Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10905
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3351 times
Been thanked: 3205 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: japanczyk »

suibeom pisze: 26 sty 2020, 16:38 Zastanawia mnie za to, co z C:DMD? Czy aby na pewno gra będzie miała swoja premierę w tym roku, bo ani na Board News ani na ZnadPlanszy ani słowa o tej grze.
Nie, zapowiedzieli dodatki na ten rok, ale odpuszcza wydanie podstawki....
Lol
Gra byla zapowiedziana rok temu. Nie ma potrzeby zapowiadac jej drugi raz
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1358
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 23 times
Been thanked: 272 times
Kontakt:

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: Portal Games »

japanczyk pisze: 25 sty 2020, 15:26
vinnichi pisze: 25 sty 2020, 15:19 Trzeba będzie zmieszać z wersją angielską
Albo poczekac, bo wiesz... w ciagu roku tez zapowiadali kolejne gry. Zreszta mowili na ostatnich planszówkach, ze sa w kontakcie z Leder games
Dokłądnie tak to wygląda. Z naszej strony jesteśmy jak najbardziej na tak, ale skoro nie mamy jeszcze żadnego potwierdzonego info od Leder games, nie mogliśmy nic oficjalnie ogłosić na Portalconie. Jak tylko coś ruszy w tej sprawie będziemy o tym informować.
kilpopx pisze: 25 sty 2020, 17:32 Liczyłem na nową armię do Monolith Arena a tu lipa :/. Trochę to wyglada tak że rok po premierze a gra jest martwa.
Stopień zaawansowania prac nad nową armią nie pozwolił na jej ogłoszenie na Portalconie, ale zdecydowanie nie wygaszamy tej linii.
dave8 pisze: 25 sty 2020, 18:37 A Race for the Galaxy?
Jak najbardziej aktualny.
Largo pisze: 25 sty 2020, 19:20 może coś na temat daty wydania Reavers of Midgard i terrors of London?
Jeszcze nie ma konkretów, z kolejki produkcyjnej jedynie wynika, że Terrors of London będą wcześniej na rynku.
sin pisze: 25 sty 2020, 23:24
DarkSide pisze: 25 sty 2020, 20:51 "Die Macher" :shock: WOW! Miałem ciężką rozkminę swego czasu czy się nie podłączyć pod KS'a dla nowej edycji, a tu taka niespodzianka. :D Tym większe zaskoczenie, że to zdecydowanie tytuł raczej niszowy* niż dla mas.


* - w każdym razie ruch śmiały jak na polski rynek. Niech tylko Portal niczego nie zawali przy wydaniu PL [składając ręce do modłów]
Warto tutaj zaznaczyć, bo chyba jeszcze wprost w tym wątku tego nikt nie napisał, że ze względu na tę niszowość planują wydać tylko jeden druk.
Dołożyliśmy wszelkich starań by tłumaczenie Die Machera stało na najwyższym poziomie. Łącznie z wykryciem błędów w instrukcji angielskiej i serią pytań do autora (bo Uli ze Spielworxx nie dał rady odpowiedzieć :) ).

Jeśli chodzi o jednorazowy druk - dokładnie tak jest. Częściowo podłączyliśmy się pod druk po kampanii na KS - drugiej takiej okazji nie będzie.
suibeom pisze: 26 sty 2020, 16:38 Bardzo mnie cieszą oba dodatki do Zombicida :-) Zastanawia mnie za to, co z C:DMD? Czy aby na pewno gra będzie miała swoja premierę w tym roku, bo ani na Board News ani na ZnadPlanszy ani słowa o tej grze.
DmD ukaże się w tym roku, prawdopodobnie jednocześnie z dwoma dodatkami, pod koniec lutego będziemy wiedzieć kiedy, ale liczymy, że zdążymy jeszcze przed wakacjami (podkreślam teraz to nadal plan, a nie obietnica :) ).

Po więcej odpowiedzi zapraszam na jutrzejszy Portal Games Ekspres, o ile tylko gardło pozwoli mi jutro na nagranie...

Pozdrawiam

Grzesiek
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1092
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 31 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: Rafal_Kruczek »

Portal Games pisze: 26 sty 2020, 20:09 Po więcej odpowiedzi zapraszam na jutrzejszy Portal Games Ekspres, o ile tylko gardło pozwoli mi jutro na nagranie...

Pozdrawiam

Grzesiek
A nie lepiej jednak napisać? Przekazywanie informacji pisemnie nie nadwyręża gardła. :)
A co do RFTG to co do postawki nie ma watpliwosci , bardziej chodzi o to czy wydacie dodatki ( tzn. jak juz zdazyło wyciec że po niemiecku i angielsku zestaw 3 pierwszych dodatków wychodzi w jednym pudle)
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1092
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 31 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: Rafal_Kruczek »

Rafal_Kruczek pisze: 27 sty 2020, 09:04
Portal Games pisze: 26 sty 2020, 20:09 Po więcej odpowiedzi zapraszam na jutrzejszy Portal Games Ekspres, o ile tylko gardło pozwoli mi jutro na nagranie...

Pozdrawiam

Grzesiek
A nie lepiej jednak napisać? Przekazywanie informacji pisemnie nie nadwyręża gardła. :)
A co do RFTG to co do postawki nie ma watpliwosci , bardziej chodzi o to czy wydacie dodatki ( tzn. jak juz zdazyło wyciec że po niemiecku i angielsku zestaw 3 pierwszych dodatków wychodzi w jednym pudle)
O widze ze poszedł update na strone i RFTG: Expansion box jest na liście :)
https://portalgames.pl/pl/zapowiedzi-po ... -2020-rok/
Awatar użytkownika
konrad.rymczak
Posty: 998
Rejestracja: 26 cze 2016, 14:09
Has thanked: 173 times
Been thanked: 48 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: konrad.rymczak »

Rafal_Kruczek pisze: 27 sty 2020, 09:50 O widze ze poszedł update na strone i RFTG: Expansion box jest na liście :)
https://portalgames.pl/pl/zapowiedzi-po ... -2020-rok/
Expansion Box to enigmatyczne określenie na jakiś, nieznany jeszcze dodatek, czy tak to się nazywa w drugiej edycji?
Kupię: Eclipse 2nd - Galactic Counselor
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2819
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 840 times
Been thanked: 363 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: Gromb »

To prawdopodobnie 3 dodatki w dużym boxie
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1092
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 31 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: Rafal_Kruczek »

Gromb pisze: 27 sty 2020, 11:29 To prawdopodobnie 3 dodatki w dużym boxie
Tak. Chociaż nie wiadomo jak to duzy box będzie. Prawdopodobnie wielkość taka jak podstawka RftG spokojnie wystarczy. Pegasus Spiele wypusciło "sell sheet" w listopadzie, ale szybko zdjęli i nie pamiętam szczegółow.
Tom Lehmann https://bgg.cc/article/33420183#33420183 pisze:The bundling of the first 3 Race expansions (arc 1: GS, RvI, BoW) includes second edition changes:
- "moons" to assist color-blind players
- using third person pronouns throughout the rules (99% that way originally)

The other big change is an integrated rules set, rather than having things spread around 3 separate expansions. Thus, all the solo game rules are together and in a separate document. All powers are in a single reference section. These documents will be made available for download on the RGG site after the expansion is published.

No card changes, except for removing two replacement cards that are not needed anymore.

The main rules and card packs are still designed to add each expansion separately, at whatever pace the players desire.

The only play changes are setup changes, when certain items are introduced as players add one expansion at a time. For example, several RvI and BoW goals will be marked to indicate that they can be used with GS so that players using just the GS expansion cards will have greater variety when using the optional goals.

Owners of the First Edition Race expansions in this arc need not buy this version unless, of course, they have either worn out their set with repeated play or the increased color-blind support is useful for them.

Owners of just the second edition base game will be able to buy the entire first arc at a savings (over buying 3 expansions separately).

Bundling the first arc expansions together will help foreign partners who have struggled to keep all three expansions in print in their smaller markets.
Z dużym akcentem na ten ostatni argument. Na przykład niemiecka edycja poprzednio skończyła sie na drugim dodatku.
Sporą wagę pewnie będzie miała pewnie też cena. Oczywiście dla maniaków gra jest warta każdej ceny... :)
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: Andy »

Rafal_Kruczek pisze: 27 sty 2020, 13:41Oczywiście dla maniaków gra jest warta każdej ceny... :)
Poprawiłem. :wink:
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
thegammer
Posty: 153
Rejestracja: 13 kwie 2017, 17:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 29 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: thegammer »

Czy Portal zapowiedział jakieś dodatki do Root-a na ten rok ? Czy są jakieś informacje kiedy dodruk Plemion Rzecznych - ?
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2390
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1295 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: vinnichi »

2x NIE :(
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10905
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3351 times
Been thanked: 3205 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: japanczyk »

vinnichi pisze: 27 sty 2020, 21:092x NIE :(
No to troche nie tak - Grzesiek powiedział (ponownie), że są w kontakcie z Leder Games. Wspominał coś o nowej umowie, o wspolnym drugim druku (w domysle do Clockwork i Underworld). Root jest w planach, nie zrezygnuja z gry która się tak dobrze sprzedaje.

O dodruku Plemion Rzecznych była mowa w okolicy Q2-Q3 niestety.
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2390
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1295 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: vinnichi »

No tak są w kontakcie ale nie nic nie powiedział o druku w tym roku i nawet jeśli w ciągu roku wyjdą z taką informacją to raczej nie zobaczymy dodatku (underworld) w tym roku o dodruku dodatku (plemiona rzeczne) nic nie widziałem, fajnie że wypuszczą jeszcze w tym roku
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10905
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3351 times
Been thanked: 3205 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: japanczyk »

vinnichi pisze: 27 sty 2020, 21:27 i nawet jeśli w ciągu roku wyjdą z taką informacją to raczej nie zobaczymy dodatku (underworld) w tym roku
Nie wiem skad takie wydumane przypuszczenia. Serio, nie masz absolutnie ŻADNYCH przesłanek że ten dodatek będzie lub go nie będzie, a słysząc jak wypowiada się Grzesiek+Ignacy to sądze ze wieksza szanse są na jego wyjscie niz nie wyjscie (slyszales o czyms takim jak "Kuj zelazo póki gorące"?)
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2390
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1295 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: vinnichi »

Skoro wiesz lepej ... :)
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 455 times
Been thanked: 307 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: vikingowa »

Czy Portal planuje w tym roku jeszcze jakieś mini dodatki do Ribinsona?
Mam wszystkie i chcę więcej!! :D
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4506
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1663 times
Been thanked: 2085 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: PytonZCatanu »

japanczyk pisze: 25 sty 2020, 12:33
Gromb pisze: 25 sty 2020, 11:10 Tak, Ishtar stoi poukładany w ładną piramidkę. Do kupienia oczywiście :wink:
Jaka cena?

W ogóle dla osób, które nie oglądały to zapowiedzi:

Aeron's End Legacy - wreszcie!
Dark Souls The Board Game - w ogóle WTF, nie słyszałem dobrych opini o tej grze :P
God of War - spoko, słyszałem, że ciekawa i unikatowa karcianka
Mezo - mieszane opinie, spodziewana zapowiedź, z chęcią zobacze
Ishtar - wyglada ciekawie
Reavers of Midgard - super, nie spodziewałem sie i jest to świetna zapowiedź
Skytopia - swietny Dice Placement, gra ma komponenty niezalezne jezykowo, powinna byc w niskiej cenie - super!
Smartphone Inc
Aquatica
Barrage - wow
Cooper Island - spodziewana, ale niespodzienka :)
Die Macher - wow x2
Terrors of London - super
Mystic Vale - spore zaskoczenie
Cthulhu DMD - ponownie
Adventure Island - ???
Wicehrabiowie Zachodnich Królestw
The West Kingdom Tomesaga

dodatkowo zapowiedzi ze świata Neuroshimy
oraz dodatki:
Aeon's End the Void oraz Outer Dark
Underwater Cities
Zombicide No rest for the Wicked
Architekci Wiek Rzemieślników
dodatek do Bolidów
Decrypto laserdisk
CDMD Czarna Koza oraz Yog Sothot
Escape Tales
Race for the Galaxy New Frontiers
Zombicide Najeźdźca Black Ops
dodatki do teotihuacan


Die Macher i Smartphone Inc - w to trzeba celować. Bardzo przyjemne niespodzianki!

Czy znane sa przynajmniej kwartały? :)
gabens29
Posty: 447
Rejestracja: 21 paź 2017, 22:53
Has thanked: 226 times
Been thanked: 12 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: gabens29 »

Wie ktoś do kiedy trwa przedsprzedaż Mage Knighta?
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2019
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1493 times
Been thanked: 1142 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: Bruno »

gabens29 pisze: 29 sty 2020, 10:55 Wie ktoś do kiedy trwa przedsprzedaż Mage Knighta?
Pewnie do czasu pojawienia się go w sklepach... Swoją drogą, na jutubie Grzegorz potwierdził, że dodruk trafi do ogólnej dystrybucji już w lutym! (a nie - jak wieszczył ktoś wcześniej - dopiero w marcu).

Przy okazji chciałbym BARDZO pochwalić dział reklamacji Portalu: brakujący element gry, zakupionej zresztą w innym sklepie - został mi wysłany błyskawicznie :!:
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 704
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 92 times
Been thanked: 93 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: Rigidigi »

Bruno pisze: 29 sty 2020, 23:51 Pewnie do czasu pojawienia się go w sklepach... Swoją drogą, na jutubie Grzegorz potwierdził, że dodruk trafi do ogólnej dystrybucji już w lutym! (a nie - jak wieszczył ktoś wcześniej - dopiero w marcu).

Wspominałem o tym w wątku gry, ale dodam również tutaj, że na zakup w przedsprzedaży Mage Knight'a, działają kody rabatowe z kampanii Pret'aPorter 30% oraz kody rozdawane na Portalconie 25%. Skutkuje to ceną 349/375 z matami i kryształami. Ja się skusiłem..
Bruno pisze:
Przy okazji chciałbym BARDZO pochwalić dział reklamacji Portalu: brakujący element gry, zakupionej zresztą w innym sklepie - został mi wysłany błyskawicznie :!:
Ja byłem w szoku jak zapakowali pojedynczego meepla, którego brakowało w mojej kopii Pret'aPorter. W tekturkę i jeszcze w kopertę babelkowa.
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: Jareks1985 »

Trzeba przyznać, ze Portal ma bardzo dobry dział obsługi klienta, ja miałem problem z karta do Rising Sun, dosłano mi bez problemu.
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2390
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1295 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: vinnichi »

może nie powinienem tego robić Portalowi :) ale napisałem, że po prostu zgubiłem jeden znacznik i też wysłali raz dwa.
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6450
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 583 times
Been thanked: 935 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: Odi »

Rigidigi pisze: 30 sty 2020, 09:23 Wspominałem o tym w wątku gry, ale dodam również tutaj, że na zakup w przedsprzedaży Mage Knight'a, działają kody rabatowe z kampanii Pret'aPorter 30% oraz kody rozdawane na Portalconie 25%. Skutkuje to ceną 349/375 z matami i kryształami. Ja się skusiłem..
No ja niestety też... Nigdy nie wydałem tyle na pojedynczą grę. No ale to Mage Knight. Kiedyś miałem, sprzedałem, ale zawsze chciałem wrócić do tego tytułu. Zobaczymy, czy to wydanie warte jest tylu pieniędzy. Z matami, przy zniżce 30% (czyli za ok 350 zł), może być nienajgorzej. Tak sam siebie przekonuję, przynajmniej... :)

Z zapowiedzi Portalu ta szpiegowska gra na mechanice Detektywa wygląda tez ciekawie. Natomiast tutaj przed twórcami ciężkie zadanie. Żeby historia miała ręce i nogi i dobrze odzwierciedlała realia zimnej wojny, trzeba zrobić porządny research, sięgnąć do klasyków (Le Carre...) i ogólnie dać z siebie wszystko, bo co jak co, ale naiwności fabularne albo niezgodność z realiami będą w takiej produkcji bardzo kłuły w oczy. Mam nadzieję, że Portal nie zawiedzie :)
_leigam_
Posty: 943
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 196 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: _leigam_ »

Odi pisze: 30 sty 2020, 10:44 Nigdy nie wydałem tyle na pojedynczą grę.
To przebija wszystkie grzechy administratorów tego forum :D

I w sumie to nie wierze.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 704
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 92 times
Been thanked: 93 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: Rigidigi »

gabens29 pisze: 29 sty 2020, 10:55 Wie ktoś do kiedy trwa przedsprzedaż Mage Knighta?
Ja własnie dostałem maila z potwierdzeniem nadania przesyłki, a więc to zapewne ostatnie chwile przedsprzedaży Mage Knight'a!
kilpopx
Posty: 67
Rejestracja: 30 cze 2019, 11:40
Has thanked: 29 times
Been thanked: 14 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: kilpopx »

Było gdzieś podane info kiedy można spodziewać się premiery Mezo ?
Zablokowany