Sklep internetowy a współpraca z wydawnictwami

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
wjcust
Posty: 2
Rejestracja: 19 sty 2020, 22:47

Sklep internetowy a współpraca z wydawnictwami

Post autor: wjcust »

Witam serdecznie,

Nie wiem czy dobrze trafiłem z działem - jeśli nie to proszę o prezniesienie.
Planuje założyć sklep internetowy między innymi z grami planszowymi jednak nie mam pojęcia na jakiej zasadzie działa współpraca z wydawnictwami.
Oczywiście rozumiem, że każdy wydawca może mieć inne zasady współpracy ze sklepami jednak prosiłbym o jakiś ogólny zarys.

Jak wygląda hurtowy zakup gier u wydawców?
Czy w takim wypadku wydawca z góry ustala cenę taką samą dla każdego sklepu?
Czy są jakieś minimalne i maksymalne ilości zamówień?
Czy trzeba mieć zarejestrowaną własną działalność czy można prowadzić działalność nierejestrowaną?

Pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9421
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 503 times
Been thanked: 1440 times
Kontakt:

Re: Sklep internetowy a współpraca z wydawnictwami

Post autor: MichalStajszczak »

wjcust pisze: 17 lis 2020, 21:14 Jak wygląda hurtowy zakup gier u wydawców?
Różnie. Niektórzy wydawcy nie sprzedają bezpośrednio do sklepów, tylko poprzez dystrybutorów. Inni wymagają zawarcia umowy, jeszcze inni sprzedają każdemu. Ale od nowego klienta, szczególnie prowadzącego działalność nierejestrowaną, będą oczekiwać zapłaty z góry.
wjcust pisze: 17 lis 2020, 21:14 Czy w takim wypadku wydawca z góry ustala cenę taką samą dla każdego sklepu?
Z tym też różnie bywa ale najczęściej stali klienci, robiący duże zakupy, dostają lepsze ceny.
wjcust pisze: 17 lis 2020, 21:14 Czy są jakieś minimalne i maksymalne ilości zamówień?
Nie rozumiem pytania. Chyba chodzi nie o ilość zamówień tylko wielkość zamówienia? Jeżeli tak, to istnieje coś takiego, jak minimum logistyczne, poniżej którego wydawcy nie chcą sprzedawać albo doliczają koszty transportu.
wjcust pisze: 17 lis 2020, 21:14 Czy trzeba mieć zarejestrowaną własną działalność czy można prowadzić działalność nierejestrowaną?
Teoretycznie można prowadzić działalność nierejestrowaną ale na dłuższą metę to się raczej nie opłaca.
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Sklep internetowy a współpraca z wydawnictwami

Post autor: Rafal75 »

Żeby wogóle zacząć współpracowac z jakimkolwiek wydawnictwem lub hurtownią/dystrybutorem MUSISZ miec założoną działalność gospodarczą. W innym przypadku nikt Ci nie da dostępu do katalogu i zamówień hurtowych.
wjcust
Posty: 2
Rejestracja: 19 sty 2020, 22:47

Re: Sklep internetowy a współpraca z wydawnictwami

Post autor: wjcust »

Rafal75 pisze: 18 lis 2020, 08:14 Żeby wogóle zacząć współpracowac z jakimkolwiek wydawnictwem lub hurtownią/dystrybutorem MUSISZ miec założoną działalność gospodarczą. W innym przypadku nikt Ci nie da dostępu do katalogu i zamówień hurtowych.
No i głównie tego się obawiałem.

Dzięki wszystkim za odpowiedzi
ODPOWIEDZ