tym co robi a drukarnia już nie musi?
Nie wiem w jakiej drukarni pracujesz, ale za żadne skarby nie chciałbym skorzystać z jej usług.
A gdzie Ayaram niby napisał, że drukarnia może się nie znać? Różnica jest piekielnie prosta. Mechanik ma załatwić sprawę, na której się nie znasz - przychodzisz z mniej lub bardziej zidentyfikowanym problemem. Do drukarni przychodzisz z konkretnym pomysłem i jeżeli go dokładnie nie opiszesz, to nie masz prawa oczekiwać, że drukarnia w cudowny sposób będzie czytać ci w myślach i zrobi to tak "żeby było dobrze". Podałeś przykład, z którego nic nie wynika. Jeżeli zlecenie dla drukarni było opisane w sposób jasny i niepozostawiający wątpliwości, to faktycznie po jej stronie jest kuriozalny błąd. Jeśli w zamówieniu stało "10 kostek plastikowych", to ciężko dziwić się, że doszło do takiej sytuacji i obwiniać za nią drukarnię.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5140
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 263 times
Been thanked: 859 times
Kontakt:

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: raj »

Sami specjaliści dzisiaj.
Jeden pod drugim dwa posty w obronie tezy, że drukarnia może być niekompetentna, podające przy tym sprzeczne argumenty. Jeden twierdzi, że do drukarni trzeba dostarczyć kompletny projekt a drugi, że przychodzi się z pomysłem.
Może byście się zdecydowali?
Widać przy tym, że żaden z was nie musi wykonywać zadań zleconych dla klientów.

Interesujące przy tym, że obaj założyliście, że wydawca w dostarczonym do drukarni projekcie nie sprecyzował jakie to mają być kości. To pokazuje jak bardzo tendencyjni jesteście. Mam dla was złą wiadomość. Było to dokładnie sprecyzowane w projekcie i w testowych dostarczonych przez drukarnię egzemplarzach były właściwe kostki.

Jaką teraz woltę intelektualną wykonacie, aby dowieść niewinności drukarni?
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
probbi
Posty: 947
Rejestracja: 28 gru 2016, 15:13
Lokalizacja: Nadarzyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 87 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: probbi »

Może tu ktoś posprzątać? Wszelkie posty około Czachowe chętnie poczytam ale rozwodzenie się nad winą (bądź jej brakiem) drukarni w przytoczonej historii wraz z barwnym wątkiem motoryzacyjnym to chyba zbytnie zboczenie
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: detrytusek »

probbi pisze: 03 lut 2019, 09:10 Może tu ktoś posprzątać? Wszelkie posty około Czachowe chętnie poczytam ale rozwodzenie się nad winą (bądź jej brakiem) drukarni w przytoczonej historii wraz z barwnym wątkiem motoryzacyjnym to chyba zbytnie zboczenie
Zgłoś offftop do Raja :)
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Circadians: Nowy Świt

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5140
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 263 times
Been thanked: 859 times
Kontakt:

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: raj »

Akurat ten "offtop" dotyczy kwestii czy tego czy czacha może zwalić część winy na drukarnię czy nie może.
Choć akurat faktycznie można uznać, że ta odnoga tematu została wyczerpana i nie warto jej kontynuować bo zaczyna za bardzo odpływać. Obie strony już i tak pozostaną na swoich stanowiskach w tej kwestii.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 952
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 652 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: Bart Henry »

raj pisze: 03 lut 2019, 00:43 Sami specjaliści dzisiaj.
Jeden pod drugim dwa posty w obronie tezy, że drukarnia może być niekompetentna, podające przy tym sprzeczne argumenty. Jeden twierdzi, że do drukarni trzeba dostarczyć kompletny projekt a drugi, że przychodzi się z pomysłem.
Może byście się zdecydowali?
Widać przy tym, że żaden z was nie musi wykonywać zadań zleconych dla klientów.

Interesujące przy tym, że obaj założyliście, że wydawca w dostarczonym do drukarni projekcie nie sprecyzował jakie to mają być kości. To pokazuje jak bardzo tendencyjni jesteście. Mam dla was złą wiadomość. Było to dokładnie sprecyzowane w projekcie i w testowych dostarczonych przez drukarnię egzemplarzach były właściwe kostki.

Jaką teraz woltę intelektualną wykonacie, aby dowieść niewinności drukarni?
Nakreśliłeś historię, ludzie skomentowali na podstawie tego, co napisałeś. Teraz dorzucasz kolejne "fakty" i pytasz "i co teraz, cwaniaki?".

Prawda taka, że historię znasz zapewne z trzeciej ręki, nie mówiąc o tym, że nie masz dokładnego zapisu rozmowy telefonicznej. Możemy sobie pogdybać, porozważać sytuację, co do przebiegu której mamy tylko Twoje słowa. Słowa, które kształtujesz zależnie od potrzeb, jak widać.
Tylko co to da w kontekście CG? Będziemy się teraz w tym temacie sprzeczać jak było w historii, którą znasz tylko Ty? Albo będziemy się bawić w interpretowanie Twoich słów?
Nie nakręcaj spamu w tym wątku. Agresywna odpowiedź już w ogóle nie była na miejscu, szczególnie, że to Twoją rolą jest pilnowanie porządku na tym forum.
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 451
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 77 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: Zaan84 »

Nie znam się to się wypowiem. A w tym przypadku to nie jest tak że Czacha dostała z drukarni te nieszczęsne naklejki i sama pakowala je dla każdego oddzielnie razem z innymi bonusami?
Jeżeli tak to są 2 opcje. Nigdy nie sprawdzili czy naklejki w ogóle pasują albo sprawdzili i świadomie wysłali bubel. Nie wiem co gorsze.
Awatar użytkownika
konrad.rymczak
Posty: 998
Rejestracja: 26 cze 2016, 14:09
Has thanked: 173 times
Been thanked: 48 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: konrad.rymczak »

raj pisze: 03 lut 2019, 00:43 Sami specjaliści dzisiaj.
...
Jaką teraz woltę intelektualną wykonacie, aby dowieść niewinności drukarni?
Przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem co napisaliśmy.
Kupię: Eclipse 2nd - Galactic Counselor
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: wirusman »

Wykonując projekty za grube miliony z dokumentacji klienta , jak i swojej. Wiem że babole mogą występować po każdej stronie. Więc nie wiem poco taka głupia wymiana zdań. I przerzucanie winy z jednej strony na drugą. Przeważnie wina leży po środku.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1105 times
Been thanked: 1268 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: seki »

Wina leżąca po środku to dla mnie absurd. W dzisiejszych czasach nie realizuje się projektów nawet za kilkadziesiąt tysięcy bez precyzyjnych umów, w których każda ze stron ma wyznaczone swoje prawa i obowiązki. Jeśli powstaje błąd, którego nikt nie wychwycił to winnego łatwo określić a jeśli jest inaczej to kompletny brak profesjonalizmu obu stron umowy. I tak, również regularnie zajmuję się projektami i realizacjami b2b. Nie są to grube miliony ale wiele tematów za kilkadziesiąt i kilkaset tys. zł. Z mojego doświadczenia wynika, że błędy to kwestia marginalna. Po to pracują specjaliści nad każdą realizacją aby potencjalne błędy nie występowały. Jeśli występują to znak, że realizacją zajmują się osoby bez kompetencji a w szczególności więdzy i umiejętności.
teschen
Posty: 110
Rejestracja: 26 kwie 2017, 12:15
Has thanked: 55 times
Been thanked: 38 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: teschen »

Z punktu widzenia konsumenta kompletnie nie interesuje mnie kto zawalił. Liczy się tylko, że otrzymałem wybrakowany produkt i to w gestii wydawcy jest rozwiązać ten problem żebym był zadowolony, a co później zrobi wydawca i czy będzie się sądził z podwykonawcą nie ma dla mnie znaczenia.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5140
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 263 times
Been thanked: 859 times
Kontakt:

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: raj »

Z tym zgadzam się w 100%.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Onishin
Posty: 136
Rejestracja: 23 kwie 2016, 09:22
Has thanked: 26 times
Been thanked: 42 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: Onishin »

Otrzymałem właśnie Karciane Podziemia Las Cieni i z pierwszej weryfikacji wynika, że wszystko jest tak jak powinno być.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: playerator »

Onishin pisze: 05 lut 2019, 17:15 Otrzymałem właśnie Karciane Podziemia Las Cieni i z pierwszej weryfikacji wynika, że wszystko jest tak jak powinno być.
Nie do końca:
Czacha Games pisze:Niestety nie mogliśmy dołożyć tych 4 małych kart do tego druku (schody, umiejętność, ogr, rafa hydry) dlatego zostaną one wyprodukowane pod koniec marca przy okazji produkcji innej naszej gry.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
cpu
Posty: 97
Rejestracja: 19 cze 2013, 10:03

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: cpu »

To jest normalnie ponury żart...
Ja wsparłem Klany i teraz już po wielu akcjach Czachy i GFP dałem spokój z croudfundingiem, to po prostu nie ma sensu już lepiej na giełdzie grać przynajmniej szybciej widać straty.
Awatar użytkownika
Trampon
Posty: 359
Rejestracja: 26 mar 2012, 13:44
Lokalizacja: Warszawa Ursus
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: Trampon »

cpu pisze: 05 lut 2019, 23:27 (...)to po prostu nie ma sensu już lepiej na giełdzie grać przynajmniej szybciej widać straty.
- Jest interes do zrobienia
- Interes?
- Tak.
- A ile można stracić? :)
"W świecie kolekcjonerów nader często dochodzi do zbrodni. Kolekcjonerzy to szaleńcy albo fanatycy na granicy szaleństwa, zaślepieni żądzą posiadania zdolni są do najgorszych przestępstw".
E. Niziurski, Nowe Przygody Marka Piegusa.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5140
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 263 times
Been thanked: 859 times
Kontakt:

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: raj »

Tyle osób narzeka na to, że croudfunding coraz bardziej zbliża się do przedsprzedaży, a równocześnie zapomina, że cr z definicji dopuszcza duże ryzyko nie zrealizowania projektu lub zrealizowania go w zmieniony sposób.
Innymi słowy, narzekacie, że to przedsprzedaż i równocześnie żądacie, żeby to była przedsprzedaż.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
ODPOWIEDZ