Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
wysy665
Posty: 12
Rejestracja: 26 gru 2014, 10:52
Has thanked: 1 time

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: wysy665 »

Czy dodatek ZOBICIDE kompani i wrogowie z podstawką Czarna Plaga pozwoli rozegrać tylko połowę dodatkowych scenariuszy a do pozostałych będę potrzebował Zielone Hordy ?
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 637 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: EsperanzaDMV »

Olgierd pisze: 15 sty 2020, 08:44 Czy wiadomo coś o dodruku Mage Knight Ultimate Edition?
https://youtu.be/EtS-2KTai8g?t=976

Dla leniwych: niedługo rusza ponowna przedsprzedaż MK, identyczna jak w zeszłym roku (z matami i kryształkami). Bez konkretów, ale naprawdę niedługo.
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: Banan2 »

Na najbliższym Portalconie Prezes poinformuje o 12 nowych grach, które wyda Portal.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1092
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 31 times

Post autor: Rafal_Kruczek »

Banan2 pisze: 15 sty 2020, 20:18 Na najbliższym Portalconie Prezes poinformuje o 12 nowych grach, które wyda Portal.
Pozdrawiam
Tylko 12? Widać spowolnienie w liczbie tytułów - i dobrze - wydawnictwa dostają powoli zadyszki probując wydać za dużo tytułów w które gracze nie maja czasu zagrać.
I moze wykorzystają ten rok na nadrobienie zaległości z poprzedniego - np. Race for the Galaxy lub New Frontiers. I tak przy okazji Rio Grande, jest pewna szansa że któreś polskie wydawnictwo przejmie prawa do Dominiona więc czemu nie Portal?
IT w podcascie wspomiał też, że "przygląda się" Oath. Czyli nie ma jeszcze konkretnych planów , bo wtedy by nic nie mówili dopóki nie podpisza kontraktu. Czyli hipoteza - "jeśli Portal wydaje Oath to najwcześniej w 2022" zaczyna sie potwierdzać. Będzie p'n'p do Oath za tydzień to sie przekonamy czy warto czekać.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10879
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3205 times

Re:

Post autor: japanczyk »

Rafal_Kruczek pisze: 20 sty 2020, 08:47
Banan2 pisze: 15 sty 2020, 20:18 Na najbliższym Portalconie Prezes poinformuje o 12 nowych grach, które wyda Portal.
Pozdrawiam
Tylko 12? Widać spowolnienie w liczbie tytułów - i dobrze - wydawnictwa dostają powoli zadyszki probując wydać za dużo tytułów w które gracze nie maja czasu zagrać.
Tylko?
W zeszłym roku Portal wydał:
RftG, Root + dodatek, Architekci + Paladyni, Pret-a-Porter, O:KP + dodatek, 3 dodatki do ZC, Narcos, dodatek do Artefaktów, dodatek do MA, O: Wykreslane Imperium, Reykholt, 2 dodatki do AE, AE:WE, Rising Sun dodatek, Zombicide ZH, Teotihuacan, dodatek do Detektywa, Mage Knight...
W sumie: 13 poełnych gier i tona dodatków
obstawiam, ze tak jak rok temu nie wszystko zapowiedza na PortalConie, tak jak rok temu pewnie beda niespodzianki w ciągu roku ;-)
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1092
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 31 times

Re: Re:

Post autor: Rafal_Kruczek »

japanczyk pisze: 20 sty 2020, 09:02
Rafal_Kruczek pisze: 20 sty 2020, 08:47
Banan2 pisze: 15 sty 2020, 20:18 Na najbliższym Portalconie Prezes poinformuje o 12 nowych grach, które wyda Portal.
Pozdrawiam
Tylko 12? Widać spowolnienie w liczbie tytułów - i dobrze - wydawnictwa dostają powoli zadyszki probując wydać za dużo tytułów w które gracze nie maja czasu zagrać.
Tylko?
Kilka lat temu chyba było ponad 30. Ale wtedy chyba wliczali linie 2 Pionki. W rynek tańszych gier Polsce chyba nie udało im sie wbić stąd koncentracja na ich głownej linii i mniejsza liczba tytułów. likwidacji linii 2piomki chyba jeszcze nie ogłosili - ale chyba nikt sie nie zdziwi jeśli to zrobia...

Stephen Bounocoure w ostanim Ludology mówił, ze nie da sie utrzymać takiej liczby nowych tytułow- rynek tego nie wchania, dystybutorzy nie są chętni żeby podejmować ryzyko, nakłady się zminiejszaja , przez co jest wiekszy koszt na sztuce i minejszy zysk. Więc SB twierdzil, że wydawnictwa a) będą padać, b ) będą koncentrowac sie na lepiej zdewepolowanych tytułach majacych weksze szanse, c) beda szukac alternatywnych sposobów dystrybucji d)zawsze bedzie nisza w rodzaju Splotter Spiele która nie przejmuje sie rynkiem , bo maja wiernych klientów
Ostatnio zmieniony 20 sty 2020, 10:04 przez Rafal_Kruczek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1092
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 31 times

Re: Re:

Post autor: Rafal_Kruczek »

japanczyk pisze: 20 sty 2020, 09:02
W zeszłym roku Portal wydał:
RftG
No własnie, że nie wydali...
I prosze nie szerzyć herezji :)
Ten skrót znaczy Race for the Galaxy i nic innego
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1482
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 314 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: Tringa »

Jak myślicie, jest szansa, że Portal wyda Dune po polsku? Bo nie wiem, czy kupować angielską wersję, czy poczekać :)
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10879
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3205 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: japanczyk »

Tringa pisze: 20 sty 2020, 10:52 Jak myślicie, jest szansa, że Portal wyda Dune po polsku? Bo nie wiem, czy kupować angielską wersję, czy poczekać :)
5 dni to raczej mozesz poczekac zeby sie przekonac
Osobiscie watpie zeby to był tytul na uwadze jakiegokolwiek wydawnictwa w Polsce, ale kto wie
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1482
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 314 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: Tringa »

@japanczyk, czemu tak myślisz? Nie mam jeszcze wyczucia co mogą wydać w PL, a co nie. Jest tam trochę tekstu.
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2817
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 839 times
Been thanked: 363 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: Gromb »

Nie chodzi o wyczucie, ale o sobotni Portalcon, gdzie wydawnictwo przedstawi plany wydawnicze na ten rok.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1482
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 314 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: Tringa »

Gromb pisze: 20 sty 2020, 11:18 Nie chodzi o wyczucie, ale o sobotni Portalcon, gdzie wydawnictwo przedstawi plany wydawnicze na ten rok.
O Portalconie wiem i pamiętam. :) Podpytuję o drugie zdanie japanczyka.
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10879
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3205 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: japanczyk »

Tringa pisze: 20 sty 2020, 11:16 @japanczyk, czemu tak myślisz? Nie mam jeszcze wyczucia co mogą wydać w PL, a co nie. Jest tam trochę tekstu.
Sporo napalonych ludzi już sie wyposazyla w Dune angielska co widac po schodzacych nakladach w sklepach
Dune to gra jadaca po nostalgii, fani ksiazkowych oryginałów to ograniczona baza nabywców
Potencjalnie film moze zmienic sytuacje, ale ksiazkowy oryginal to raczej tytul ktory ma wyzszy prog wejscia niz taki np. LOTR
Awatar użytkownika
michaldz1
Posty: 274
Rejestracja: 18 paź 2011, 11:36
Has thanked: 78 times
Been thanked: 102 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: michaldz1 »

Tringa pisze: 20 sty 2020, 10:52 Jak myślicie, jest szansa, że Portal wyda Dune po polsku? Bo nie wiem, czy kupować angielską wersję, czy poczekać :)
Zdaje się że w tym filmie GameTroll TV wspomina, że jakieś wydawnictwo ma wydać Dune po polsku.
https://www.youtube.com/watch?v=YjrwoqtKUVQ
O dune jest około 5 minuty
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10879
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3205 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: japanczyk »

michaldz1 pisze: 20 sty 2020, 11:34 Zdaje się że w tym filmie GameTroll TV wspomina, że jakieś wydawnictwo ma wydać Dune po polsku.
https://www.youtube.com/watch?v=YjrwoqtKUVQ
O dune jest około 5 minuty
Nie zeby cos, ale przy Dune nic niema o polskiej wersji - jest przy okazji Obscurio
Kisun
Posty: 1128
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 131 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: Kisun »

Ja tam czekam spokojnie na Millenium Blades od nich ;)
Awatar użytkownika
michaldz1
Posty: 274
Rejestracja: 18 paź 2011, 11:36
Has thanked: 78 times
Been thanked: 102 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: michaldz1 »

Sprawdziłem. I rzeczywiście nic nie ma. Sprawdziłem jeszcze jeden filmik z Game Troll TV i też nic nie ma.
Być może mi się w głowie posklejało. Pamiętam że w jakimś ich filmiku było wpomniane że są plany wydania Dune po Polsku.
Możliwości jest kilka:
- nie było takiej informacji, ale wkurzyłem się troche jak to usłyszałem bo mam już swoją angielską kopie
- była i z jakiegoś powodu została z filmu usunięta
- jest w jakimś innym filmie
W każdym razie sorry za zamieszanie
jediwolf
Posty: 400
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 82 times
Been thanked: 80 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: jediwolf »

Nie wspominał czasem gdzieś Portal, czy mają zamiar wydać dodatek do Zombicide: No rest for the Wicked?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10879
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3205 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: japanczyk »

jediwolf pisze: 23 sty 2020, 07:40 Nie wspominał czasem gdzieś Portal, czy mają zamiar wydać dodatek do Zombicide: No rest for the Wicked?
"Zapraszamy na PortalCon"

Dopiero co wydali Kompani i Wrogowie, wczesniej mówili, ze linia ZCide ma sie dobrze, wiec pewnie jest tez w kolejce

Ma ktoś jakies strzały co do potencjalnych ogłoszeń z PortalConu?
Ja stawiam na dodatek do Podwodnych Miast, Aeon;s End dodatki + może Legacy, Root dodatek, ale z nowych gier nic szczegolnie mi nie pasuje do portfolio Portalu... może Cooper Island?
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 703
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 92 times
Been thanked: 93 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: Rigidigi »

Ja strzelam w nie najnowszy już tytuł, ale wg mnie pasujący do Portalu: Trickerion.
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1276
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 358 times
Been thanked: 213 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: ShapooBah »

Może w końcu ten szeroko zapowiadany Dungeon Crawler od Trzewika.
W świecie Neuroshimy, Robinsona albo Osadników :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10879
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3205 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: japanczyk »

ShapooBah pisze: 23 sty 2020, 09:23 Może w końcu ten szeroko zapowiadany Dungeon Crawler od Trzewika.
W świecie Neuroshimy, Robinsona albo Osadników :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Pierwsze słysze, ale z checia bym zobaczył cos takiego w klimacie Robinsona, to byłoby odswiezajace
Awatar użytkownika
Kurczu
Posty: 373
Rejestracja: 16 mar 2010, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 349 times
Been thanked: 83 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: Kurczu »

Czekam, aż ktoś w końcu ogłosi Paranormal Detectives, tym bardziej, że wspominali, iż chcą wznowić linię 2 Pionków :)
Też po cichu liczę na Najeźdźców z Północy. Architekci i Paladyni chyba całkiem nieźle się sprzedali, więc może pójdą za ciosem :P wiem, że nie ma póki co międzynarodowego druku, ale pomarzyć można :D
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6443
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 569 times
Been thanked: 931 times

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: Odi »

Czyli dobrze rozumiem, że zaczyna się przedsprzedaż dodruku Mage Knighta i w tej przedsprzedaży ponownie (jak w przypadku właściwej premiery) kupujący w sklepiku portalowym otrzyma 4 maty i kryształki many?

Nie do końca jest to dla mnie jasne, bo tekst na stronie, do której kieruje informacja, dotyczy premiery właściwej.
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2389
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1293 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: Portal Games - Plany wydawnicze 2020

Post autor: vinnichi »

Niech ktoś z obecnych na Portalconie dopyta o dodatki do Roota :-)
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Zablokowany