Lacerta - dyskusja o wydawnictwie

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
bridge_fan
Posty: 75
Rejestracja: 22 kwie 2020, 00:18
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 194 times
Been thanked: 57 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2020

Post autor: bridge_fan »

Pytanie do Lacerty....
Jestem jednym z nabywców Agricoli dla graczy i bardzo, bardzo brakuje nam dodatków, szczególnie Torfowiska, ale również pozostałych.
Ponieważ Agricola jest w ciągłej sprzedaży, takich jak ja wciąż przybywa.
Prosiłbym o jakąś konkretniejszą odpowiedź, kiedy wreszcie pojawią się dodatki, bo ta gra to typowy evergreen classic i pełen zestaw, a nie tylko podstawka, powinien być w ciągłej sprzedaży.
Awatar użytkownika
bobule
Posty: 1008
Rejestracja: 21 wrz 2017, 22:09
Has thanked: 45 times
Been thanked: 207 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2020

Post autor: bobule »

Odpowiedz brzmi czekają na info od oryginalnego wydawcy :mrgreen:
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2020

Post autor: litk »

Czekają chyba już od 2 lat.
Awatar użytkownika
lacerta
Posty: 300
Rejestracja: 22 cze 2006, 17:24
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 7 times
Been thanked: 98 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2020

Post autor: lacerta »

bridge_fan pisze: 30 lis 2020, 13:00 Pytanie do Lacerty....
Jestem jednym z nabywców Agricoli dla graczy i bardzo, bardzo brakuje nam dodatków, szczególnie Torfowiska, ale również pozostałych.
Ponieważ Agricola jest w ciągłej sprzedaży, takich jak ja wciąż przybywa.
Prosiłbym o jakąś konkretniejszą odpowiedź, kiedy wreszcie pojawią się dodatki, bo ta gra to typowy evergreen classic i pełen zestaw, a nie tylko podstawka, powinien być w ciągłej sprzedaży.
W roku 2019 zapowiedzieliśmy Torfowisko oraz dodatek dla 5-6 graczy, które miały zostać wydane drukiem międzynarodowym. Niestety został on anulowany decyzją oryginalnego wydawcy - najprawdopodobniej nie zebrała się wystarczająca liczba chętnych na całym świecie. Cierpliwie czekamy i co jakiś czas pytamy kiedy będzie możliwość druku dodatków, jak na razie nie otrzymaliśmy żadnej konkretnej odpowiedzi. Mamy nadzieję, że w przyszłym, 2021 roku dojdzie do druku międzynarodowego dodatków do Agricoli dla Graczy.
Zapraszamy na facebooka: https://facebook.com/LacertaPL
oraz do naszego sklepu z planszówkami https://sklep.lacerta.pl/
Awatar użytkownika
bajbaj
Posty: 1116
Rejestracja: 11 sie 2019, 11:39
Has thanked: 859 times
Been thanked: 631 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2020

Post autor: bajbaj »

Lacerto,

jakie są szansę na to, aby Spirit Island trafiło w nasze ręce przed świętami?
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 928
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 322 times
Been thanked: 380 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2020

Post autor: sliff »

bajbaj pisze: 01 gru 2020, 14:38 Lacerto,

jakie są szansę na to, aby Spirit Island trafiło w nasze ręce przed świętami?
Kontener z grami ma chyba dopłynąc do belgi 10 i gdzieś się deklarowali że w takim wypadku premiera 15 zgodnie z planem.
markoo
Posty: 155
Rejestracja: 02 wrz 2008, 13:00
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 9 times
Been thanked: 15 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2020

Post autor: markoo »

Kontenerowiec ma szacowany dzień przybycia do Belgi na 5 grudnia, więc premiera na ten moment chyba nie jest zagrożona.
polsyn24
Posty: 32
Rejestracja: 30 mar 2019, 09:19
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2020

Post autor: polsyn24 »

A wiadomo gdzie lacerta przechwyci kontener?
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4669
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1213 times
Been thanked: 1419 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2020

Post autor: Mr_Fisq »

Ruszyła przedsprzedaż Rodzinnej Agricoli:
https://sklep.lacerta.pl/samodzielne-gr ... zinna.html

A tymczasem Spirit Island mija już Bretanię... (https://www.marinetraffic.com/en/ais/de ... CANDINAVIA)
Wygląda jakby 15 grudnia był dalej aktualny :) Oby paczkomaty podołały z dostarczeniem...
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1965
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 191 times
Been thanked: 839 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2020

Post autor: Neoptolemos »

Mr_Fisq pisze: 03 gru 2020, 13:08 Ruszyła przedsprzedaż Rodzinnej Agricoli:
https://sklep.lacerta.pl/samodzielne-gr ... zinna.html
Co tu się wydarzyło. Klemens wziął i odszedł :o
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1476
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 715 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2020

Post autor: arturmarek »

W kwietniu pisałem do Lacerty z pytaniem czy planują dodruk Le Havre. Dostałem odpowiedź, że nie ma tego w planach. Kupiłem ostatnio angielką edycję, a niedługo potem zobaczyłem na zapowiedziach ZnadPlanszy, że dodruk Le Havre jest już w planach.

Ostatnio pisałem z tym samym pytaniem nt Uczty dla Odyna i dostałem tę samą odpowiedź. Myślicie, że prawdopodobne jest, że w przyszłym roku może się jednak dodruk Uczty wydarzyć, może nawet z wydaniem dodatku?
Awatar użytkownika
sin
Posty: 672
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2020

Post autor: sin »

arturmarek: Lacerta informowała, że dodruku Uczty nie planuje. Oczywiście nikt nie da gwarancji, że w przyszłości te plany się nie zmienią, natomiast nie ma na tę chwilę żadnych przesłanek by oceniać jej powrót w najbliższym czasie jako prawdopodobny.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
Awatar użytkownika
Kwestor
Posty: 250
Rejestracja: 13 lis 2019, 14:38
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 186 times
Been thanked: 90 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2020

Post autor: Kwestor »

arturmarek pisze: 03 gru 2020, 13:29 W kwietniu pisałem do Lacerty z pytaniem czy planują dodruk Le Havre. Dostałem odpowiedź, że nie ma tego w planach. Kupiłem ostatnio angielką edycję, a niedługo potem zobaczyłem na zapowiedziach ZnadPlanszy, że dodruk Le Havre jest już w planach.
To zazwyczaj oznacza, że między kwietniem a październikiem dostali bardzo korzystną cenowo ofertę na druk łączony.

Zaczynam podejrzewać, że "nie planujemy (do)druku" prawie zawsze oznacza "czekamy na dobrą ofertę, nie wiemy kiedy się pojawi" :D
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10902
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3351 times
Been thanked: 3205 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2020

Post autor: japanczyk »

Kwestor pisze: 03 gru 2020, 16:41 Zaczynam podejrzewać, że "nie planujemy (do)druku" prawie zawsze oznacza "czekamy na dobrą ofertę, nie wiemy kiedy się pojawi" :D
Co widać po reedycji Abyss
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1476
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 715 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2020

Post autor: arturmarek »

Kwestor pisze: 03 gru 2020, 16:41
arturmarek pisze: 03 gru 2020, 13:29 W kwietniu pisałem do Lacerty z pytaniem czy planują dodruk Le Havre. Dostałem odpowiedź, że nie ma tego w planach. Kupiłem ostatnio angielką edycję, a niedługo potem zobaczyłem na zapowiedziach ZnadPlanszy, że dodruk Le Havre jest już w planach.
To zazwyczaj oznacza, że między kwietniem a październikiem dostali bardzo korzystną cenowo ofertę na druk łączony.

Zaczynam podejrzewać, że "nie planujemy (do)druku" prawie zawsze oznacza "czekamy na dobrą ofertę, nie wiemy kiedy się pojawi" :D
Ja też tak to rozumiem i zastanawiam się czy w przypadku Uczty jest szansa na dobrą ofertę i czy byłby jeszcze wystarczający popyt na taką dużą grę.
LukaszLozz
Posty: 188
Rejestracja: 24 kwie 2020, 00:07
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 78 times
Been thanked: 78 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2020

Post autor: LukaszLozz »

arturmarek pisze: 03 gru 2020, 16:52
Kwestor pisze: 03 gru 2020, 16:41
arturmarek pisze: 03 gru 2020, 13:29 W kwietniu pisałem do Lacerty z pytaniem czy planują dodruk Le Havre. Dostałem odpowiedź, że nie ma tego w planach. Kupiłem ostatnio angielką edycję, a niedługo potem zobaczyłem na zapowiedziach ZnadPlanszy, że dodruk Le Havre jest już w planach.
To zazwyczaj oznacza, że między kwietniem a październikiem dostali bardzo korzystną cenowo ofertę na druk łączony.

Zaczynam podejrzewać, że "nie planujemy (do)druku" prawie zawsze oznacza "czekamy na dobrą ofertę, nie wiemy kiedy się pojawi" :D
Ja też tak to rozumiem i zastanawiam się czy w przypadku Uczty jest szansa na dobrą ofertę i czy byłby jeszcze wystarczający popyt na taką dużą grę.
Byłby... trzymam kciuki :D
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4469
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1423 times
Been thanked: 1100 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2020

Post autor: garg »

Neoptolemos pisze: 03 gru 2020, 13:15
Mr_Fisq pisze: 03 gru 2020, 13:08 Ruszyła przedsprzedaż Rodzinnej Agricoli:
https://sklep.lacerta.pl/samodzielne-gr ... zinna.html
Co tu się wydarzyło. Klemens wziął i odszedł :o
WOW! :shock:

Świat się kończy... :mrgreen:
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 928
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 322 times
Been thanked: 380 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2020

Post autor: sliff »

Kwestor pisze: 03 gru 2020, 16:41
arturmarek pisze: 03 gru 2020, 13:29 W kwietniu pisałem do Lacerty z pytaniem czy planują dodruk Le Havre. Dostałem odpowiedź, że nie ma tego w planach. Kupiłem ostatnio angielką edycję, a niedługo potem zobaczyłem na zapowiedziach ZnadPlanszy, że dodruk Le Havre jest już w planach.
To zazwyczaj oznacza, że między kwietniem a październikiem dostali bardzo korzystną cenowo ofertę na druk łączony.

Zaczynam podejrzewać, że "nie planujemy (do)druku" prawie zawsze oznacza "czekamy na dobrą ofertę, nie wiemy kiedy się pojawi" :D
Takie płynięcie z prądem: "W zasadzie my nic nie planujemy, ale czy jakieś wydawnictwo gdzieś w niemczech lub francji nie planuje, możliwe, pytaj, szukaj".

Jakby rozumiem, że takie gry to nisza w niszy, a w większości przypadków kto chciał daną gre kupić dawno kupił, więc są na łasce jakiegoś większego gracza, ale kwitowanie wszystkiego swierdzeniem "nie planujemy" staje się marką samo w sobie.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2819
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 840 times
Been thanked: 363 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2020

Post autor: Gromb »

Neoptolemos pisze: 03 gru 2020, 13:15
Mr_Fisq pisze: 03 gru 2020, 13:08 Ruszyła przedsprzedaż Rodzinnej Agricoli:
https://sklep.lacerta.pl/samodzielne-gr ... zinna.html
Co tu się wydarzyło. Klemens wziął i odszedł :o
Też mnie porazilo. Robi się "trochę" dziecinnie.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1965
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 191 times
Been thanked: 839 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2020

Post autor: Neoptolemos »

A zapytam tak znienacka, czy jest jakakolwiek szansa na dodatek do Magic Maze? To jest rewelacyjna gra, wkręciłem już mnóstwo znajomych, ale po kilkudziesięciu partiach nie pogardziłbym jakimś odświeżeniem...
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Awatar użytkownika
Fingus
Posty: 84
Rejestracja: 05 lip 2009, 19:03
Has thanked: 12 times
Been thanked: 18 times

Re: Hallertau (Uwe Rosenberg)

Post autor: Fingus »

Niedawno Lacerta hintowała, że po nowym roku przymierzają się do wydania czegoś, ale pod warunkiem wcześniejszego zebrania zainteresowania w jakimś niby-wspieraczkowym formacie i wśród padających wówczas domysłów było też Hallertau, na co Lacerta zachowywała się nader tajemniczo! Gdyby nie to, brałbym już teraz, a tak poczekam czy coś się z tego nie wykluje.
Ostatnio zmieniony 05 gru 2020, 01:45 przez Fingus, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Hallertau (Uwe Rosenberg)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Fingus pisze: 05 gru 2020, 01:35 Niedawno Lacerta hintowała, że po nowym roku przymierzają się do wydania czegoś, ale pod warunkiem wcześniejszego zebrania zainteresowania w jakimś niby-wspieraczkowym formacie i wśród padających wówczas domysłów było też Hallertau, na co Lacerta zachowywała się nader tajemniczo! Gdyby nie to, brałbym już teraz, a tak poczekam czy coś się z tego nie wykluje.
Coś mi się wydaje że taka forma jest mało interesująca. Zapytają kto chce a potem walną taką cenę że o matko, tak jak w przypadku Le Havre.
I jeszcze będą potem sapać że przecież zrobiliśmy łaskę to teraz płać bez marudzenia. To powinno działać w dwie strony, wydamy ale za tyle i tyle wchodzicie w to?
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1901
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Hallertau (Uwe Rosenberg)

Post autor: tomuch »

Dr. Nikczemniuk pisze: 05 gru 2020, 09:55
Fingus pisze: 05 gru 2020, 01:35 Niedawno Lacerta hintowała, że po nowym roku przymierzają się do wydania czegoś, ale pod warunkiem wcześniejszego zebrania zainteresowania w jakimś niby-wspieraczkowym formacie i wśród padających wówczas domysłów było też Hallertau, na co Lacerta zachowywała się nader tajemniczo! Gdyby nie to, brałbym już teraz, a tak poczekam czy coś się z tego nie wykluje.
Coś mi się wydaje że taka forma jest mało interesująca. Zapytają kto chce a potem walną taką cenę że o matko, tak jak w przypadku Le Havre.
I jeszcze będą potem sapać że przecież zrobiliśmy łaskę to teraz płać bez marudzenia. To powinno działać w dwie strony, wydamy ale za tyle i tyle wchodzicie w to?
Offtop się robi. Ale moim zdaniem zrobią to na wzór Phalanksów i Imperial Struggle - czyli cena + ewentualny termin. Czy jak kto woli P500 GMT. Zauważcie, że ta deklaracja pojawiła się ze strony Lacerty niedługo po tym, jak okazało się, że zebrało się 250 chętnych na IS.

Ja też jestem fanem Rosenberga i w sumie dużą większość jego twórczości, ale uznałem, że z Hallertau i Nusfjord poczekam na polskie wydania. Co do Hallertau jestem pewien, że wyjdzie. Niestety takiej pewności nie mam w stosunku do Nusfjordu (ale jeszcze mam nadzieję). Na pozycje typu Spring Meadow i Indian Summer na 100% nie ma co liczyć, ale jakoś nie chciało mi się tego jeszcze szukać.
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
markoo
Posty: 155
Rejestracja: 02 wrz 2008, 13:00
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 9 times
Been thanked: 15 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2020

Post autor: markoo »

Kontenerowiec na którego pokładzie jest Spirit Island wypłynął z Belgii do Gdańska, spodziewany czas przybycia poranek 9 grudnia.
Awatar użytkownika
ScorpZero
Posty: 432
Rejestracja: 05 paź 2020, 10:41
Has thanked: 177 times
Been thanked: 114 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2020

Post autor: ScorpZero »

markoo pisze: 07 gru 2020, 07:57 Kontenerowiec na którego pokładzie jest Spirit Island wypłynął z Belgii do Gdańska, spodziewany czas przybycia poranek 9 grudnia.
Elegancko. Czyli nawet z ewentualną obsuwą niebawem Spirit Island powinno do nas trafić. Teraz tylko cała nadzieja w tym, żeby małe chińskie rączki czegoś nie schrzaniły przy produkcji. :twisted:
ODPOWIEDZ