Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2015
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1488 times
Been thanked: 1141 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: Bruno »

Arsen pisze: 21 mar 2019, 19:45 Świetna informacja z Królewskim Golemem.
Ciekawe więc, dlaczego na stronie Rebela przy KG wciąż stoi: "data dodruku nieustalona" i nic o nim nie wiedzą też sklepikarze? (przynajmniej ci, których miałem okazję ostatnio zapytać).
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: REBEL.pl »

ShapooBah pisze: 18 mar 2019, 09:51Rebelu, znana jest data wydania Podręcznika gracza do DnD? Kiedy tomiszcze wyląduje na półkach sklepowych?
Najświeższa informacja z wczoraj:

Data premiery Dungeons & Dragons: Player's Handbook (Podręcznik Gracza) oraz Dungeons & Dragons: Starter Set (Zestaw Startowy) jest zaplanowana na 23 kwietnia 2019 r.

Bruno pisze: 21 mar 2019, 23:50
Arsen pisze: 21 mar 2019, 19:45Świetna informacja z Królewskim Golemem.
Ciekawe więc, dlaczego na stronie Rebela przy KG wciąż stoi: "data dodruku nieustalona" i nic o nim nie wiedzą też sklepikarze? (przynajmniej ci, których miałem okazję ostatnio zapytać).
Dodruk gier Alchemicy oraz Alchemicy: Królewski Golem jest zaplanowany na maj 2019 r.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2015
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1488 times
Been thanked: 1141 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: Bruno »

Rozumiem, że Wasze wcześniejsze info o małej dostawie Golema na przełomie marca/kwietnia jest już nieaktualne?
Cóż, trzymamy kciuki za maj! :wink:
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
sowacz
Posty: 768
Rejestracja: 04 lut 2008, 11:08
Lokalizacja: Rumia
Been thanked: 23 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: sowacz »

Czy są jakiekolwiek plany wydania po polsku gry Viticulture?
loader
Posty: 53
Rejestracja: 24 lis 2017, 19:32
Has thanked: 29 times
Been thanked: 1 time

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: loader »

sowacz pisze: 22 mar 2019, 13:06 Czy są jakiekolwiek plany wydania po polsku gry Viticulture?
+1 też jestem mocno zainteresowany
Arsen
Posty: 66
Rejestracja: 21 mar 2019, 19:38
Has thanked: 19 times
Been thanked: 20 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: Arsen »

To ja się jeszcze nieśmiało przypomnę z pytaniem o polskie wydanie dodatku The New Frontier do Space Alerta. A propos tego tytułu: wydaje mi się, czy faktycznie jest tak, że coraz mniej go na sklepowych półkach? Mowa o polskiej podstawce.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: Blue »

Biorac pod uwage, ze leciał na wyprzy po 50zł to cos sie spodziewam negatywnej odpowiedzi na to pytanie ;/.
Awatar użytkownika
citmod
Posty: 714
Rejestracja: 11 gru 2014, 15:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 103 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: citmod »

Widzę, że planujecie odświeżyć wersję Time's Up Party. Z tego co rozumiem, znowu planujecie część zostawić a część wyrzucić (z tego co wiem, przy ostatniej zmianie pudełka też zmieniliście tylko część). Dlaczego nie wydacie tego po prostu jako nowy zestaw? Ja na przykład z tego powodu nie kupiłem nowej wersji. Tym bardziej, że nigdzie nie można się nawet dowiedzieć, ile i które karty zostały wymienione. Stąd wydaje mi się, że dużo lepiej by wam wyszło (zaznaczam "wydaje mi się" :P ) gdybyście wydali po prostu kolejną wersję, chociażby tak jak kiedyś były dwie różne, niebieska i żółta.

A tak swoją drogą to powtórzę moje pytanie z końca 2017r. Czy planujecie może wydać wersję title recall? Wtedy nie planowaliście, ale minęło sporo czasu a ja nadal uważam, że byłby to hit. :) Mogę nawet wspomóc prywatną listą haseł. :P

Edit: Na bgg również jest najwyżej ocenianą wersją. :)
Awatar użytkownika
monika5593
Posty: 52
Rejestracja: 23 lut 2015, 20:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 25 times
Been thanked: 8 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: monika5593 »

citmod pisze: 22 mar 2019, 23:53 Widzę, że planujecie odświeżyć wersję Time's Up Party. Z tego co rozumiem, znowu planujecie część zostawić a część wyrzucić (z tego co wiem, przy ostatniej zmianie pudełka też zmieniliście tylko część). Dlaczego nie wydacie tego po prostu jako nowy zestaw? Ja na przykład z tego powodu nie kupiłem nowej wersji. Tym bardziej, że nigdzie nie można się nawet dowiedzieć, ile i które karty zostały wymienione. Stąd wydaje mi się, że dużo lepiej by wam wyszło (zaznaczam "wydaje mi się" :P ) gdybyście wydali po prostu kolejną wersję, chociażby tak jak kiedyś były dwie różne, niebieska i żółta.

A tak swoją drogą to powtórzę moje pytanie z końca 2017r. Czy planujecie może wydać wersję title recall? Wtedy nie planowaliście, ale minęło sporo czasu a ja nadal uważam, że byłby to hit. :) Mogę nawet wspomóc prywatną listą haseł. :P

Edit: Na bgg również jest najwyżej ocenianą wersją. :)

Zgadzam się z przedmówcą! Myślę, że wielu graczy chętnie wspomoże propozycjami nowych haseł :)
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1955
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 189 times
Been thanked: 830 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: Neoptolemos »

Czy powoli klaruje się sytuacja Everdell? Tak bardziej 2, 3 czy 4 kwartał? Bo mam w zamówieniu większym i zastanawiam się, czy je rozbić, czy poczekać... :)
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Neoptolemos pisze: 25 mar 2019, 16:58 Czy powoli klaruje się sytuacja Everdell? Tak bardziej 2, 3 czy 4 kwartał? Bo mam w zamówieniu większym i zastanawiam się, czy je rozbić, czy poczekać... :)
No jasne że 2 kwartał a konkretnie kwiecień :wink:
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: Kin@a »

Czy będą dostępne w sprzedaży osobno zapasowe notesy do gry Welcome to i w jakiej cenie?
Zarówno do podstawki jak i dodatku?
Awatar użytkownika
predki
Posty: 426
Rejestracja: 14 cze 2015, 09:06
Has thanked: 3 times
Been thanked: 56 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: predki »

Rebelu,

Czy moglibyście na stronie "Na skrzydłach" dodać pliki z załącznikiem i instrukcją Automy? Wszędzie jest tylko podstawowa instrukcja.
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: REBEL.pl »

------------------------
JUŻ ZA ROGIEM:
------------------------

Z fabryki wyjechały do nas zestawy startowe do KeyForge: Zew Archontów - będą dostępne w pierwszym tygodniu kwietnia 2019 r:

Obrazek Obrazek

------------------------

W transporcie do nas jest także Welcome to... oraz Welcome to... Dodatek. Oba będą dostępne w pierwszym tygodniu kwietnia 2019 r:

ObrazekObrazekObrazek

------------------------

A także na progu dostępności są już Implodujące Kotki - dodatek do Eksplodujących Kotków. One również będą dostępne w pierwszym tygodniu kwietnia 2019 r:

Obrazek Obrazek Obrazek

------------------------
NOWOŚCI:
------------------------

Do sprzedaży w ostatnich tygodniach trafiły:

Przechlapane!
ObrazekObrazek


Arboretum
ObrazekObrazek


Zakazana Pustynia
ObrazekObrazek


Terraformacja Marsa - zestaw dodatkowy #3 (3 karty korporacji)
Obrazek


------------------------
PRZEDSPRZEDAŻ:
------------------------

Uruchomiliśmy przedsprzedaż na T.I.M.E Stories: Bractwo Wybrzeża.
Data premiery zapowiedziana jest na przełom kwietnia i maja 2019 r.
Sugerowana cena detaliczna wyniesie: 99,95 zł

Obrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek


------------------------

23-28 kwietnia, podczas konwentu fantastyki Pyrkon, zaplanowaną datę premiery mają Dungeons & Dragons: Starter Set (Zestaw Startowy) oraz Dungeons & Dragons: Player's Handbook (Podręcznik Gracza).
W przypadku Zestawu Startowego jest to przedpremiera, do regularnej sprzedaży trafi w maju 2019 r.

Na stronie wydawnictwa pojawiają się artykuły dotyczące tej serii produktów i dotychczas ukazały się:

Marcowa aktualizacja planów wydawniczych linii D&D
Obrazek


Z drogi, złoczyńcy! Bohater idzie!
Obrazek


Zajrzyj do środka Podręcznika Gracza
Obrazek


D&D Zestaw Startowy - szybki unboxing
Obrazek


Wprowadzenie do Gildii Mistrzów Podziemi
Obrazek


------------------------

Obrazek Obrazek Obrazek

Kto nie miał okazji natknąć się na Tagi, świetną imprezówkę angażującą szare komórki, ten niech zapozna się z krótkim artykułem poniżej opisującym ten genialny produkt. Pierwszy nakład niebawem nam się skończy i wygląda na to, że na dodruk przyjdzie nam nieco poczekać, dlatego jeśli ktoś ma w koszyku i zwleka to lojalnie informujemy - nie ma obaw, warto brać! :)

Nazwijmy rzeczy po imieniu
Obrazek


------------------------

"Nauka przez zabawę!" to seria produktów wydawnictwa Rebel dzięki której młodsi gracze nie tylko mile spędzają czas przy grach planszowych, ale także mogą się czegoś nauczyć. Czego? Odpowiedzi możecie znaleźć w poniższym artykule:

Nauka przez zabawę!
Obrazek


------------------------

Na stronie wydawnictwa pojawiły się także artykuły o:

Star Wars: Zewnętrzne Rubieże
Obrazek


Mieliśmy okazję brać udział w Disney Day, na którym pokazano kilka scen z przygotowywanego serialu Mandalorian, ale to będzie moc! Oglądając je Zewnętrzne Rubieże żyły przed naszymi oczami, czekamy na ten serial z niecierpliwością. Gra planszowa to obowiązkowa pozycja dla fanów uniwersum, fani uniwersum w naszej firmie bardzo upodobali sobie zabieranie prototypu Zewnętrznych Rubieży na weekendy do domu.

oraz:

Na skrzydłach - Relaks wśród ptasich treli
Obrazek


Cały świat gra w Na skrzydłach, nakłady gry u wydawców skończyły się nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Osiągnęła 84 pozycję na BGG i dalej pnie się w górę w szybkim tempie.

------------------------

21 marca premierę miała III fala do X-winga 2.0, już jest dostępna w sklepach.

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

W ostatnim czasie na temat X-wingów pojawiło się kilka artykułów na naszej stronie wydawnictwa:

Technologiczne potworki
Obrazek


Kosmiczna młócka
Obrazek


Potężny sprzymierzeniec
Obrazek


Odkrywając Galaktykę
Obrazek


------------------------
ODPOWIEDZI:
------------------------
Neoptolemos pisze: 25 mar 2019, 16:58Czy powoli klaruje się sytuacja Everdell? Tak bardziej 2, 3 czy 4 kwartał? Bo mam w zamówieniu większym i zastanawiam się, czy je rozbić, czy poczekać... :)
Nie mamy jeszcze żadnych wieści na temat daty wydania, ale raczej będzie to IV kwartał z uwagi na to, że produkcja odbywa się w Chinach i zaplanowana jest na wakacje tego roku.

Kin@a pisze: 25 mar 2019, 22:59Czy będą dostępne w sprzedaży osobno zapasowe notesy do gry Welcome to i w jakiej cenie?
Zarówno do podstawki jak i dodatku?
Na chwilę obecną nie, będą dostępne do samodzielnego wydruku.

loader pisze: 22 mar 2019, 15:24
sowacz pisze: 22 mar 2019, 13:06Czy są jakiekolwiek plany wydania po polsku gry Viticulture?
+1 też jestem mocno zainteresowany
Nic nam o takich planach nie wiadomo, a Rebel w swoich planach jej nie rozważa.

Arsen pisze: 22 mar 2019, 23:18To ja się jeszcze nieśmiało przypomnę z pytaniem o polskie wydanie dodatku The New Frontier do Space Alerta. A propos tego tytułu: wydaje mi się, czy faktycznie jest tak, że coraz mniej go na sklepowych półkach? Mowa o polskiej podstawce.
Faktycznie jest go coraz mniej, trafił na wyprzedaż. Nie będziemy przygotowywać polskiego wydania dodatku do tej gry.

citmod pisze: 22 mar 2019, 23:53Widzę, że planujecie odświeżyć wersję Time's Up Party. Z tego co rozumiem, znowu planujecie część zostawić a część wyrzucić (z tego co wiem, przy ostatniej zmianie pudełka też zmieniliście tylko część). Dlaczego nie wydacie tego po prostu jako nowy zestaw? Ja na przykład z tego powodu nie kupiłem nowej wersji. Tym bardziej, że nigdzie nie można się nawet dowiedzieć, ile i które karty zostały wymienione. Stąd wydaje mi się, że dużo lepiej by wam wyszło (zaznaczam "wydaje mi się" :P ) gdybyście wydali po prostu kolejną wersję, chociażby tak jak kiedyś były dwie różne, niebieska i żółta.

A tak swoją drogą to powtórzę moje pytanie z końca 2017r. Czy planujecie może wydać wersję title recall? Wtedy nie planowaliście, ale minęło sporo czasu a ja nadal uważam, że byłby to hit. :) Mogę nawet wspomóc prywatną listą haseł. :P

Edit: Na bgg również jest najwyżej ocenianą wersją. :)
Tak, planujemy jej odświeżenie. W jaki sposób to zostanie zrobione, jeszcze nie wiemy, ale przekazaliśmy wszystkie zgłoszone uwagi do wydawnictwa, dziękujemy.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
cisiuu
Posty: 8
Rejestracja: 29 mar 2019, 22:15
Been thanked: 1 time

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: cisiuu »

Rebelu,

A czy na horyzoncie widać już może Wyspę Skarbów?

Pytam, bo dałbym sobie rękę uciąć (...ale lewą ;)) , że jeszcze niedawno napisy na stronie głosiły premierę w kwietniu, a teraz jest maj.
hanys246
Posty: 37
Rejestracja: 22 cze 2016, 16:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: hanys246 »

Jest szansa na dodruk gry Na skrzydłach?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: japanczyk »

hanys246 pisze: 31 mar 2019, 04:05 Jest szansa na dodruk gry Na skrzydłach?
Gra jest wciąż w sprzedaży w normalnej cenie, a dodruk już zapowiedziano
hanys246
Posty: 37
Rejestracja: 22 cze 2016, 16:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: hanys246 »

Zadałem pytanie z uwagi na to, iż w większości sklepów z grami jej już nie ma.
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: Kin@a »

REBEL.pl pisze: 29 mar 2019, 14:49
W transporcie do nas jest także Welcome to... oraz Welcome to... Dodatek. Oba będą dostępne w pierwszym tygodniu kwietnia 2019 r:

------------------------
Kin@a pisze: 25 mar 2019, 22:59Czy będą dostępne w sprzedaży osobno zapasowe notesy do gry Welcome to i w jakiej cenie?
Zarówno do podstawki jak i dodatku?
Na chwilę obecną nie, będą dostępne do samodzielnego wydruku.

To dobrze, że będzie do samodzielnego wydruku bo bloczek 100 kartkowy szynko się wyczerpie.
Mam nadzieję, że w przyszłości ukaże się również wersja zimowa:
https://www.boardgamegeek.com/boardgame ... ighborhood
ulusiek
Posty: 84
Rejestracja: 25 kwie 2011, 15:30
Has thanked: 9 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: ulusiek »

hanys246 pisze: 31 mar 2019, 04:05 Jest szansa na dodruk gry Na skrzydłach?
Jak dobrze pamiętam to dodruk w czerwcu :)
profes79
Posty: 420
Rejestracja: 28 gru 2008, 18:16
Has thanked: 34 times
Been thanked: 131 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: profes79 »

Rebelu czy jest jakaś szansa na dodruk dodatku do Tzolkina?
Awatar użytkownika
Gosiek
Posty: 440
Rejestracja: 15 gru 2017, 13:28
Lokalizacja: W-wa
Has thanked: 416 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: Gosiek »

profes79 pisze: 31 mar 2019, 22:30 Rebelu czy jest jakaś szansa na dodruk dodatku do Tzolkina?
Było na poprzedniej stronie:
REBEL.pl pisze:
Fiacik pisze:Rebelu, czy planowany jest dodruk dodatku do Tzolkina?
Było ;) Tak - jest zaplanowany, ale kiedy będzie dostępny to już zależy od dodruków CGE. Będziemy informować.
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 176 times
Been thanked: 125 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: litk »

Kiedy premiera Everdell?
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: playerator »

litk pisze: 01 kwie 2019, 08:43 Kiedy premiera Everdell?
klik - pierwsza odpowiedź, zaraz pod obrazkami.


Rebelu - może publikujcie odpowiedzi na pytania w osobnym poście? Będą łatwiejsze do odnalezienia :P
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: REBEL.pl »

Czy kiedykolwiek zdarzyło się Wam przeciągać rozpoczęcie rozgrywki, ponieważ nie wiedzieliście kto ma zostać pierwszym graczem? A może denerwuje Was to, że zawsze zaczyna najmłodszy? Albo że żadne z Was nigdy nie zbierało grzybów?

To koniec Waszych problemów z wyborem pierwszego gracza!

Zapraszamy do zapoznania się z materiałem filmowym po kliknięciu w poniższy obrazek:

Obrazek Obrazek

Podczas kręcenia materiału nie ucierpiał żaden gumowy kurczak.

Kurczaka pierwszego gracza oraz ekskluzywnego kurczaka wyboru koloru znajdziesz wyłącznie na Rebel.pl!

https://www.rebel.pl/product.php/1,52/1 ... racza.html

https://www.rebel.pl/product.php/1,52/1 ... oloru.html

Liczba egzemplarzy bardzo ograniczona!
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Zablokowany