Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
bowie
Posty: 487
Rejestracja: 01 mar 2017, 23:43
Has thanked: 219 times
Been thanked: 63 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: bowie »

japanczyk pisze: 06 wrz 2020, 11:33 350 vs 230 w normalnych sklepach, to chyba jakis rekord i dodatkowa figurka, lamiglowki czy artbook jakos niespecjalnie rekompensuja te cene
Przy rabacie jeszcze jest w miare bo wychodzi 315, ale deeeejm
315 w Portalu po rabacie już z darmową dostawą vs 233 w innych dobrych sklepach z max rabatem i dostawą. Różnica 82zł, ale z Portalu dostajemy jeszcze artbook i duży figs. Wg mnie w takim układzie cena jest OK, szczególnie że te 233 poza Portalem, to max rabat, a nie każdy go ma. Niemniej jednak nakład 2020 szt. jest całkiem spory biorąc pod uwagę nasycenie rynku.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10903
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3351 times
Been thanked: 3205 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: japanczyk »

Ja mam 5% rabatu i cene 227,95 w 3trolle wiec mozna jeszcze taniej
Anyway niby spoko, ale nie - wolalbym w sklepie portalu kupic np. z bonusowa armia niz durnostojkami - figurek mam juz pod dostatkiem, a artbooki po przejrzeniu laduja w sprzedazy, bo rzwdko ktory kest wartosciowy

Ale co kto lubi
bowie
Posty: 487
Rejestracja: 01 mar 2017, 23:43
Has thanked: 219 times
Been thanked: 63 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: bowie »

japanczyk pisze: 06 wrz 2020, 18:34 Ja mam 5% rabatu i cene 227,95 w 3trolle wiec mozna jeszcze taniej
Anyway niby spoko, ale nie - wolalbym w sklepie portalu kupic np. z bonusowa armia niz durnostojkami - figurek mam juz pod dostatkiem, a artbooki po przejrzeniu laduja w sprzedazy, bo rzwdko ktory kest wartosciowy
Do tych 227,95 dorzuć 9,90 dostawę, co daje 237,85. Moje wyliczenia 233 to 7% rabatu w 3trollach łącznie z dostawą, bo należy porównywać jabłka z jabłkami, a w Portalu w cenie jest darmowa dostawa. A za jakiś czas ten figs zrobi się mega rare i będzie chodził tak jak fenrir, więc w ogóle się opłaca ;)
Ostatnio zmieniony 07 wrz 2020, 00:54 przez bowie, łącznie zmieniany 2 razy.
Atk
Posty: 1390
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 493 times
Been thanked: 284 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: Atk »

ShapooBah pisze: 06 wrz 2020, 11:59 Szkoda, że Neuroshima RPG to wciąż ta sama wersja 1.5, w którą grałem już dekadę temu :(.

Rok 2020 aż prosi się o edycję 2.0 z przeprojektowaniem kart postaci, wywaleniem niepotrzebnych i uproszczeniem zbyt złożonych mechanik.
W wersji 1.5 znajduje się karta postaci która zrobił ziomek z ekipy i ja testowaliśmy zanim wysłał na konkurs

Jak będzie taki konkurs weźmiemy udział bo są nowe pomysły!
Awatar użytkownika
Portal_Games
Posty: 71
Rejestracja: 06 sie 2020, 15:21
Been thanked: 81 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: Portal_Games »

Obrazek

W weekend ogłosiliśmy Neuroshimę Hex! ROK MOLOCHA (edycja limitowana, tylko 2020 egzemplarzy)
Co wchodzi w skład tego zestawu, który jest kompatybilny z wcześniej wydanymi armiami:
1. Duże pudło (31x31x10 cm) z nową okładką
2. Dwuwarstwowa plansza z nową grafiką
3. Znaczniki punktów życia Sztabu dla wszystkich armii
4. Planszetki dla wszystkich frakcji
5. Artbook w twardej oprawie (tylko w przedsprzedaży przez sklep Portal Games)
6. Plastikowa wypraska dla wszystkich armii
7. Kampania opowiadająca o początkach Molocha
8. Cztery podstawowe armie z nowymi ilustracjami
9. FAQ w broszurce
10. Dodatkowa duża figurka z żywicy – popiersie Borgo (tylko w przedsprzedaży przez nasz sklep Portal Games)
http://bit.ly/NeuroshimaHexRM
------------------------
Dodatkowo zapowiedzieliśmy również nową edycję NEUROSHIMY RPG - ROK MOLOCHA
- Neuroshima to kultowy system RPG, do którego podręcznik został po raz pierwszy wydany 17 lat temu. Neuroshima RPG w wydaniu Rok Molocha ukaże się w formacie A4. To najpopularniejszy obecnie format podręczników RPG, a dzięki większemu rozmiarowi mogliśmy w środku ciekawie rozplanować dodatkowe materiały graficzne. Ten 300-stronicowy podręcznk zostanie wydrukowany na papierze kredowym o wysokiej gramaturze. W zestawie: podręcznik, zasłonka mistrza gry, 5 kart postaci oraz 100-stronicowa Antologia najlepszych tekstów z magazynu Gwiezdny Pirat! Obie książki w twardej oprawie.
⚠ Limitowana edycja 2020 egzemplarzy przeznaczona dla największych i najszybszych fanów Neuroshimy!
http://bit.ly/NeuroshimaRPG
------------------------
Obrazek

W weekend wystartowała również aplikacja mobilna NEUROSHIMA CONVOY, którą już teraz możecie pobierać na systemy Android oraz iOS.
To asymetryczna gra karciana dla 1-2 graczy, która opowiada o inwazji MOLOCHA na tereny USA. Siły Posterunku muszą użyć sprytu, aby odeprzeć przeważające siły wroga.
Język polski nadejdzie z najbliższą aktualizacją.

iOS ➡ https://apple.co/31ZvYnj
Android ➡ http://bit.ly/neuroshimaconvoy
Ostatnio zmieniony 07 wrz 2020, 14:59 przez Portal_Games, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
raphaell7
Posty: 772
Rejestracja: 17 kwie 2014, 01:23
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 143 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: raphaell7 »

Ponawiam pytanie.
raphaell7 pisze: 05 wrz 2020, 13:48 @Portal_Games Czy planszetki do wszystkich frakcji Neuroshimy Hex będą dostępne do zakupienia osobno? To samo pytanie odnośnie żetonów PŻ dla każdej frakcji :)
(S)przedam, (K)upię, Wishlista (BGG)
Rabaty: 3Trolle 7%, Mepel 5%, Rebel 5%, Planszostrefa 5%, Portal Games 4%, GryGrora 3%
_leigam_
Posty: 943
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 196 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: _leigam_ »

Portal_Games pisze: 07 wrz 2020, 14:51
6. Plastikowa wypraska dla wszystkich armii
Czyli Portal ogłosił zakończenie serii wydawniczej neuroshima hex 3.0 i nie będzie więcej armii.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Awatar użytkownika
raphaell7
Posty: 772
Rejestracja: 17 kwie 2014, 01:23
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 143 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: raphaell7 »

_leigam_ pisze: 07 wrz 2020, 14:57
Portal_Games pisze: 07 wrz 2020, 14:51
6. Plastikowa wypraska dla wszystkich armii
Czyli Portal ogłosił zakończenie serii wydawniczej neuroshima hex 3.0 i nie będzie więcej armii.
Nigdzie takiego ogłoszenia nie było, czyli ktoś wyciąga fałszywe wnioski. Z dzisiejszego ogłoszenia Portalu na BGG: (Each of the 19 armies has its own engraved place + we added a special insert space for the upcoming armies)
(S)przedam, (K)upię, Wishlista (BGG)
Rabaty: 3Trolle 7%, Mepel 5%, Rebel 5%, Planszostrefa 5%, Portal Games 4%, GryGrora 3%
Awatar użytkownika
Portal_Games
Posty: 71
Rejestracja: 06 sie 2020, 15:21
Been thanked: 81 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: Portal_Games »

Neuroshima Hex! Rok Molocha to limitowany i specjalny zestaw kolekcjonerski wydawany z okazji Roku Molocha i sprzedawany jest jako całość, nie możemy go rozdzielać ze względu na limitowaną produkcję.

Nie, nie oznacza to zakończenia serii Hex 3.0. Wszystkie armie, które powstały do tej pory i które powstaną są kompatybilne z edycją Rok Molocha.
Plastikowa wypraska pomieści wszystkie 19 armii (posiadają one swoje specjalne miejsce z grawerem) oraz zarezerwowaliśmy miejsce na przyszłe armie.
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 497 times
Been thanked: 155 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: EVOCATVS »

Portal_Games pisze: 07 wrz 2020, 15:04
Po co była ta ściema, że zapowiecie jakieś zupełnie nowe tytuły?

I jeszcze ponawiam pytanie:
EVOCATVS pisze: 06 wrz 2020, 01:22 Mam jeszcze pytanie o Last Aurorę. Zamierzacie dostosować ją graficznie do świata Neuroshimy, czy na dopisku na pudełku się skończy? To co jest obecnie jakoś mi się fabularnie nie klei. Na streamie z gameplayem było mówione, że akcja gry dzieje się na początku "apokalipsy", zanim luzie ogarnęli co się dzieje, ale grafiki, np pojazdów, pasują raczej do głębokiego postapo, ileś lat po "końcu świata".
_leigam_
Posty: 943
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 196 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: _leigam_ »

Portal_Games pisze: 07 wrz 2020, 15:04 ...oraz zarezerwowaliśmy miejsce na przyszłe armie.
To na ile tych przyszłych armii będzie miejsca?
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Awatar użytkownika
raphaell7
Posty: 772
Rejestracja: 17 kwie 2014, 01:23
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 143 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: raphaell7 »

Czy przyszłe armie również otrzymają porządne planszetki?
(S)przedam, (K)upię, Wishlista (BGG)
Rabaty: 3Trolle 7%, Mepel 5%, Rebel 5%, Planszostrefa 5%, Portal Games 4%, GryGrora 3%
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4104
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2631 times
Been thanked: 2546 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: Gizmoo »

Ja dopytam o Podwodne Miasta: Nowe Odkrycia. Znana jest już dokładna data premiery?
Atk
Posty: 1390
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 493 times
Been thanked: 284 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: Atk »

Gizmoo pisze: 07 wrz 2020, 17:35 Ja dopytam o Podwodne Miasta: Nowe Odkrycia. Znana jest już dokładna data premiery?
Pytałem o to ostatnio chyba w planszowki tv i Grzesiu mówił że jakoś to idzie ale dokładnej daty nie znają
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1520
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 638 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: EsperanzaDMV »

EsperanzaDMV pisze: 04 wrz 2020, 15:05Drogi Portalu, a dodacie do sklepu pakiet Skrzynia + Opowieści niesamowite? Są dostępne wszystkie opcje poza tą jedną (która mnie interesuje :D).
Drogi Portalu, możecie odpowiedzieć na moje wcześniejsze pytanie?
Pytanie nr 2 - nie dość, że nie pojawił się pakiet, o który pytałem (Skrzynia + Opowieści niesamowite), to jeszcze zniknął zestaw Podstawka + Skrzynia. O co tu chodzi? Pojawi się ponownie?
Awatar użytkownika
bobule
Posty: 1008
Rejestracja: 21 wrz 2017, 22:09
Has thanked: 45 times
Been thanked: 207 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: bobule »

Ponowię pytanie o Mystic Vale. W zapowiedziach bodajże z maja miał być IV kwartał 2020 - można sie spodziewac w tym terminie, czy bedzie jednak pózniej?
cymbro
Posty: 25
Rejestracja: 08 kwie 2019, 09:50
Has thanked: 5 times
Been thanked: 8 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: cymbro »

bobule pisze: 09 wrz 2020, 06:07 Ponowię pytanie o Mystic Vale. W zapowiedziach bodajże z maja miał być IV kwartał 2020 - można sie spodziewac w tym terminie, czy bedzie jednak pózniej?
Wystarczy sprawdzić https://portalgames.pl/pl/zapowiedzi

MYSTIC VALE BIG BOX
Aktualny status: w produkcji
Przewidywana data przedsprzedaży: 2 października 2020
Przewidywana data oficjalnej premiery: IV kw. 2020
Awatar użytkownika
Portal_Games
Posty: 71
Rejestracja: 06 sie 2020, 15:21
Been thanked: 81 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: Portal_Games »

bobule pisze: 09 wrz 2020, 06:07 Ponowię pytanie o Mystic Vale. W zapowiedziach bodajże z maja miał być IV kwartał 2020 - można sie spodziewac w tym terminie, czy bedzie jednak pózniej?
Po to aktualizujemy tygodniowo naszą zakładkę ZAPOWIEDZI https://portalgames.pl/pl/zapowiedzi, abyście mieli dostęp do naszego aktualnego stanowiska na temat naszych produkcji.
raphaell7 pisze: 07 wrz 2020, 16:02 Czy przyszłe armie również otrzymają porządne planszetki?
Nie została podjęta decyzja w tym temacie. Na pewno są te, które oferuje Neuroshima Hex RM.
EVOCATVS pisze: 07 wrz 2020, 15:07
Portal_Games pisze: 07 wrz 2020, 15:04

I jeszcze ponawiam pytanie:
EVOCATVS pisze: 06 wrz 2020, 01:22 Mam jeszcze pytanie o Last Aurorę. Zamierzacie dostosować ją graficznie do świata Neuroshimy, czy na dopisku na pudełku się skończy? To co jest obecnie jakoś mi się fabularnie nie klei. Na streamie z gameplayem było mówione, że akcja gry dzieje się na początku "apokalipsy", zanim luzie ogarnęli co się dzieje, ale grafiki, np pojazdów, pasują raczej do głębokiego postapo, ileś lat po "końcu świata".
Nie wprowadzaliśmy zmian w grafice Last Aurory, jedynie we "fluffie", czyli narracji gry.
Awatar użytkownika
Pomelo
Posty: 79
Rejestracja: 31 lip 2019, 10:37
Lokalizacja: Zielniki
Has thanked: 45 times
Been thanked: 36 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: Pomelo »

Cześć Portal ;)

Czy macie już jakieś info dotyczace planszetek i instrukcji do epickiego scenariusza dla C:DMD? Kiedy możemy się ich spodziewać?

EDIT: Nevermind, właśnie dostałem potwierdzenie nadania. thx!
Ostatnio zmieniony 09 wrz 2020, 13:49 przez Pomelo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4470
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1423 times
Been thanked: 1100 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: garg »

Portal_Games pisze: 09 wrz 2020, 08:50 Po to aktualizujemy tygodniowo naszą zakładkę ZAPOWIEDZI https://portalgames.pl/pl/zapowiedzi, abyście mieli dostęp do naszego aktualnego stanowiska na temat naszych produkcji.
Przez wiele lat ta zakładka była - delikatnie mówiąc - nieaktualna, więc jeśli teraz aktualizujecie ją na bieżąco, musicie uzbroić się w cierpliwość, zanim użytkownicy się do tego przyzwyczają i będą tam zaglądać, a nie tutaj pytać :lol: .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Forcemaster
Posty: 105
Rejestracja: 21 cze 2017, 23:37
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 26 times
Been thanked: 60 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: Forcemaster »

japanczyk pisze: 06 wrz 2020, 18:34 Ja mam 5% rabatu i cene 227,95 w 3trolle wiec mozna jeszcze taniej
Anyway niby spoko, ale nie - wolalbym w sklepie portalu kupic np. z bonusowa armia niz durnostojkami - figurek mam juz pod dostatkiem, a artbooki po przejrzeniu laduja w sprzedazy, bo rzwdko ktory kest wartosciowy

Ale co kto lubi
Zgadzam się. Niby kwestia gustu, ale tez wolę coś związanego bezpośrednio z grą/rozgrywką, niż przycisk do papieru. Człowiek i tak ma problem z trzymaniem tych wszystkich gier w domu, a co dopiero z takimi rzeczami. Po pewnym czasie takie ekstra ustrojstwa, których się nie wykorzystuje w grze, lądują w jakimś pudle w piwnicy. Nie ma co robić z tym badziewiem, z tych wszystkich kampanii/okazji. Zawsze lepiej dać matę, dodatkowe znaczniki, żetony z inną grafiką albo coś.
No ale z drugiej strony mamy wybór. Jak ktoś sobie życzy kupi u Portala, a jak nie to kupi w innym sklepie taniej i już.
Fajnie np. by było jak kupujesz w sklepie Portalu to możesz wybrać inne pudełko. z inną grafiką tak jak np. w Abyss. I tylko u nich byłaby taka możliwość. Niby nic a jednak fajne;)
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Ja tam czekam na tą małą karciankę co to jest must havem i wszyscy ją znają i zachwalają, szczególnie Josz, a której (wstyd się przyznać) wciąż nie ma na polskim rynku.No, to czekam... :roll:
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: akahoshi »

Dr. Nikczemniuk pisze: 09 wrz 2020, 14:44 Ja tam czekam na tą małą karciankę co to jest must havem i wszyscy ją znają i zachwalają(...)
Coś konkretniej? Bo nie kojarzę tematu.
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1520
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 638 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: EsperanzaDMV »

EsperanzaDMV pisze: 09 wrz 2020, 00:53
EsperanzaDMV pisze: 04 wrz 2020, 15:05Drogi Portalu, a dodacie do sklepu pakiet Skrzynia + Opowieści niesamowite? Są dostępne wszystkie opcje poza tą jedną (która mnie interesuje :D).
Drogi Portalu, możecie odpowiedzieć na moje wcześniejsze pytanie?
Pytanie nr 2 - nie dość, że nie pojawił się pakiet, o który pytałem (Skrzynia + Opowieści niesamowite), to jeszcze zniknął zestaw Podstawka + Skrzynia. O co tu chodzi? Pojawi się ponownie?
Portalu. Po raz trzeci zadaję to samo pytanie - na inne odpowiadacie, na moje nie. Zostałem dodany do listy ignorowanych czy jak? Czy też czekacie, aż się wyprzedadzą wszystkie dodatkowe znaczniki z żywicy i problem (i klient z pieniędzmi, chcący dokonać zakupy takiego pakietu) zniknie samoistnie?
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 497 times
Been thanked: 155 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: EVOCATVS »

Portal_Games pisze: 09 wrz 2020, 08:50 Nie wprowadzaliśmy zmian w grafice Last Aurory, jedynie we "fluffie", czyli narracji gry.
Czyli rozbieżności między grafiką a fluffem zostaną? Fabularnie apokalipsa dopiero będzie się zaczynać, ale pojazdy, wizualnie, będą z głębokiego postapo?
Zablokowany