Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: playerator »

Jareks1985 pisze: 30 wrz 2019, 14:38
Spoiler:
Dziekuje za pozytywne załatwienie sprawy :)
Skoro pytałeś publicznie i tak samo dziękujesz, może zechcesz się w taki sam sposób podzielić odpowiedziami od Portalu?
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: Gromb »

Koledze chodziło chyba, że Wydawnictwo zaczęło rozsyłać poprawione scenariusze po raz drugi.
Spoiler:
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Polzcount
Posty: 92
Rejestracja: 05 lip 2019, 23:13
Has thanked: 54 times
Been thanked: 11 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: Polzcount »

Coś wiadomo może więcej na temat terminu pojawiania sie Zombicide: Kompani i Wrogowie ,
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 698
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 106 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: Largo »

Wczoraj był ten ichniejszy ekspress, a w miniaturce chyba widnieli architekci. Oglądał ktoś może i jest w stanie powiedzieć o co chodziło z architektami i paladynami? Jakieś bliższe szczegóły odnośnie premiery?
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: Jareks1985 »

Plansza grzechu - https://www.dropbox.com/s/t7pxivzs36i0u ... 8.pdf?dl=1 - swoja drogą mogę przygotować druk naklejek gdyby ktoś był zainteresowany.

Edit. Dzisiejszy Portal Ekspres bardzo mnie zmartwił, ponieważ wygląda na to, że Portal Games nie wyda dwóch ostatnich drużyn. Tłumacząc się tym, że cmon zmienia fabrykę a zarazem wycofują się tym samym z obietnic składanych podczas zbiórki na dwa pozostałe grzechy :(. Dziwne jest to, że wiedząc, że CMON planuje zmianę fabryki, nie upewniliście się wcześniej kiedy to nastąpi, tylko potwierdziliście wydanie kolejnych drużyn!.

Uważam, że powinniście wywiązać sie z danego słowa i zrobić wszystko aby wydać brakujące drużyny. Skoro zostało kilka miesięcy, to trzeba uzgodnić do kiedy jest realny czas na zamówienie. Przeprowadzić, zbiórkę najszybciej jak się tylko da. Zabrać się za tłumaczenie i wyprodukować, zanim cmon sie przeprowadzi. Bez stękania, że na to nie macie wpływu!

Szkoda było by zostawić grę i fanów bez tych dwóch dodatków, ale czas pokaże ile dla Was znaczy dane słowo.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10808
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: japanczyk »

Jareks1985 pisze: 08 paź 2019, 08:39 Edit. Dzisiejszy Portal Ekspres bardzo mnie zmartwił, ponieważ wygląda na to, że Portal Games nie wyda dwóch ostatnich drużyn. Tłumacząc się tym, że cmon zmienia fabrykę a zarazem wycofują się tym samym z obietnic składanych podczas zbiórki na dwa pozostałe grzechy :(. Dziwne jest to, że wiedząc, że CMON planuje zmianę fabryki, nie upewniliście się wcześniej kiedy to nastąpi, tylko potwierdziliście wydanie kolejnych drużyn!.
Jarek, ale nie wiesz w którym momencie CMON poinformował Portal o tym że planują zmienić i zmieniła fabrykę. Zbiórka na grzechy ruszyła kiedy - w lutym?
toblakai
Posty: 1258
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 216 times
Been thanked: 222 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: toblakai »

Jareks1985 pisze: 08 paź 2019, 08:39Uważam, że powinniście wywiązać sie z danego słowa i zrobić wszystko aby wydać brakujące drużyny. Skoro zostało kilka miesięcy, to trzeba uzgodnić do kiedy jest realny czas na zamówienie. Przeprowadzić, zbiórkę najszybciej jak się tylko da. Zabrać się za tłumaczenie i wyprodukować, zanim cmon sie przeprowadzi. Bez stękania, że na to nie macie wpływu!
Domaganie się od wydawnictw, aby zrobiły coś "na szybko" to proszenie się o kłopoty :D
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: Jareks1985 »

japanczyk pisze: 08 paź 2019, 08:46
Jareks1985 pisze: 08 paź 2019, 08:39 Edit. Dzisiejszy Portal Ekspres bardzo mnie zmartwił, ponieważ wygląda na to, że Portal Games nie wyda dwóch ostatnich drużyn. Tłumacząc się tym, że cmon zmienia fabrykę a zarazem wycofują się tym samym z obietnic składanych podczas zbiórki na dwa pozostałe grzechy :(. Dziwne jest to, że wiedząc, że CMON planuje zmianę fabryki, nie upewniliście się wcześniej kiedy to nastąpi, tylko potwierdziliście wydanie kolejnych drużyn!.
Jarek, ale nie wiesz w którym momencie CMON poinformował Portal o tym że planują zmienić i zmieniła fabrykę. Zbiórka na grzechy ruszyła kiedy - w lutym?
Zbiórka przeprowadzona była od Czerwca do Lipca. Zresztą z wyjaśnień Pana Grzegorza, wynika, że podczas zbiórki mieli już taka informacje, że w przyszłym roku będzie rozstanie cmon z fabryką, tylko nie wiedzieli kiedy, teraz sie okazuje, ze za kilka miesięcy, co było do przewidzenia. Nie potrafili tego wcześniej ustalić?.
toblakai pisze: 08 paź 2019, 08:47
Jareks1985 pisze: 08 paź 2019, 08:39Uważam, że powinniście wywiązać sie z danego słowa i zrobić wszystko aby wydać brakujące drużyny. Skoro zostało kilka miesięcy, to trzeba uzgodnić do kiedy jest realny czas na zamówienie. Przeprowadzić, zbiórkę najszybciej jak się tylko da. Zabrać się za tłumaczenie i wyprodukować, zanim cmon sie przeprowadzi. Bez stękania, że na to nie macie wpływu!
Domaganie się od wydawnictw, aby zrobiły coś "na szybko" to proszenie się o kłopoty :D
Te dodatki to nie sa książki, maja kilka planszetek, kart i broszurkę, przetłumaczenie ich nie wymaga armi tłumaczy. Zresztą chyba już sie przyzwyczailiśmy do błędów, bo ile już ich by tu nie było co chwila są nowe.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10808
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: japanczyk »

Jareks1985 pisze: 08 paź 2019, 08:57 Zbiórka przeprowadzona była od Czerwca do Lipca. Zresztą z wyjaśnień Pana Grzegorza, wynika, że podczas zbiórki mieli już taka informacje, że w przyszłym roku będzie rozstanie cmon z fabryką, tylko nie wiedzieli kiedy, teraz sie okazuje, ze za kilka miesięcy, co było do przewidzenia. Nie potrafili tego wcześniej ustalić?.
Nie wiem gdzie pracujesz, ale rozstania firm wiązanych kontrkatami nie są jawne i do ustalenia kilka miesiecy wcześniej.
Dam ci przykład z branzy IT - moja firma nie była zadowolona z vendora i dawała jasno znać, że usługi są na niewystarczajacym poziomie. Okazało się, że od pol roku prowadzi niejawny przetarg na uslugi w celu zerwania kontraktu, i wypowiedziala kontrakt z 3 miesieczna transycja.
Myslisz, ze dalo sie to przewidziec? Podpowiem Ci - nie, bo były to rozmowy na poziomie CEO, a cała reszta myslala, ze juz zaraz bedzie przetarg i zobaczymy kto w nim wystartuje i calosc zajmie pewnie z rok zanim cos sie zmieni.

Poza tym odsłuchalem jeszcze raz ten materiał - nie ma tam nic, że podczas zbiórki mieli taka informacje. Jak zaczeli rozmawiac o ostatnich dwoch druzynach to pojawila sie informacja o komplikacji.
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: Jareks1985 »

Spoiler:
Akurat pracuje w branży pokrewnej do wydawnictw. projekt, przygotowanie i druk opakowań miękkich i kartonowych. W tej branży, nie można zerwać kontraktu ot tak jak w branży IT. Ponieważ komplikuje to proces wydawniczy i to znacznie. W przypadku mojej firmy, wiązało by sie to z testami i kalibracja procesu druku na rotograwiure, dlatego wielkie firmy i producenci opakowań nie zmieniają zbyt często drukarni, wielo milionowe nakłady muszą być stabilne i wysokiej jakości. Wystarczy spojrzeć na problem dodatku do Inis. Wystarczył brak kontroli w procesie druku, wiadomo inna drukarnia to inny producent farb inny papier, maszyna i drukarz, to już wystarczy aby cały nakład był obarczony ryzykiem nie kompatybilnego druku. W przypadku opakowań to niedopuszczalne. Co nie znaczy, że nie da się tak zrobić. Mniejsi producenci drukujący na offset i flexo często zmieniaja drukarnie, ale wtenczas maja większą tolerancje na odchyłki w kolorze i akceptują ewentualne wady. Natomiast sam proces można oczywiście dopracować, tak, że różnice sa ledwie zauważalne.
tommyray
Posty: 1286
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 404 times
Been thanked: 542 times
Kontakt:

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: tommyray »

Jareks1985 pisze: 08 paź 2019, 08:39 Plansza grzechu - https://www.dropbox.com/s/t7pxivzs36i0u ... 8.pdf?dl=1 - swoja drogą mogę przygotować druk naklejek gdyby ktoś był zainteresowany.

Edit. Dzisiejszy Portal Ekspres bardzo mnie zmartwił, ponieważ wygląda na to, że Portal Games nie wyda dwóch ostatnich drużyn. Tłumacząc się tym, że cmon zmienia fabrykę a zarazem wycofują się tym samym z obietnic składanych podczas zbiórki na dwa pozostałe grzechy :(. Dziwne jest to, że wiedząc, że CMON planuje zmianę fabryki, nie upewniliście się wcześniej kiedy to nastąpi, tylko potwierdziliście wydanie kolejnych drużyn!.

Uważam, że powinniście wywiązać sie z danego słowa i zrobić wszystko aby wydać brakujące drużyny. Skoro zostało kilka miesięcy, to trzeba uzgodnić do kiedy jest realny czas na zamówienie. Przeprowadzić, zbiórkę najszybciej jak się tylko da. Zabrać się za tłumaczenie i wyprodukować, zanim cmon sie przeprowadzi. Bez stękania, że na to nie macie wpływu!

Szkoda było by zostawić grę i fanów bez tych dwóch dodatków, ale czas pokaże ile dla Was znaczy dane słowo.
Jak słyszę i czytam, że ktoś coś powinien, że musi bo żąda tego pan X...
Portal jest tu jedynie dystrybutorem i wydawcą lokalnym, nie jest producentem. Nie Portal ma dojścia i umowy do tych fabryk, nie Portal ma prawa do tych materiałów oryginalnych. Więc jak CMON powie nie i ch.. to właśnie nie i ch.. a reszta ludzi którzy mają z nimi umowy na lokalną dystrybucję i wydawanie ich produktów może tylko zazgrzytać zębami i świecić gałami przed klientami. Rozumiem, że wg ciebie Trzewik ma tam pojechać do CMON i ZAŻĄDAĆ zmiany decyzji CMON a przynajmniej wtajemniczenie w ich politykę finansową, budżetowanie, kontrakty... Ja wiem, że przemawia przez ciebie (i pewnie przez wielu innych) żal "kompletowicza" ale jak się chce mieć pewność wszystkiego - kupuj w oryginale.
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: Jareks1985 »

Spoiler:
Wskaż miejsce, gdzie wystąpiłem z jakimkolwiek żądaniem. Trochę to przerysowałeś, nawet zabawnie wyszło, ale nie zupełnie mi o to chodzi. Jeżeli Cmon nie będzie stwarzać takich możliwości trudno. chciałbym tylko, aby Portal przedwcześnie nie porzucił planów wydania tych dodatków. Bo jak sam ująłeś jestem Fanem tej gry, tym bardziej w polskiej wersji językowej, ponieważ lubię grać w gry po polsku i chciałbym mieć komplet, skoro już wyłożyłem na nią tyle pieniędzy.
Awatar użytkownika
Lolas
Posty: 485
Rejestracja: 13 wrz 2017, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 110 times
Been thanked: 114 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: Lolas »

Teoretycznie CMON mógłby zamówić dodruk w poprzedniej fabryce, gdzie mają formy do figurek, ale można przypuszczać że dla nakładu rzędu 200szt. nikt nie będzie odpalał takiej produkcji.
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: Jareks1985 »

Lolas pisze: 08 paź 2019, 11:49 Teoretycznie CMON mógłby zamówić dodruk w poprzedniej fabryce, gdzie mają formy do figurek, ale można przypuszczać że dla nakładu rzędu 200szt. nikt nie będzie odpalał takiej produkcji.
Zastanawiam się, czy nie kupić angielskich wersji drużyn, póki są jeszcze dostępne.
Tez nad tym sie zastanawiam, ale poczekam do oficjalnego komunikatu Portal Games, że nie i ch...j. Bo akurat te dwie drużyny sa bardzo drogie, bo ledwo dostępne.
tommyray
Posty: 1286
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 404 times
Been thanked: 542 times
Kontakt:

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: tommyray »

Jareks1985
Źle odczytałem intencje. Żeby nie było, że ja tylko konfrontacyjnie - dobrze by było gdyby wydali wszystkie dodatki bo kupując taki drogi produkt wydaje nam się, że płacimy także za pewność co do dostępności całej lini. W przypadku gier figurkowych to na dwoje babka wróżyła.
Chyba jedyne co mogą Portalowcy w przyszłości w takich sytuacjach, gdy na produkcję nie mają dużego wpływu, to po prostu niczego nie obiecywać.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: Blue »

tommyray pisze: 08 paź 2019, 12:27 Jareks1985
Źle odczytałem intencje. Żeby nie było, że ja tylko konfrontacyjnie - dobrze by było gdyby wydali wszystkie dodatki bo kupując taki drogi produkt wydaje nam się, że płacimy także za pewność co do dostępności całej lini. W przypadku gier figurkowych to na dwoje babka wróżyła.
Nie bardzo wiem z czego by to miało wynikać, skoro droga gra to jeszcze większe ryzyko wtopy biznesowej i utopionych pieniędzy, które będzie trudno upłynnić, bo zejście z ceny jest ciężkie i boli bardziej niż przy tanochach i nawet po zejściu target na drogą grę będzie mały?

Dlatego te nakłady są małe. Jak Ci zostanie 100 gier które Cię kosztowały powiedzmy 150zł netto (dla uproszczenia), to masz 15 000 zł netto leżące na magazynie z marną szansą na zejście. Tanią grę jeszcze puścisz po kosztach i pewnie zejdzie jak nie przestrzeliłeś w kosmos, z drogą grą może się być problem pozbyć nawet takich "końcówek" nakładu.
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: Jareks1985 »

Blue pisze: 08 paź 2019, 12:46
tommyray pisze: 08 paź 2019, 12:27 Jareks1985
Źle odczytałem intencje. Żeby nie było, że ja tylko konfrontacyjnie - dobrze by było gdyby wydali wszystkie dodatki bo kupując taki drogi produkt wydaje nam się, że płacimy także za pewność co do dostępności całej lini. W przypadku gier figurkowych to na dwoje babka wróżyła.
Nie bardzo wiem z czego by to miało wynikać, skoro droga gra to jeszcze większe ryzyko wtopy biznesowej i utopionych pieniędzy, które będzie trudno upłynnić, bo zejście z ceny jest ciężkie i boli bardziej niż przy tanochach i nawet po zejściu target na drogą grę będzie mały?

Dlatego te nakłady są małe. Jak Ci zostanie 100 gier które Cię kosztowały powiedzmy 150zł netto (dla uproszczenia), to masz 15 000 zł netto leżące na magazynie z marną szansą na zejście. Tanią grę jeszcze puścisz po kosztach i pewnie zejdzie jak nie przestrzeliłeś w kosmos, z drogą grą może się być problem pozbyć nawet takich "końcówek" nakładu.
Owszem wydanie ostatnich dwóch drużyn może poruszyć stany magazynowe. Ponieważ przekona to niezdecydowanych do zakupu gry w komplecie.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: Blue »

Ilu znasz ludzi, którzy nie zdecydowali się tylko przez to i mają grę sprawdzoną i teraz wyłożyliby na tę grę kasę razem z dodatkami?

W jakiś sposób mogłoby poruszyć, ale widać portal tego tak nie widzi i opłacalność tego przedsięwzięcia może być mniejsza niż składowanie tego dalej w takiej postaci jak jest.
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: Jareks1985 »

Blue pisze: 08 paź 2019, 13:04 Ilu znasz ludzi, którzy nie zdecydowali się tylko przez to i mają grę sprawdzoną i teraz wyłożyliby na tę grę kasę razem z dodatkami?

W jakiś sposób mogłoby poruszyć, ale widać portal tego tak nie widzi i opłacalność tego przedsięwzięcia może być mniejsza niż składowanie tego dalej w takiej postaci jak jest.
Znam przynajmniej jedną - siebie :), grę już wcześniej miałem na celowniku, ale zastanawiałem się nad angielska wersją, kiedy Portal potwierdził wydanie obu drużyn podczas zbiórki na grzechy, kupiłem wszystko w polskiej wersji językowej, od tego wydawnictwa :(. Nie chodzi tu o intencje bo Portal che wydać ostatnie dwie drużyny (tak twierdzą), z tym, że nie za wszelką cenę, ponieważ. Gra sie nie sprzedała zbyt dobrze, popełnili sporo błędów w tłumaczeniu i wydanie kolejnych dodatków mogły by oznaczać większe straty niż zyski, ale trzeba wziąć pod uwagę, że mogą też wpłynąć na decyzje zakupowe, takich ludzi jak ja.
Natomiast decyzja o druku na żądanie to najlepsze rozwiązanie zaistniałej sytuacji.
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2024
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 120 times
Been thanked: 309 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: walkingdead »

Mam nadzieję, że macie świadomość, że to forum chyba nie jest najlepszą metodą komunikacji z Portalem?
W tym temacie oficjalne konto Portalu wypowiadało się w okolicach czerwca, więc jeśli macie jakiekolwiek sugestie to może warto uderzyć do nich bezpośrednio przez media, z których korzystają (FB, mail)?
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: Jareks1985 »

walkingdead pisze: 08 paź 2019, 13:54 Mam nadzieję, że macie świadomość, że to forum chyba nie jest najlepszą metodą komunikacji z Portalem?
W tym temacie oficjalne konto Portalu wypowiadało się w okolicach czerwca, więc jeśli macie jakiekolwiek sugestie to może warto uderzyć do nich bezpośrednio przez media, z których korzystają (FB, mail)?
Nie trzeba. Właście osoby czytają to forum. Prawda Panie Grzegorzu? :)
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1136
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 48 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: ariser »

walkingdead pisze: 08 paź 2019, 13:54 Mam nadzieję, że macie świadomość, że to forum chyba nie jest najlepszą metodą komunikacji z Portalem? (...)
Tu chodzi, żeby publicznie ponarzekać (a przepraszam, znaczy wyrazić swoją opinię). Wiadomym jest, że kontakt zasadniczo z każdym wydawnictwem będzie szybszy pisząc bezpośrednio do nich. Portal na ten przykład, wg moich doświadczeń, na messengerze odpowiada tego samego dnia, a na maila do 2-3 dni. Ale lepiej na forum napisać, bo przecież nie chodzi o uzyskanie informacji (bo ta była podana chociażby na YouTube, w filmiku na który wszyscy się tu powołują), tylko o wylanie żali.
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: Blue »

Jareks1985 pisze: 08 paź 2019, 13:20
Blue pisze: 08 paź 2019, 13:04 Ilu znasz ludzi, którzy nie zdecydowali się tylko przez to i mają grę sprawdzoną i teraz wyłożyliby na tę grę kasę razem z dodatkami?

W jakiś sposób mogłoby poruszyć, ale widać portal tego tak nie widzi i opłacalność tego przedsięwzięcia może być mniejsza niż składowanie tego dalej w takiej postaci jak jest.
Znam przynajmniej jedną - siebie :), grę już wcześniej miałem na celowniku, ale zastanawiałem się nad angielska wersją, kiedy Portal potwierdził wydanie obu drużyn podczas zbiórki na grzechy, kupiłem wszystko w polskiej wersji językowej, od tego wydawnictwa :(.
No to jednak nie znasz, bo jak rozumiem podstawkę już masz, a tu mowa o kimś kto czeka aż wydadzą wszystko(poruszy stany magazynowe podstawki), bo bez kompletu nie kupuje ;).
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: Jareks1985 »

Blue pisze: 08 paź 2019, 14:38
Jareks1985 pisze: 08 paź 2019, 13:20
Blue pisze: 08 paź 2019, 13:04 Ilu znasz ludzi, którzy nie zdecydowali się tylko przez to i mają grę sprawdzoną i teraz wyłożyliby na tę grę kasę razem z dodatkami?

W jakiś sposób mogłoby poruszyć, ale widać portal tego tak nie widzi i opłacalność tego przedsięwzięcia może być mniejsza niż składowanie tego dalej w takiej postaci jak jest.
Znam przynajmniej jedną - siebie :), grę już wcześniej miałem na celowniku, ale zastanawiałem się nad angielska wersją, kiedy Portal potwierdził wydanie obu drużyn podczas zbiórki na grzechy, kupiłem wszystko w polskiej wersji językowej, od tego wydawnictwa :(.
No to jednak nie znasz, bo jak rozumiem podstawkę już masz, a tu mowa o kimś kto czeka aż wydadzą wszystko(poruszy stany magazynowe podstawki), bo bez kompletu nie kupuje ;).
Tak, ale kupiłem, po tym jak dostałem info, ze będzie komplet - bo Portal wyda wszystko co było w retail. Inaczej prawdopodobnie bym nie kupił. Czyli wsparłem dodatki do grzechów zanim kupiłem podstawkę, teraz jak mam prawie wszystko i okazuje się, że to dobra gra, to powoduje, że jeszcze bardziej chce mieć wszystko, bo wcześniej brałem sprzedaż pod uwagę teraz nie.
PepperPete
Posty: 24
Rejestracja: 08 cze 2018, 13:27
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 7 times
Been thanked: 2 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: PepperPete »

Jak tam sprawy odnośnie Root? Widać coś na horyzoncie? Czy preordery portalowe już wyleciały z gniazda? Ciekaw jestem pierwszych wrażeń po otwarciu...
Zablokowany