Gry wydawnictwa Dragon i TiS

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Gry wydawnictwa DRAGON

Post autor: RUNner »

profes79 pisze: 15 wrz 2019, 00:30
RUNner pisze: 14 wrz 2019, 13:40 Jak to nowa wersja? TS robi drugie wydanie?
Gry TiS z grami Dragona wspólne mają co najwyżej tytuły. A patrząc na to jak wygląda porównanie tytułów dragonowskich z tisowskimi to aż się boję, co z tego wyjdzie.
Zastanawiam się jakie prawa autorskie gier Dragona, zostały przejęte przez TiS? Bo jednak zauważyłem, że opis Arden ze strony Rebela, zawiera spory fragment z instrukcji wersji Dragona.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
anonim
Posty: 232
Rejestracja: 01 paź 2005, 14:20
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 48 times

Re: Gry wydawnictwa DRAGON

Post autor: anonim »

Wszystkie gry drugowojenne. Ardeny to System 'Wielkie bitwy' (WB-95), Bzura To System 'Wrzesień 1939' (W-39), Arnhem to System 'Bitwy II wojny światowej' (B-35). Zalewski jest autorem tylko tego ostatniego systemu. Raczej było przejęte wszystko co z tymi grami było związane bo nawet ikonki na żetonach w TiSie początkowo były takie same.
Swoją drogą ciekawy temat już dawno z wyceną ma niewiele wspólnego więc może powinno się go przenieść do innego działu związanego z grami chociaż z drugiej strony tu tak szybko nie zginie.
(S)Ghost Stories z dodatkiem Black secret, Pan tu nie stał.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Gry wydawnictwa DRAGON

Post autor: Goldberg »

profes79 pisze: 15 wrz 2019, 00:30
@Goldberg
Pierwotnie na okładce był żołnierz. Bułgarski :P. Jak ludzie uświadomili wydawcy, że może niekoniecznie to postanowił wrzucić sterowce i samoloty, z których chyba ani jedne ani drugie nad polem bitwy w ogóle nie zawitały...
Hmmmm wietrze ze jesteś ze stolycy, bo tylko tam maja insajd noledz ;) odnosnie prac WZ (i polewke) ;)
Bułgarski, serio??? :D
No nie było, ale o tak grafika fajna jest, imho :)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2356
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Gry wydawnictwa Dragon i TiS

Post autor: karawanken »

Ja tam gry TiSu bardzo lubię.....oglądać.....na zdjęciach. Grafiki pudełka, super. Żetony, piękne, o wiele bardziej podobają mi się sylwetki jednostek niż oznaczenia NATO, a tu często są w kolorze. Mapy, ok, trochę pstrokate ale ogólnie wyglądają porządnie. Od jakiegoś czasu bardzo kusi mnie aby coś sobie od nich kupić. 70-80 zł to nie majątek ale z drugiej strony czy warto marnować nawet tyle na kiepskie gry.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Gry wydawnictwa Dragon i TiS

Post autor: Goldberg »

Pykam sobie w tisowskie średniowiecze i husarie głównie...
Nie jest aż tak strasznie źle...
IMHO po części niechęć do tych gier to coś więcej niż kiepskie zasady, ludzie też nie trawia WZ (słusznie bądź nie)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Gry wydawnictwa Dragon i TiS

Post autor: jakmis83 »

Goldberg pisze: 16 wrz 2019, 10:04 Pykam sobie w tisowskie średniowiecze i husarie głównie...
Nie jest aż tak strasznie źle...
IMHO po części niechęć do tych gier to coś więcej niż kiepskie zasady, ludzie też nie trawia WZ (słusznie bądź nie)
A czy to nie jest tak, że grasz w gry TiSu i Ci się podobają, ponieważ nie znasz innych, dużo lepszych gier?
Zachęcam do zapoznania się z grą Ostrołęka 26 maja 1831. Mnogość zasad może przytłoczyć, ale gra jest warta wysiłku.
Ta gra jest też przykładem, jak można opracować używanie artylerii.
Piszę o artylerii, ponieważ pan WZ jest znany z tego, że unika artylerii jak ognia i nie umie znaleźć dobrej reguły na zastosowanie artylerii( nieważne jakiego systemu gier dotyczy).
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Gry wydawnictwa Dragon i TiS

Post autor: Goldberg »

Hmmm
Nie no tak bez przesady.... Przez te 20 lat jakieś tam gry poznałem.... Znam i mam jakieś tam tytuły od GMT, LnL, VG....nawet Strategemate ;)
Ciekawe jest to, że jak gdzieś powiesz ze cosz TiS ci się podoba pojawia się: a bo może lepszych nie znasz?
Słabe to trochę... To trochę jak tłumaczenie komuś że wolę salceson od szynki ;) ale przecież szynka lepsza i droższa... ;)
Czy ja napisałem gdzieś, że ja nie widzę wad gier TiS? Nie, napisałem że lubię sobie w nie popykac.
Jak chce miliony zasad siadam do ASL...
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2356
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Gry wydawnictwa Dragon i TiS

Post autor: karawanken »

Goldberg pisze: 16 wrz 2019, 10:04 Pykam sobie w tisowskie średniowiecze i husarie głównie...
Nie jest aż tak strasznie źle...
IMHO po części niechęć do tych gier to coś więcej niż kiepskie zasady, ludzie też nie trawia WZ (słusznie bądź nie)
A które konkretnie gry polecasz z tych systemów. Akurat te systemy nie mają aż tak dużej konkurencji (husaria chyba żadnej nie ma) więc zwłaszcza na nie spoglądam zastanawiając się nad zakupem.
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Gry wydawnictwa Dragon i TiS

Post autor: jakmis83 »

Goldberg pisze: 16 wrz 2019, 11:32 Ciekawe jest to, że jak gdzieś powiesz ze cosz TiS ci się podoba pojawia się: a bo może lepszych nie znasz?
To też nie do końca tak :)
Pan WZ, z tego co opowiadali mi ludzie współtworzący gry w Dragonie, nie zachował się fair wobec nich.
Reedytowane Ardeny, które stworzył w ramach TiS przypisał tylko sobie a przecież bazą dla tej gry były Ardeny Dragona.

Poza tym jego Arnhem bardzo mi się podoba. Podobno jeszcze bardzo fajne są Tygrysy w Śniegu - o froncie wschodnim.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Gry wydawnictwa Dragon i TiS

Post autor: Goldberg »

Nie no maja, mają... Aż się boję coś zaproponować bo mnie jeszcze zjedzą ;)
Na początku może powiem że jeśli średniowiecze zwróć uwagę na Iron Men od GMT...
Jeśli zaś idzie o husarie, a lubisz okres III wojny północnej to lada moment będziesz miał grę The Last Vikings (bitwa pod Kliszowem i bitwa pod Wschowa)
A jeśli chodzi o TiS to wybierz bitwy które cię interesują.
Ja ostatnio relaksujaco pykam w Hastings
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Gry wydawnictwa Dragon i TiS

Post autor: Goldberg »

Jakmis83: wolę rozmawiać o grach niż o panu WZ i jego dziwnym podejściu do spraw pewnych...bo wtedy bym w to chyba nie grał ;)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Gry wydawnictwa Dragon i TiS

Post autor: jakmis83 »

Nikt Cię nie zje :)
Jeżeli ja miałbym wybierać, to wg opinii strategów wziąłbym jakiś tytuł z II Wojny Światowej.

Pan WZ ma jeszcze jedną przypadłość: nie daje swoich gier do testów, w związku z tym jego gry zawierają sporo błędów historycznych jak np Tygrysy w Śniegu, które mimo swojej grywalności zawierają niemiecką dywizję piechoty, której w tej operacji nie było.
Ot, taki pstryczek ;)
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Gry wydawnictwa Dragon i TiS

Post autor: jakmis83 »

Goldberg pisze: 16 wrz 2019, 12:02 Jakmis83: wolę rozmawiać o grach niż o panu WZ
Ja też :)
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2356
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Gry wydawnictwa Dragon i TiS

Post autor: karawanken »

Goldberg pisze: 16 wrz 2019, 11:59 Nie no maja, mają... Aż się boję coś zaproponować bo mnie jeszcze zjedzą ;)
Na początku może powiem że jeśli średniowiecze zwróć uwagę na Iron Men od GMT...
Jeśli zaś idzie o husarie, a lubisz okres III wojny północnej to lada moment będziesz miał grę The Last Vikings (bitwa pod Kliszowem i bitwa pod Wschowa)
A jeśli chodzi o TiS to wybierz bitwy które cię interesują.
Ja ostatnio relaksujaco pykam w Hastings
Akurat obie mam na celowniku od dawna. W Man of Iron pewnie niedługo zagram bo znajomy ma. A na Last Vikings czekam.
ODPOWIEDZ