Funiverse

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Funiverse

Post autor: rastula »

japanczyk pisze: 22 sty 2020, 20:09 Mówiąc szczerze to ilość gier ktore sprzedali nie powala - 18 tytułów, 8,5k egzemplarzy...
Trzymam kciuki za kolejne tytuły i mam nadzieję, ze trafia jakiegos hiciora bo te numery nie robia wrażenia
a ja mam wrażenie po cenach, że jaklady po 500 czy 1000 egz. to u nas norma. Pewnie kilka tytułów jest wydawanych w "normalnych" nakladach ...ale reszta jedzie na minimum ryzyka ...no i dlatego maracaibo np ma cenę pobad 200 zł...czyli ca 1/4 ponad normę dla gry euro
Piti95
Posty: 38
Rejestracja: 06 wrz 2018, 14:55
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Funiverse

Post autor: Piti95 »

rastula pisze: 22 sty 2020, 21:04
japanczyk pisze: 22 sty 2020, 20:09 Mówiąc szczerze to ilość gier ktore sprzedali nie powala - 18 tytułów, 8,5k egzemplarzy...
Trzymam kciuki za kolejne tytuły i mam nadzieję, ze trafia jakiegos hiciora bo te numery nie robia wrażenia
a ja mam wrażenie po cenach, że jaklady po 500 czy 1000 egz. to u nas norma. Pewnie kilka tytułów jest wydawanych w "normalnych" nakladach ...ale reszta jedzie na minimum ryzyka ...no i dlatego maracaibo np ma cenę pobad 200 zł...czyli ca 1/4 ponad normę dla gry euro
Maracaibo jest wydawane przez Fishbone Games, nie przez Funiverse
Skywarden
Posty: 203
Rejestracja: 10 wrz 2013, 11:15
Been thanked: 6 times

Re: Funiverse

Post autor: Skywarden »

Czy coś wiadomo o Ante Up?
Awatar użytkownika
Domeru
Posty: 106
Rejestracja: 07 kwie 2019, 00:57
Has thanked: 246 times
Been thanked: 36 times
Kontakt:

Re: Funiverse

Post autor: Domeru »

Skywarden pisze: 11 maja 2020, 17:39 Czy coś wiadomo o Ante Up?
https://www.facebook.com/groups/2454174 ... 8375362439
Nowe dodatki chcemy wydać, jak dopniemy szczegóły z autorami, to ruszymy z produkcją
Dominik Sobociński
https://www.facebook.com/groups/gry.pla ... i.zdjecia/ - nie tylko zdjęcia planszówek, ale między innymi. :P
https://www.boardgamegeek.com/user/Domeru - mój profil na BGG
Majkel89
Posty: 108
Rejestracja: 30 cze 2016, 18:59
Been thanked: 3 times

Re: Funiverse

Post autor: Majkel89 »

Dzień dobry, od stycznia nie widzę nic nowego.

Czy coś wiadomo w sprawie kolejnych dodatków do Western Legends? Czyżby informacje o rzekomej upadłości wydawnictwa się sprawdziły?

Ktoś coś wie lub słyszał?
TTR_1983
Posty: 3930
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Funiverse

Post autor: TTR_1983 »

Mam wrażenie, że te zapowiedzi są...mocno naciągane :)
Awatar użytkownika
Domeru
Posty: 106
Rejestracja: 07 kwie 2019, 00:57
Has thanked: 246 times
Been thanked: 36 times
Kontakt:

Re: Funiverse

Post autor: Domeru »

TTR_1983 pisze: 24 wrz 2020, 16:45 Mam wrażenie, że te zapowiedzi są...mocno naciągane :)
Delikatnie mówiąc. :D Tylko właściwie po co? Żeby się pozbyć zapasów podstawki z magazynu, czy co?
Dominik Sobociński
https://www.facebook.com/groups/gry.pla ... i.zdjecia/ - nie tylko zdjęcia planszówek, ale między innymi. :P
https://www.boardgamegeek.com/user/Domeru - mój profil na BGG
pabellos
Posty: 81
Rejestracja: 28 lut 2016, 23:03
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 15 times
Been thanked: 2 times

Re: Funiverse

Post autor: pabellos »

Wie ktoś co się dzieje z tym wydawnictwem?? Chyba jednak się zwija. Żadnych aktualizacji od kilku miesięcy ani na ich stronie internetowej ani na profilu facebookowym nie zaobserwowałem. A, no i wyprzedaż gier (obecnie na Urwis.pl) też by na to wskazywała...
"Splendor" - pierwsza gra, która spodobała się Żonie (po wielu nieudanych próbach - Rzymianie do domu, Zaginione Miasta). Proszę ekspertów o porady na priv, jaki uczynić następny krok w wprowadzaniu Małżonki w planszówkowy świat...
Awatar użytkownika
Propi
Posty: 1146
Rejestracja: 04 sty 2019, 19:06
Has thanked: 501 times
Been thanked: 331 times

Re: Funiverse

Post autor: Propi »

Wyprzedaż jest już któraś z rzędu, choć tak atrakcyjna to pierwsza - nieskromnie mówiąc też skorzystałem. I jestem bardzo zdziwiony, że gra oceniana na 7.7 na BGG i znajdująca się tym samym w top250 gier (i top60 tematycznych) wyprzedaje się z 70% obniżką (mowa o Western Legends), a pozostałe gry są łączone w dwu- i trzypaki i również oferowane w ultra niskich cenach. Nie wiem, co się dzieje w wydawnictwie, ale nie brzmi to optymistycznie.
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Funiverse

Post autor: litk »

Może przegięli z nakładem Western Legends, tyle czasu po premierze a wszędzie nadal jest tego pełno i to w takich promocjach. Szkoda tylko, że rozwalili taki fajny tytuł, bo nikt tego teraz nie przejmie.
bobiaczek
Posty: 410
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 129 times
Been thanked: 110 times

Re: Funiverse

Post autor: bobiaczek »

Apostolus pisze: 18 lis 2020, 19:00 A ja czekam od wczoraj na rozpatrzenie zapytania/reklamacji, bo po dodaniu do koszyka kompletu "Western Legends" oraz pakietu "Laguna" + "Seikatsu" na żadnym etapie zamówienia nie naliczyło mi owego 70-procentowego rabatu.
Z ciekawości wszedłem na stronę i wszystko działa. Rabaty się naliczają (nie sprawdzałem, czy faktycznie jest 70%) więc może coś blokujesz w przeglądarce. Kiedyś tak miałem, że moje zabezpieczania skutecznie zatłukły funkcjonalność strony.

Natomiast mocno mnie zaniepokoiły głosy spekulujące, iż wydawnictwo się wycofuje z rynku. O ile Ilos to w takich szalonych przecenach był już od jakiegoś czasu, więc racjonalizowałem to sobie, że kompletnie przestrzelili się z nakładem w przypadku tej akurat gry. Teraz taka potężna wyprzedaż to całkiem zgrabnie taką tezę zdaje się potwierdzać - przed zwinięciem GF ich gry też były za "grosze".

Jedyne, co mnie niepokoi, to zestawienie powyższego z tym, iż nowa wersja Kemet KS ma być polonizowana przez Funiverse. I tu rodzi się ta niepewność, czy nagle nie okaże się, że nie będzie wersji PL. Obym tylko nie musiał drukować sobie starych pdf z instrukcją.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10857
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3347 times
Been thanked: 3201 times

Re: Funiverse

Post autor: japanczyk »

litk pisze: 18 lis 2020, 19:41 Może przegięli z nakładem Western Legends, tyle czasu po premierze a wszędzie nadal jest tego pełno i to w takich promocjach. Szkoda tylko, że rozwalili taki fajny tytuł, bo nikt tego teraz nie przejmie.
Gdyby nie oni raczej nikt by tego nie wydał, wiec w ogóle mozna sie cieszyc ze wyszło. Plany były spore a jak widać chetnych na gre niewielu
mormakil
Posty: 128
Rejestracja: 05 cze 2017, 20:28
Lokalizacja: tarnów
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Funiverse

Post autor: mormakil »

Coś ktoś wie ? Wydawnictwo padło ?
Awatar użytkownika
redber
Posty: 97
Rejestracja: 04 lut 2021, 15:52
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Has thanked: 59 times
Been thanked: 17 times

Re: Funiverse

Post autor: redber »

Ano padło sporo czasu temu.
Długo trwała wyprzedaż i jakieś resztki wciąż są.
Z nowoczesnymi planszówkami od 2018. Wytrwale rozbudowuję swoją kolekcję. Obecnie ponad 350 gier i trochę dodatków.
Chętnie poznam (-y) osoby (pary) z Wawy do wspólnego grania w najróżniejsze tytuły :)
Awatar użytkownika
Propi
Posty: 1146
Rejestracja: 04 sty 2019, 19:06
Has thanked: 501 times
Been thanked: 331 times

Re: Funiverse

Post autor: Propi »

Trochę dziwne, że tak się zawinęli po cichu i bez słowa - jakiś post na fejsie zamknąłby temat i ukrócił spekulacje.
Chrostek84
Posty: 72
Rejestracja: 20 lip 2010, 18:28
Has thanked: 6 times
Been thanked: 25 times

Re: Funiverse

Post autor: Chrostek84 »

A pamiętam jaka się afera rozpętała jak na Planszówkach TV Grzegorz Polewka powiedział, że to wydawnictwo upadło. Tydzień później się Trzewik kajał za podawanie niepotwierdzonych informacji. A ostatecznie okazało się że to jednak była prawda.
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Funiverse

Post autor: litk »

To szkoda Grzegorza bo pewnie niezły ochrzan musiał dostać od prezesa, który widać że krótko tam wszystkich trzyma.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10857
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3347 times
Been thanked: 3201 times

Re: Funiverse

Post autor: japanczyk »

Tyle, ze teoretycznie ono dalej działa - ich logo jest na pudełku kemet Blood and Sand
Prawdopodobnie jako ze sa czescia Rekmana, to dlatego jeszcze sie trzymaja, ale obstawiam ze to zombie, a patrzac po "jakości" tłumaczenia to pewnie jest tam jedna osoba odpowiedzialna za istnienie

Pewnie o szczegóły to trzbe aby było Filip z Lublina pytać (bo kiedys był Filip z Funiverse), ale on otworzył Stork games (które teraz jest w Portalu, lol)... więc, cięzko orzec ;D
Ostatnią ich inwestycją było Western legends, ale to był koniec 2019, wiec mozna załozyc na spokojnie, ze jesli istnieja to bardziej na papierze, tak jak Fishbone Games
Awatar użytkownika
dawciu
Posty: 241
Rejestracja: 24 kwie 2012, 22:07
Has thanked: 16 times
Been thanked: 37 times

Re: Funiverse

Post autor: dawciu »

Niby padło ale to nie taka prawdziwa śmierć - Funiverse jako część Rekmana znajduje się pod kroplówką AB S.A. i zarząd zapewne zakręcił kurek widząc że no tak nie bardzo ten dział planszówkowy wyszedł w raportach finansowych. Jak będzie potrzeba wskrzesić temat żeby pokazać akcjonariuszom że coś sie dzieje to przy dobrych chęciach może tam popłynąć strumień pieniędzy. Zawsze tak to działa w AB
Filip z Lublina
Posty: 1681
Rejestracja: 13 paź 2007, 08:46
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 25 times
Been thanked: 19 times

Re: Funiverse

Post autor: Filip z Lublina »

Niestety, nie znam żadnej oficjalnej informacji na temat zamknięcia/dalszego funkcjonowania. Myślę, że @dawciu opisał sytuację dość sensownie.
Nie chciałbym za bardzo wchodzić w szczegóły, więc napiszę tylko, że w tej firmie decyzje zapadają dość szybko i dość szybko i nagle potrafią się zmieniać.
Awatar użytkownika
Propi
Posty: 1146
Rejestracja: 04 sty 2019, 19:06
Has thanked: 501 times
Been thanked: 331 times

Re: Funiverse

Post autor: Propi »

Filip z Lublina pisze: 26 wrz 2021, 11:11 Niestety, nie znam żadnej oficjalnej informacji na temat zamknięcia/dalszego funkcjonowania. Myślę, że @dawciu opisał sytuację dość sensownie.
Nie chciałbym za bardzo wchodzić w szczegóły, więc napiszę tylko, że w tej firmie decyzje zapadają dość szybko i dość szybko i nagle potrafią się zmieniać.
No dobra, ale czy będą kolejne dodatki do Western Legends? ;-)
Filip z Lublina
Posty: 1681
Rejestracja: 13 paź 2007, 08:46
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 25 times
Been thanked: 19 times

Re: Funiverse

Post autor: Filip z Lublina »

Propi pisze: 26 wrz 2021, 11:24
Filip z Lublina pisze: 26 wrz 2021, 11:11 Niestety, nie znam żadnej oficjalnej informacji na temat zamknięcia/dalszego funkcjonowania. Myślę, że @dawciu opisał sytuację dość sensownie.
Nie chciałbym za bardzo wchodzić w szczegóły, więc napiszę tylko, że w tej firmie decyzje zapadają dość szybko i dość szybko i nagle potrafią się zmieniać.
No dobra, ale czy będą kolejne dodatki do Western Legends? ;-)
To moja prywatna opinia, ale nie sądzę.
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Funiverse

Post autor: litk »

No dobra, ale czy będą kolejne dodatki do Western Legends? ;-)
Ja kiedyś wysyłałem takie zapytania do innych wydawnictw, to powiedzieli że to niemożliwe, albo nie opłacalne by wydawać gry które wydało inne wydawnictwo, tym bardziej dodatki.
ODPOWIEDZ