Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
Portal_Games
Posty: 71
Rejestracja: 06 sie 2020, 15:21
Been thanked: 81 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: Portal_Games »

Atk pisze: 10 lis 2020, 09:49 Czy jest opcja na pojawienie się plastiku do last Aurora? Czy trzeba czekać na dodruk jeśli się pojawi.... Pojawi?
Dodruku plastiku nie będzie na pewno. Natomiast staramy się pozyskać od oryginalnego wydawcy dodatkowe egzemplarze i prawdopodobnie bardzo mała ilość plastikowych znaczników do Last Aurory pojawi się jeszcze w tym roku w naszym sklepie. Będziemy informować, jak poznamy konkretne daty i ilości.
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: kozz84 »

cVlad pisze: 07 lis 2020, 10:01Co to znaczy "mogą się różnić" ? Przecież macie już sampla i wiecie czy, i o ile się różnią.
Nie "może się różnić", tylko będą się różnić. Dokładnie wiedzą jak i nawet ostrzegają, że różnice będą wyraźne.

"Będzie różnica między kartami z polskiej wersji Aeon’s End Legacy oraz tymi z wcześniejszych polskich wersji gry: Aeon’s End oraz Aeon’s End Wieczna Wojna.

Aeon’s End Legacy to gra, którą drukujemy w Chinach, w drukarni, w której produkowane są także oryginalne angielskie egzemplarze gry. Wcześniejsze samodzielne polskie wersje gry, Aeon’s End oraz Aeon’s End Wieczna Wojna, były drukowane w Polsce.

Z tego powodu polskie wydanie Aeon’s End Legacy będzie miało karty różniące się gramaturą papieru w stosunku do polskiego wydania Aeon's End oraz Aeon's End Wieczna Wojna. Utrudni to łączenie kart z różnych samodzielnych wersji gry Aeon's End, ponieważ różnice między kartami będą wyczuwalne w dotyku. Sposobem na połączenie wszystkich wersji, jest zaopatrzenie się w jednakowe koszulki na karty (w AE Legacy jest około 800 kart).

Niestety ze względu na złożoność komponentów gry Aeon’s End Legacy, drukowanie jej w Polsce było nieekonomiczne."
Awatar użytkownika
cichywiatr
Posty: 87
Rejestracja: 26 wrz 2019, 10:52
Has thanked: 32 times
Been thanked: 41 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: cichywiatr »

Czy portal zapowiedział wydanie dodatku do Cthulhu Death May Day o tytule Season 2 w wersji PL ?
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: Yuri »

cichywiatr pisze: 17 lis 2020, 21:04 Czy portal zapowiedział wydanie dodatku do Cthulhu Death May Day o tytule Season 2 w wersji PL ?
Tak. Jakiś czas temu na rok 2021.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: litk »

Znowu się zapytam o bigbox do Osadników.
Awatar użytkownika
Kwestor
Posty: 250
Rejestracja: 13 lis 2019, 14:38
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 186 times
Been thanked: 90 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: Kwestor »

litk pisze: 19 lis 2020, 13:20 Znowu się zapytam o bigbox do Osadników.
https://portalgames.pl/pl/zapowiedzi
Aktualny status: w produkcji
Przewidywana data oficjalnej premiery: IV kw. 2020
Aktualizacje zapowiedzi są w piątki na Planszówkach TV i w poniedziałki.
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: Szewa »

Widzę, że MEZO w transporcie. Czy jakaś przybliżona data kiedy dotrze? ;)
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: litk »

Przecież tyle to ja wiem od pół roku.
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1901
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: tomuch »

Kwestor pisze: 20 lis 2020, 12:16
litk pisze: 19 lis 2020, 13:20 Znowu się zapytam o bigbox do Osadników.
https://portalgames.pl/pl/zapowiedzi
Aktualny status: w produkcji
Przewidywana data oficjalnej premiery: IV kw. 2020
No nie wiem, chyba czarować się muszą nauczyć, żeby się wyrobić na IV kwartał...
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Grzess0
Posty: 146
Rejestracja: 20 sty 2020, 15:25
Has thanked: 52 times
Been thanked: 46 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: Grzess0 »

Według mnie troche dramatyzujecie z tymi odcieniami... zielony - zielony, czarny - czarny nie zauważysz tej różnicy, a nawet jeśli ją widać, to w gameplay'u nic to nie psuje, bo kart jest na tyle dużo, że i tak nie wiesz, która to, a informacja, że z dodatku raczej wiele nie daje... ja zauważyłem w bloodborne gra karciana różnice po mniej więcej pół roku używania i nic to nie zmienia, nie daje mi przewagi ani nic. Źle by było gdyby jedna czy 2 karty się znacząco różniły, bo wtedy rzeczywiście to może wpłynąć na nasze decyzje, a takto to nawet tego nie widzimi.
Reasumując nie ma co przesadzać tylko skupić sie na grze i dobrze sie bawić :D
autopaga
Posty: 1417
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 93 times
Been thanked: 318 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: autopaga »

Kolor to jedno, ale jeszcze papier jest inny, kafle lokazji z dodatków mają inną strukturę i odbicie światła, drewno ma też inny kolor swoją drogą.

Sytuacja z wicehrabiami mnie rozbawiła, wszystkie błędy wychodzą w dniu premiery gry, zarówno te w instrukcji (4 z tego co pamiętam w wicehrabiach i to 3 merytoryczne nie literówki), pudełko 1-5 graczy i skopana grafika tak że nie pasuje do reszty, a prezes na planszówkachTV po tygodniu czy dwóch zdziwiony nie wie nawet o co chodzi jak padło o to pytanie, liczyłem że może w ewentualnym dodruku będzie poprawione, ale po tej wypowiedzi to się zdziwię jeżeli 1-5 graczy poprawią w dodruku.

Instrukcję można udostępnić jeszcze przed drukiem, przeważnie i tak już wisi po angielsku, fani tytuły sprawdzą i dadzą znać o błędach. Tak to zresztą robią na KSie małe firmy prosząc o sprawdzenie szczególnie innych wersji językowych. Pudełko przedprodukcyjne powinno być prześwietlone na wszystkie strony, też można je pokazać fanom portalu inaczej wychodzą kwiatki jak w przypadku dodatku do architektów, gdzie widać błędy na kartach na filmiku z unboxingu, który pojawił się chyba jeszcze przed premierą.
Grzess0
Posty: 146
Rejestracja: 20 sty 2020, 15:25
Has thanked: 52 times
Been thanked: 46 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: Grzess0 »

Mr_Fisq pisze: 21 lis 2020, 15:51
Grzess0 pisze: 21 lis 2020, 15:31
Spoiler:
Jeżeli Tobie nie zależy na jakości i spójności kolorystycznej gier, to Twoja sprawa.
Nie wmawiaj jednak innym, że "różnicy nie widać", że "nie przeszkadzają w grze".
Na jakości mi zależy i na spójności też ale zwyczajnie tego jeszcze nigdy nie zauważyłem. A w niektórych grach specjalnie stosuje sie różne rewersy by dało sie je odróżnic i jakoś nikt nie narzeka.
Pozatym nie widać i nie zauważa sie to inne słowa. Cytując cytuj dokładnie bo to troche zmienia treść. A jeśli cytowałeś to widzimy z końca to to tyczy sie widzenia jaka to karta a nie różnic.

Poza tym ja nikomu nic nie wmawiam to są moje odczucia jak komuś to bardzo przeszkadza to niech nie kupuje jego decyzja.

A co najważniejsze to najpierw niech ktokolwiek zobaczy te różnice a potem na nie narzekajmy ;)

A tak z ciekaeości grałeś w bloodborne gra karciana z dodatkiem ibzauważyłeś różnice? Jeśli nie to czemu krytykujesz moją opinnie na podstawie tego. W aeon's endzie nie widziałem jaka jest różnica (bo jeszcze go nie ma...) ale w bloodborne jej naprawde nie widziałem grając i teraz pewnie dalej nie będę widział bo będę skupiony na grze :/ może poprostu jestem ślepy czy coś ale wydaje mi sie że trzeba poczekać z krytyką...

Swoją drogą strasznie jestem ciekaw jak bardzo sie różnią.
Grzess0
Posty: 146
Rejestracja: 20 sty 2020, 15:25
Has thanked: 52 times
Been thanked: 46 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: Grzess0 »

autopaga pisze: 21 lis 2020, 16:17 Kolor to jedno, ale jeszcze papier jest inny, kafle lokazji z dodatków mają inną strukturę i odbicie światła, drewno ma też inny kolor swoją drogą.

Sytuacja z wicehrabiami mnie rozbawiła, wszystkie błędy wychodzą w dniu premiery gry, zarówno te w instrukcji (4 z tego co pamiętam w wicehrabiach i to 3 merytoryczne nie literówki), pudełko 1-5 graczy i skopana grafika tak że nie pasuje do reszty, a prezes na planszówkachTV po tygodniu czy dwóch zdziwiony nie wie nawet o co chodzi jak padło o to pytanie, liczyłem że może w ewentualnym dodruku będzie poprawione, ale po tej wypowiedzi to się zdziwię jeżeli 1-5 graczy poprawią w dodruku.

Instrukcję można udostępnić jeszcze przed drukiem, przeważnie i tak już wisi po angielsku, fani tytuły sprawdzą i dadzą znać o błędach. Tak to zresztą robią na KSie małe firmy prosząc o sprawdzenie szczególnie innych wersji językowych. Pudełko przedprodukcyjne powinno być prześwietlone na wszystkie strony, też można je pokazać fanom portalu inaczej wychodzą kwiatki jak w przypadku dodatku do architektów, gdzie widać błędy na kartach na filmiku z unboxingu, który pojawił się chyba jeszcze przed premierą.
Kupi sobie ktoś do gry w 5 osób a tu przykra niespdzianka :/

A to że prezes nie wie co sie w firmie dzieje to chyba nie jest takie dziwne. Od czegoś są pracownicy - każdy ma swoje zadanie.
MariuszKrk
Posty: 4
Rejestracja: 09 maja 2020, 13:46

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: MariuszKrk »

Hej,

Chciałem się zapytać o 'Terrors of London', wiadomo mniej więcej kiedy gra będzie wysyłana?
NomedN
Posty: 5
Rejestracja: 05 maja 2012, 13:12
Has thanked: 2 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: NomedN »

MariuszKrk pisze: 22 lis 2020, 12:26 Hej,

Chciałem się zapytać o 'Terrors of London', wiadomo mniej więcej kiedy gra będzie wysyłana?
O, to podpinam się pod pytanie bo już człowiek rączki zaciera.
Awatar użytkownika
Mortinista
Posty: 362
Rejestracja: 17 wrz 2019, 23:57
Has thanked: 243 times
Been thanked: 157 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: Mortinista »

Dzwoniłem po kilku sklepach i z informacji które uzyskałem wynika, że wydawca (Portal Games) walczy o to by gra wyszła jeszcze w tym roku. Myślę, że jeżeli się uda to raczej 2ga połowa grudnia. Nie jest to stanowisko oficjalne Portalu, na które też czekam.
Awatar użytkownika
Kwestor
Posty: 250
Rejestracja: 13 lis 2019, 14:38
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 186 times
Been thanked: 90 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: Kwestor »

Mortinista pisze: 26 lis 2020, 13:24 Dzwoniłem po kilku sklepach i z informacji które uzyskałem wynika, że wydawca (Portal Games) walczy o to by gra wyszła jeszcze w tym roku. Myślę, że jeżeli się uda to raczej 2ga połowa grudnia. Nie jest to stanowisko oficjalne Portalu, na które też czekam.
Jeżeli ono jedzie tym kontenerem, co go ostatnio Rosyjscy celnicy zatrzymali, to w podcaście wczoraj Prezes mówił, że im to dokłada ~2 tygodni niestety. Co dalej może oznaczać, że dotrze tuż przed świętami.
Awatar użytkownika
Mortinista
Posty: 362
Rejestracja: 17 wrz 2019, 23:57
Has thanked: 243 times
Been thanked: 157 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: Mortinista »

Kwestor pisze: 26 lis 2020, 13:39
Mortinista pisze: 26 lis 2020, 13:24 Dzwoniłem po kilku sklepach i z informacji które uzyskałem wynika, że wydawca (Portal Games) walczy o to by gra wyszła jeszcze w tym roku. Myślę, że jeżeli się uda to raczej 2ga połowa grudnia. Nie jest to stanowisko oficjalne Portalu, na które też czekam.
Jeżeli ono jedzie tym kontenerem, co go ostatnio Rosyjscy celnicy zatrzymali, to w podcaście wczoraj Prezes mówił, że im to dokłada ~2 tygodni niestety. Co dalej może oznaczać, że dotrze tuż przed świętami.
Mam nadzieję, że nie płynie razem z kontenerem Games Factory Publishing 😜
Awatar użytkownika
Kwestor
Posty: 250
Rejestracja: 13 lis 2019, 14:38
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 186 times
Been thanked: 90 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: Kwestor »

Mortinista pisze: 26 lis 2020, 14:15 Mam nadzieję, że nie płynie razem z kontenerem Games Factory Publishing 😜
Ten chyba jedzie pociągiem. Ten co miał płynąć, to zatrzymali chińscy celnicy na jakąś pokazową akcję ponoć, z ministrem etc :D Ale już płynie.
Awatar użytkownika
Kwestor
Posty: 250
Rejestracja: 13 lis 2019, 14:38
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 186 times
Been thanked: 90 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: Kwestor »

Prezes dziś na Planszówkach TV, że w przyszły piątek będzie info co do tego, co im się uda przed świętami a czego nie. Oprócz "Zombicide: No rest for the wicked", bo to już dotarło.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6443
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 569 times
Been thanked: 931 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: Odi »

Gdyby ktoś chciał podyskutować o różnej/nieprawidłowej kolorystyce elementów do Teotihuacan, zapraszam tutaj.
Awatar użytkownika
Mankoslaw
Posty: 92
Rejestracja: 30 sie 2017, 09:43
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 186 times
Been thanked: 29 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: Mankoslaw »

jakby jeszcze informacja nie dotarła do wszystkich to Portal na FB dziś poinformował że premiera Terrors of London ma być 10/12/2020 :)
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1476
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 715 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: arturmarek »

Widzę na zapowiedziach ZnadPlanszy, że jeszcze w tym roku planujecie wydać Escape Tales: Children of Wyrmwoods. Kiedy można spodziewać się przedsprzedaży i czy wysyłka będzie przed świętami? Nie znalazłem na Waszej stronie w ogóle informacji na ten temat.
shuji
Posty: 1276
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 218 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: shuji »

Jaki status aeons end ? Jakie są szanse na ten rok ???
menelobej
Posty: 398
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:33
Has thanked: 90 times
Been thanked: 198 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: menelobej »

Zastanawiam się nad "fenomenem" wydawania wersji polskiej Race for the Galaxy. Rebel skończył na podstawce i zapowiedziach wydania Alien Artifacts. Sam chciałem kupować podstawkę RFTG 2 edycji i 3 pierwsze dodatki po angielsku (bo jak wiadomo pierwsze 3 dodatki nie powinno się łączyć z AA), ale nagle info, że wyda je Portal w 2020 roku w naszym ojczystym języku. No to czekam. Czekam, czekam i czekam - pewno nie tylko ja. Z jednej strony wydajecie New Frontiers, który moim zdaniem wydaje się bardziej ryzykowny dla wydawcy jeśli chodzi o sukces na rynku niż RFTG - bo RFTG to jednak uznana klasyka i przy okazji jedna z najlepszych karcianek na rynku co potwierdza choćby miejsce w rankingu BGG i przy okazji gra znacznie tańsza. A RFTG się przesuwa i przesuwa. Czy może jednak poza kwestią druku międzynarodowego są jakieś inne uwarunkowania co do wydania RFTG w wersji PL? Czy ten I kwartał 2021 można traktować poważnie, skoro już dodatki są gdzieś wskazywane na bliżej nieokreślony czas w 2021, a jeśli dobrze pamiętam zapowiedzi z początku tego roku to mówiono nawet że będzie wydana podstawka od razu z 3 pierwszymi dodatkami?
Zablokowany