Rebel - plany wydawnicze na 2020 rok

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 947
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 310 times
Been thanked: 201 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2020 rok

Post autor: Losiek »

Do wydawcy, sklep w niczym nie pomoże.
Awatar użytkownika
battledwarf
Posty: 121
Rejestracja: 26 mar 2016, 12:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 25 times
Been thanked: 24 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2020 rok

Post autor: battledwarf »

Panie Admin a możecie nie spamowac tym wątkiem planów wydawniczych? to są pytania do sklepu lub na reklamacje. :)
Chętnie zagram w gry planszowe w okolicach Żernik Wrocławskich lub Świętej Katarzynie:)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2020 rok

Post autor: Curiosity »

battledwarf pisze: 20 lis 2020, 16:47 Panie Admin a możecie nie spamowac tym wątkiem planów wydawniczych? to są pytania do sklepu lub na reklamacje. :)
Ponowny wydruk i wymiana wadliwych kart, to jest sprawa sklepu? Aha, sorry, nie wiedziałem.
Spoiler:
DOPISEK (uściślenie, doprecyzowanie):
W moim odczuciu jest to pytanie o plany wydawnicze. Pytam, czy Rebel ma w planach wydrukowanie tej gry od zera, bo ona się składa w 95% z kart. I wszystkie mają inne rewersy i nie trzymają wymiarów tych z podstawki. Tu nie wystarczy wysłać zestawu naprawczego, tu trzeba całość wydrukować w zasadzie od zera. I pytam, czy wydawca ma to w planach.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1901
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2020 rok

Post autor: tomuch »

Curiosity pisze: 20 lis 2020, 16:57 Tu nie wystarczy wysłać zestawu naprawczego, tu trzeba całość wydrukować w zasadzie od zera. I pytam, czy wydawca ma to w planach.
Coś Rebel nie ma dobrej prasy ostatnio. Ja na pewno nie wezmę od nich w najbliższym czasie żadnej gry w przedsprzedaży, bo aż takim ryzykantem nie jestem :lol:
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2020 rok

Post autor: Elemenek »

tomuch pisze: 20 lis 2020, 22:51
Curiosity pisze: 20 lis 2020, 16:57 Tu nie wystarczy wysłać zestawu naprawczego, tu trzeba całość wydrukować w zasadzie od zera. I pytam, czy wydawca ma to w planach.
Coś Rebel nie ma dobrej prasy ostatnio. Ja na pewno nie wezmę od nich w najbliższym czasie żadnej gry w przedsprzedaży, bo aż takim ryzykantem nie jestem :lol:
Swego czasu slynal z tego Portal, ze gra w pierwszym druku/przedsprzedazy bedzie pelna bledow :)
Awatar użytkownika
hejcz
Posty: 131
Rejestracja: 07 lut 2020, 12:12
Has thanked: 21 times
Been thanked: 11 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2020 rok

Post autor: hejcz »

Curiosity pisze: 20 lis 2020, 16:57
battledwarf pisze: 20 lis 2020, 16:47 Panie Admin a możecie nie spamowac tym wątkiem planów wydawniczych? to są pytania do sklepu lub na reklamacje. :)
Ponowny wydruk i wymiana wadliwych kart, to jest sprawa sklepu? Aha, sorry, nie wiedziałem.
Spoiler:
DOPISEK (uściślenie, doprecyzowanie):
W moim odczuciu jest to pytanie o plany wydawnicze. Pytam, czy Rebel ma w planach wydrukowanie tej gry od zera, bo ona się składa w 95% z kart. I wszystkie mają inne rewersy i nie trzymają wymiarów tych z podstawki. Tu nie wystarczy wysłać zestawu naprawczego, tu trzeba całość wydrukować w zasadzie od zera. I pytam, czy wydawca ma to w planach.
Hej, o które karty chodzi? Sprawdzałem dzisiaj i nie widzę różnic. To jakaś wadliwa partia była?
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2020 rok

Post autor: Jiloo »

hejcz pisze: 23 lis 2020, 11:05 Hej, o które karty chodzi? Sprawdzałem dzisiaj i nie widzę różnic. To jakaś wadliwa partia była?
Curiosity pisze: 20 lis 2020, 15:51 Mam pytanie o dodatek do Res Arcana: rewersy kart z dodatku mają inny odcień niż z podstawki oraz różną szerokość kart. Czy wydawca planuje coś z tym zrobić, np. wysłać klientom poprawione karty?
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
hejcz
Posty: 131
Rejestracja: 07 lut 2020, 12:12
Has thanked: 21 times
Been thanked: 11 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2020 rok

Post autor: hejcz »

Spoiler:
No widziałem ten post, ale to co - wszystkie karty są złej szerokości i mają inne odcienie rewersów? Bo post jest w takim tonie że cały druk był zły, a wydaje mi się że u mnie jest ok.
LukaszLozz
Posty: 190
Rejestracja: 24 kwie 2020, 00:07
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 78 times
Been thanked: 78 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2020 rok

Post autor: LukaszLozz »

hejcz pisze: 23 lis 2020, 11:14
Spoiler:
No widziałem ten post, ale to co - wszystkie karty są złej szerokości i mają inne odcienie rewersów? Bo post jest w takim tonie że cały druk był zły, a wydaje mi się że u mnie jest ok.
Hej,
wrzuć proszę zdjęcia ze u Ciebie nie widać różnic. Poprzednie zdjęcia pokazywały dosyć znacznie rożna szerokość.
Szczerze, to dokładnie przez to nie zdecydowałem się kupić dodatku.

Dzięki
Awatar użytkownika
hejcz
Posty: 131
Rejestracja: 07 lut 2020, 12:12
Has thanked: 21 times
Been thanked: 11 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2020 rok

Post autor: hejcz »

Spoiler:
https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing

Faktycznie może monument, ale jakby leżały na sobie to bym chyba nie odróżnił.
LukaszLozz
Posty: 190
Rejestracja: 24 kwie 2020, 00:07
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 78 times
Been thanked: 78 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2020 rok

Post autor: LukaszLozz »

hejcz pisze: 23 lis 2020, 12:04
Spoiler:
https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing

Faktycznie może monument, ale jakby leżały na sobie to bym chyba nie odróżnił.
Dzięki :)
Odnoszę wrażenie ze wyglada to podobnie jak u Curiosity
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2020 rok

Post autor: REBEL.pl »

Rykas pisze: 20 lis 2020, 15:02 Rebel czy planujecie wydać dodatek do gry fantastyczne światy, który ma ukazać się w przyszłym roku?
Tak, przymierzamy się do tego.

Curiosity pisze: 20 lis 2020, 15:51 Mam pytanie o dodatek do Res Arcana: rewersy kart z dodatku mają inny odcień niż z podstawki oraz różną szerokość kart. Czy wydawca planuje coś z tym zrobić, np. wysłać klientom poprawione karty?
Rozmawialiśmy o tym z Sand Castle Games, wymiar kart mieści się w granicy tolerancji produkcyjnej, kolorystyka natomiast nie jest na tyle różna, aby to naprawiać, jak twierdzi SCG "nie wpływa to na podejmowane podczas gry decyzje w stopniu uniemożliwiającym rozgrywkę, a w przypadku graczy, którzy mają bardzo wyczulone oko zalecamy użycie koszulek na karty z kolorowym tyłem które, oprócz ochrony egzemplarza, także zniwelują ten problem."
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
korbol
Posty: 49
Rejestracja: 29 lip 2018, 20:07
Has thanked: 30 times
Been thanked: 11 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2020 rok

Post autor: korbol »

Rebelu,
Mamy nową apkę od FFG do budowania X-Wingowych eskadr. Wraz z nową wersją zniknął język polski. Jest jeszcze szansa, że będzie dodane Wasze tłumaczenie do zestawów, które wydaliście, tak jak było to w poprzedniej wersji aplikacji? Ze starego buildera mogło korzystać wczesnoszkolne dziecko, teraz niekoniecznie.
Ponthon
Posty: 16
Rejestracja: 24 cze 2020, 06:58
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2020 rok

Post autor: Ponthon »

Rebelu,

dodatek do Alchemików pojawi się przed świętami?
Awatar użytkownika
bluebird
Posty: 154
Rejestracja: 21 lis 2017, 17:28
Has thanked: 5 times
Been thanked: 39 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2020 rok

Post autor: bluebird »

Rebelu czy jest szansa że dodruk Pandemic czas Cthulhu pojawi się w sklepach w grudniu?
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 498 times
Been thanked: 155 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2020 rok

Post autor: EVOCATVS »

REBEL.pl pisze: 24 lis 2020, 09:03 "nie wpływa to na podejmowane podczas gry decyzje w stopniu uniemożliwiającym rozgrywkę, a w przypadku graczy, którzy mają bardzo wyczulone oko zalecamy użycie koszulek na karty z kolorowym tyłem które, oprócz ochrony egzemplarza, także zniwelują ten problem."
Jak się spartaczyło i wymyśla takie rozwiązanie, to wypadałoby te koszulki dorzucać do gry, a nie dokładać dodatkowe koszty graczom za błędy wydawcy :)
Awatar użytkownika
Gosiek
Posty: 440
Rejestracja: 15 gru 2017, 13:28
Lokalizacja: W-wa
Has thanked: 417 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2020 rok

Post autor: Gosiek »

bluebird pisze: 04 gru 2020, 01:36 Rebelu czy jest szansa że dodruk Pandemic czas Cthulhu pojawi się w sklepach w grudniu?
Dziś na fejsbuku Rebel wrzucił informację, że dodruk będzie dostępny w połowie grudnia, ruszyła też przedsprzedaż w ich sklepie.
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 928
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 322 times
Been thanked: 380 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2020 rok

Post autor: sliff »

REBEL.pl pisze: 24 lis 2020, 09:03
Curiosity pisze: 20 lis 2020, 15:51 Mam pytanie o dodatek do Res Arcana: rewersy kart z dodatku mają inny odcień niż z podstawki oraz różną szerokość kart. Czy wydawca planuje coś z tym zrobić, np. wysłać klientom poprawione karty?
Rozmawialiśmy o tym z Sand Castle Games, wymiar kart mieści się w granicy tolerancji produkcyjnej, kolorystyka natomiast nie jest na tyle różna, aby to naprawiać, jak twierdzi SCG "nie wpływa to na podejmowane podczas gry decyzje w stopniu uniemożliwiającym rozgrywkę, a w przypadku graczy, którzy mają bardzo wyczulone oko zalecamy użycie koszulek na karty z kolorowym tyłem które, oprócz ochrony egzemplarza, także zniwelują ten problem."
To jest akurat ciekawe bo o ile z odchyłką koloru faktycznie trzeba się pogodzić a jej zauważalność jest mocno subiektywna to o ile w gre wchodzi rozmiar z tego co wiem ( ale niestety wiem z 5 ręki, więc dobrze by było jakby ktoś obeznany z drukiem potwierdził lub zdementował), że standardowa tolerancja wymiaru na czymś rozmiaru karty to ~0.2mm, jak są to karty pro pokerowe to <0.05mm a tutaj w wątku obok Raderek pisał o 0.45mm a to już jest sporo. Oczywiście pomiar na 1 karcie nie jest w żaden sposób miarodajny, ale coś na rzeczy tutaj jest.
fire
Posty: 92
Rejestracja: 10 sie 2015, 21:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2020 rok

Post autor: fire »

Ponthon pisze: 25 lis 2020, 23:58 Rebelu,

dodatek do Alchemików pojawi się przed świętami?
+1
Czy wiadomo już cokolwiek o przybliżonej premierze dodruku gry Alchemicy Królewski Golem? 4 kwartal dobrego powoli końca ;)
Awatar użytkownika
stary gracz
Posty: 358
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:20
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 34 times
Been thanked: 69 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2020 rok

Post autor: stary gracz »

Kiedy będzie polska wersja Under Falling Skies?
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2020 rok

Post autor: REBEL.pl »

-------------------------------------
ZAPOWIEDZI:
-------------------------------------

Na skrzydłach: Ptaki Oceanii

Obrazek
Obrazek Obrazek ObrazekObrazek


Nadszedł czas, by ponownie otworzyć rezerwaty i rozpocząć obserwację zupełnie nowych gatunków! Dzięki dodatkowi będziecie mieli okazję przyjrzeć się barwnym ptakom naturalnie występującym w rejonie Oceanii.

Oprócz 95 kart dodatek Ptaki Oceanii zawiera również nowe elementy, pozwalające planować strategie ściśle związane z gatunkami występującymi w tej części świata: plansze graczy, a także kości i żetony pożywienia. W pudełku znajdują się również nowe karty bonusowe i żetony celów, a także 15 żółtych jaj. Ich kolor nie ma znaczenia w rozgrywce, urozmaica jedynie paletę barw jaj występujących w grze.

Sugerowana cena detaliczna: 119,95 zł
Data premiery: 11 grudnia 2020 r.

-------------------------------------

Na skrzydłach: Szybki start

Obrazek
Obrazek Obrazek

Chcesz zaprosić zupełnie nową osobę do swoich rozgrywek w Na skrzydłach? A może sam dopiero zaczynasz przygodę z tą grą i szukasz czegoś, co ułatwi Ci jej poznanie? Szybki start to rozwiązanie dla Ciebie! Skorzystaj ze specjalnie przygotowanego zestawu kart oraz przewodników dla graczy, które poprowadzą Cię przez pierwsze 4 tury pierwszej rundy i ułatwią rozpoczęcie zabawy. Karty z tego dodatku możesz też wtasować do talii ptaków z gry podstawowej i wykorzystać w kolejnych rozgrywkach.

Sugerowana cena detaliczna: 19,95 zł
Data premiery: 11 grudnia 2020 r.

-------------------------------------

Daj namiar

Obrazek
Obrazek Obrazek

Daj namiar to kooperacyjna gra skojarzeniowa, w której będziemy szukali połączeń między wylosowanymi parami wyrazów. Rozgrywka opiera się o siatkę przecinających się ze sobą słów. Każdy uczestnik po kolei dobiera kartę współrzędnych, a następnie stara się podać pozostałym hasło, które połączy wskazane przez nią słowa. Celem gry jest odgadnięcie jak największej liczby par wyrazów w określonym przez klepsydrę czasie.

Sugerowana cena detaliczna: 54,95 zł
Data premiery: I kwartał 2021 r.

-------------------------------------
ODPOWIEDZI:
-------------------------------------
korbol pisze: 25 lis 2020, 16:16 Rebelu,
Mamy nową apkę od FFG do budowania X-Wingowych eskadr. Wraz z nową wersją zniknął język polski. Jest jeszcze szansa, że będzie dodane Wasze tłumaczenie do zestawów, które wydaliście, tak jak było to w poprzedniej wersji aplikacji? Ze starego buildera mogło korzystać wczesnoszkolne dziecko, teraz niekoniecznie.
Zaraz po starcie aplikacji wysłaliśmy zapytanie do FFG o możliwość implementacji dotychczasowego tłumaczenia PL. Niestety do tej pory nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Ponthon pisze: 25 lis 2020, 23:58 Rebelu,

dodatek do Alchemików pojawi się przed świętami?
fire pisze: 05 gru 2020, 10:53
Spoiler:
+1
Czy wiadomo już cokolwiek o przybliżonej premierze dodruku gry Alchemicy Królewski Golem? 4 kwartal dobrego powoli końca ;)
Niestety dodatek nie pojawi się do końca roku.

bluebird pisze: 04 gru 2020, 01:36 Rebelu czy jest szansa że dodruk Pandemic czas Cthulhu pojawi się w sklepach w grudniu?
Pandemic: Czas Cthulhu jest już dostępny w sprzedaży :)

stary gracz pisze: 08 gru 2020, 22:46 Kiedy będzie polska wersja Under Falling Skies?
Przewidujemy, że najszybciej marzec 2021 r.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
bluebird
Posty: 154
Rejestracja: 21 lis 2017, 17:28
Has thanked: 5 times
Been thanked: 39 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2020 rok

Post autor: bluebird »

A jeśli chodzi o Abyss to na kiedy jest przewidziana data premiery?
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2020 rok

Post autor: krwlng »

bluebird pisze: 09 gru 2020, 18:49 A jeśli chodzi o Abyss to na kiedy jest przewidziana data premiery?
Za hurt.rebel.pl
Obrazek
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2020 rok

Post autor: REBEL.pl »

krwlng pisze: 09 gru 2020, 23:41
bluebird pisze: 09 gru 2020, 18:49 A jeśli chodzi o Abyss to na kiedy jest przewidziana data premiery?
Za hurt.rebel.pl
Obrazek
Tylko, że w hurcie termin przedsprzedaży nie zawsze pokrywa się z datą premiery, nieraz jest dłuższy, albo krótszy.
Jeśli chodzi o wysyłkę Abyssa to powinna się zadziać w przyszłym tygodniu, bo w piątek 11 grudnia odbieramy transport palet z Belgii. Spodziewamy się, że wysyłkę będziemy realizować od środy albo czwartku (16-17 grudnia).
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
ElGruczo
Posty: 2
Rejestracja: 19 lut 2020, 20:15

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2020 rok

Post autor: ElGruczo »

A czy jest szansa na dodruk Alchemików? Dodatek jest w drodze, a podstawka? :)
Zablokowany