Awaken Realms

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Awaken Realms

Post autor: japanczyk »

W sumie dziwie się, że takiego tematu nie ma, żeby podyskutować o planach AR
W filmiku z GT TV https://www.youtube.com/watch?v=s72UVnEPTyk ogłosili, że ich kolejną grą będzie euro (sic!) The Great Wall, a ISS Vanguard to raczej Q2/Q3 2020

Poza tym chyba rozszerzają swoją ofertę na sporo małych gier, które nie będą tak "overproduced" jak ich poprzednie produkcje
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Awaken Realms

Post autor: brazylianwisnia »

AR ma teraz też druga linie AR lite. Ogółem dużych gier AR nie nazwałbym overproduced bo komponentów z kategorii Deluxe nie wrzucają wiele. Często zamiast fikusnych znaczników są zwykle czerwone kostki, figurek nie ma wiele, nie ma gametrayz, drewna czy metalu.
Temat nie powstał jeszcze bo AR nie jest jeszcze wydawca. Ich gry są wydawane przez inne firmy.

Co do Euro to mnie to nie dziwi. Tainted Grail jest pełne euro mechanik. Powiedziałbym że to gra hybrydowa bo euro mechaniki łączą się z fabuła i klimatem.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
tommyray
Posty: 1286
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 404 times
Been thanked: 542 times
Kontakt:

Re: Awaken Realms

Post autor: tommyray »

Co do planów wydawniczych - to ta linia AR Lite czyli siege storm, pszczółki, ta bijatyka czy hand of god wygląda na poważnie zaplanowane wejście w rynek "egmontowo/empikowy" i klienta masowego ale to chyba trudniejszy rynek niż rynek ciężkich tematycznie tytułów z jakimi się kojarzy AR.

offtopic on
@brazylianwisnia - ja cię proszę, twierdzić się, że TG ma mechaniki euro :)... Samo zagrywanie kart i budowanie tali nie są czymś, co możnaby mianować mechanikami euro - nie są to ani warunki konieczne ani wystarczające na takie miano, ale to przynależy już do innego wątku.
off top off
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Awaken Realms

Post autor: brazylianwisnia »

Resource management, single worker placement(akcje lokacji) to już przecież mocno euro. Dodaj do tego wspomniany deckbuilding który wywodzi się z euro gier, mielenie zasobami na inne zasoby. Nie znam innego ameri z taką ilością euro mechanik co TG. Jest to ameri, mocno nacechowane euro.

Dla nich to jednak nieduże ryzyko z nowymi grami bo oni je designuja po czym będą szukać wydawców do dystrybucji.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: Awaken Realms

Post autor: japanczyk »

tommyray pisze: 19 sie 2019, 18:53 Co do planów wydawniczych - to ta linia AR Lite czyli siege storm, pszczółki, ta bijatyka czy hand of god wygląda na poważnie zaplanowane wejście w rynek "egmontowo/empikowy" i klienta masowego ale to chyba trudniejszy rynek niż rynek ciężkich tematycznie tytułów z jakimi się kojarzy AR.
Tyle, że AR w Polsce nie ma wydawcy jako takiego. Nemesis podjął Rebel, LoH PHALANX, ale ogólnie to jakoś mega poza KSem na naszym rynku AR sobie nie radzi chyba (zalegający LoH?)
tommyray
Posty: 1286
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 404 times
Been thanked: 542 times
Kontakt:

Re: Awaken Realms

Post autor: tommyray »

LoH poległ specyficznym klimatem - kogo rusza ta grecka miłość i zapasy w oliwie w klimacie ala cyberdemon z dooma? Straszna tandeta. Mówię to patrząc po sobie i po znajomych. Przerabianie historycznego tematu na takie techno mity to mało komu się po prostu składa w całość. Konwencje w wyobraźni masowej po prostu niezbieżne.

Dlatego KS dla takich projektów to najlepsza opcja, bo zwykły sklepikowicz to omija szerokim łukiem takie geekowskie cudactwa.

A z kolei zauważyłem ciekawy renesans This war of mine. Coraz więcej ludzi w sieci wspomina o tym tytule lub robi wideorecenzje. Spójna wizja, scena nie rozwalona jakimiś fantastycznymi udzienieniami i gra jakoś dostaje drugie życie - ciekawi mnie jak sprzedażowo to wyglada, czy faktycznie obecność w sieci przekłada się na słupki sprzedażowe.
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 989
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 982 times
Been thanked: 433 times

Re: Awaken Realms

Post autor: KurikDeVolay »

No nie zgodzę się. Klimat LoH jest świetny i brałbym bez mrugnięcia okiem, gdybym nie czuł się wygrzmocony przez stosunek wydawnictwa do klienta. Albo kupujesz KSa, albo dostajesz okrojony produkt i musisz dopłacić sporo złociszy żeby stał się chociaż trochę zbliżony do tego, co dostali ludzie ze wspieraczki.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5145
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 861 times
Kontakt:

Re: Awaken Realms

Post autor: raj »

A uwzględniasz fakt, że ludzie ze wspieraczki zapłacili a później czekali 2 lata na otrzymanie tego za co zapłacili?
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 989
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 982 times
Been thanked: 433 times

Re: Awaken Realms

Post autor: KurikDeVolay »

Nie obchodzi mnie to. Chciałbym kupić produkt - jest okrojonym śmieciem - nie kupię produktu. Proste.
Ludzie dali się porwać fali "kup! okazja! teraz albo nigdy!" A wydawcy niestety rozjątrzyli temat i rozbuchali go niemożebnie. Tylko po to, żeby sprzedać więcej w tym momencie, a potem puszczać ludziom buble. Ale to nie tylko polityka AR niestety.

Nie mówię tylko o LoH. Rising Sun? Nemesis?
Ostatnio zmieniony 20 sie 2019, 16:20 przez KurikDeVolay, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: Awaken Realms

Post autor: japanczyk »

KurikDeVolay pisze: 20 sie 2019, 16:04 Nie obchodzi mnie to. Chciałbym kupić produkt - jest okrojonym śmieciem - nie kupię produktu. Proste.
Ludzie dali się porwać fali "kup! okazja! teraz albo nigdy!" A wydawcy niestety rozjątrzyli temat i rozbuchali go niemożebnie. Tylko po to, żeby sprzedać więcej w tym momencie, a potem puszczać ludziom buble. Ale to nie tylko polityka AR niestety.
Ale psizesz tak jakby LoH był niegrywalnym bublem, a przecież tak nie jest.
Dodatki nie są potrzebne by gra działała
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5145
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 861 times
Kontakt:

Re: Awaken Realms

Post autor: raj »

KurikDeVolay pisze: 20 sie 2019, 16:04 Nie obchodzi mnie to. Chciałbym kupić produkt - jest okrojonym śmieciem - nie kupię produktu. Proste.
Czyli nie chcesz kupić produktu. Więc w czym problem? Po co całe to marudzenie?
Ceną za KS było zapłacenie wcześniej i oczekiwanie przez długi czas.
Tej ceny zapłacić nie chciałeś.
No to teraz będziesz mógł kupić nówkę nie używaną z drugiej ręki za inną cenę.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2023
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 120 times
Been thanked: 309 times

Re: Awaken Realms

Post autor: walkingdead »

KurikDeVolay pisze: 20 sie 2019, 16:04 Nie obchodzi mnie to. Chciałbym kupić produkt - jest okrojonym śmieciem - nie kupię produktu. Proste.
Nie bardzo rozumiem ten zarzut. Grałeś w LoH?

Sporo kupuję na KS, ale czasem stwierdzam, że wystarczy mi wersja sklepowa i wówczas na taką się decyduje.
Podobnie było z LoH, mam golusieńką wersję bez żadnych dodatków poza jedną ekstra figurką.
Rozegraliśmy kilka partii w szerszym gronie, gra podobała się wszystkim.
LoH oferuje kilka dróg zwycięstwa, trochę poważnej rozkminy, ciekawą mechanikę, jest regrywalna. Absolutnie nie czuję, aby wersja sklepowa była niekompletnym produktem.

Zapewne dodatki mogą wzbogacić grę, ale to nie dowodzi tego, że sama podstawka jest niegrywalnym gniotem albo okrojonym śmieciem. To naprawdę bardzo dobra gra.
Ostatnio zmieniony 20 sie 2019, 16:44 przez walkingdead, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Awaken Realms

Post autor: brazylianwisnia »

KurikDeVolay pisze: 20 sie 2019, 16:04 Nie obchodzi mnie to. Chciałbym kupić produkt - jest okrojonym śmieciem - nie kupię produktu. Proste.
Ludzie dali się porwać fali "kup! okazja! teraz albo nigdy!" A wydawcy niestety rozjątrzyli temat i rozbuchali go niemożebnie. Tylko po to, żeby sprzedać więcej w tym momencie, a potem puszczać ludziom buble. Ale to nie tylko polityka AR niestety.

Nie mówię tylko o LoH. Rising Sun? Nemesis?
Co jest nie tak z Nemesis?przeciez kupisz dodatki także w sklepie. Logiczne że będzie drozej jeśli dojdzie zysk wydawcy I sklepu.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
KonradT
Posty: 621
Rejestracja: 15 maja 2012, 19:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 121 times
Been thanked: 37 times

Re: Awaken Realms

Post autor: KonradT »

japanczyk pisze: 20 sie 2019, 13:14 Nemesis podjął Rebel
Nemesis miał być wydany samodzielnie przez Rebela. W 2016 była mowa o premierze na Essen 2017, ale Awaken Realms dołączyło do projektu.
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Awaken Realms

Post autor: Jareks1985 »

KonradT pisze: 20 sie 2019, 17:19
japanczyk pisze: 20 sie 2019, 13:14 Nemesis podjął Rebel
Nemesis miał być wydany samodzielnie przez Rebela. W 2016 była mowa o premierze na Essen 2017, ale Awaken Realms dołączyło do projektu.
Raczej, AR przejął projekt, bo Rebel nadal nie byl gotowy, a zbliżał się dead line do wydania gry. Adam Kwapiński nauczony doswiadczeniem z wydania LOH, chciał przejść do AR. Rebel nie miał wyjscia.
hadlej2
Posty: 38
Rejestracja: 25 sie 2018, 22:12
Has thanked: 1 time

Re: Awaken Realms

Post autor: hadlej2 »

raj pisze: 20 sie 2019, 15:57 A uwzględniasz fakt, że ludzie ze wspieraczki zapłacili a później czekali 2 lata na otrzymanie tego za co zapłacili?
ekhem.. dalej czekają ;)
Awatar użytkownika
Fiacik
Posty: 432
Rejestracja: 24 wrz 2013, 09:59
Has thanked: 61 times
Been thanked: 62 times

Re: Awaken Realms

Post autor: Fiacik »

tommyray pisze: 20 sie 2019, 15:19 LoH poległ specyficznym klimatem - kogo rusza ta grecka miłość i zapasy w oliwie w klimacie ala cyberdemon z dooma? Straszna tandeta. Mówię to patrząc po sobie i po znajomych. Przerabianie historycznego tematu na takie techno mity to mało komu się po prostu składa w całość. Konwencje w wyobraźni masowej po prostu niezbieżne.

Dlatego KS dla takich projektów to najlepsza opcja, bo zwykły sklepikowicz to omija szerokim łukiem takie geekowskie cudactwa.
Właśnie dla tego "uniwersum" kupiłem tę grę, temat szalenie przypadł mi do gustu, tym bardziej, że właśnie ogrywam AC: Odyssey i tam architektura Isu bardzo przypomina mi tą z LOH.

Czy ktoś zamiawiał dodatki z "essen special preorder sale"? Miały być wysyłane zaraz po Essen, a wyszło jak zawsze. Gry robią świetne, ale cała reszta to żenada.
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1139
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 410 times
Been thanked: 249 times

Re: Awaken Realms

Post autor: mmag »

Czy ktoś zamiawiał dodatki z "essen special preorder sale"? Miały być wysyłane zaraz po Essen, a wyszło jak zawsze. Gry robią świetne, ale cała reszta to żenada.
Z czego pamiętam było zaznaczone, że wysyłka nastąpi w grudniu, tak więc tego...faktycznie żenada :roll:
the playmat preorder will add shipment costs to your order (and will be dispatched at a later date - shipment estimation is at mid-December)
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: Awaken Realms

Post autor: Kilson »

tommyray pisze: 20 sie 2019, 15:19 LoH poległ specyficznym klimatem - kogo rusza ta grecka miłość i zapasy w oliwie w klimacie ala cyberdemon z dooma? Straszna tandeta. Mówię to patrząc po sobie i po znajomych. Przerabianie historycznego tematu na takie techno mity to mało komu się po prostu składa w całość. Konwencje w wyobraźni masowej po prostu niezbieżne.
Mi się bardzo podoba ten setting. Zamiast kolejnych "cyklad" (tu można pewnie wstawić kilkadziesiąt innych tytułów) dostajemy coś świeżego.
Awatar użytkownika
Fiacik
Posty: 432
Rejestracja: 24 wrz 2013, 09:59
Has thanked: 61 times
Been thanked: 62 times

Re: Awaken Realms

Post autor: Fiacik »

mmag pisze: 14 lis 2019, 13:19
Czy ktoś zamiawiał dodatki z "essen special preorder sale"? Miały być wysyłane zaraz po Essen, a wyszło jak zawsze. Gry robią świetne, ale cała reszta to żenada.
Z czego pamiętam było zaznaczone, że wysyłka nastąpi w grudniu, tak więc tego...faktycznie żenada :roll:
the playmat preorder will add shipment costs to your order (and will be dispatched at a later date - shipment estimation is at mid-December)
Zamawiałem plastik, nie polietylen. Angielski znam.
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1139
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 410 times
Been thanked: 249 times

Re: Awaken Realms

Post autor: mmag »

W takim razie wybacz niesłuszne oskarżenie z mojej strony;)
Awatar użytkownika
Fiacik
Posty: 432
Rejestracja: 24 wrz 2013, 09:59
Has thanked: 61 times
Been thanked: 62 times

Re: Awaken Realms

Post autor: Fiacik »

mmag pisze: 14 lis 2019, 13:37 W takim razie wybacz niesłuszne oskarżenie z mojej strony;)
Luzik :)

Chociaż podejście do klienta delikatnie mówiąc niedzisiejsze, życzę AR jak najlepiej bo to rodzima firma.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Awaken Realms

Post autor: brazylianwisnia »

Tu nie chodzi o podejscie do klienta bo te maja swietne. Wymieniaja elementy bez problemu. Co tydzien podaja postepy prohektow i odpowiadaja w QA, wspierajacy na KS maja swietne benefity w postaci duzo nizszej ceny i dodatkowej zawartosci, testuja i poprawiaja gre wprowadzajac zmiany nawet dlugo po kampanii aby uzyskac jak najwyzsza satysfakcje klienta.

Ich problem to nawal pracy, projektow i dzialanie na nieprzewidywalnym rynku.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Kurczu
Posty: 373
Rejestracja: 16 mar 2010, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 349 times
Been thanked: 83 times

Re: Awaken Realms

Post autor: Kurczu »

Fiacik pisze: 14 lis 2019, 13:26
mmag pisze: 14 lis 2019, 13:19
Czy ktoś zamiawiał dodatki z "essen special preorder sale"? Miały być wysyłane zaraz po Essen, a wyszło jak zawsze. Gry robią świetne, ale cała reszta to żenada.
Z czego pamiętam było zaznaczone, że wysyłka nastąpi w grudniu, tak więc tego...faktycznie żenada :roll:
the playmat preorder will add shipment costs to your order (and will be dispatched at a later date - shipment estimation is at mid-December)
Zamawiałem plastik, nie polietylen. Angielski znam.
W trakcie Essen zamówiłem u nich Flick of Faith, dziś po kontakcie dostałem info, że w przyszłym tygodniu mają rozpocząć wysyłkę.
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1521
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 277 times
Been thanked: 171 times
Kontakt:

Re: Awaken Realms

Post autor: mikeyoski »

Niestety, ale raczej polskiego wydania Flick of Faith nie będzie :-( Tak mi przynajmniej odpowiedzieli na FB. A szkoda, bo to bardzo fajna gra. Nie wiem tylko, kto wymyślił te kolory pionków. Odróżnienie niebieskiego i fioletowego w sztucznym świetle jest trudne. Wiem, są naklejki, na które nikt nie zwraca uwagi
ODPOWIEDZ