Rebel - plany wydawnicze na 2020 rok

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2020 rok

Post autor: Kin@a »

Udane:
- Arnak
- Everdell w edycji kolekcjonerskiej,
- dodatek do Cywilizacja Poprzez Wieki

Nieudane:
- kiepska jakość gry Lewis & Clark w stosunku do poprzedniej wersji oraz minidodatku do gry Domek,
- tytuły słabe merytorycznie takie jak np Dylemat wagonika, Morda! etc.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2020 rok

Post autor: detrytusek »

To, że gra odniosła sukces finansowy (choć tu nie mam pojęcia czy tak było) jeszcze nie oznacza, że jest dobra ani nawet potrzebna. Nie chcę tu rozpoczynać dyskusji bo to nie do tego wątek. Wszystkiego najlepszego Rebelu! Udanych wyborów w przyszłym roku :).
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania:

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1955
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 189 times
Been thanked: 830 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2020 rok

Post autor: Neoptolemos »

O Caylusie ciężko mi mówić, choć z ciekawości kupiłem nową wersję, na dniach pewnie przetestuję.
Natomiast L&C jest grą bardzo dobrą, od dawna niedostępną w Polsce, także decyzję bardzo szanuję, nie wiem, czego tu się czepiać. Aczkolwiek ja zostałem przy starej i odpuściłem upgrade kit. I w sumie się cieszę, że się starej nie pozbyłem, słysząc utyskiwania na jakość nowej :D
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Awatar użytkownika
Kwestor
Posty: 250
Rejestracja: 13 lis 2019, 14:38
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 186 times
Been thanked: 90 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2020 rok

Post autor: Kwestor »

Neoptolemos pisze: 25 gru 2020, 12:26 O Caylusie ciężko mi mówić, choć z ciekawości kupiłem nową wersję, na dniach pewnie przetestuję.
Natomiast L&C jest grą bardzo dobrą, od dawna niedostępną w Polsce, także decyzję bardzo szanuję, nie wiem, czego tu się czepiać. Aczkolwiek ja zostałem przy starej i odpuściłem upgrade kit. I w sumie się cieszę, że się starej nie pozbyłem, słysząc utyskiwania na jakość nowej :D
Niektórzy uważają, że jak oni mają starą wersję, to innym już się nie należy nowa, jak nie grali w planszówki 10 lat temu to ich wina ;)
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1521
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 277 times
Been thanked: 171 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2020 rok

Post autor: mikeyoski »

Ponoć nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki. Jakiś czas temu stara wersja L&C przez dłuższy czas była w wyprzedaży rebelowej. Ciekawe jakie będą losy nowej wersji. Powinno pewnie być lepiej, bo Rebelianci ostatnimi czasy cykają mniejszymi nakładami ;-)
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1955
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 189 times
Been thanked: 830 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2020 rok

Post autor: Neoptolemos »

Nie była. To Odkrycia Lewisa & Clarka (które NIE SĄ KOŚCIANĄ WERSJĄ L&C, to kompletnie inna gra z podobnymi grafikami) były długo na wyprzedaży. L&C się rozszedł i tyle go widzieli.
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1521
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 277 times
Been thanked: 171 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2020 rok

Post autor: mikeyoski »

Nie piszę o Odkrywcach (chociaż to też było wyprzedawane). Przez kilka miesięcy L&C była na wyprzedaży Rebela. Zresztą sam fakt, że ta gra trafiła na wyprzedaż świadczy o tym, że tylko zabierała miejsce w magazynie. W końcu się przemogłem, kupiłem i nie żałuję. Dokładnie tak samo było z Elizjum (tylko tutaj wszystko trwało zdecydowanie dłużej) .
Awatar użytkownika
bobule
Posty: 1008
Rejestracja: 21 wrz 2017, 22:09
Has thanked: 45 times
Been thanked: 207 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2020 rok

Post autor: bobule »

Skoro ponownie wydali Lewisa i Clarka, to znaczy, że Rebelowi się taki ruch opłacał. Z resztą, używki chodziły już po 150zł (najtaniej) za egzemplarz i raczej były ciężkie do zdobycia, więc pewnie Ci co chcieli mieć tę grę na półce to się ucieszyli. No może niekoniecznie z jakości komponentów, ale się ucieszyli z gry ;)

Osobiście liczę, że w 2021 też pojawią się takie "niespodzianki". Np. nie obraziłbym się na dodruk dodatku do Wybuchowej mieszanki (choć to pewnie mogę włożyć do kategorii marzeń ściętej głowy :D ). No i dalej czekam na ten obiecany dodruk Wybuchowej mieszanki ;)
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 942
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 305 times
Been thanked: 197 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2020 rok

Post autor: Losiek »

W tym roku kupiłem tylko Everdell z 3. małymi dodatkami, Res Arcana: Lux et Tenebrae oraz 7 Cudów Świata Pojedynek: Agora. Nic więcej mnie nie zainteresowało (Everdell nie porwał ale dam mu szansę).
Udane:
- Res Arcana: Lux et Tenebrae
- 7 Cudów Świata Pojedynek: Agora

Nieudane:
- Res Arcana: Lux et Tenebrae - w kwestii wydawniczej - karty o zupełnie innym odcieniu niż podstawka, dodatkowo mające inny rozmiar. A totalną wtopą Rebela była odpowiedź, że jak się komuś nie podoba to może karty w koszulki o nieprzezroczystych plecach włożyć. To dla mnie czerwona kartka za (w moim odczuciu) chamskie traktowanie klienta.
patka3000
Posty: 108
Rejestracja: 13 sty 2020, 13:53
Has thanked: 11 times
Been thanked: 9 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2020 rok

Post autor: patka3000 »

Na Wybuchową mieszankę wraz z dodatkiem i ja czekam. Może jakiś BIGBox :)
szymuss
Posty: 407
Rejestracja: 26 lut 2009, 11:48
Has thanked: 34 times
Been thanked: 25 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2020 rok

Post autor: szymuss »

Rebelu ja jeszcze raz do znudzenia spytam czy jest szansa w 2021 roku na przetlumaczenie faq do Everdella i umieszczenie go na stronie?:) Bardzo duzy bylby to dla was plus. Przetlumaczenie tego przeciez nie zajelo by tak duzo czasu:) A nie tracilibyscie dodatkowo papieru i kosztow jakbyscie to wrzucili na stronke:) bardzo prosimy. Pzdr.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2020 rok

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

bobule pisze: 26 gru 2020, 09:37 Skoro ponownie wydali Lewisa i Clarka, to znaczy, że Rebelowi się taki ruch opłacał. Z resztą, używki chodziły już po 150zł (najtaniej) za egzemplarz i raczej były ciężkie do zdobycia, więc pewnie Ci co chcieli mieć tę grę na półce to się ucieszyli. No może niekoniecznie z jakości komponentów, ale się ucieszyli z gry ;)
Za takie spaprane wznowienia to ja serdecznie dziękuję... :roll:
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 453 times
Been thanked: 307 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2020 rok

Post autor: vikingowa »

Ty dziękujesz a ja się cieszę, że mogłam Lewisa & Clarka nabyć za ludzkie pieniądze. Narzekałam na pogiętą planszę ale to co po czasie stało się z planszą do nowych Zamków Burgundii bije tę tutaj na głowę. Ogólnie to dwie fajne gry, które i tak warto mieć mimo paru jakościowych wpadek.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2020 rok

Post autor: detrytusek »

bobule pisze: 26 gru 2020, 09:37 Skoro ponownie wydali Lewisa i Clarka, to znaczy, że Rebelowi się taki ruch opłacał. Z resztą, używki chodziły już po 150zł (najtaniej) za egzemplarz i raczej były ciężkie do zdobycia, więc pewnie Ci co chcieli mieć tę grę na półce to się ucieszyli. No może niekoniecznie z jakości komponentów, ale się ucieszyli z gry ;)
Zauważ, że to nie jest ponowne wydanie L&C 1:1. Trzeba było dokonać pewnych korekt (te korekty to jakże popularne ostatnio spłaszczanie i ułatwianie względem pierwowzoru) i ogłosić światu nową wersję z poprawionymi błędami, wyjaśnionymi nieścisłościami itp. i tym samym rozkręcić hajp. Śmiem twierdzić, że na zwykły dodruk by się nie zdecydowali bo gra była na wyprzedaży.
Czy Rebelowi ten ruch się opłacał? Może...nie każde wydanie jest przecież finansowym sukcesem.
Jeśli ktoś woli nową wersję to luzik. Ja pozostanę przy swoim zdaniu o potrzebie takich zabiegów wydawniczych.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania:

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2020 rok

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

vikingowa pisze: 01 sty 2021, 01:22 Ty dziękujesz a ja się cieszę, że mogłam Lewisa & Clarka nabyć za ludzkie pieniądze. Narzekałam na pogiętą planszę ale to co po czasie stało się z planszą do nowych Zamków Burgundii bije tę tutaj na głowę. Ogólnie to dwie fajne gry, które i tak warto mieć mimo paru jakościowych wpadek.
Kotlet kelnerowi spadł na podłogę, ale przecież podłoga jest regularnie myta a i sam kotlet nie stracił przecież swoich walorów smakowych, prawda?
Smacznego!
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 453 times
Been thanked: 307 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2020 rok

Post autor: vikingowa »

Dr. Nikczemniuk pisze: 01 sty 2021, 13:16 Kotlet kelnerowi spadł na podłogę, ale przecież podłoga jest regularnie myta a i sam kotlet nie stracił przecież swoich walorów smakowych, prawda?
Smacznego!
Dziękuję, nadal smakował wybornie a ja jak widać żyję bez zatrucia pokarmowego😉
Wolę dobrego kotleta z podłogi od kotleta z ukrytymi składnikami, na które mam alergię.
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2020 rok

Post autor: Kin@a »

bobule pisze: 26 gru 2020, 09:37 Skoro ponownie wydali Lewisa i Clarka, to znaczy, że Rebelowi się taki ruch opłacał. Z resztą, używki chodziły już po 150zł (najtaniej) za egzemplarz i raczej były ciężkie do zdobycia, więc pewnie Ci co chcieli mieć tę grę na półce to się ucieszyli. No może niekoniecznie z jakości komponentów, ale się ucieszyli z gry ;)
Jakość komponentów znacząco wpływa na radość z gry.
Ja swoją planszę do Lewisa&Clarca reklamowałam. Doprawdy wolę zapłacić o kilkadziesiąt zł drożej za lepsze wydanie bo u mnie w gry się gra, a nie tylko kolekcjonuje. Na plus nowej edycji jest grafika pudełka (imho ładniejsza od poprzedniej).
A tak na marginesie: powinieneś napisać "zresztą".
Porównaj znaczenie "z resztą" i "zresztą" i kiedy się używa jednego lub drugiego - oczywiście nie odbieraj tego jako czepialstwo :)
Zapewne wątek zostanie niebawem zamknięty więc wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku wszystkim życzę.
Ciekawi mnie czy będzie bardziej owocny w nowości wydawnicze od minionego.
Zablokowany