Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
monika5593
Posty: 52
Rejestracja: 23 lut 2015, 20:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 25 times
Been thanked: 8 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: monika5593 »

Jakieś informacje w sprawie Res Arcana? Dokładniejsza data niż rok 2019? :) Nie mogę się doczekać :D
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: REBEL.pl »

Gilandiril pisze: 17 kwie 2019, 20:43
REBEL.pl pisze: Szansa wynosi 100%, wszystkie elementy wchodzące w skład kampanii KS będą dostępne także na lokalnych rynkach.
Sam Stronghold pisze w kampanii, że wszystko będzie dostępne u wszystkich partnerów. Super że nic nas nie ominie. Jednak kiedy możemy się spodziewać jakichś dokładniejszych informacji? Na przykład czy karty oznaczone jako "promo" będą u nas dostępne tylko jako promki na konwentach i konkursach, czy będzie można je normalnie kupić? Czy wszystko będzie w jednym pudełku, czy osobno będzie dostępny dodatek, osobno planszetki graczy i osobno karty "promo"? Jaka będzie sugerowana cena?
Jeszcze nie posiadamy informacji w jakiej formie zostaną udostępnione elementy dodatkowe wchodzące w skład kampanii KS Turmoil'a. Gdy tylko dowiemy się czegoś więcej to będziemy informować.

monika5593 pisze: 18 kwie 2019, 11:29Jakieś informacje w sprawie Res Arcana? Dokładniejsza data niż rok 2019? :) Nie mogę się doczekać :D
My również nie możemy się doczekać :) Nasz jedyny egzemplarz jest ciągle w obiegu, a chętnych na granie jest tyle, że w zasadzie nie zaznaje odpoczynku.
Niestety nie znamy jeszcze dokładnej daty. Gdy tylko dostaniemy jakieś konkretne informacje z fabryki to będziemy Was informować.

Tymczasem polecamy recenzję Tycjana:

Obrazek
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: wirusman »

A co tam z najnowszym dodatkiem do time stories i czy będziecie wydawać scenariusze "2.0"?
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3395
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1132 times
Been thanked: 595 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: piton »

Rebelu szanowny,
czy po niewątpliwym sukcesie jaki osiągnie Sushi Go Party (nie mogę się doczekać), planujecie może Sushi Roll?
Sushi, kości, draft - brzmi bardzo dobrze ;)
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: REBEL.pl »

wirusman pisze: 19 kwie 2019, 16:16A co tam z najnowszym dodatkiem do time stories i czy będziecie wydawać scenariusze "2.0"?
Cierpliwie czekamy na datę odbioru z fabryki scenariusza do T.I.M.E Stories: Bractwo Wybrzeża.

Całą linię T.I.M.E Stories 2.0 będziemy wydawać. Z aktualnie udostępnionych informacji każdy scenariusz z "niebieskiego" cyklu będzie samodzielną grą, zawierającą wszystko co jest wymagane do rozegrania danej przygody. Docelowo scenariuszy w tym cyklu ma również być 9. Więcej dostępnych informacji na przykład tutaj: https://boardgamegeek.com/blogpost/8620 ... s-jaipur-r

piton pisze: 21 kwie 2019, 14:54Rebelu szanowny,
czy po niewątpliwym sukcesie jaki osiągnie Sushi Go Party (nie mogę się doczekać), planujecie może Sushi Roll?
Sushi, kości, draft - brzmi bardzo dobrze ;)
To dość odległa przyszłość. Na razie z niecierpliwością oczekujemy na dostawę Sushi Go: Party i chcemy się nią nacieszyć, a ma do nas dojechać w czerwcu 2019 roku.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: alpha »

REBEL.pl pisze: 23 kwie 2019, 11:04
wirusman pisze: 19 kwie 2019, 16:16A co tam z najnowszym dodatkiem do time stories i czy będziecie wydawać scenariusze "2.0"?
Cierpliwie czekamy na datę odbioru z fabryki scenariusza do T.I.M.E Stories: Bractwo Wybrzeża.

Całą linię T.I.M.E Stories 2.0 będziemy wydawać. Z aktualnie udostępnionych informacji każdy scenariusz z "niebieskiego" cyklu będzie samodzielną grą, zawierającą wszystko co jest wymagane do rozegrania danej przygody. Docelowo scenariuszy w tym cyklu ma również być 9. Więcej dostępnych informacji na przykład tutaj: https://boardgamegeek.com/blogpost/8620 ... s-jaipur-r
Przepraszam, że zadaję zapewne banalne pytania, ale jestem zielony w temacie "T.I.M.E Stories". Czym jest linia scenariuszy 2.0? Czym jest "niebieski" cykl? Zastanawiam się nad zakupem tej gry, ale teraz mi to trochę namieszało.
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10764
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3315 times
Been thanked: 3182 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: japanczyk »

alpha pisze: 23 kwie 2019, 14:57
REBEL.pl pisze: 23 kwie 2019, 11:04 Całą linię T.I.M.E Stories 2.0 będziemy wydawać. Z aktualnie udostępnionych informacji każdy scenariusz z "niebieskiego" cyklu będzie samodzielną grą, zawierającą wszystko co jest wymagane do rozegrania danej przygody. Docelowo scenariuszy w tym cyklu ma również być 9. Więcej dostępnych informacji na przykład tutaj: https://boardgamegeek.com/blogpost/8620 ... s-jaipur-r
Przepraszam, że zadaję zapewne banalne pytania, ale jestem zielony w temacie "T.I.M.E Stories". Czym jest linia scenariuszy 2.0? Czym jest "niebieski" cykl? Zastanawiam się nad zakupem tej gry, ale teraz mi to trochę namieszało.
Wszystko masz w linku który podrzucił Rebel
Obecnie wszystkie scenariusze wymagaja podstawki. Ponieważ na rynku wtórnym TIME Stories bardzo dobrze funkcjonował, wydawnictwo postanowiło cos z tym zrobic i teraz wychodzi Linia Scenariuszy 2.0, która ograniczy rynek wtórny i zwiekszy zarobki wydawnictwa. Przy tym kazdy nowy scenariusz juz nie bedzie wymagal podstawki tylko bedzie zawierał wszytskie komponenty, a pewnie tez bedzie tam cos w stylu legacy co ograniczy odsprzedaz
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: alpha »

Dlaczego samodzielny scenariusz miałby ograniczyć odsprzedaż? Tym bardziej go zwiększy, bo nie trzeba będzie mieć podstawki.
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1263
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 356 times
Been thanked: 206 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: ShapooBah »

Jeżeli scenariusze będą bardziej Legacy, to prawdopodobnie połowę komponentów zniszczysz w trakcie przezywania swojej przygody. Odsprzedanie w tym momencie staje się niemożliwe, a przynajmniej piekielnie nieopłacalne (spójrz po ile chodzi Pandemic Legacy)
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: wirusman »

Ja jeszcze wrócę do dodatku time stories- bractwo wybrzeża. Jaki może być najkrótszy czas dostawy do sklepów. Zastanawiam się czy mam rozbijać swój koszyk z tego powodu?
Awatar użytkownika
Vito
Posty: 110
Rejestracja: 11 sty 2012, 09:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 10 times
Been thanked: 14 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: Vito »

Legacy ma ograniczyć wtórny rynek, nie samodzielność scenariuszy.
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: KQuest »

Jest jakieś źródło tych wiadomości o elementach legacy w drugim sezonie T.I.M.E Stories? Czytałem kiedyś ten wątek na BGG (i kilka innych), ale nie kojarzę niczego takiego. Była mowa o tym, że każdy będzie samodzielny, że będą krótsze od poprzednich (aczkolwiek to akurat średnio zaletą, bo tamte wcale nie były za długie), że żeby spiąć te nowe dodatki "zewnętrzną" fabułą (agencja i te sprawy) trzeba będzie dokupić jeszcze jeden dodatek ("Experience"?), ale o legacy nic nie kojarzę.

Przy okazji, mam nadzieję, że skoro czas rozgrywki idzie tak znacznie w dół to cena też pójdzie, chociaż jakoś mam co do tego obawy
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: playerator »

KQuest pisze: 23 kwie 2019, 21:48 Jest jakieś źródło tych wiadomości o elementach legacy w drugim sezonie T.I.M.E Stories? (...)

Zapewne nie ma żadnego. Ot, pisane dla samego pisania:
japanczyk pisze: 23 kwie 2019, 15:10 (...) a pewnie tez bedzie tam cos w stylu legacy co ograniczy odsprzedaz
ShapooBah pisze: 23 kwie 2019, 15:28 Jeżeli scenariusze będą bardziej Legacy, to prawdopodobnie połowę komponentów zniszczysz w trakcie przezywania swojej przygody (...)
Vito pisze: 23 kwie 2019, 16:09 Legacy ma ograniczyć wtórny rynek, nie samodzielność scenariuszy.
Smutne.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10764
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3315 times
Been thanked: 3182 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: japanczyk »

KQuest pisze: 23 kwie 2019, 21:48 Jest jakieś źródło tych wiadomości o elementach legacy w drugim sezonie T.I.M.E Stories?
Wydaje mi się ze czytałem o tym na Bgg, ale możliwe ze była to tez spekulacja w kontekście wyników sprzedaży podstawki, możliwe tez ze zasugerowałem się tymco Trzewik mówił przy okazji któregoś z podcastów
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1263
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 356 times
Been thanked: 206 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: ShapooBah »

Hej Rebel,
Przeglądam wasz podręcznik gracza DnD 5ed. i mam już swoje pierwsze wrażenie dotyczące wydania.

Świetna robota z tłumaczeniem, ale teksty w kolumnach mogłyby być wyjustowane, feel z czytania byłby dużo lepszy. No i kartki jakieś takie cienkie i przypominające pergamin. Obawiam się o ich wytrzymałość przy szybkim wertowaniu zasad.
ptf
Posty: 160
Rejestracja: 28 gru 2012, 00:13
Been thanked: 4 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: ptf »

jakaś szansa na Battle for Rokugan?
GoT, FS, SR, WH4OK:C
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: REBEL.pl »

japanczyk pisze: 24 kwie 2019, 03:38
KQuest pisze: 23 kwie 2019, 21:48
japanczyk pisze: 23 kwie 2019, 15:10Obecnie wszystkie scenariusze wymagaja podstawki. Ponieważ na rynku wtórnym TIME Stories bardzo dobrze funkcjonował, wydawnictwo postanowiło cos z tym zrobic i teraz wychodzi Linia Scenariuszy 2.0, która ograniczy rynek wtórny i zwiekszy zarobki wydawnictwa. Przy tym kazdy nowy scenariusz juz nie bedzie wymagal podstawki tylko bedzie zawierał wszytskie komponenty, a pewnie tez bedzie tam cos w stylu legacy co ograniczy odsprzedaz
Jest jakieś źródło tych wiadomości o elementach legacy w drugim sezonie T.I.M.E Stories?
Wydaje mi się ze czytałem o tym na Bgg, ale możliwe ze była to tez spekulacja w kontekście wyników sprzedaży podstawki, możliwe tez ze zasugerowałem się tymco Trzewik mówił przy okazji któregoś z podcastów
Nic nie wiemy o planach robienia zawartości legacy w T.I.M.E Stories. To spekulacje. Sprzedaż linii jest na bardzo zadowalającym poziomie, celem zrobienia samodzielnych scenariuszy jest bardziej wyjście z grą do szerszego grona klientów. Pomijając fakt, że zdarzali się klienci, którzy kupili scenariusz, w który nie mogli zagrać, były jeszcze problemy z dostępnością gry podstawowej, co hamowało sprzedaż scenariuszy. Również ich niesamodzielność powodowała, że ograniczała się ich dostępność (na przykład sieci handlowe niechętnie prowadzą sprzedaż dodatków do gier, z uwagi na brak wyspecjalizowanej obsługi doradzającej klientowi, co często kończy się losowym zakupem i brakiem możliwości zagrania w "dodatek" i rozczarowaniem/zwrotem).

ShapooBah pisze: 24 kwie 2019, 21:34 Hej Rebel,
Przeglądam wasz podręcznik gracza DnD 5ed. i mam już swoje pierwsze wrażenie dotyczące wydania.

Świetna robota z tłumaczeniem, ale teksty w kolumnach mogłyby być wyjustowane, feel z czytania byłby dużo lepszy. No i kartki jakieś takie cienkie i przypominające pergamin. Obawiam się o ich wytrzymałość przy szybkim wertowaniu zasad.
Dziękujemy! To jeden z większych projektów jakie prowadziliśmy i zaplanowany na kilka lat do przodu. Wymagał od nas "postawienia" nowego zespołu odpowiedzialnego tylko za tę linię. Wszystkie uwagi przekazujemy, jedyne co zaznaczymy, że w kwestii surowca (kartki, grzbiet, okładka, etc.) nie mamy żadnych możliwości zmian - za produkcję odpowiada Wizards of the Coast i my dostajemy gotowy produkt. Jakość papieru i pozostałych elementów jest identyczna jak w pozostałych wydaniach językowych w Europie (ta sama fabryka).

ptf pisze: 25 kwie 2019, 00:36jakaś szansa na Battle for Rokugan?
Nie mamy jej w planach.

wirusman pisze: 23 kwie 2019, 15:39Ja jeszcze wrócę do dodatku time stories- bractwo wybrzeża. Jaki może być najkrótszy czas dostawy do sklepów. Zastanawiam się czy mam rozbijać swój koszyk z tego powodu?
Nie mamy informacji na temat jej dostępności. Na wszelki wypadek polecamy rozbić zamówienie.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Piodag
Posty: 58
Rejestracja: 16 sty 2017, 14:37
Has thanked: 3 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: Piodag »

Czy znana jest dokładna data dodruku dodatku do Alchemików? Będzie to bardziej początek czy koniec maja?
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: Kin@a »

REBEL.pl pisze: 25 kwie 2019, 09:14 Wszystkie uwagi przekazujemy, jedyne co zaznaczymy, że w kwestii surowca (kartki, grzbiet, okładka, etc.) nie mamy żadnych możliwości zmian - za produkcję odpowiada Wizards of the Coast i my dostajemy gotowy produkt. Jakość papieru i pozostałych elementów jest identyczna jak w pozostałych wydaniach językowych w Europie (ta sama fabryka).
Ja zapytam z ciekawości (bez związku z tym konkretnym tytułem) czy zawsze tak jest w drukach międzynarodowych, że poszczególni uczestnicy (wydawnictwa) nie mogą postulować zmian w kwestii jakości?
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: REBEL.pl »

Kin@a pisze: 25 kwie 2019, 11:54
REBEL.pl pisze: 25 kwie 2019, 09:14Wszystkie uwagi przekazujemy, jedyne co zaznaczymy, że w kwestii surowca (kartki, grzbiet, okładka, etc.) nie mamy żadnych możliwości zmian - za produkcję odpowiada Wizards of the Coast i my dostajemy gotowy produkt. Jakość papieru i pozostałych elementów jest identyczna jak w pozostałych wydaniach językowych w Europie (ta sama fabryka).
Ja zapytam z ciekawości (bez związku z tym konkretnym tytułem) czy zawsze tak jest w drukach międzynarodowych, że poszczególni uczestnicy (wydawnictwa) nie mogą postulować zmian w kwestii jakości?
Różnie - w zależności od oryginalnego wydawcy. Czasami nic się nie da zmienić, nawet tytułu na froncie, czasami nie można zmieniać rewersów kart (z uwagi na zastosowaną technologię). Czasami można zmienić wszystko, łącznie z szatą graficzną, rozmiarem pudełka, a nawet liczbą komponentów i ich wykonaniem. Pełne spektrum. W dużym uproszczeniu (naprawdę dużym) to im większa firma, albo mocniejszy znak towarowy tym trudniej o zmiany. W przypadku D&D każdy "pomysł" musi zostać "przefiltrowany" przez Wizardsów. Ale to chyba nie dziwi, bo to bardzo mocna, ogólnoświatowa licencja, o którą należy dbać.

Piodag pisze: 25 kwie 2019, 11:34Czy znana jest dokładna data dodruku dodatku do Alchemików? Będzie to bardziej początek czy koniec maja?
Nie mamy dokładnej informacji od CGE jeszcze. Gdy tylko czegoś się dowiemy to będziemy informować.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1263
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 356 times
Been thanked: 206 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: ShapooBah »

Boli mnie tłumaczenie Kleryk- ja rozumiem nowomowę i jakieś takie naleciałości z angielskiego, ale bądź co bądź to wciąż są kapłani :D
Awatar użytkownika
Zefireq
Posty: 297
Rejestracja: 20 lut 2016, 08:15
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: Zefireq »

ShapooBah pisze: 25 kwie 2019, 12:19 Boli mnie tłumaczenie Kleryk- ja rozumiem nowomowę i jakieś takie naleciałości z angielskiego, ale bądź co bądź to wciąż są kapłani :D
Z tego co wiem, klerycy to właśnie eszcze nie kapłani - dopiero się do tego przygotowują. I w sumie to chyba dość ugruntowane słowo w języku polskim, nie nazwałbym tego nowomową.

Czy nowe D&D będzie do ogrania na Pyrkonie?
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 942
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 304 times
Been thanked: 197 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: Losiek »

Według słownika języka polskiego:
kleryk
1. student katolickiego seminarium duchownego, mający prawo do noszenia sutanny
2. daw. duchowny katolicki niższej rangi
zatem daleko klerykowi do naleciałości
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: REBEL.pl »

Zefireq pisze: 25 kwie 2019, 13:09Czy nowe D&D będzie do ogrania na Pyrkonie?
Tak. Hala 5, stoisko główne Rebela, 3 stoliki :)
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 698
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 106 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: Largo »

Wiadomo może kiedy pojawi się Zona i kiedy można spodziewać się jakiś materiałów promocyjno-recenzenckich na jej temat?
Zablokowany