Czacha Games i ich obietnice

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
polwac
Użytkownik wspierający
Has thanked: 174 times
Been thanked: 33 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: polwac » 08 maja 2019, 16:12

hipcio_stg pisze:
08 maja 2019, 14:19
Znowu błędy? Przecież wspierający mieli być na każdym etapie produkcji i poprawić wszystkie błędy... Nieładnie wspierający!
Ty się nie śmiej. Patrz jaką odpowiedź dostałem:
Spoiler:
BTW szkoda, że wydawnictwa tak szybko zapominają o "zakończonych" kampaniach i nie sprawdzają czy wszystko jest OK po wysyłkach oraz czy jednak nie pojawiają się jakieś komentarze wspierających. Ja na miejscu takiego wydawcy od czasu do czasu bym zagladał do swoich wcześniejszych kampanii.

alpha
Użytkownik wspierający
Been thanked: 15 times

Post autor: alpha » 08 maja 2019, 20:59

playerator pisze:
08 maja 2019, 14:55
Czy jakieś info w sprawie 5 poprawionych kart do Karcianych Podziemi się pojawiło? Nie mam fb, a podobno tam najprędzej można cokolwiek uzyskać. Pytał może ktoś?
Można gdzieś znaleźć info, które to są karty i jakie to błędy? Niedawno kupiłem (w sklepie) ale jeszcze nie grałem. Ile było (do)druków? Jak sprawdzić czy mam już może poprawione?

Awatar użytkownika
Gromb
Użytkownik wspierający
Has thanked: 78 times
Been thanked: 7 times

Post autor: Gromb » 08 maja 2019, 21:26

Nie masz.
Cytat ze wspieram.to:

"Jeśli chodzi o poprawione karty z pierwszej części. Prawie 90% ze wspierających drugą część wspierała również pierwszą część gry. Dlatego wszyscy wspierający Las Cieni otrzymają w swoich paczkach poprawione karty 4 bohaterów z części pierwszej. Niestety nie mogliśmy dołożyć tych 4 małych kart do tego druku (schody, umiejętność, ogr, rafa hydry) dlatego zostaną one wyprodukowane pod koniec marca przy okazji produkcji innej naszej gry. Zostaną one później rozesłane pocztą polską do wszystkich z Was, którzy wspierali pierwszą część gry. Poinformujemy o tym osobno w aktualizacji projektu pierwszej części gry."

Sklepowe wersje mają błędne karty. Zgłoś się do sklepu w którym kupiłeś grę, może pomogą z podmianą błędnych kart z pierwszej edycji. Nie było dodruków.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father

Awatar użytkownika
hipcio_stg
Użytkownik wspierający
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Post autor: hipcio_stg » 08 maja 2019, 21:31

Już widzę, jak nowe karty mają inne odcienie i historia od nowa...

Awatar użytkownika
playerator
Użytkownik wspierający
Has thanked: 49 times

Post autor: playerator » 09 maja 2019, 02:15

alpha pisze:
08 maja 2019, 20:59
Można gdzieś znaleźć info, które to są karty i jakie to błędy? (...)
Tutaj - aktualizacja #29.

Btw - aktualizacja mówi o pięciu błędnych kartach. Tyle samo (5) poprawionych kart znajduje się w erracie.

Awatar użytkownika
bluebird
Has thanked: 4 times

Post autor: bluebird » 09 maja 2019, 03:21

Faktycznie w Polach Zieleni na co najmniej 2 kartach jest błąd psujący końcową punktacje , czy oni nie potrafią wydać gry bez błędów ? A miałem wspierać W pogoni za szczęściem. No ale w takiej sytuacji odpadam, ile razy można im dawać szanse? Aha, no i pewnie zaraz zwalą wszystko na wspierających że nie wyłapali błędów :)

Awatar użytkownika
krisow
Użytkownik wspierający
Been thanked: 5 times

Post autor: krisow » 09 maja 2019, 09:38

Co do błędów w kartach Pola Zieleni, to taka ciekawostka:
Obrazek

Kwatery pracownicze, dwa egzemplarza w porządku, a w trzecim zamiast punktów zwycięstwa proponują nam wodę. Mam tak w swoim egzemplarzu, 2 karty dobre, jedna zła. Wygląda na to, że część kart tego rodzaju wydrukowano dobrze, a część źle. Macie podobnie? Czy od szczęścia zależy co masz w pudełku? Jedni mają wszystkie karty w porządku, inni częściowo, a ktoś wszystko źle?

Do tego dochodzi karta Gospodarstwo, która może trochę mylić, ale chyba da się wydedukować, że chodzi o niezabudowane lokacje w zasięgu 2. Nie traktowałbym tego jako błąd.

Podobno też karta Jęczmień ma błąd. W komentarzach na kampanii jest podane takie wyjaśnienie:
Jest na teraz: Za każdą Lokacje w zasięgu 2 która nie jest Polem Zbożem otrzymujesz 1 żywność.
Powinno być : Za każdą Lokacje Pole w zasięgu 2 które nie jest Polem Zbożem otrzymujesz 1 żywność.
Jeżeli byłoby tak jak na polskiej karcie to odpowiednie zbudowanie Jęczmienia dawałoby nawet 13 pożywienia za prawie darmowy koszt.

Wg. mnie ostatnie kampanie Czachy rzutują na kampanię "W pogoni za szczęściem", a chyba szkoda, bo klimat budowy życia opakowany w przystępna mechanikę może być ciekawy. Np. takie CV, osobiście lubię od czasu do czasu zagrać.

Awatar użytkownika
polwac
Użytkownik wspierający
Has thanked: 174 times

Post autor: polwac » 09 maja 2019, 11:30

Mam nadzieję, że to już wszystkie błędy i nie ma ich tam więcej.

alpha
Użytkownik wspierający

Post autor: alpha » 09 maja 2019, 11:46

Gromb pisze:
08 maja 2019, 21:26
Nie masz.
Cytat ze wspieram.to:

"Jeśli chodzi o poprawione karty z pierwszej części. Prawie 90% ze wspierających drugą część wspierała również pierwszą część gry. Dlatego wszyscy wspierający Las Cieni otrzymają w swoich paczkach poprawione karty 4 bohaterów z części pierwszej. Niestety nie mogliśmy dołożyć tych 4 małych kart do tego druku (schody, umiejętność, ogr, rafa hydry) dlatego zostaną one wyprodukowane pod koniec marca przy okazji produkcji innej naszej gry. Zostaną one później rozesłane pocztą polską do wszystkich z Was, którzy wspierali pierwszą część gry. Poinformujemy o tym osobno w aktualizacji projektu pierwszej części gry."

Sklepowe wersje mają błędne karty. Zgłoś się do sklepu w którym kupiłeś grę, może pomogą z podmianą błędnych kart z pierwszej edycji. Nie było dodruków.
playerator pisze:
09 maja 2019, 02:15
alpha pisze:
08 maja 2019, 20:59
Można gdzieś znaleźć info, które to są karty i jakie to błędy? (...)
Tutaj - aktualizacja #29.

Btw - aktualizacja mówi o pięciu błędnych kartach. Tyle samo (5) poprawionych kart znajduje się w erracie.
Z tego co widzę, to oni nawet nie potrafią policzyć ile kart mają z błędem :lol: Napisali, że 4 karty, a wrzucili zdjęcia 5 kart. Pomijam, że znalazłem błąd na kolejnej karcie.

Razem z podstawką kupowałem dodatek "Las cieni". Myślałem, że znajdą się one w tym dodatku, ale nie ma ich tam. Mam za to 2 karty, o których nie ma mowy w instrukcji: 1 kartę "Wróżka", i 1 kartę "Feniks". W instrukcji jest informacja, że jest 5 kart bohaterów i 5 kart bossów. A ja mam po 6. Za to nie mam poprawionych kart z podstawki. Tego nie ogarniam :)

Próbowałem dojść dlaczego te 2 dodatkowe karty nie mają oznaczeń, że pochodzą z dodatku "Las cieni", ale nie wiem czemu tak. Po wymieszaniu dodatku z podstawką, nie dojdzie się potem, że te 2 karty są z dodatku, bo brak na nich oznaczeń dodatku.

Zauważyłem też, że w dodatku "Las cieni" zmienili czcionkę na większą (wyższą) przez co zmniejszyli odstępy pomiędzy liniami. Wygląda to brzydko. W podstawce jest to elegancko zrobione, a tutaj niechlujnie to wygląda. Ale żeby było śmiesznie, to na odwrót ma 1 karta "Walka z bossem". Dodatek ma mniejszą czcionkę i lepiej to wygląda, a podstawka odwrotnie. Kto to im tak układa to nie mam pojęcia :)

Kości też się różnią: w podstawce miniaturki nieprzezroczyste, natomiast dodatek ma średniej wielkości i przezroczyste. Te z dodatku ładniejsze.

Awatar użytkownika
playerator
Użytkownik wspierający
Has thanked: 49 times

Post autor: playerator » 09 maja 2019, 11:55

alpha pisze:
09 maja 2019, 11:46
(...) Pomijam, że znalazłem błąd na kolejnej karcie (...)
Na której?

alpha
Użytkownik wspierający

Post autor: alpha » 09 maja 2019, 12:40

Nie pisałem, bo to literówka, a nie jakiś istotny dla samej gry. Na tej karcie "Wróżka" z obu stron jest wyraz: powinienieś.

Przy okazji zauważyłem teraz, że karta "Schody 4G" z dodatku, ma trochę inny tekst niż ten, który jest podany przez Czachę jako już poprawiony. Nie wiem czy dodatek ma to mieć inaczej, czy jednak ostatecznie zmieniono go na inną wersję.

Taki opis ma ta karta (w dodatku):
SCHODY 4G

Gdy są w zasięgu wzroku połóż na nich znacznik Obrażeń za każdy (czas) jaki wydasz.
Gdy będzie tutaj 6 znaczników Obrażeń weź 2 z nich i połóż po 1 na 2 Bohaterach, a pozostałe 4 odrzuć.
Na końcu dowolnej tury Bohaterowie mogą zejść w głąb lochu.
Gdy ta karta zostanie odkryta podczas wydawania (czasu) na początku tury, Bohaterowie mogą zejść niżej natychmiast.
A taki opis miała mieć ta karta jako poprawiona (w podstawce):
SCHODY 4G

Gdy są w zasięgu wzroku połóż na nich znacznik obrażeń za każdy (czas) jaki wydasz.
Gdy będzie tutaj 6 znaczników obrażeń weź dwa z nich jako rany, przydziel je dwóm różnym bohaterom, a pozostałe cztery odrzuć.

Gdy ta karta zostanie odkryta podczas wydawania (czasu) na początku tury bohaterowie mogą zejść niżej natychmiast.

Norwoks
Użytkownik wspierający

Post autor: Norwoks » 09 maja 2019, 16:25

sens zostaje ten sam na schodach więc bez dramatu
wróżka i feniks to nagrody P&P z pierwszej kampanii i miały być dodane w drugiej już normalnie
Mam i się podzielę: Planszostrefa 10%, Planszomania 10%, 3Trolle 7%, AlePlanszówki 5%, Mepel 4%

Awatar użytkownika
konrad.rymczak
Użytkownik wspierający
Has thanked: 69 times
Been thanked: 6 times

Post autor: konrad.rymczak » 09 maja 2019, 16:27

Czacha ciągle potrafi mnie zaskoczyć
Kolekcja | Kupię: Ginkgopolis (z dodatkiem) | Sprzedam: Projekt Gaja PL (folia), Alien Frontiers 4th | ilość czy liczba

Awatar użytkownika
bluebird
Has thanked: 4 times

Post autor: bluebird » 09 maja 2019, 18:34

normalnie czacha mi pęka od tego wszystkiego :)

Awatar użytkownika
xtomashx
Użytkownik wspierający
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Post autor: xtomashx » 09 maja 2019, 19:55

I tak Wookie będzie ich promować ponieważ prowizja musi się zgadzać.

Awatar użytkownika
Scamander
Użytkownik wspierający
Has thanked: 15 times

Post autor: Scamander » 10 maja 2019, 00:01

Póki nie wydają dobrych tytułów pal ich licho :lol:

ODPOWIEDZ