(Print & Play) Jak wykonać grę - techniki i zdjęcia

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
_leigam_
Użytkownik wspierający
Has thanked: 11 times
Been thanked: 29 times

Re: (Print & Play) Jak wykonać grę - techniki i zdjęcia

Post autor: _leigam_ » 09 wrz 2019, 13:38

Zastanawiam się jak najlepiej zrobić proxy.
Matowy papier fotograficzny samoprzylepny? Na całe karcie czy żeby zakryć błąd?
Działa to też przy braku koszulki na karcie?

Ktoś korzystał z tego papieru:

Papier foto A4 100g A20 mat. samoprzylepny (4PAM100) Yellow One
Nominacje w kategorii najgorsze wydawnictwo roku 2019:
- Portal - Mage Knight Ultimate Edition
- Rebel - Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Phate
Użytkownik wspierający
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Post autor: Phate » 10 paź 2019, 12:43

Panowie szybkie pytanie w temacie drukowania kart do dodatków fanowskich do Horror w Arkham LCG
O jakiej gramaturze potrzebuje papier do przygotowania kart w dwóch przypadkach:
1) Awers i Rewers drukowany na papierze samoprzylepnym i wklejane na papier techniczny (dotychczas robię to na technicznym 250 g/m2 i karty wychodzą na oko dwa razy grubsze niż oryginalne od FFG. Nie wiem jaką mam gramaturę papieru samoprzylepnego bo kupiłem kilka arkuszy na sztuki bez opakowania))
2) Awers na grubym papierze technicznym a rewers na papierze samoprzylepnym.

Dzięki za podpowiedź.

sergserg
Been thanked: 1 time

Post autor: sergserg » 18 paź 2019, 19:42

Phate pisze:
10 paź 2019, 12:43
O jakiej gramaturze potrzebuje papier do przygotowania kart w dwóch przypadkach:
1) Awers i Rewers drukowany na papierze samoprzylepnym i wklejane na papier techniczny (dotychczas robię to na technicznym 250 g/m2 i karty wychodzą na oko dwa razy grubsze niż oryginalne od FFG. Nie wiem jaką mam gramaturę papieru samoprzylepnego bo kupiłem kilka arkuszy na sztuki bez opakowania))
2) Awers na grubym papierze technicznym a rewers na papierze samoprzylepnym.
Robiłem wersję nr 2, po próbach wyszło mi optymalnie papier foto 235g (zaczynałem od grubszych), to sklejałem z papierem samoprzylepnym 115g (papier od Mabitechu). Nie próbowałem jeszcze z bazą 180g, może byłoby jeszcze lepiej.
Waga oryginalnych kart wskazuje na jakieś 300g, ale co do sztywności to papier papierowi nierówny. Myślę, że trzeba celować sumarycznie w 300-350g, nie więcej.

ODPOWIEDZ