Wydruk modeli i figurek

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Wydruk modeli i figurek

Post autor: Szewa »

Cześć, myślę, że ten dział będzie do tego najlepszy.

Chciałbym wydrukować modele wieży (50mm)oraz wilka i wilkolaka. Zapewne potrzebował będę do tego projektów itp. Sam raczej nie zrobię tego, więc czy istnieje jakaś strona/forum gdzie mógłbym coś takiego znaleźć? Albo jeśli nie ma takich stron to w jaki inny sposób mogę wydrukować te figsy?

Pozdrawiam
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
eaglenest3D
Posty: 7
Rejestracja: 22 kwie 2018, 08:49

Re: Wydruk modeli i figurek

Post autor: eaglenest3D »

Zajmuję się drukiem, projektowaniem więc mogę się tym zająć.

Dysponuję parkiem około 40 drukarek, filamentowych i żywicznych, zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
kodzio21
Posty: 14
Rejestracja: 10 mar 2018, 09:08
Lokalizacja: Gorlice

Re: Wydruk modeli i figurek

Post autor: kodzio21 »

https://www.thingiverse.com/thing:122129 tu masz wieze ;)
https://www.thingiverse.com/thing:680145 tutaj wilka,
https://www.yobi3d.com/q/3D-model/Werewolf

Stronek z gotowymi STLami jest cała masa. Wystarczy poszukać. Zdazaja sie płatne stl, ale spokojnie znajdziesz darmowe. Co do wielkości/skali spokojnie Sketchup daje rade i do tego plugin do wypuszczania STL i gotowe.

Ja sam jestem w trakcie drukowania figurek krasnoludów i insertu do kawerny ;) ale trwaaaaa to bardzo długo
crashbull
Posty: 91
Rejestracja: 16 lip 2016, 13:40
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 7 times

Re: Wydruk modeli i figurek

Post autor: crashbull »

Siemanko

Może wiecie ile by kosztowało wydrukowanie razem z projektem twierdz dla klanów w Rising Sun takich jak w wersji KS
Awatar użytkownika
Dr_Kecaj
Posty: 343
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:34
Has thanked: 19 times
Been thanked: 26 times

Re: Wydruk modeli i figurek

Post autor: Dr_Kecaj »

Mam w planach w najbliższych dniach je drukować, mogę dać znać domowym sposobem jak wychodzą koszty.
Kupię Szczura rogatego PL
Awatar użytkownika
Dr_Kecaj
Posty: 343
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:34
Has thanked: 19 times
Been thanked: 26 times

Re: Wydruk modeli i figurek

Post autor: Dr_Kecaj »

crashbull pisze: 14 lip 2018, 23:23 Siemanko

Może wiecie ile by kosztowało wydrukowanie razem z projektem twierdz dla klanów w Rising Sun takich jak w wersji KS
Drukowałem sobie, ostatnio twierdze i koszt samego materiału to jakieś 3 zł na sztukę. Sztuka drukuje się koło 5-6 godzin, ale nie chce mi się przeliczać kosztu prądu, jak i poświęconego czasu. W realu żółwie, prezentują się dużo lepiej niż na zdjęciach, ale taka to już przypadłość druku 3d. Nie jest fotogeniczny :P
Obrazek
Kupię Szczura rogatego PL
ODPOWIEDZ