Lacerta - plany wydawnicze 2018

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
citmod
Posty: 714
Rejestracja: 11 gru 2014, 15:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 103 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2018

Post autor: citmod »

yNidhogg pisze: 16 cze 2018, 09:31
lacerta pisze: 15 cze 2018, 19:39Na razie jednak Mamy info o przedsprzedaży Azula Giganta, grę można zamówić teraz, czas przedsprzedaży jest bardzo krótki- do 21 czerwca do północy, dostawa za około 5 miesięcy.
http://www.planszoweczka.pl/product-pol ... Giant.html
Zaskoczyła mnie cena, z tego co pamiętam taki
War of the Ring Collector's Edition
w przedsprzedaży kosztował 400 USD.
Poniosła ich już fantazja przy dodatku joker do Azul, gdzie to sobie życzą 65zł za 10kafelków. Pewnie stwierdzili, skoro w Giant jest 10x więcej kafelków i są 2x większe, to cenę za Giant też dadzą 20x większą. Ale że myślą o graczach to zamiast chcieć 1300zł za to, to zeszli łaskawie do 1250zł...
Kisun
Posty: 1128
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 131 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2018

Post autor: Kisun »

Marudzicie :) Naprawdę chcecie to kupić? Jak by kosztowała połowę tego, to ilość chętnych raczej nie wzrosła by dwukrotnie. Przynajmniej u nas. Ktoś ma kasę i lubi tego typu wydania, to tysiąc w tą czy w tamtą? Ludziska kupują po 3tysie smartfony i kupują nowe co rok lub dwa, to te 1250zł nawet fajna cena. I na zdrowie. Ja nie kupił bym jej nawet za ćwierć tej ceny a ktoś kupi sobie i jeszcze komuś w prezencie, spoko.
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 508
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2018

Post autor: Pisarka »

citmod pisze: 16 cze 2018, 11:32
yNidhogg pisze: 16 cze 2018, 09:31
lacerta pisze: 15 cze 2018, 19:39Na razie jednak Mamy info o przedsprzedaży Azula Giganta, grę można zamówić teraz, czas przedsprzedaży jest bardzo krótki- do 21 czerwca do północy, dostawa za około 5 miesięcy.
http://www.planszoweczka.pl/product-pol ... Giant.html
Zaskoczyła mnie cena, z tego co pamiętam taki
War of the Ring Collector's Edition
w przedsprzedaży kosztował 400 USD.
Poniosła ich już fantazja przy dodatku joker do Azul, gdzie to sobie życzą 65zł za 10kafelków. Pewnie stwierdzili, skoro w Giant jest 10x więcej kafelków i są 2x większe, to cenę za Giant też dadzą 20x większą. Ale że myślą o graczach to zamiast chcieć 1300zł za to, to zeszli łaskawie do 1250zł...
Prawda jaka prosta kalkulacja? :wink:

No cóż, dzieci Kulczyka sobie zagrają :lol:
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
gajus21
Posty: 57
Rejestracja: 02 lut 2018, 09:35
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2018

Post autor: gajus21 »

Powiem tak jeżeli gra by kosztowała około 400 zł to bym naprawdę mocno się zastanowił nad kupnem (i prawdopodobnie bym kupił). Ale 1250 zł to jednak lekka przesada.
Proste wyliczenie: wielkość kafelka 1cmx1cmx0,5cm= 0,5 cm3, jeżeli kafelek ma być dwa razy większy: 2cmx2cm1cm (chociaż z tego co widzę kafelki nie są dwa razy grubsze) = 4cm3

Czyli idąc po ilości materiału gra powinna być maksymalnie 4 razy droższa od podstawowej wersji.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2018

Post autor: playerator »

gajus21 pisze: 18 cze 2018, 12:28 Powiem tak jeżeli gra by kosztowała około 400 zł to bym naprawdę mocno się zastanowił nad kupnem (i prawdopodobnie bym kupił). Ale 1250 zł to jednak lekka przesada.
Proste wyliczenie: wielkość kafelka 1cmx1cmx0,5cm= 0,5 cm3, jeżeli kafelek ma być dwa razy większy: 2cmx2cm1cm (chociaż z tego co widzę kafelki nie są dwa razy grubsze) = 4cm3

Czyli idąc po ilości materiału gra powinna być maksymalnie 4 razy droższa od podstawowej wersji.
4cm sześcienne to ani 2, ani 4 razy więcej niż 0,5cm sześciennego 8)

A cena też mnie zastanowiła. Ciekawe, jak jest uzasadniana przez wydawcę. Bo raczej jedak nie idzie o ilość materiału :mrgreen:
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
kali
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2018

Post autor: kali »

playerator pisze: 18 cze 2018, 12:59 A cena też mnie zastanowiła. Ciekawe, jak jest uzasadniana przez wydawcę. Bo raczej jedak nie idzie o ilość materiału :mrgreen:
Pewnie nowe matryce trzeba było zrobić. A że egzemplarzy będzie znacznie mniej, to cena jednostkowa produktu będzie znacznie wyższa.
Żyjemy po to, żeby wytwarzać łupież.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2018

Post autor: seki »

Wg mnie uzasadnianie ceny kosztem materiału nie ma sensu. To wydanie ekskluzywne, niedostępne w normalnej sprzedaży. Za takie wydania płaci się ekstra. Jeśli przeliczalibyśmy tak koszty materiału na cenę gier to doszli byśmy do wniosku, że na każdej grze nas "oszukują" bo tektura jest niewiele warta. Nie ma co przeliczać ceny gier w kontekście komponentów.
Awatar użytkownika
citmod
Posty: 714
Rejestracja: 11 gru 2014, 15:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 103 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2018

Post autor: citmod »

seki pisze: 18 cze 2018, 14:18 Wg mnie uzasadnianie ceny kosztem materiału nie ma sensu. To wydanie ekskluzywne, niedostępne w normalnej sprzedaży. Za takie wydania płaci się ekstra. Jeśli przeliczalibyśmy tak koszty materiału na cenę gier to doszli byśmy do wniosku, że na każdej grze nas "oszukują" bo tektura jest niewiele warta. Nie ma co przeliczać ceny gier w kontekście komponentów.
Sorry ale gadasz głupoty. W przypadku "normalnych" gier (tj. nowe gry które wychodzące na rynek) nie można przeliczać wszystkiego tylko na koszt materiału, bo jest dużo czynników których nie jesteśmy w stanie wycenić jak chociażby ilość pracy włożona w wymyślenie gry i jej rozwój. Także nikt tutaj nie zamierza sprowadzać tej dyskusji do tego, że każdą grę należy rozliczać tylko pod kątem materiałów. Dlatego też zawsze chce mi się śmiać jak czytam głupie wypowiedzi, że gry są za drogie. :D
Tutaj jednak mamy do czynienia z czystym skokiem na hajs (a raczej jej próbą). Tak samo jak miało to miejsce w przypadku żetonów jokera. Jasne zapewne trzeba było przygotować do tego inną linię produkcyjną, ale oprócz tego, nie było w tym przypadku żadnych dodatkowych kosztów oprócz samego materiału. Gra była juz wymyślona, żadnych zmian nie wprowadzono. Jedyne co zostało tutaj zmienione to rozmiar, a w wersjach deluxe gier, zazwyczaj mamy do czynienia ze znacznym ulepszeniem jakości komponentów.

Jakoś nie widzę żeby Tajniacy XXL kosztowały 7x tyle co którakolwiek z podstawek, tylko kosztują 1,5x tyle.

I zanim ktoś mi zarzuci, że jestem zły, że jest tak drogo bo mnie nie stać: Zupełnie nie jestem targetem tego rozwiązania i nie kupiłbym nawet za 250zł, bo po prostu nie widzę sensu. W sumie to nawet nie wiem czy bym kupił jakby było w tej samej cenie co podstawka, bo po prostu szkoda by mi było miejsca. :P Choć oczywiście rozumiem, że mogą być przypadki osób które znajdą dla tej wersji zastosowanie.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2018

Post autor: detrytusek »

citmod pisze: 18 cze 2018, 16:16
seki pisze: 18 cze 2018, 14:18 Wg mnie uzasadnianie ceny kosztem materiału nie ma sensu. To wydanie ekskluzywne, niedostępne w normalnej sprzedaży. Za takie wydania płaci się ekstra. Jeśli przeliczalibyśmy tak koszty materiału na cenę gier to doszli byśmy do wniosku, że na każdej grze nas "oszukują" bo tektura jest niewiele warta. Nie ma co przeliczać ceny gier w kontekście komponentów.
Sorry ale gadasz głupoty. W przypadku "normalnych" gier (tj. nowe gry które wychodzące na rynek) nie można przeliczać wszystkiego tylko na koszt materiału, bo jest dużo czynników których nie jesteśmy w stanie wycenić jak chociażby ilość pracy włożona w wymyślenie gry i jej rozwój. Także nikt tutaj nie zamierza sprowadzać tej dyskusji do tego, że każdą grę należy rozliczać tylko pod kątem materiałów. Dlatego też zawsze chce mi się śmiać jak czytam głupie wypowiedzi, że gry są za drogie. :D
Tutaj jednak mamy do czynienia z czystym skokiem na hajs (a raczej jej próbą). Tak samo jak miało to miejsce w przypadku żetonów jokera. Jasne zapewne trzeba było przygotować do tego inną linię produkcyjną, ale oprócz tego, nie było w tym przypadku żadnych dodatkowych kosztów oprócz samego materiału. Gra była juz wymyślona, żadnych zmian nie wprowadzono. Jedyne co zostało tutaj zmienione to rozmiar, a w wersjach deluxe gier, zazwyczaj mamy do czynienia ze znacznym ulepszeniem jakości komponentów.

Jakoś nie widzę żeby Tajniacy XXL kosztowały 7x tyle co którakolwiek z podstawek, tylko kosztują 1,5x tyle.

I zanim ktoś mi zarzuci, że jestem zły, że jest tak drogo bo mnie nie stać: Zupełnie nie jestem targetem tego rozwiązania i nie kupiłbym nawet za 250zł, bo po prostu nie widzę sensu. W sumie to nawet nie wiem czy bym kupił jakby było w tej samej cenie co podstawka, bo po prostu szkoda by mi było miejsca. :P Choć oczywiście rozumiem, że mogą być przypadki osób które znajdą dla tej wersji zastosowanie.
A Ty czytaj ze zrozumieniem. Seki wyraźnie napisał, że nie ma sensu uzasadniać ceny kosztami materiału tylko po prostu jest to wersja ekskluzywna, a w takich przypadkach czasem sky has no limit. Ty piszesz, że jest to skok na kasę, a które wydanie ekskluzywne nie jest większym bądź mniejszym skokiem na kasę? Także zgadzając się co do treści stwierdziłeś, że "gada pisze głupoty"
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Circadians: Nowy Świt

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
citmod
Posty: 714
Rejestracja: 11 gru 2014, 15:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 103 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2018

Post autor: citmod »

detrytusek pisze: 18 cze 2018, 16:42
citmod pisze: 18 cze 2018, 16:16 ...
A Ty czytaj ze zrozumieniem. Seki wyraźnie napisał, że nie ma sensu uzasadniać ceny kosztami materiału tylko po prostu jest to wersja ekskluzywna, a w takich przypadkach czasem sky has no limit. Ty piszesz, że jest to skok na kasę, a które wydanie ekskluzywne nie jest większym bądź mniejszym skokiem na kasę? Także zgadzając się co do treści stwierdziłeś, że "gada pisze głupoty"
Ja dobrze zrozumiałem co on napisał. Zasugerował, że "nasze" (czyli osób które uważają że cena jest z kosmosu, ze względu na małą różnice w materiałach) rozumowanie sprowadza się jedynie do zestawienia materiałów z ceną i że idąc tym tokiem to doszlibyśmy do wniosku, że większość gier jest nie warta swojej ceny. A ta sugestia jest najzwyczajniej bzdurą, bo raczej nikt zdrowo myślący (czyli nie osoby które płaczą, że gry ogólnie są za drogie) nie myśli o zwykłych grach w ten sposób. Tutaj natomiast jest bardzo ciężko nie zestawić ze sobą wersji zwykłej z wersją deluxe, jako że ich różnice są tylko i wyłącznie w wielkości.

W tej wersji nie ma nic ekskluzywnego oprócz ceny. Gdyby Tajniaków XXL sprzedawali po 500 zł też nikt nie powiedziałby, że jest to wersja ekskluzywna, więc nie wiem dlaczego ktoś nazywa Azul Giant ekskluzywnym.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2018

Post autor: detrytusek »

citmod pisze: 19 cze 2018, 03:07 Tutaj natomiast jest bardzo ciężko nie zestawić ze sobą wersji zwykłej z wersją deluxe, jako że ich różnice są tylko i wyłącznie w wielkości.

W tej wersji nie ma nic ekskluzywnego oprócz ceny. Gdyby Tajniaków XXL sprzedawali po 500 zł też nikt nie powiedziałby, że jest to wersja ekskluzywna, więc nie wiem dlaczego ktoś nazywa Azul Giant ekskluzywnym.
Nie, nie tylko w wielkości. AG jest w walizeczce, która jest wyściełana jakimś pluszem z tego co widzę, ma wyjmowane segregatory na żetony itp. Śmiało można to wydanie nazwać ekskluzywnym/kolekcjonerskim/itp. Innymi słowy dla największych fanów. I dlatego żadne ekonomiczne przesłanki nie mają tu racji bytu. Seki ma tu rację.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Circadians: Nowy Świt

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1799
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 76 times
Been thanked: 332 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2018

Post autor: hipcio_stg »

Łeee tam... za 1250 ziko kupisz kafelek na łazienkę w bloku. Wystarczy jeszcze na klej! Wyobraź sobie klimat kładzenia prawdziwych kafli na ścianie! Prawdziwy Azul!

EDIT:
Zapomniałem dodać, że zrobiłem z azula wersję legacy!
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4597
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1008 times
Been thanked: 1879 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2018

Post autor: warlock »

Lacerto szanowna, czy Puerto Rico karciane to raczej końcówka lipca, czy początek ;)?
Awatar użytkownika
lacerta
Posty: 300
Rejestracja: 22 cze 2006, 17:24
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 7 times
Been thanked: 98 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2018

Post autor: lacerta »

warlock pisze: 19 cze 2018, 10:08 Lacerto szanowna, czy Puerto Rico karciane to raczej końcówka lipca, czy początek ;)?
Początek raczej nie, bo już byśmy wiedzieli;) A nie wiemy nic poza tym, że lipiec;)
Zapraszamy na facebooka: https://facebook.com/LacertaPL
oraz do naszego sklepu z planszówkami https://sklep.lacerta.pl/
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2018

Post autor: Gromb »

Szanowna Lacerto. Czerwiec ma się ku końcowi. Czy Pandemic Stan Zagrożenia pojawi się w sprzedaży w najbliższym czasie?
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2018

Post autor: Bary »

Lacerto, czy coś się może ruszyło w sprawie bonusowych kafelków do Great Western Trail?
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
KozaK69
Posty: 129
Rejestracja: 28 sty 2017, 11:16
Has thanked: 9 times
Been thanked: 25 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2018

Post autor: KozaK69 »

Bary pisze: 27 cze 2018, 07:33 Lacerto, czy coś się może ruszyło w sprawie bonusowych kafelków do Great Western Trail?
Jeżeli masz na myśli https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... lding-tile i https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... ster-tiles to wchodzą one w skład dodatku Kolej na północ.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2018

Post autor: Bary »

KozaK69 pisze: 27 cze 2018, 07:58
Bary pisze: 27 cze 2018, 07:33 Lacerto, czy coś się może ruszyło w sprawie bonusowych kafelków do Great Western Trail?
Jeżeli masz na myśli https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... lding-tile i https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... ster-tiles to wchodzą one w skład dodatku Kolej na północ.
Dzięki za info!
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1521
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 277 times
Been thanked: 171 times
Kontakt:

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2018

Post autor: mikeyoski »

Wydacie Reef?
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3034
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 568 times
Been thanked: 239 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2018

Post autor: DarkSide »

Lacerto, czy "Pandemia: Stan Zagrożenia" to jeszcze wy wydacie, czy już Rebel przejął?
Jeśli Wy, to jaki termin, bo ostatnie info było o II kwartale 2018, więc już nieaktualne :wink:
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
fahrad
Posty: 226
Rejestracja: 24 cze 2015, 10:46
Has thanked: 8 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2018

Post autor: fahrad »

Cytat z pierwszego posta :) :
"Pandemia: Stan zagrożenia- po 13 lipca".
Awatar użytkownika
predki
Posty: 426
Rejestracja: 14 cze 2015, 09:06
Has thanked: 3 times
Been thanked: 56 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2018

Post autor: predki »

Czy Azul: Witraże z Sintry będzie w pierwszym druku, później czy wcale? :D
Lukas82
Posty: 40
Rejestracja: 14 mar 2018, 14:14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2018

Post autor: Lukas82 »

fahrad pisze: 10 lip 2018, 08:43 Cytat z pierwszego posta :) :
"Pandemia: Stan zagrożenia- po 13 lipca".
Droga Lacerto, mamy po 13 lipca. Czy sa jakieś wieści w tym temacie ?
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2018

Post autor: brazylianwisnia »

Dodatek Norwegowie do Uczty dla Odyna będzie po Polsku czy szykować się na wersję angielską?
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Szklo
Posty: 36
Rejestracja: 17 lis 2009, 12:51
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 5 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2018

Post autor: Szklo »

@ Lacerta- czy i kiedy jeśli tak, można się spodziewać dodruku Pandemic Legacy sezon 1 PL?
Zablokowany