Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
teschen
Posty: 110
Rejestracja: 26 kwie 2017, 12:15
Has thanked: 55 times
Been thanked: 38 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: teschen »

Poważnie ktoś uważał, że Portal stać na "show" jak w branży gier? Lol. Za nakrecanie hajpu przed premierą odpowiada armia marketingowcow i influencerow za miliony dolarów. Nie mowiac już o samym show na prezentacji. Za same przygotowanie prezentacji w efektowny sposob musieli by zapłacić kilkadziesiat tysiecy. W Portalu robi to ktoś przy okazji innych obowiazkow.
I na koniec, może i lepiej, że nie było gejmingowego show, ogłosiliby jakiegoś diablo immortal i tyle by z show było.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: Blue »

Porownywanie wystapienia niezbyt wielkiej firmy planszowkowej z Polski na imprezie adresowanej do garstki geekow, ktorej sie pompa nie zwroci za nic do korporacji swiatowych w najwiekszej gałęzi elektronicznej rozrywki na największych światowych targach, gdzie stream jest oglądany na całym świecie przez setki tysięcy jak nie miliony, gdzie potem materiały przekleja multum serwisów, gdzie development i marketing kosztuje miliony dolcow, a nie tysiące-dziesiatki tysiecy :).

U nas sensowne eventy w galezi elektronicznej to chyba tylko Sony Polska robi, ale nie ten typ imprezy i sa adresowane tylko do influencerów.

Bardzo dobrze, że trzymają koszty w ryzach, a nie wywalają jak leci tam gdzie nie widzą potencjału na zwrot. I tak ładnie się ta firma rozrasta, kibicuję, żeby się nie zapędzili, żeby potem nie było że nagle niewypłacalni. A teraz zawsze ktoś będzie narzekał, jak powiesz A, to że nie było B, jak powiesz B, to że on by wolał A.
Ostatnio zmieniony 27 sty 2019, 20:17 przez Blue, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
duulamon
Posty: 136
Rejestracja: 03 sty 2018, 11:24
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: duulamon »

Ale na taką zaczepkę Portal błyskawicznie odpowiedział...
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: Blue »

Narzekacze niech pokażą jak to robi Galakta, czy Rebel. Portal jak na nasz rynek wyznacza standardy jak idzie o marketing/kontakt z klientem przynajmniej. Ktos prowadzi tak kanal na YT jak oni(w sensie nie same zasady itp. tylko taki inside info)? Podcasty, konwent, stream z niego... 2 marki z różnym targetem itp itd. Lata temu Trzewik kombinował z czasopismem, potem kombinowal ze zbudowaniem sensownego serwisu o grach, nie wyszło, ale ja tam widze ze ciagle kombinuje razem z ekipą i robia od groma ciekawej wyprzedzajacej konkurencję roboty.

No i złotousty Ignacy potrafi hype rozkręcić tak ze 2 razy sie zastanawiam ;).

Piszę jak fanboy ale tak to po prostu widzę. Od portalu mam chyba cale 3 gry na półce ;). Machinę 2, Aeons end i decrypto(jeszcze nawet nie odpakowane). Wole linie wydawnicze innych wydawnictw.
Ostatnio zmieniony 27 sty 2019, 23:15 przez Blue, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2024
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 120 times
Been thanked: 309 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: walkingdead »

Być może o wielu działaniach wydawnictw nie wiem, ale od lat obserwuję Portal i jestem zdania, że są w swoich działaniach niezwykle profesjonalni. Portafią nakręcać hype na gry, strategia marketingowa jest przemyślana, nieustannie budują zaplecze fanów, którzy aktywnie uczestniczą w życiu wydawnictwa i wreszcie, potrafią otwarcie mówić o swoich bolączkach.

W tym roku bardzo pozytywnie zaskoczyli mnie planami wydawniczymi. Bardzo cieszę się z wydania Invadera, bo jest to pierwszy z ostatnich sezonów Zombicide, który mnie zainteresował w 100%. Zasadniczo, bardzo raduje mnie myśl,że Portal podjął się wydawania serii Zombicide (tak wiem, że gra ma wielu przeciwników).Jestem również ciekawa Narcos, ale i Cthulhu. Zastanawiam się co będzie w pudle i w jakiej cenie (może przegapiłam taką informację).

Trzymam swoje kciuki za Portal. Zawsze.
Tony23
Posty: 421
Rejestracja: 03 paź 2014, 18:43
Been thanked: 5 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: Tony23 »

Pytanie do Portal:
Czy te nieudane, potrójne żetony zasobów z Underwater Cities w polskiej wersji bedą poprawione ? w dodruku ang podobno maja już być zmienione, u nas też będą ?
Awatar użytkownika
bly73
Posty: 115
Rejestracja: 07 lis 2017, 22:50
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Has thanked: 102 times
Been thanked: 17 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: bly73 »

To ja rozumiem. Architekci, Teotihuacan, Narcos, Pret-a-porter. Nic, tylko czekać. Jak dla mnie, zabrakło tylko pociągnięcia serii The Others.
ENDryu
Posty: 814
Rejestracja: 18 lut 2012, 11:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 135 times
Been thanked: 27 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: ENDryu »

Tony23 pisze: 27 sty 2019, 21:05 Pytanie do Portal:
Czy te nieudane, potrójne żetony zasobów z Underwater Cities w polskiej wersji bedą poprawione ? w dodruku ang podobno maja już być zmienione, u nas też będą ?
Dlaczego te żetony są nieudane?
koczkodan
Posty: 232
Rejestracja: 21 cze 2017, 12:38
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: koczkodan »

duzo ciekawych tytulow jest na co czekac!

a tymczasem dwa pytania:
1. co z obiecanym faq do podstawki strongholda 2 edycji?
2. skoro na portalconie nie ogloszono dodatkow do aeons end to znaczy ze nie sa planowane na ten rok czy w ogole nie beda wydane?
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1521
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 277 times
Been thanked: 171 times
Kontakt:

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: mikeyoski »

bly73 pisze: 27 sty 2019, 23:13 Jak dla mnie, zabrakło tylko pociągnięcia serii The Others.
Ignacy stwierdził, że chciałby, ale wiazałoby się to z dokładaniem do interesu. Gra po prostu niezbyt się przyjęła.
cVlad
Posty: 24
Rejestracja: 17 lis 2015, 18:21
Has thanked: 42 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: cVlad »

2. skoro na portalconie nie ogloszono dodatkow do aeons end to znaczy ze nie sa planowane na ten rok czy w ogole nie beda wydane?
Na Portalconie przedstawione były jedynie gry, o ktorych nie było mowy wcześniej, dodatki do Aeons End zapowiedziane zostaly w zeszłym roku.
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: Jareks1985 »

mikeyoski pisze: 28 sty 2019, 09:37
bly73 pisze: 27 sty 2019, 23:13 Jak dla mnie, zabrakło tylko pociągnięcia serii The Others.
Ignacy stwierdził, że chciałby, ale wiazałoby się to z dokładaniem do interesu. Gra po prostu niezbyt się przyjęła.
No ponoć nakład się wyprzedał, więc jak to co piszesz ma się do rzeczywistości?
Xardas123
Posty: 352
Rejestracja: 22 kwie 2018, 18:33
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: Xardas123 »

mikeyoski pisze: 28 sty 2019, 09:37
bly73 pisze: 27 sty 2019, 23:13 Jak dla mnie, zabrakło tylko pociągnięcia serii The Others.
Ignacy stwierdził, że chciałby, ale wiazałoby się to z dokładaniem do interesu. Gra po prostu niezbyt się przyjęła.
Mi akurat gra się podoba i o ile grzech można powiedzieć że jest dopieszczony to o tyle bohaterowie maja tylko jeden dodatek:/ a szkoda i jest to
niestety zbyt małe urozmaicenie wg mnie dla dobrej strony.
Awatar użytkownika
bly73
Posty: 115
Rejestracja: 07 lis 2017, 22:50
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Has thanked: 102 times
Been thanked: 17 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: bly73 »

mikeyoski pisze: 28 sty 2019, 09:37
bly73 pisze: 27 sty 2019, 23:13 Jak dla mnie, zabrakło tylko pociągnięcia serii The Others.
Ignacy stwierdził, że chciałby, ale wiazałoby się to z dokładaniem do interesu. Gra po prostu niezbyt się przyjęła.
Czyli w kuluarach można było usłyszeć nieoficjalnie, że kładą laskę na resztę serii?
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1521
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 277 times
Been thanked: 171 times
Kontakt:

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: mikeyoski »

Nie w kuluarach, ale podczas oficjalnej części. Chcieliby na pewno kontynuować, ale aktualnie im się to nie opłaca
Awatar użytkownika
miszczu666
Posty: 260
Rejestracja: 24 kwie 2018, 15:13
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Has thanked: 48 times
Been thanked: 156 times
Kontakt:

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: miszczu666 »

Głównie rozchodziło się o to, że każdy kolejny dodatek sprzedawał się słabiej, niż poprzednie.
Pewnie przekalkulowali, że jeśli wydadzą kolejne, i pójdą one tym samym trendem, to będą w plecy.
Moje tłumaczenia plików pomocy, skrótów zasad: ***LISTA***
Lista zawiera pliki pomocne przy Scythe (z dodatkami), Nemesis, Wojna o Pierścień (z dodatkami), Star Wars Rebelia (z dodatkiem)
Awatar użytkownika
bly73
Posty: 115
Rejestracja: 07 lis 2017, 22:50
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Has thanked: 102 times
Been thanked: 17 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: bly73 »

Chyba trzeba będzie sobie odpuścić jakiekolwiek inwestowanie w serie wydawnicze wydawane w języku polskim, bo to już kolejne wydawnictwo przerywające w połowie i zostawiające gracza na lodzie. Choć trzeba przyznać, że trochę sam dałem się zrobić, bo zainwestowałem w dotychczasową całość dopiero pod koniec 2018 kiedy Portal wypuścił kontynuację dodatków i byłem pewny, że to pociągnie do końca, a nie zastanowiło mnie ani trochę wydanie ostatniej w serii Apokalipsy. A powinno to dać do myślenia. Dobrze, że nie zainwestowałem w Black Plague.
Muerto
Posty: 86
Rejestracja: 18 gru 2018, 23:35
Has thanked: 6 times
Been thanked: 4 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: Muerto »

Widzę, że w tym roku Portal rozdaje karty, dla każdego coś dobrego...czekam na Zombicide Invader i Narcos.
5% rabatu w grybezpradu.eu, 3% w 3trolle.pl
toblakai
Posty: 1255
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 215 times
Been thanked: 222 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: toblakai »

bly73 pisze: 29 sty 2019, 00:20 Chyba trzeba będzie sobie odpuścić jakiekolwiek inwestowanie w serie wydawnicze wydawane w języku polskim, bo to już kolejne wydawnictwo przerywające w połowie i zostawiające gracza na lodzie. Choć trzeba przyznać, że trochę sam dałem się zrobić, bo zainwestowałem w dotychczasową całość dopiero pod koniec 2018 kiedy Portal wypuścił kontynuację dodatków i byłem pewny, że to pociągnie do końca, a nie zastanowiło mnie ani trochę wydanie ostatniej w serii Apokalipsy. A powinno to dać do myślenia. Dobrze, że nie zainwestowałem w Black Plague.
A może to gracze jednak nie są zainteresowani tą linią wydawniczą? Skoro sprzedaż jest niewystarczająca, aby to dalej ciągnąć?
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: Jareks1985 »

bly73 pisze: 29 sty 2019, 00:20 Chyba trzeba będzie sobie odpuścić jakiekolwiek inwestowanie w serie wydawnicze wydawane w języku polskim, bo to już kolejne wydawnictwo przerywające w połowie i zostawiające gracza na lodzie. Choć trzeba przyznać, że trochę sam dałem się zrobić, bo zainwestowałem w dotychczasową całość dopiero pod koniec 2018 kiedy Portal wypuścił kontynuację dodatków i byłem pewny, że to pociągnie do końca, a nie zastanowiło mnie ani trochę wydanie ostatniej w serii Apokalipsy. A powinno to dać do myślenia. Dobrze, że nie zainwestowałem w Black Plague.
Akurat z tego co widze Zomicide black plague ma sie całkiem dobrze, skoro są otwierane nowe serie i wychodzą kolejne dodatki, to znaczy, ze to dobry trend. Liczę na sporo dodatków do czarnej plagi, mimo, ze nie mam jeszcze w kolekcji :D, interesuje mnie ta gra, kibicuje jak najwięcej dodatków, wtedy zdecyduje się na zakup. a teraz?, no cóż posiadłość szaleństwa drąży moją kieszeń i jestem z tego zadowolony :).
Pieter1989
Posty: 145
Rejestracja: 20 sty 2017, 09:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 20 times
Been thanked: 12 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: Pieter1989 »

A czy wiadomo coś więcej o Big Boxie do Osadników? To rzeczywiście ma być 'tylko' wielkie pudło jak czytamy na stronie Portalu do trzymania całości? Czy poza jubileuszowymi kartami i planszami frakcji znajdzie się tam coś jeszcze w stylu gra+wszystkie dodatki? Czy to już trzeba dokupić/mieć osobno żeby potem sobie poprzekładać do Big Boxa?
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 51 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: KrzysiekL »

Pieter1989 pisze: 29 sty 2019, 08:39 A czy wiadomo coś więcej o Big Boxie do Osadników? To rzeczywiście ma być 'tylko' wielkie pudło jak czytamy na stronie Portalu do trzymania całości? Czy poza jubileuszowymi kartami i planszami frakcji znajdzie się tam coś jeszcze w stylu gra+wszystkie dodatki? Czy to już trzeba dokupić/mieć osobno żeby potem sobie poprzekładać do Big Boxa?
Mam nadzieję, że będzie bez gry -- wtedy nie będzie kusić, żeby kupić naraz całość mimo posiadania 51. stanu. I tak już wersja zimowa trochę przyciąga.
Pieter1989
Posty: 145
Rejestracja: 20 sty 2017, 09:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 20 times
Been thanked: 12 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: Pieter1989 »

No to właśnie ja bym chyba wolał sobie sprawić pełnego Big Boxa:) stąd pytanie bo nie wiem czy kupować pojedyncze dodatki czy jednak zaczekać na gotowca...
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1263
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 356 times
Been thanked: 206 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: ShapooBah »

Ja widze jeszcze jedną możliwość... Mianowicie na stronie Portalu będą obie wersje, pusty Bog Box dla posiadających już grę, oraz pełen BigBox dla chcacych w to wejść.
Lambrso
Posty: 60
Rejestracja: 05 gru 2006, 08:27
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Been thanked: 6 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: Lambrso »

Pieter1989 pisze: 29 sty 2019, 11:39 No to właśnie ja bym chyba wolał sobie sprawić pełnego Big Boxa:) stąd pytanie bo nie wiem czy kupować pojedyncze dodatki czy jednak zaczekać na gotowca...
Byłem w sobotę na prezentacji, Trzewiczek jasno przedstawił sprawę.
Ma być pudło z insertem, niepodzielne planszetki frakcji z dodatków oraz dodatkowe karty w niekreślonej ilości, dla osób posiadających pełną wersję gry.
Zablokowany