Rebel - plany wydawnicze na 2020 rok

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
pioter123
Posty: 109
Rejestracja: 30 gru 2019, 13:38
Has thanked: 48 times
Been thanked: 10 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2020 rok

Post autor: pioter123 »

Co maja dodrukowac jak podstawka jest dostepna?
ElGruczo
Posty: 2
Rejestracja: 19 lut 2020, 20:15

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2020 rok

Post autor: ElGruczo »

A to przepraszam, jak sprawdzałem niedawno była niedostępna. Mój błąd. W takim razie dzięki za sprostowanie ;)
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4498
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1657 times
Been thanked: 2081 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2020 rok

Post autor: PytonZCatanu »

Czy są jakiekolwiek szanse na to, że Spektrum pojawi się przed świętami?
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2020 rok

Post autor: REBEL.pl »

ElGruczo pisze: 14 gru 2020, 19:42 A czy jest szansa na dodruk Alchemików? Dodatek jest w drodze, a podstawka? :)
Podstawka jest na stanie, a dodatek jest zamówiony, przy czym czekamy aż CGE będzie go drukować, bo na razie nie ma daty kiedy to by miało nastąpić.

PytonZCatanu pisze: 15 gru 2020, 15:44 Czy są jakiekolwiek szanse na to, że Spektrum pojawi się przed świętami?
Nie, Spektrum jest zaplanowane na styczeń 2021 r.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
hajan
Posty: 41
Rejestracja: 13 sty 2020, 09:38
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2020 rok

Post autor: hajan »

Czy są planowane dodruki dodatków do Cyklad ?
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2020 rok

Post autor: REBEL.pl »

hajan pisze: 16 gru 2020, 14:02 Czy są planowane dodruki dodatków do Cyklad ?
Są zlecone na przyszły rok, gdy poznamy daty dostępności to damy znać.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Gildiril Blackcairn
Posty: 209
Rejestracja: 03 gru 2020, 20:04
Has thanked: 75 times
Been thanked: 15 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2020 rok

Post autor: Gildiril Blackcairn »

A jest szansa kiedyś na C3K? To mocno zwiększyło by szansę na kupno Kemeta, bo Cyklady mam całe... :D
Gildiril Blackcairn
Posty: 209
Rejestracja: 03 gru 2020, 20:04
Has thanked: 75 times
Been thanked: 15 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2020 rok

Post autor: Gildiril Blackcairn »

SickMind pisze: 10 lis 2020, 13:42 Siemka Rebelu.
Czy dodatki do Everdell pojawią się w listopadzie, czy raczej nie ma szans?
Czy w dodruku podstawki na przyszły rok będą też dodruki dodatków? Chętnie kupię, pewnie całą kolekcję, ale lepiej zacząć od bazy, a nie znalazłem nigdzie do kupienia.
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2020 rok

Post autor: REBEL.pl »

Gildiril Blackcairn pisze: 17 gru 2020, 19:30 A jest szansa kiedyś na C3K? To mocno zwiększyło by szansę na kupno Kemeta, bo Cyklady mam całe... :D
Na kupno Kemeta? To nie będzie ;p (Rebel już nie wydaje Kemeta).
Jeśli będzie taka możliwość to razem z drukiem dodatków do Cyklad także go sprowadzimy.

Gildiril Blackcairn pisze: 17 gru 2020, 21:52
SickMind pisze: 10 lis 2020, 13:42 Siemka Rebelu.
Czy dodatki do Everdell pojawią się w listopadzie, czy raczej nie ma szans?
Czy w dodruku podstawki na przyszły rok będą też dodruki dodatków? Chętnie kupię, pewnie całą kolekcję, ale lepiej zacząć od bazy, a nie znalazłem nigdzie do kupienia.
Podstawka powinna być dostępna na przełomie lutego i marca, dodatki w maju 2021 roku.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2020 rok

Post autor: REBEL.pl »

Na podsumowanie roku mamy małe pytanie do Was:

Poniżej prezentujemy chronologicznie wszystkie wydane przez nas produkty w 2020 roku. Gdybyście mieli wskazać 3 najlepsze i 3 najmniej udane to jakie to by były? Chętnie przeczytamy także Wasze uzasadnienia, wnioski i przemyślenia na ten temat.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek ObrazekObrazek

Z góry dziękujemy za wszystkie odpowiedzi :)


Dodatkowo zapraszamy do odwiedzenia naszego wątku wydawniczego na 2021 rok, w którym mniej więcej od połowy stycznia zaczną pojawiać się kolejne zapowiedzi:

Obrazek
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
probbi
Posty: 948
Rejestracja: 28 gru 2016, 15:13
Lokalizacja: Nadarzyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 91 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2020 rok

Post autor: probbi »

Udane (kolejność przypadkowa)
- Everdell wraz dodatkami
- DOdatek do Res Arcana
- Arnak/Karnomorfy(muszę je ograć)

Nieudane:
- Black Angel
- Sanctum
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2020 rok

Post autor: Gatherey »

Na plus - Everdell, Res Arcana i Ruiny Arnak - fajne gierki, Everdell chyba ulubiona gra z tego roku (ponad 100 partii), RA - fajnie, że (chyba) będziecie ciągnąć serie i dalej dodatki.

Na minus - dodatek do Na Skrzydłach jest wydrukowany w słabszej jakości (chyba, że tylko moja kopia sugeruje, że druk był z jakąś limitowaną ilością tuszu, bo różnice są widoczne), pleśń na Nemesisie no i minus jeszcze za takie opóźnienie na Pandemicu S0 :(
Awatar użytkownika
citmod
Posty: 714
Rejestracja: 11 gru 2014, 15:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 103 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2020 rok

Post autor: citmod »

REBEL.pl pisze: 22 gru 2020, 23:34 Na podsumowanie roku mamy małe pytanie do Was:
...
Ani w jedną ani w drugą nie mam mocnych skojarzeń z żadnym z tytułów (co chyba z waszego punktu widzenia też jest słabe). Jedyne co mogę powiedzieć to ponowne rozczarowanie kolejną reedycją Times Up. Nie dość, że dalej te same serie wałkowane, kiedy to można by wydać wersję Title Recall, to jeszcze ponownie (poprzednim razem pare lat temu było tak samo) wydanie tych serii bez informacji ile kart jest nowych. Tym sposobem nadal zostaję przy wersji z 2012r.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3347
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1031 times
Been thanked: 1985 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2020 rok

Post autor: Ardel12 »

Podobnie jak citmod. Przeważająca część jest po prostu miałka. Reszta to (mini)dodatki lub reedycje. Z całego roku kupiłem aż dwa dodatki, do 7CŚ:P i RS, więc mocne:
- Agora i LUX ET TENEBRAE - dobrze, że kontynuujecie wydawanie dodatków do rozpoczętych serii.

Słabe:
- Black Angel - przekombinowana wersja Troyes. Niestety obudowanie świetnej mechaniki toną śmieci nie przysłużyło się tytułowi.
- Podróże przez Śródziemie - miała być przygoda, a jest powtarzalna i bez większych wyborów masa nudnych scenariuszy złączona w kampanię.

Ten rok niestety nie był mi po drodze z Rebelem. A po zapowiedziach to na razie 2021 zapowiada się podobnie.
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2020 rok

Post autor: KQuest »

Z powyższej grafiki jedyne co mnie interesowało (i co kupiłem) to dodatek do Res Arcana (przy okazji z szerszymi kartami niż w podstawce), więc zdecydowanie nie był to dla mnie rok Rebela. Byłoby jeszcze Spektrum, gdyby zdążyło na czas
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10857
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3347 times
Been thanked: 3200 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2020 rok

Post autor: japanczyk »

Ogólnie to 2020 biedniutki - dobrze, że w 2021 cokolwiek się zapowiada ciekawego
Na plus:
- suprise reedycja Abyssa
- Everdell w edycji Collector's (chociaz ludzie wspierajacy KS musza czuc sie oszukani jak cholera)
- wreszcie Klątwa Stradha! (i ogólnie rozwijanie lini D&D, szkoda, że kilku fajnych podreczników brak w zapowiedziach)

Na minus:
- wydanie Nemesis
- ewidentnie shift targetu w strone rodzinnych tytułów
- słaba jakość Lewis & Clark (ale to kwestia oryginalnego wydawcy) w stosunku do poprzedniej wersji
- słabe tytuły CGE, ale to tez poniekad nie wasza wina
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1306 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2020 rok

Post autor: rastula »

Z tej listy kupiłem 3 pozycje i każda ma ale:


1) Harry Potter Hogwarts Battle - gra kupiona żeby grać z 7 letnim potteromaniakiem - do tego doskonale się nadaje - poza tym średnia , ale dodatek też już mam - cóż , kochający ojciec i jednak planszówka, więc spełnia co obiecuje
2) Black Angel - najpierw usłyszałem że to Troyes w kosmosie - supcio ale Troyesy już mam , potem usłyszałem , że jednak nie Troys - a mam Troyes to po co mi... ale jak była za 104 ;)...to mogę mieć drugi nie Troyes :D...
3) Dodatek do Poprzez Wieki - chciałem kupić jak była z kodem do wersji elektronicznej, ale przez zamieszanie z datą wydania nie kupiłem. Potem cena jakaś kosmiczna ( wiem, wiem jakimi prawami rządzą się dodatki , ale i tak nie lubię) - skończyło się na dodatku tylko w wersji elektronicznej...

Reszta - cóż - oczywiście Nemesis, Everdale czy Wyprawa po Śródziemiu przyciągnęły oczy ale odstraszyły ceną - pandemia też nie sprzyjała inwestycjom w kolejne pudełka . Szacunek za reedycje Caylusa Lewis i Clarka ale nie potrzebuję nowych wersji. Wielki połów - fajny pomysł, ciekawe mikromechaniki ale cała gra po prostu nudna. Arnak - słyszalem tyleż dobrego co złego - nie wiem czy chcę. Falout Shelter - znalazł się na tylu topkach roku , że muszę spróbować. Reszty nie chcę, nie inetersuje mnie. Dużo niestety planszówkowych parówek - pewnie nawet bym zjadł ...ale niekoniecznie. Przy takim zestawieniu widać , że w tym roku Rebel chyba nie dostanie ode mnie tytułu Wydawcy Roku ;).

Oby te parowki zarobiły po marketach tyle, żeby pojawiło się w 2021 kilka dobrych tytułów dla hobbystów - niekoniecznie za 500 zł podstawka ...
Awatar użytkownika
Mortinista
Posty: 362
Rejestracja: 17 wrz 2019, 23:57
Has thanked: 243 times
Been thanked: 157 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2020 rok

Post autor: Mortinista »

Cześć,

Rebelowe podsumowanie 2020r.

Świetne tytuły, które pozostaną w kolekcji :
- Everdell
- Caylus 1303
- Fallout Shelter

Super dodatki do gier :
- CPW Cuda i Liderzy
- 7CŚP Agora
- NS Ptaki Oceanii

Niespodziewane ale trafione dodruki/nowe wersje :
- Abyss
- Lewis & Clark
- Nowe 7CŚ

Nie ograłem, lecz pewnie fajne :
- Arnak
- Wielki Połów
- Small World of Warcraft

Gry do zapomnienia :
- Sanctum
- Black Angel
- Wiem Lepiej

Pozdrawiam
xilk
Posty: 911
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 102 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2020 rok

Post autor: xilk »

3 najlepsze:
- D&D 5 edycja Wybrzeże Mieczy
- Lewis & Clark The Expedition
- Wielki Połów

3 najmniej nieudane:
- Small World of Warcraft - według mnie nieudany produkt, po którym oczekiwano więcej, niż kupno licencji na grafiki od Activision Blizzard.
- Eksplodujące Kotki 18+ - wciśnięcie na siłę do gry tematyki "niegrzecznej"...
- Dobble L.O.L. Surprise - o ile Dobble lubie, to zapowiedź tej wersji mnie nie ucieszyła.

A o cyrku z wydaniem Nemesis to nie wspominam, bo to już zupełnie inna kwestia. Woreczki z pleśnią...
feniks_ciapek
Posty: 2279
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1593 times
Been thanked: 926 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2020 rok

Post autor: feniks_ciapek »

Caylus i Harry Potter.
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1476
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 255 times
Been thanked: 715 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2020 rok

Post autor: arturmarek »

Z tej listy kupiłem:
Everdell: bardzo nam się spodobało i zostało w kolekcji
Dodatek do Cywilizacji: jeszcze nie zagrany, ale na pewno zostanie razem z wielokrotnie graną podstawką
Dodatek do Na Skrzydłach: znakomity
Lewis&Clark: nie przekonał nas do siebie, po 4 rozgrywkach poszedł w świat
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2020 rok

Post autor: Andy »

Kilka talii Keyforge'a i Lux et Tenebrae.

Dziękuję za uwagę.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4125
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 309 times
Been thanked: 343 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2020 rok

Post autor: tomb »

Dwie gry i pięć dodatków. Co prawda nic jeszcze nie zagrane (heh...), ale najbardziej cieszy nieporzucanie swoich tytułów (a bywało z tym różnie).

Udanego przyszłego roku!
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 458 times
Been thanked: 1106 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2020 rok

Post autor: detrytusek »

Na zdecydowany plus tylko Arnak. Marketówki przemilczę. Kompletnie nie rozumiem akcji z Lewisem i Caylusem. Ok może i pieniężnie się to spięło ale ja takich pomysłów nie popieram. Resztę mogę skwitować tylko wzruszeniem ramion.
Przedziwny rok, w którym Rebel nie wydał żadnego, porządnego, chociaż średniej ciężkości euro.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1476
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 255 times
Been thanked: 715 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2020 rok

Post autor: arturmarek »

detrytusek pisze: 24 gru 2020, 10:45 (...) Kompletnie nie rozumiem akcji z Lewisem i Caylusem. Ok może i pieniężnie się to spięło (...)
Ja tymczasem nie rozumiem do czego odnosi się ta krytyka (bo to chyba krytyczny komentarz). A jak się ma spinać jeśli nie pieniężnie? Serio chciałbym poznać Twoją opinię, i innych, którzy uważają, że sprzedaż nie jest dobrą miarą sukcesy tytułu. Nie próbuję bronić Caylusa czy Lewisa, pierwszy mnie nie interesuje, a drugi mnie nie porwał. Pewnie jest lepsze miejsce na tę dyskusję na forum.
Zablokowany