Portal Games - plany wydawnicze 2021

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10805
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3331 times
Been thanked: 3189 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: japanczyk »

shuji pisze: 10 sty 2021, 00:26 A to vindication to czasem nie jakiś średnio udany tytuł ? Może się mylę, ale gdzieś mi tak dzwoni.
To dobra gra, ale overproduced i tylko dobra - mozna ja super sorzedac, ale ludzie mogą wyjść rozczarowani z tego co otrzymali
shuji pisze: 10 sty 2021, 00:26 Od cmon na pewno zapowiedzą Ankh. Super by było jakby zapowiedzieli Scooby doo które startuje w styczniu na ks ale to pewnie za rok dopiero i to o ile okaże się spoko.
Może unsettled ?
Z NA PEWNO to bym nie szalał- Portal zapowiada tytuly od CMON po ich oremierze, a Ankh dopiero w tym roku (jak bozia da) wyjdzie, wiec nie liczyłbym na jego zapowiedz na PortalConie 21, raczej za rok
Co do Unsettled - skad pomysl? ;) to gra twórców Vindication, wiec jeśli to im nie podeszlo (a to tytul ktory np. Vasel bardzo chwalil) to nie wiem dlaczego mieliby wchodzić w coś mniej pewnego co jeszcze nie miało premiery
shuji pisze: 10 sty 2021, 00:26 Może jakaś współpraca z Aweken Realms ? Ostatnio się bardzo dobrze o nich wypowiadał. Ale raczej nie liczył bym na wspólną grę co wyłączność na dystrybucję w pl, bo oni do tej pory nie mieli szczęścia (co gra to inne wydawca albo wcale)
AR samo wchodzi na rynek wydawniczy z TG, wiec nie wiem po co by im miala byc wspolpraca z Portalem i dzielenie zysków
shuji
Posty: 1270
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 218 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: shuji »

japanczyk pisze: 10 sty 2021, 01:02
shuji pisze: 10 sty 2021, 00:26 A to vindication to czasem nie jakiś średnio udany tytuł ? Może się mylę, ale gdzieś mi tak dzwoni.
To dobra gra, ale overproduced i tylko dobra - mozna ja super sorzedac, ale ludzie mogą wyjść rozczarowani z tego co otrzymali
shuji pisze: 10 sty 2021, 00:26 Od cmon na pewno zapowiedzą Ankh. Super by było jakby zapowiedzieli Scooby doo które startuje w styczniu na ks ale to pewnie za rok dopiero i to o ile okaże się spoko.
Może unsettled ?
Z NA PEWNO to bym nie szalał- Portal zapowiada tytuly od CMON po ich oremierze, a Ankh dopiero w tym roku (jak bozia da) wyjdzie, wiec nie liczyłbym na jego zapowiedz na PortalConie 21, raczej za rok
Co do Unsettled - skad pomysl? ;) to gra twórców Vindication, wiec jeśli to im nie podeszlo (a to tytul ktory np. Vasel bardzo chwalil) to nie wiem dlaczego mieliby wchodzić w coś mniej pewnego co jeszcze nie miało premiery
shuji pisze: 10 sty 2021, 00:26 Może jakaś współpraca z Aweken Realms ? Ostatnio się bardzo dobrze o nich wypowiadał. Ale raczej nie liczył bym na wspólną grę co wyłączność na dystrybucję w pl, bo oni do tej pory nie mieli szczęścia (co gra to inne wydawca albo wcale)
AR samo wchodzi na rynek wydawniczy z TG, wiec nie wiem po co by im miala byc wspolpraca z Portalem i dzielenie zysków
Nie jestem jakimś znawca rynku, więc może masz rację, że wszystko przestrzeliłem :)
Ale odnosząc się:
1. To co piszesz o vindication to utwierdza mnie tym bardziej, że portal się nad tym nie pochyli. Oni nie wydają takich gier raczej, które jak mówisz łatwo sprzedać ale klient będzie rozczarowany. Portal ma duży fandom, który ma do nich zaufanie i starają się go nie nadszarpywac słabymi grami a co najwyżej czasami swoim nieprofesjonalnym podejściem do prowadzenia biznesu (musialem :) )
2. Co do ankh to wychodzi mój brak wiedzy - jeśli jest tak jak mówisz, to ok. Co nie zmienia faktu że to pewniak w portalu.
Może tez cos zmienia w tej polityce ? Na pewno jest oczekiwanie od strony graczy na szybsze wersję pl gier. Galakta to ogarnęła przy współpracy z tymi grami które wspiera na KS.
Ale pewnie masz racje - w takim razie Scooby doo nawet jeśli to za jakieś dwa-trzy lata, szkoda :(
3. No unsettled byłoby odpowiedzą na iss vanguard a właściwie sprytnym spiciem śmietanki. Iss zrobiło hype na gry w kosmosie więc na tym poślizgu można by wydać coś w podobnej tematyce co ludzie kupią w oczekiwaniu. Ale może to głupi strzał :)
Vindication też nie ma z tym związku - np. root wydali bez wydawania wcześniej VAST
4. Z ar to moja myśl, bo nie mieli szczęścia do dystrybutorów w PL. Twom przejęła rozwój galakta. The edge nie miało dystrybucji, podobnie jak nie ma etherfields. Dodatkowo czarę goryczy mógł przelać rebel, który przez swój brak profesjonalizmu psuł im pośrednio markę. Moim zdaniem albo pójdą ze wszystkim we własną dystrybucję jak mówisz - ale nie jest to łatwe ani chyba super opłacalne dla nich, albo nawiążą z kimś współpracę, która też będzie trudna. Wydawcy pewnie z rezerwą podchodzą bo w dużej mierze ci co mieli kupić ich grę robią to na ks.
Awatar użytkownika
Kwestor
Posty: 250
Rejestracja: 13 lis 2019, 14:38
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 186 times
Been thanked: 90 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: Kwestor »

shuji pisze: 10 sty 2021, 11:43 2. Co do ankh to wychodzi mój brak wiedzy - jeśli jest tak jak mówisz, to ok. Co nie zmienia faktu że to pewniak w portalu.
Może tez cos zmienia w tej polityce ? Na pewno jest oczekiwanie od strony graczy na szybsze wersję pl gier. Galakta to ogarnęła przy współpracy z tymi grami które wspiera na KS.
Ale pewnie masz racje - w takim razie Scooby doo nawet jeśli to za jakieś dwa-trzy lata, szkoda :(
Prezes zawsze powtarza, że nie wydają gier, których nie mieli okazji ograć, więc żeby Portal wydał coś na równo z KS to gra z KS musiałaby być gotowa nieco wcześniej, niż to zwykle bywa ;)
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10805
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3331 times
Been thanked: 3189 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: japanczyk »

shuji pisze: 10 sty 2021, 11:43 3. No unsettled byłoby odpowiedzą na iss vanguard a właściwie sprytnym spiciem śmietanki. Iss zrobiło hype na gry w kosmosie więc na tym poślizgu można by wydać coś w podobnej tematyce co ludzie kupią w oczekiwaniu. Ale może to głupi strzał :)
Vindication też nie ma z tym związku - np. root wydali bez wydawania wcześniej VAST
Sie tylko do tego odniose - Root odniósł zdecydowanie wiekszy sukces niż VAST, a VAST jest gra bardzo hermetyczną, która działa prawie wyłącznie na 3-4 graczy.
Unsettled jeszcze nie wyszło, jest niewiadomą - to całkowicie odmienna sytuacja niż z Rootem. Orange Nebula jest troche jak portal - Vindication ma niesamowity following na zachodzie, ta gra ze wszystkimi dodatkami i promoskami kosztuje prawie 1000 zł!
shuji pisze: 10 sty 2021, 11:43 4. Z ar to moja myśl, bo nie mieli szczęścia do dystrybutorów w PL. Twom przejęła rozwój galakta. The edge nie miało dystrybucji, podobnie jak nie ma etherfields. Dodatkowo czarę goryczy mógł przelać rebel, który przez swój brak profesjonalizmu psuł im pośrednio markę. Moim zdaniem albo pójdą ze wszystkim we własną dystrybucję jak mówisz - ale nie jest to łatwe ani chyba super opłacalne dla nich, albo nawiążą z kimś współpracę, która też będzie trudna. Wydawcy pewnie z rezerwą podchodzą bo w dużej mierze ci co mieli kupić ich grę robią to na ks.
AR było w zdecydowanie innym miejscu gdy fundowali TWOM czy the Edge. Od tej pory urosło, oczywiscie dystrybucja to nie ich cel działania, ale kto wie jak pójdzie po TG ;-)
Asurmar
Posty: 324
Rejestracja: 22 mar 2019, 08:54
Has thanked: 115 times
Been thanked: 174 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: Asurmar »

Co do ogrywania gier przez Prezesa, to w ostatnim podcaście mówił o tym, że wydawcy zaczęli bardziej korzystać z Tabletopii podczas procesu wydawania i testowania gier. Wspominał, że ten fakt będzie miał wpływ na polski rynek wydawniczy.
cool_max
Posty: 203
Rejestracja: 04 maja 2017, 21:27
Has thanked: 31 times
Been thanked: 14 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: cool_max »

Po wysłuchaniu najnowszego podcastu może być prawdopodobna gra Khora od Iello. Jest ograna i się podoba ...Nie pogniewałbym się :)
Awatar użytkownika
Pomelo
Posty: 79
Rejestracja: 31 lip 2019, 10:37
Lokalizacja: Zielniki
Has thanked: 45 times
Been thanked: 36 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: Pomelo »

Info w temacie, który już jakiś czas temu pojawiał się na live'ach portalu:

https://portalgames.pl/pl/kampania-port ... 6IKsHDMlm4

Macki lizać !
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10805
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3331 times
Been thanked: 3189 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: japanczyk »

Żadna niespodzianka, ale zeby przetłumaczyc Season 2 na Kampania 2 to jakiś totalny fikołek
Why, tell me why? Again jakieś dziwne magie keidy każdy normalny człowiek zrozumie Sezon 2 ~_~
Awatar użytkownika
Pomelo
Posty: 79
Rejestracja: 31 lip 2019, 10:37
Lokalizacja: Zielniki
Has thanked: 45 times
Been thanked: 36 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: Pomelo »

japanczyk pisze: 11 sty 2021, 09:45 Żadna niespodzianka, ale zeby przetłumaczyc Season 2 na Kampania 2 to jakiś totalny fikołek
Why, tell me why? Again jakieś dziwne magie keidy każdy normalny człowiek zrozumie Sezon 2 ~_~
Noo dokładnie! Aż spojrzałem na swoje pudło, czy jest tam gdzieś napisane "kampania 1". Dziwny ruch, zwłaszcza, że termin "sezon 2" już zaczął funkcjonować w planszówkowym półświatku.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10805
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3331 times
Been thanked: 3189 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: japanczyk »

Pomelo pisze: 11 sty 2021, 09:53 Noo dokładnie! Aż spojrzałem na swoje pudło, czy jest tam gdzieś napisane "kampania 1". Dziwny ruch, zwłaszcza, że termin "sezon 2" już zaczął funkcjonować w planszówkowym półświatku.
No sami wypuścili Detektywa Sezon 1...
Like... wtf
cool_max
Posty: 203
Rejestracja: 04 maja 2017, 21:27
Has thanked: 31 times
Been thanked: 14 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: cool_max »

Moze dlatego, zeby nie dublowac z Detektywem.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10805
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3331 times
Been thanked: 3189 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: japanczyk »

:lol: :lol: :lol:
shuji
Posty: 1270
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 218 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: shuji »

japanczyk pisze: 11 sty 2021, 10:03
Pomelo pisze: 11 sty 2021, 09:53 Noo dokładnie! Aż spojrzałem na swoje pudło, czy jest tam gdzieś napisane "kampania 1". Dziwny ruch, zwłaszcza, że termin "sezon 2" już zaczął funkcjonować w planszówkowym półświatku.
No sami wypuścili Detektywa Sezon 1...
Like... wtf
No, a to już było totalne pomieszanie z poplątaniem bo nie miało nic wspólnego z detektyw board game
Awatar użytkownika
Portal_Games
Posty: 71
Rejestracja: 06 sie 2020, 15:21
Been thanked: 81 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: Portal_Games »

Obrazek

Wiedeński Łącznik to kooperacyjna gra szpiegowska. To doświadczenie, które pozwoli ci razem z przyjaciółmi wcielić się w rolę szpiegów prowadzących tajne operacje w historycznych czasach zimnej wojny! Gra zawiera cztery unikatowe misje, których akcja toczy się w Europie, w tym w Wiedniu, Pradze i Berlinie.

Zamawiając grę w przedsprzedaży otrzymasz dodatkowe bonusy z naszych codziennych aktualizacji, o których informować będziemy na naszym profilu na Facebooku.

Dowiedz się więcej:
https://portalgames.pl/pl/wiedenski-lacznik

Przedsprzedaż:
http://bit.ly/Wiedeński_Łącznik
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2049
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 271 times
Been thanked: 422 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: tomp »

Pomelo pisze: 11 sty 2021, 09:53
Spoiler:
Noo dokładnie! Aż spojrzałem na swoje pudło, czy jest tam gdzieś napisane "kampania 1". Dziwny ruch, zwłaszcza, że termin "sezon 2" już zaczął funkcjonować w planszówkowym półświatku.
Na pudełku od gry nie zauważyłem, ale na pudełkach od scenariuszy jest napis "Kampania 1".
Zakładam, że przy dodatku zależało wydawnictwu na spójnym nazewnictwie z podstawą gry.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10805
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3331 times
Been thanked: 3189 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: japanczyk »

tomp pisze: 11 sty 2021, 15:18 Na pudełku od gry nie zauważyłem, ale na pudełkach od scenariuszy jest napis "Kampania 1".
Zakładam, że przy dodatku zależało wydawnictwu na spójnym nazewnictwie z podstawą gry.
Rzeczywiscie jest, nawet nie zwrocilem na to uwagi
Idiotyczna decyzja, bol to żadna kampania
Awatar użytkownika
Kwestor
Posty: 250
Rejestracja: 13 lis 2019, 14:38
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 186 times
Been thanked: 90 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: Kwestor »

Portal wydaje duuużo Roota w tym roku:

Obrazek
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10805
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3331 times
Been thanked: 3189 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: japanczyk »

Cieszy mnie Clockwork - tym samym znowu zakupie Roota zeby zagrac z nowymi frakcjami i automa
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4615
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1196 times
Been thanked: 1408 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: Mr_Fisq »

Mogliby jeszcze sprzedawać maty w swoim sklepiku.
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 5 cykli, Łowcy A.D. 2114, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Legendary Encounters: Firefly, Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2729
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 321 times
Been thanked: 1241 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: Yuri »

Po cichutku liczylem, ze wydadzą właśnie taki pack do Roota i czekam m zakupem na przedsprzedaż jedynie. Dobry news.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Lolas
Posty: 485
Rejestracja: 13 wrz 2017, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 110 times
Been thanked: 114 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: Lolas »

Mr_Fisq pisze: 13 sty 2021, 10:30 Mogliby jeszcze sprzedawać maty w swoim sklepiku.
Może maty pojawią się jako limitowany dodatek, bez drukowania polskiego pudełka za to w nieco "spolszczonej cenie" :wink: ? Trzymam kciuki :-)
Oprócz mat, nie widzę w zapowiedziach plastikowych/żywicznych znaczników polan.
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 758
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 660 times
Been thanked: 771 times
Kontakt:

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: anitroche »

Lolas pisze: 13 sty 2021, 12:55 Oprócz mat, nie widzę w zapowiedziach plastikowych/żywicznych znaczników polan.
Myślę, że żywicznych polan nie będzie skoro ci, co się napalili na zamianę tektury na coś innego, to już się obkupili w te znaczniki drukowane 3D ze sklepu mepel.pl
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
Awatar użytkownika
jnowaczy
Posty: 503
Rejestracja: 15 wrz 2005, 20:43
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: jnowaczy »

A ktoś posiada informacje co z apka do Robinsona ?? Bo to zaczyna mi przypominać Duke Nukem Forever
Every single fucking day I get closer to the grave
I am terrified, I fell asleep at the wheel again
Crashed my car just to feel again
Awatar użytkownika
doczek
Posty: 210
Rejestracja: 26 sie 2018, 19:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 39 times
Been thanked: 34 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: doczek »

Strzelam, że to może być premiera Portalconowa tego roku.
Awatar użytkownika
Kwestor
Posty: 250
Rejestracja: 13 lis 2019, 14:38
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 186 times
Been thanked: 90 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2021

Post autor: Kwestor »

jnowaczy pisze: 13 sty 2021, 22:43 A ktoś posiada informacje co z apka do Robinsona ?? Bo to zaczyna mi przypominać Duke Nukem Forever
Apka do Robinsona jest w kolejce za apką do NH. A do tej będzie demo na Portalconie (ale jeszcze nie premiera).
Zablokowany